Odwiedzin 37816505
Dziś 2329
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Sciąganie plików

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSciąganie plików
janek777
Grängesberg


Wpisów: 1
Od: 2012-02-10
2012-02-10 09:31
Witam,
jestem w Szwecji od niedawna i chciałbym się dowiedzieć jak tu jest ze ściąganiem plików z netu?
Czy można ściągać filmy przez p2p czy nie i co za to ewentualnie grozi?
  Profil uzytkownika: janek777     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-02-10 13:33
Witam,
Z tego co ja wiem, nie jest zabronione przesylanie plikow w sieci ani sciaganie ich w sieci p2p. Sam czesto sciagam rozne pliki i programy oraz pliki filmy i pliki wideo

Oczywiscie nie mowie o plikach i filmach objetych prawem autorskim - chyba nigdzie na swiecie lamanie praw autorskich nie jest powszechnie dozwolone?

A tak naprawde to w rzeczywistosci raczej malo prawdopodobne jest zeby kogokolwiek sprawdzali, a jezeli juz sprawdza to tylko gdy beda mieli podejrzenie dalszego piracenia - czyli rozpowszechniania sciagnietych filmow lub ich sprzedaz. W wiekszosci jezeli sciagasz dla celow prywatnych to do wiezienia Cie nie wsadza.

Wazne jest zeby nie robic sobie kolekcji na plytach ze wszystkich sciagnietych filmow a kasowac je po obejrzeniu, to samo tyczy sie programow i innych tresci.
Teoretycznie mozna powiedziec ze sciagajac jakis tytul z sieci nie wiesz czy to jest material chroniony prawem autorskim i gdy juz go pobrales i wlaczyles i sie okazalo ze jest to go kasujesz. Dlatego tez czesto w sieci jest sporo plikow ktorych nazwy nie wskazuja na nic - skad masz wiedziec co sciagasz?

Kolejna rzecz jest owszem ilosc sciaganych danych, jezeli masz lacze 100mb i dzien i noc wykorzystujesz je w 100% na polczenia z torretnami, to wtedy bym sie zastanawail czy nie ukryc swojego adresu IP.

Okazyjnym "sciagacza" nic nie grozi chyba ze uszczerbek w portfelu gdy na sile chca ukryc swoj adres ip - co w ich przepadku jest na przesada i wyrost.
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2012-02-11 10:28
Ja nie pobieram zbyt często ale jak chcę jakiś film to tylko z serwerów jak Filesonic,rapidshare itp.Szukam linków gdzie film jest w kilku częściach spakowany rarem i nazwa pliku jest inna niż nazwa filmu np zamiast Lord of the rings- Władca.Najlepiej jeszcze party ściągać oddzilnie np 1 z Fileonic,drugi z Fileserve itd.Trochę jest zabawy ale chyba najbezpieczniej.Szkoda że duzo tych serwisów padło
Mój znajomy pbierał z torentów filmy dvd i później sprzedawał no miał nalot i dużo nieprzyjemności.
  Profil uzytkownika: mazzi     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-02-11 10:48
ja korzystam z chomika, co prawda platny ale film sciagam w 2-3 minuty.
ps. nigdy nie wiem co sciagam i zawsze jestem zaskoczony ze niestety trzeba skasowac
  Profil uzytkownika: kamień     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-02-11 11:30
Prawnie, to wyglada upraszaczajac tak, ze zabronione jest robienie kopii z nielegalnego oryginalu. Nielegalny oryginal to taki, ktory jest zrobiony bez pozwolenia tworcy. Tak wiec np. mozesz sobie skopiowac od kolego plyte DVD, jezeli ten kolega ma kupiony oryginal, ale nie mozesz sobie skopiowac od niego plyty, jezeli on ma tylko kopie zrobiona z oryginalu, ktory kupil jeszcze ktos inny.

W internecie jest tak samo. Mozesz sobie sciagnac, lub ogladac to co tworcy udostepniaja, np. z Vodlera, Spotify, ViaPlay, SVT Play, itd. Nie mozesz natomiast sciagac z miejsc, gdzie nie jestes pewny, ze oryginaly udostpeniane sa legalnie. Nie ma czegos takiego, ze "sciagnalem bo nie wiedzialem co to jest" i skasuje za chwile.

http://www.notisum.se/rnp/ sls/lag/19600729.HTM

W praktyce procentowo malo osob wpada, i jezeli juz to za udostepnianie a nie za sciaganie. O ile pamietam, to kary sie wtedy wachaja w okolicach 80 "dagsböter" za udostepniony film. "Dagsböter" to suma zalezna od wysokosci zarobkow. W praktyce byly to kary w wysokosi miedzy 3.000kr a 30.000kr od filmu.

http://sv.wikipedia.org/wi ki/Dagsb%C3%B6ter

To tak z tego co pamietam. Az tak dokladnie nie sledze kar za sciaganie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Sciąganie plików
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony