Odwiedzin 37877082
Dziś 311
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Prawko po polsku

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrawko po polsku
devil0000


Wpisów: 72
Od: 2007-07-27
2012-02-15 22:09
Witam,mam dwa pytanka,otoz czy ktos zdawal juz w Szwecji prawo jazdy po Polsku i drugie pytanie-czy zdal juz ktos po szwedzku i czy trudny jest egzamin teoretyczny??
Nie interesuje mnie zadne zdawanie z tlumaczem,jakies poprzekrecane wyrazy typu blinkjersy itp
  Profil uzytkownika: devil0000     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-15 22:26
"Witam,mam dwa pytanka,otoz czy ktos zdawal juz w Szwecji prawo jazdy po Polsku"
nie ma takiej opcji (mozna tylko z tlumaczem)

"czy zdal juz ktos po szwedzku i czy trudny jest egzamin teoretyczny??"
pare milionow zdalo po szwedzku
zrob sobie testy online (za free) i bedziesz wiedzial czy trudne czy nie
http://www.trafiktesten.se /
http://korkortonline.se/te oritest/
http://www.teoriprovet.nu/
http://www.korkort.se/

http://www.trafikskolaonli ne.se
http://www.xn--gratiskrkor tstest-5zb.se/
http://expressen.korkort.s e/

kup sobie ksiazke z teoria i testy (kazda szkola jazdy ma)

kupe materialow za free mozna sobie zamowic tu
http://www.transportstyrel sen.se/sv/Publikationer/Vag/


i poczytaj tu:
http://www.str.se/Korkort/ E-butik/

i tu
http://www.korkortsportale n.se/
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-02-16 11:28
teraz jesli chodzi o prawo jazdy to tylko do izy .. jest na topie
  Profil uzytkownika: szary     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-16 18:49
prawko zdawalem tutaj po szwedzku.

4 razy zdalem za pierwszym razem




Przeczytaj ksiazke , sciagnij sobie program do teorii na kompa. I nie powinno byc problemow.

  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
devil0000


Wpisów: 72
Od: 2007-07-27
2012-02-19 23:32
czy zdal juz ktos po szwedzku i czy trudny jest egzamin teoretyczny??"
pare milionow zdalo po szwedzku

Iza widze ze humor ci dopisuje,bardzo zabawne
pytalem o polakow a nie szwedow co nauczyli sie szwedzkiego wyssanego z mlekiem matki


Diabel_sthlm i jak ciezej bylo niz w polsce?


moze ktos cos odpowie,jak niedawno zdawal?
  Profil uzytkownika: devil0000     
bahag
Göteborg


Wpisów: 67
Od: 2011-03-10
2012-02-20 00:15
zdał... mój mąż dwa dni temu, z tłumaczem pomogło to o tyle (jak sam twierdzi), że dzięki temu miał 20 minut więcej na test
  Profil uzytkownika: bahag     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-20 13:16
"pytalem o polakow a nie szwedow co nauczyli sie szwedzkiego wyssanego z mlekiem matki"
znam osobiscie minimum 20 osob- i zdali

mnie tez to niedlugo czeka...
  Profil uzytkownika: iza     
bahag
Göteborg


Wpisów: 67
Od: 2011-03-10
2012-02-20 13:22
powodzenia Iza
  Profil uzytkownika: bahag     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-20 14:51
dzieki teorii sie nie boje... gorzej z jazda hi, hi. no ale kto powiedzial, ze trzeba zdac za pierwszym razem? nie bede sie stresowac
  Profil uzytkownika: iza     
devil0000


Wpisów: 72
Od: 2007-07-27
2012-02-20 18:56
Ja tez za niedlugo mam teorie,takze Iza mozemy sie jakos dogadac
Ja lepiej radze sobie w praktyce ,a Ty w teorii wiec moze ja za ciebie - a Ty za mnie:P

A tak na marginesie to aby nabyc tlumacza trzeba spelniac ktorys z warunkow:
-jakies portwierdzenie ze szkoly,ze dopiero uczysz sie szwedzkiego
-potwierdzenie z osrodka Trafikskola albo od pracodawcy

Czy moglby ktos cos wiecej powiedziec co na praktyce sie robi na poczatku??Mam wchodzi od razu do auta,ustawic lusterka i fotel czy mam opowiedziec o swiatlach,sprawdzic gumy itp?

Iza zycze powodzenia!
  Profil uzytkownika: devil0000     
devil0000


Wpisów: 72
Od: 2007-07-27
2012-02-20 18:58
zapomnialem dodac ,ze trudno zdawac z tolkiem jezeli ktos nie ma przetlumaczonej calej ksiazki po Polsku,gdyz jak 'tolek' mowi po Polsku co znacza pytania ,a ty znasz jedynie po szwedzku?wiec skad ta wiedze nabyc

trzeba jedynie nabic do glowy tak jak ja pytanie po pytaniu na pamiec:P
  Profil uzytkownika: devil0000     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-20 23:04
Nie zdawalem nigdy w polsce wiec niewiem.

Kilka rad dra zdawajacego :

1. Po wejsciu do samochodu , reguluj fotel, lusterka nawet jezeli sa ustawione od poczatku dobrze. Egzaminator widzi ze zwracasz na to uwage. Mozesz poprosic intruktora samowolnie aby pomogl ci sprawdzic czy oswietlenie dziala.

2. Podczas jazdy krec glowa i patrz sie w lusterka , mow o tym co widzisz , co sie dzieje itd. Prowadz dialog z egzaminatorem zeby widzial ze nie jestes spiety.

3. Trzymaj sie prawego pasa.
4. Zwalniaj przy skrzyzowaniach
5. Pamietaj o ECO-driving
6. PATRZ DUZO W LUSTERKA
7. Nie zapomnij o döda vinkeln.
8. NIE DENERWUJ SIE. JEZELI OBLEJESZ za pierwszym razem to dostaniesz kolejne szanse.


W szwecji intruktorzy nie oblewaja na zlosc zebys jeszcze raz musial zdawac. Jezeli nie zdales to faktycznie cos ci brakuje.

Ja zdawalem prawko 4 razy. I za kazdym razem zdawalem za pierwszym razem. RAZ oblalem teorie.


P.s Jezeli ktos nie zrozumial ktoregos z punktow radzilbym przeczytac ksiazke do teorii raz jeszcze.



POWODZENIA
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-03 07:08
tak se sprawdzilam, ten szwedzki test...masakra. ponizej ksiazeczka jaka nalezy przeczytac przed egzaminem na arizonskie prawo jazdy. samego tekstu informacyjnego 60 stron, formatu zeszytowego. pytan jakies 30, czas nieograniczony. koszt $10.00 (bom juz stara baba) ksiazeczke czytalam czekajac na test. informacja swieza z poprzedniego tygodnia. do tej poru jezdzialam na kanadyjskim, ale mnie policjant uswiadomil, ze majac biznes w tym stanie musze miec tutejsze prawo jazdy. wyhaczyl mnie jak jechalam na tymczasowej rejestracji, ktora to odpadla od tylnej szyby.
http://mvd.azdot.gov/mvd/f ormsandpub/viewPDF.asp?lngProductKey=1420 &lngFormInfoKey=1420
biedni tam jestescie, ta masa bezsensownych, nikomu nie potrzebnych pytan. masakra.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-03-03 10:23
"biedni tam jestescie, ta masa bezsensownych, nikomu nie potrzebnych pytan"

Nie to Wy jesteście biedni. Taki system niedouczania kierowców jak w USA powoduje, że amerykańskie drogi są wielokrotnie bardziej niebezpieczne:

Liczba zabitych na 100 tys mieszkańców: Szwecja 2,9
USA 12,3 - to jest poziom Bengladeszu (12,6), Jamajki (12,3) czy Kambodży (12,1).

USA jest w tyle obojętnie jak by nie liczyć, również w przeliczeniu na liczbę pojazów i przejechany dystans:
http://alturl.com/9ema7

Owszem, Meksyk JEST gorszy
  Profil uzytkownika: mabr     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-03-03 10:31
prawko z usa mozna kupic w internecie nawet w komplecie z miedzynarodowym... wiec skoro u nas mozna kupic to na miejscu pewnie to w ogole nie ma problemu
  Profil uzytkownika: kamień     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-03-03 12:38
"biedni tam jestescie, ta masa bezsensownych, nikomu nie potrzebnych pytan"
Tjaa...
Palmy tez nie rosna, slonce nie swieci 365 dni w roku i mexykanka nie oproznia zmywarki.
Od dluzszego juz czasu probuje zrozumiec - o co Ci - *kanadolka* chodzi, bowiem...
Nie Szwecja do Ciebie, a Ty do Szwecji masz sentyment, co wnosze z Twojej tu bytnosci i bezsensownych pouczan maluczkich.
I jak juz gdzies kiedys napisalem: az 9 milionow ludzi nie moze popelniac bledu...
  Profil uzytkownika: Oxen     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-03-03 12:53
A zatem w tym wielkim kraju, przez Boga wybranym (USA) nawet piardnac nie mozna, by nie zostac oskarzonym i... skazanym. Co za straszny kraj! Jak tam ludzie moga normalnie zyc? A moze to kraj dla ludzi madrych inaczej?
Co "stan" to inne prawa(jazdy).
  Profil uzytkownika: Oxen     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-03-03 13:32
Dokladnie.W ktoryms stanie ojciec(Polak) corke kapal i dostal chyba dozywocie(bo to tam odrazu pod molestowanie podchodzi).Glosna sprawa swego czasu w mediach.
  Profil uzytkownika: spagetti     
bucik
Szczecin


Wpisów: 545
Od: 2007-12-10
2012-03-03 13:32
,,kanadolka nie mieszka w zadnej kanadzie,,nie dajcie sie zwiesc,,czubköw pelno w internecie-w internecie kazdy moze byc kim chce-mieszkac gdzie chce i miec wymarzona prace,,
  Profil uzytkownika: bucik     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-03 22:37
ojojoj....ale sie posypaly gromy na moj wpis pol zartem pol serio.
idac tokiem twojego rozumowanie oxen to tuaj 350 milionow ludzi, wiec chyba tez maja racje. emigracja dalej tylko w jedna strone...do usa.
zabawni jestescie.
bucik... ja nie mieszkam w kanadzie tylko w usa.choc mam kanadyjskie obywatelstwo, polskie i szwedzkie rowniez. mieszkalam w kanadzie dziesiec lat.no coz, prawde powiadasz, ze w necie masa czubkow siedzi, kazdy sadzi wedlug siebie, czego twoj wpis jest dowodem.
oxen...oczywiscie, ze mam sentyment do szwecji, spedzilam tam dwadziescia lat. mam sentyment do polski bo sie tam urodzilam i wychowalam, mam sentyment do austrii bo spedzalam tam swego czasu wiecej czasu niz w szwecji i mam sentyment do kanady....to cos zlego?
a tak nawiasem to dzial auto moto, czy moblibyscie swoje frustracje pod moim adresem wylewac w dziale trzy po trzy? tak sie ino pytam.
mabr...zawsze mnie smieszyly te porownania pomiedzy usa i szwecja jesli chodzi o ilosc wypadkow. szwecja to zadupie, aut malo, kontrole, kraj ogromny, miasto w ktorym mieszkam to 2/3 ludnosci calej szwecji. bez sensu te statystyki, sam dobrze o tym wiesz. to samo z polityka trunkowa. komuna smierdzi i tyle.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-03-07 11:56
Ja za jakiś miesiąc będę miała uppkörning - jedyne, co mi zostało to zabukowanie tej cholernej teorii. Nienawidzę nienawidzę. Wieczne jakieś pytania są w tych testach, na których sie kładę

Jazdę zdam-wiem to,bo sama widzę już jak prowadzę i instruktor mnie już wygania od miesiąca na egzamin Od roku jeżdżę prywatnie + szkola ostatnie 4 miesiące. Co do rzeczy, które warto zrobić na egzaminie nim sie wsiadzie do samochodu,to jeszcze sprawdzenie opon,czy bieznik jest ok,można nawet dorzucić 'lekkim' tonem ze np w zimowkach wglebienia do 3 mm, to tak na zasadzie, ze sie ma 'sten koll'

Ja zdaje po szwedzku bo to i szybciej i człowiek sobie pocwiczy trochę techniczny szwedzki

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
ASTI


Wpisów: 266
Od: 2009-01-13
2012-03-07 16:39
Czy ktoś wie gdzie mogę kupić przez internet same testy po szwedzku.
  Profil uzytkownika: ASTI     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-03-07 18:47
poczytaj moj wpis z 2012-02-15 22:26

duzo jest za free
  Profil uzytkownika: iza     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-03-07 19:15
na stronie http://www.bonnierstrafiks kola.se/

pomimo tych dobrych bezplatnych, ta strona przesciga wszystkie inne. Swietnie wszystko opisuje,kolejne 'momenty' robienia prawka,polecam!

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
ASTI


Wpisów: 266
Od: 2009-01-13
2012-03-08 16:49
Dziekuję ,poczytam
  Profil uzytkownika: ASTI     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-09 06:16
bzdury kamien pleciesz, amerykanskiego, legalnego prawa jazdy nie kupisz, z tego prostego powodu, ze musisz udowodnic, ze jestes tutaj legalnie. znaczy sie musisz posiadac social security number. testy, przynajmniej w arizonie mozna zdawac zarowno w motor vehicle lub prywatnie w szkole prawa jazdy, tak samo jazde mozna zdawac w stanowym urzedzie lub w prywatnej instytucji. ja jako, ze mam kanadyjskie prawo jazdy to muskalam tylko zdac teorie. z ciekwaosci pokazalam I'm moje szwedzkie prawko, ale powiedzieli, ze wtdy musze zaliczyc jazde. na mkejscu to robia, bez uprzedniego zamawiania terminu. koszt dla starych bab...$10.
meghan...powiedz mi szczerze, co ma ta krerynska teoria wspolnego z dobrym kierowca, noja nijak nie pojmuje tego. rozumiem testowanie umiejetnosci prowadzenia samochodu. za moich zamierzchlych szwedzkich czasow wymienialo sie polskie prawko na szwedzkie. nie wiem jakmjest teraz. ten szwedzki test teoretyczny to masakra I totalna paranoja. na jaka cho...re mam wiedziec glebokosc bierznika? od tego jest mechanik robiacy rotacje kol.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
zbanujMNIE
kozie dydy


Wpisów: 355
Od: 2012-02-21
2012-03-10 14:25
a tak sie robi prawko w pl, ogladajcie:

http://gifowisko.pl/8423/T ak-sie-zdaje-prawo-jazdy
  Profil uzytkownika: zbanujMNIE     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-10 14:36
"I totalna paranoja. na jaka cho...re mam wiedziec glebokosc bierznika? od tego jest mechanik robiacy rotacje kol."

Na taka np. cholere,by nie jezdzic dwa razy na przeglad.Kobietom faktycznie nie powinni takich pytan zadawac,to ich faceci przygotowuja samochody do przegladu.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
bucik
Szczecin


Wpisów: 545
Od: 2007-12-10
2012-03-10 14:43
,,po jaka cholere z kanadolka w temat uderzacie w kanadzie maja drewniane kola,,ona zeby cofnac to puszcza kierownice bo w ameryka jest lepiej i w ogole jest cacy wiec wont do usa pisac pierdoly,,
  Profil uzytkownika: bucik     
zbanujMNIE
kozie dydy


Wpisów: 355
Od: 2012-02-21
2012-03-10 14:44
bucik
  Profil uzytkownika: zbanujMNIE     
troja


Wpisów: 945
Od: 2008-01-28
2012-03-10 16:45
  Profil uzytkownika: troja     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-03-10 17:17
Moze to bedzie pomocne?

http://www.shareitall.se/P rogram/81/Trafikskolan.TEO.2011.BILINGUAL -TFTISO/
  Profil uzytkownika: Oxen     
08Lisabeth


Wpisów: 629
Od: 2011-07-24
2012-03-10 17:30
A propo prawa jazdy po polsku mam 2 CD jedna jest ze znakami drogowymi a drugaz testami.
Czy ktos chce?
  Profil uzytkownika: 08Lisabeth     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-10 23:31
Joland napisal
"Na taka np. cholere,by nie jezdzic dwa razy na przeglad.Kobietom faktycznie nie powinni takich pytan zadawac,to ich faceci przygotowuja samochody do przegladu"

Jolandzie... ani w kanadzie ani w usa nie ma czegos takiego jak przeglad samochodu.
jak kupujesz auto to musi miec zrobiony przeglad u mechanika. potem juz se mozesz nim jezdzic do usranej smierci. nie ma instytucji panstwowej robiacej coroczne przeglady.
przyznaje ci natomiast calkowita racje co do odpowiedzialnosci za sprawnosc mojego auta. od tego jest marek. jak mi kontrolka pokazuje, ze trzeba napuscic powietrze w kola to marek jest wykonawca tego zadania. moim zadaniem jest nacisniecie hamulca, przycisku start i jazda.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-11 06:51
"nie ma instytucji panstwowej robiacej coroczne przeglady."

Ja mam swira na punkcie eksploatacji samochodu w stanie technicznym nienagannym.Lepiej sie czuje,gdy przejdzie obowiazkowy przeglad.Jestem za,bo gdyby nie to,ze obowiazkowy,to mogloby byc roznie ze znalezieniem czasu.

Zapytalem moja zone,co to jest bieznik,to mi odpowiedziala,ze serweta na stol.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-03-11 08:10
Prawko po polsku - tak brzmi ten temat - i chodzi o sposoby zdawania w Krolestwie, a Ty *kanadolka* jak zwykle piszesz bzdury:
"(...) a tak nawiasem to dzial auto moto, czy moblibyscie swoje frustracje pod moim adresem wylewac w dziale trzy po trzy? tak sie ino pytam.
mabr...zawsze mnie smieszyly te porownania pomiedzy usa i szwecja jesli chodzi o ilosc wypadkow. szwecja to zadupie, aut malo, kontrole, kraj ogromny, miasto w ktorym mieszkam to 2/3 ludnosci calej szwecji. bez sensu te statystyki, sam dobrze o tym wiesz. to samo z polityka trunkowa. komuna smierdzi i tyle."
Kogo to wszystko obchodzi i co wnosi do tematu?!
Przestan sie idiotycznie lansowac i bloggowac o wlasnym zyciu, a wszystko bedzie OK:
Nawet z ta slawetna mexykanka...
Ps. Czy sa jakies "polonieinfo" w Twoich "rodzinnych" stronach?!
  Profil uzytkownika: Oxen     
troja


Wpisów: 945
Od: 2008-01-28
2012-03-11 08:57
To moze i dobze ze nie ma obowiazkowego przegladu, bo prawdopodobnie nie bylo by ich stac na utrzymanie samochodu:
http://www.e24.se/makro/va rlden/bensinen-en-valfraga_3339357.e24#xt or=AD-500-[e24]-[3339357]-[box]-[aftonbla det]-[]-[]

Czasem jak sie widzi na filmach dokumentalnych czym sie w "raju" jezdzi to strachogarnia. Ale tak jest w kazdym kraju trzeciego swiata
  Profil uzytkownika: troja     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2012-03-12 10:36
oxen...od dzisiaj nie bede czytac I komentowac twoich wpisow, podobnie jak dzbc, ponizej pewnego poziomu po prostu nie schodze.troja...widze, ze duzo filmow sie naogladales, tak trzymaj, zolnierz wolnosci I trybuna ludu dostarcza ci jeszcze wiecej tego typu wiedzy.
joland...ja robie wszytkie przeglady zgodnie z ksiazeczka. nigdy nie trzymam auta dluzej niz bumper to bumper gwarancja. na ogol 32.000 mil. ale ta gwarancja wazna tylko gdy sie grzecznie jezdzi na wyznaczone przeglady.
jestem lepsza od twojej zony, bo wiem co to bierznik.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Forum -> Auto-Moto -> Prawko po polsku
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 1 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony