Odwiedzin 37816300
Dziś 2124
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Ile za pozycjonowanie?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorIle za pozycjonowanie?
fand


Wpisów: 1
Od: 2012-02-09
2012-02-09 09:48
Znam biznesowe deformacje Google. Wygląda mi,że po wpisaniu frazy w Google.pl otrzymałem jako pierwszy wynik Szwedzki - ile zapłacono za pozycjonowanie i co to takiego dla takigo kontekstu Etyka?
  Profil uzytkownika: fand     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-02-09 11:30
Cóż ma do tego etyka?

Lepiej by było gdyby rezulaty Google nie zawierały nic,
tak jak listy mieszkańców w polskich bramach?

Możesz sobie wejść w ustawienia i WYBRAĆ której wyszukiwarki chcesz używać: polskiej, szwedzkiej czy chińskiej.
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2012-02-09 13:04
Nie rozumiem pytania. Google Adwords (kupione reklamy) pokazuja sie te, ktore najlpiej pasuja do szukanej frazy (mozna wybrac frazy kupujac ogloszenie). Jezeli system wybierze wiecej ogloszen niz sie zmiesci, to pokazuja sie tego, kto wiecej zaplaci (mozna wybrac budzet wykupujac ogloszenie).

Strony (nie ogloszenia) pokazuja sie takie, jakie algorytm google uwaza, ze sa dla Ciebie najciekawsze. A jak dziala algorytm googla tego do konca nikt nie wie. Strony sa wybierane na podstawie m.in. Twojej pozycji geograficznej, ale takze jezyka i twoich preferencji (na co wczesniej klikales). Tak ze google po jakims czasie potrafi zgadnac, czy jak wpiszesz "jaguar" to ma ci pokazac strony ze zwierzetami, czy samochodami.

Ale co to ma wspolnego z etyka?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-02-10 13:40
Moze chodzi mu czy etyczne jest to ze wyniki wyszukiwania sa w gruncie rzeczy sterowane przez firmy wykupujace reklame na dane slowa kluczowe.

Cala kwestia pozycjonowania nie tylko tyczy sie reklamy Google. Jest bardzo duzo dzialan - "nie etycznych" takich jak
- sprzedawanie linkow
- sprzedawany ruch do danej strony (ilosc wejsc)

Google ostatnio banowalo strony ktore kupowaly ww rzeczy i strony te przestaly sie calkowicie pojawiac w google - zastanawia mnie czy to posuniecie bylo etyczne, bo raczej to oni bronia sie przed metodami ktore potrafia w efektywny sposob wypozycjonowac strone do pierwszych wynikow wyszukiwania - bez placenia przy tym google.

:/
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-02-11 23:55
Może inaczej. Google robi też porządki.

http://interaktywnie.com/b iznes/artykuly/wyszukiwarki/google-robi-p orzadki-za-co-wyrzuca-z-wynikow-wyszukiwa nia-22692

Mocno się przychylam do takich właśnie działań googla. Od jakiegoś czasu użytkownicy w Polsce byli narażeni na przebijanie się przez kilkaset "śmieciowych" wyników. Teraz spokój.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2012-02-12 00:13
Google jest potężnym narzędziem ale trzeba się nieco znać. Jeśli ktoś nie wie jak to jest skazany na "lokalizację"

site:poloniainfo.se "Kajetan" | "islam"

http://www.google.com.mx/# sclient=psy-ab&hl=pl&source=hp&q=site%3Ap oloniainfo.se+%22Kajetan%22+%7C+%22islam% 22&pbx=1&oq=site:poloniainfo.se+%22Kajeta n%22+%7C+%22islam%22&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm =3&gs_upl=3l6519l3l7614l6l6l0l0l0l0l80l35 6l6l6l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp= fff5e9bb15147693&biw=1177&bih=963

poloniainfo inurl:se

http://www.google.pl/webhp ?sourceid=chrome-instant&ix=hea&ie=UTF-8& ion=1#q=poloniainfo+inurl:se&hl=pl&site=w ebhp&prmd=imvns&ei=0PU2T-iUM460-Qb_trH5AQ &start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp. ,cf.osb&fp=cc2e6f886125a1a9&ix=hea&ion=1& biw=1177&bih=963

http://www.google.pl/webhp ?sourceid=chrome-instant&ix=hea&ie=UTF-8& ion=1#q=poloniainfo+inurl:pl&hl=pl&site=w ebhp&prmd=imvns&ei=BfY2T7SKOsmq-gal7ryWAg &start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp .,cf.osb&fp=cc2e6f886125a1a9&ix=hea&ion=1 &biw=1177&bih=963
  Profil uzytkownika: true     
Forum -> Komputer i człowiek -> Ile za pozycjonowanie?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony