Odwiedzin 37781692
Dziś 2015
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Dot. szkoly - szybka pilka

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDot. szkoly - szybka pilka
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 21:16
Przegapilam i zapomnialam zadzwonic, a dzis mija ostatni dzien na potwierdzenie miejsca w szkole. Mam jedna szkole na oku w miejscu, gdzie prawdopodobnie sie wyprowadzimy (jedna kommuna) i ta szkola ma dla nas miejsce. jest tez szkola w obecnym miejscu zamieszkania (Stockholm). Orientuje sie ktos, czy jesli potwierdze teraz te szkole w innej komunie to strace miejsce w kolejce sztokholmskiej? Cholera, nie jestem na 100 procent pewna, ze sie tam wyprowadzimy, ale jeszcze jakis czas chcialabym zachowac oba te miejsca. Nie moge czekac do jutra, zeby zadzwonic, bo musze odpowiedziec do 23.59 :/ Mial tak ktos? Mozna zachowac oba? Jakos?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 21:20
na stronie skolverketu znalazlam tylko to, ale nie wiem,c zy to dotyczy tez szkoly... :/

Kan man ha två kommunala förskoleplatser i två olika kommuner?
Svar: Det är barnets hemkommun som ansvarar för att erbjuda barnet en plats i förskola. Det finns dock inget som hindrar att två kommuner erbjuder samma barn plats på förskola i två olika kommuner. I sådana fall får kommunerna komma överrens om kostnader för de två platserna. Detta är alltså ingen lösning som föräldrarna själva kan kräva av kommunerna.
I vissa fall har barn rätt att bli mottagna i förskola med offentlig huvudman i en annan kommun än hemkommunen, om barnet med hänsyn till sina personliga förhållanden har särskilda skäl att få gå i den kommunens förskola. Sådana särskilda skäl kan till exempel vara att barnet bor nära en kommungräns eller om ett barn hör till någon av de nationella minoriteterna och inte har möjlighet att gå på en minoritetsspråkig förskola i sin hemkommun. Avsikten är dock inte att öppna en möjlighet att gå växelvis i två olika kommuners förskolor för barn som växelvis hos sina föräldrar i två olika kommuner.
8 kap. 12-13 §§ skollagen (2010:800)
Proposition 2009/10:165 sid. 355
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 21:24
kurde, jeszcze sie bardziej zakrecilam, bo jedna to friskola, a druga komunalna... tak na logike to chyba nie powinno byc problemu, ale....?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-02-06 21:42
Przegapilam i zapomnialam zadzwonic, a dzis mija ostatni dzien na potwierdzenie miejsca w szkole."

wyslij mejla
  Profil uzytkownika: darsim     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 21:49
nie no, juz wyslalam potwierdzenie. rzecz w tym, ze mam jeszcze jedna szkole niedaleko domu. i jesli sie nie zdazymy wyprowadzic to mlody bedzie chodzil (?) do tej. tylko czy fakt, ze wyslalam potwierdzenie do pierwszej szkoly nie przekresla mi tej drugiej? o to chodzi...

dodam jeszcze, ze ta druga ''awaryjna'' nie jest najblizsza, wiec w razie wyladowania w czarnej dupie nie chcialabym, zeby poszedl do tej najblizszej, bo to jest takie getto, ze ojapierdziele :/
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-07 11:32
Jakby ktos potrzebowal takiej informacji to jest tak, ze nie ma zadnego problemu wybrac kilka szkol, w roznych kommunach i roznego rodzaju szkol. Potem jak sie ma juz kilka miejsc, wybiera sie to najbardziej pasujace, a reszte odrzuca.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Życie w Szwecji -> Dot. szkoly - szybka pilka
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 2 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony