Odwiedzin 37877075
Dziś 304
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - KVD kvarndammen - kupno auta

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKVD kvarndammen - kupno auta
superqbas


Wpisów: 3
Od: 2012-02-16
2012-02-16 22:16
UWAGA! Ostrzegam osoby, które skusza się na kupno auta na aukcji internetowej "kvarndammen" lub "kvd".
Generalnie calość jest ok, poza jednym, jeśli już kupisz auto nie ma na nie żadnej gwarancji,
dlatego że wg ichniejszego regulaminu masz prawo odstąpić od zakupu po obejrzeniu i przetestowaniu auta. Oczywiscie wadium przepada!
Przebieg auta dyskusyjny, niemożliwy do zweryfikowania, nawet w stacji przeglądów nie potrafili (nie chcieli?) pomóc.
Auto importowane, z bardzo ubogim wyposażeniem - w porównaniu z tymi z rynku szwedzkiego.
Będziecie namawiani do kupna dodatkowego ubezpieczenia od awarii w firmie "Auto-Concept" NIE KUPOWAĆ! To bezwartościowy papier. Żaden warsztat (w szwecji), z którymi się kontaktowałem nie chce dla nich pracować, co za tym idzie trzeba zapłacić samemu.
Pomimo że szwedzkie prawo przewiduje 12 miesięczną gwarancję dla nabywcy - oni to mają głęboko gdzieś!
Opisuję własne doświadczenia, obecnie sprawa trafiła do kancelarii prawnej.
Kontakt z KVD po dokonaniu transakcji trudny, "zlewają" próby kontaktu, telefonów nie odbierają, na maile albo nie ma odpowiedzi, albo jest zbywająca.
Generalnie wszystko bardzo miło do momentu przekazania kasy, potem tragedia!!!
Wniosek?
NIGDY więcej KVD!
Lepiej kupic auto w salonie -zaleta to możliwość oddania starego auta, lub od osoby prywatnej - można się potargować, cena minimalnie niższa od rynkowej nie rekompensuje problemów!!! Pozdrawiam, QS

  Profil uzytkownika: superqbas     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-02-17 10:58
Chyba nie zrozumiałeś, że KVD to nie komis, lecz aukcja pojazdów, głównie chyba zatrzymanych przez komornika.

Nie ma żadnego! obowiązku dawania gwrancji na auta. Ani nowe, ani używane. Jest za to 3-letnie prawo reklamacji.
Jeśli używane auto ma tzw. "deklarację towaru" (varudeklaration) to wszystkie usterki w niej nieuwzględnione, a występujące w momencie sprzedaży musi usunąć sprzedający. Jeśli nie ma deklaracji, to i tak sprzedający musi udowodnić że usterki nie było w momencie sprzedaży.

KVD opiera się jednak na tym samym prawie co sprzedaż między osobami fizycznymi (odwołują się do "befintligt skick" czyli "widziały gały co brały") To może być punktem zaczepienia dla ewentualnego procesu sądowego, choć jak podejrzewam kupując zaakceptowałeś ich regulamin, a w nim jest bardzo dokładnie napisane że mogą być ukryte wady i że to kupujący odpowiada za sprawdzenie stanu pojazdu. Owszem, można mieć wątpliwości czy to w pełni legalne bo firma nie może sobie tworzyć własnego prawa. Powodzenia.
  Profil uzytkownika: mabr     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-17 15:58
KVD- to sa auta zatrzymane przez komornika , lub odzyskane przez policje auta skradzione.

KVD ma duzo nizsze ceny niz inni ale trzeba sie liczyc z tym ze auta maja wady , czsami nie ma do nich klucyzkow itd.


Kupuja ludzie tanie badziewie nie rozumiejac na czym to polega a pozniej do kancelarii prawnej. toz mi sie czasami noz w kieszeni sam otwiera jak takie cos czytam.
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-17 16:00
Jezeli chcesz zweryfikowac przebieg auta to nie na stacji przegladow ani u sprzedawcy tylko w autoryzowanym serwisie.


Jezeli chcesz kupic auto z gwarancjami , papierami i wyposazeniem to niestety , ale to kosztuje
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-02-17 16:13
To tak jakby poszedl do remizy strazackiej w Koziej Wolce na potancowke i potem mial pretensje ze ma zlamana szczeke.
Nie wiedzial gdzie kupuje auto czy jak?
  Profil uzytkownika: pratsam     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2012-02-17 22:50
"KVD opiera się jednak na tym samym prawie co sprzedaż między osobami fizycznymi (odwołują się do "befintligt skick" czyli "widziały gały co brały") To może być punktem zaczepienia dla ewentualnego procesu sądowego"

KVD jest tu sprzedajacym, czy posrednikiem?
  Profil uzytkownika: kajetan     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-02-19 20:13
Dobra, chlopak tylko napisal jak to wyglada,po co go cisniecie odrazu..
  Profil uzytkownika: spagetti     
superqbas


Wpisów: 3
Od: 2012-02-16
2012-02-26 16:14
Hej, dawno tu nie zaglądałem. Widzę pare ciekawych p-odpowiedzi. Sprawa wygląda tak, że JEST 12 miesięczna gwarancja na auta kupione na KVD - mam papier przed sobą gdzie jest to jak byk napisane. Problem w tym, że jeśli wykupi się dodatkowe ubezpieczenie, wtedy KVD odsyła do f-my ubezpieczeniowej i ma w du..ie jakiekolwiek gwarancje.
KVD wystepuje jako sprzedający, a nie pośrednik, twierdzą, że ich auta sa przejrzane przez ich rzeczoznawców i wszelkie wady są umieszczone w opisie auta. W praktyce to g... prawda.
A do kancelarii udałem się po rozmowach z rozmaitymi warsztatami itp.
Powiedziano mi, że KVD jak zresztą każda firma "zlewa" klienta tak długo jak się da, więc trzeba ich konkretnie naciskać.
Co do okreslenia: "widziały gały co brały", oczywiście, racja, ale o ile chodzi u kupno bułek.
W przypadku stosunkowo nowego auta (2007 rok prod., kupiłem je pod koniec 2010r.), trudno na podstawie pobieznych oględzin dojść ewentualnych niesprawności.
A w przypadku KVD nie ma możliwości zabrania auta na przegląd do stacji diagnostycznej.
Tym bardziej, jeśli wady chce się ukryć.
Pewna znajoma miała takie problemy z psujacym się autem, że w końcu odkupiono od niej to auto żeby się pozbyć problemu. Ale to po długich, niemiłych dyskusjach i awanturach.
Podsumowujac: każdy zrobi jak zechce, moje doświadczenia po kontaktach z podejrzanym geszeftem o nazwie KVD sa złe.
...chyba że ktoś lubi byc traktowany jak szmaciarz tylko dlatego że jest z Polski. Ja nie i daję to jasno do zrozumienia, nie, nie jestem antysemitą, ale może za jasno i pewnym osobom się to nie spodobało...
Pozdrawiam
p.s. Po rozmowie w lokalnym serwisie, u dealera danej marki, okazało się że auto w podobnym stanie kupiłbym może trochę drożej (5-8%) ale na korzystniejszych warunkach, z aktualnym serwisem, przejrzane i przede wszystkim z DZIAŁAJĄCĄ gwarancją.
  Profil uzytkownika: superqbas     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-26 18:15
Jezeli jestes zle potraktowany przez firme ubezpieczeniowa to nie jest to wina KVD tylko danej firmy ubezpieczeniowej.

Gdy kupiles auto mogles sobie porownac jakie auta dostepne sa na rynku , ile kosztuja itd.
Najprawdopodobniej tez tak zrobiles ale chciales zaoszczedzic 10-15 000 koron.

Kvd opisuje wady z grubsza.

KVD to sa aukcje, nie jest to dealer samochodowy.
KVD sprzedaje maszyny , nieruchomosci , pojazdy itd.

Nikt napewno nie robi cie w konia tylko dlatego ze jestes polakiem.

Takie sa reguly i ty o nich wiedziales gdy kupowales auto.
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-02-27 00:29
"twierdzą, że ich auta sa przejrzane przez ich rzeczoznawców i wszelkie wady są umieszczone w opisie auta."

Nie masz racji- przeczytaj ich regulamin. Piszą tam, że odpowiedzialność spoczywa na kupującym. Inna sprawa, jak już pisałem wcześniej, że ten regulamin prawdopodobnie łamie praw. Chcesz to się z nimi procesuj. Ale najlepiej omijać KVD szerokim łukiem.
  Profil uzytkownika: mabr     
superqbas


Wpisów: 3
Od: 2012-02-16
2012-03-02 02:08
Ostrzegłem,
Każdy sam wybiera.
Pewnie nadal znajdzie się kilku takich co auto tam kupią i może nawet będą zadowoleni.
Ja nie jestem.
Tyle.
p.s. Prawnik po przejrzeniu ich regulaminu wyśmiał go.

  Profil uzytkownika: superqbas     
zbanujMNIE
kozie dydy


Wpisów: 355
Od: 2012-02-21
2012-03-02 18:49
Znam takich, ktorzy sobie chwala ten serwis, ale i podobnych do Ciebie. Piszac ze prawnik cos wysmial, doradzam Ci szczerze zmienic prawnika. Gdyby ich regulamin byl tak niedorzeczny to zapewniam Cie juz dawno KVD przestaloby istniec.
  Profil uzytkownika: zbanujMNIE     
Forum -> Auto-Moto -> KVD kvarndammen - kupno auta
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony