Odwiedzin 37784706
Dziś 1476
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Wyrzucili mnie z mieszkania

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWyrzucili mnie z mieszkania
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-05 22:35
Mam problem,mieszkalam rok czasu z para ktora wynajela od kogos mieszkanie.Mam zaplacone do konca miesciaca i kaucja 3500kr.Niedosc ze dali mi 5 dni na opuszczenie mieszkania to powiedzieli ze nie oddadza mi kaucji.
CO MAM ROBIC???Pomozcie!!
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-02-05 23:17
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: pratsam     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-05 23:31
no tak latwo tak pomyslec gorsze sa realia.
A ja powaznie potrzebuje pomocy.Da sie cos z tym zrobic mieszkanie bylo wynajmowane na czarno.
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2012-02-05 23:32
Madzik, sloneczko pewnie narozrabialas. Moze chlopakow do domu przyprowadzalas , za glosno sluchalas TV , uzywalas brzydkich slow za czesto i chetnie , smazylas cebule i jadlas sledzie , nosilas za krotka spodniczke i obnazalas sie nieprzyzwoicie, a moze nawet spacerowalas gola po mieszkaniu, co nie bylo mile widziane przez te druga kobiete , ale mezczyzna patrzyl z przyjemnoscia

Jakis powod byl, ze wylecialas z mieszkania
Zeby zrobic dluga historie krotka - bylas z pewnoscia niegrzeczna. Proponuje isc do spowiedzi i poprosic o rozgrzeszenie i karteczke od ksiedza, ktora pokazesz wspollokatorom i pozwola zostac na facjatce.

Dziadek, ktory wyciagnal wnioski
  Profil uzytkownika: myszkin     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-05 23:39
wlasnie powiem tak nic z wyzej wymienionych rzeczy poprostu powiedzialam prawde...
a najbardziej zabolalo ich to ze rozmawiam poza ich plecami z wlascicielka mieszkania.Oni tylko tu wynajmuja mieszkanie lubia ludzi traktowac jak wlasne marionetki manipulowac i rzadzic im wszystko wolno a nam nic .A co do imprez to ja na kawe kolezanki zaprosic nie moglam a co dopiero mowic o jakiejsc imprezie.Tu bylo jak w obozi koncentracyjnym.a jak przyszlo co do czego urazilo ich to ze ktos sie postawil ale niechodzi o to chodzi mi o odzyskanie wlasnych pieniedzy bo ja na to ciezko pracuje i nie bede komus dawac na to zeby mogl sobie wypic za moje pieniadze,ani nie zniszczylam nic w pokoju ani nic.A o kauci ani widu ani slychu!
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-05 23:40
Jest tutaj wogole ktos kto moze mi pomoc a nie wysmiewac sie i robic zarty ?wiem nie wszyscy tu polacy sa tacy by bezinteresowanie pomagac ale czasami lepiej sie"zamknac"niz pisac takie glupoty bo w niektorych sytuacjach ludzie maja naprawde spory problem a dla was to sa zarty...
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-05 23:59
No ale jakiej ty niby pomocy oczekujesz?!
Tak sie koncza historie "na czarno". Zapomnij o kaucji, jak chcesz niby cokolwiek udowodnic?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-02-06 00:00
Podpisaliscie umowe? jest w umowie wpisana kaucja?
Kaucja ma pokywac ew. okres wypowiedzenia i ew. szkody w mieszkaniu, nie uznawane za normalne zuzycie.
Mieszkanie wynajmowne na czarno, nielegalnie, jeden oszukuje drugiego...
Poszukaj nowego dachu nad glowa...
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2012-02-06 05:41
Poszukaj w ogloszenich "Bazar", ale to tak jakbys wpadla z deszczu pod rynne...
  Profil uzytkownika: Oxen     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 08:05
"najbardziej zabolalo ich to ze rozmawiam poza ich plecami z wlascicielka mieszkania"

Jeszcze raz z nia porozmawiaj i powiedz,ze jak ci,ktorzy od niej podnajmuja,nie oddadza kaucji,to bedziesz zmuszona zglosic na policje.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 09:43
No niestety nie mam zadnej umowy tylko slowna,jego zona pracuje ze mna w jednej firmie a tak pozatym to nie mamy zadnych papierow.A co do wlascicielki to jej chyba za bardzo nie zalezy na tym mieszkaniu bo wogole nie odbiera od nas telefonow.
A dosc duzo osob mi powiedzialo zebym poszla z tym do spoldzielni mieszkaniowej?
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-02-06 09:51
Ale co ci to da? Najwyzej wlascicielce zabiora ale to swoich pieniedzy i tak nie zobaczysz.Co najwyzej mozesz postraszyc spoldzielnia tych co maja twoje pieniadze..
  Profil uzytkownika: spagetti     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 09:51
"A dosc duzo osob mi powiedzialo zebym poszla z tym do spoldzielni mieszkaniowej?"

Rob jak chcesz,ale pamietaj,ze idac do spoldzielni robisz kolo dupy tej osobie,ktora od nich wynajmuje z pierwszej reki.Ona w Twoim przypadku nie jest winna.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 10:35
no wiesz w pewnym stopniu jest bo probuje sie z nia kontaktowac pisze sms dzwonie i nawet nie raczy odebrac telefonu ona jednym slowem ma to gdzies.A ja naprawde niemam sily juz chodzic i sie prosic a wlascicielke poinformowalam o tym ze pojde i to zglsze wiec chyba zbytnio nie zalezy jej na tym mieszkaniu wiec co mam odpuscic stracic pieniadze i co dalej...?oni nadal tak beda robic?troche nie fajnie
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 10:42
Nie przypuszczam,by w spoldzielni poswiecili Ci czas.
Dla nich jestes nikim.Co powiesz,ze najemca podnajal innym mieszkanie,ci Tobie czesc i wykrecili Cie na 3,5 klocka?.jak masz swistek na te 3,5 tauzena,to bardziej na policje.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2012-02-06 11:04
Ja sie nie znam, ale jest cos takiego jak hyresgästföreningen, to organizacja jest dla tych co wynajmuja mieszkania.
Powiedz ludziom, od ktorych wyjamujesz, ze jak ci nie oddadzas kasy to sie do nich zwrocisz.
Na klatce powinin byc do nich numer.

  Profil uzytkownika: maggie     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2012-02-06 11:11
wybacz, ale sama jestes sobie winna.

raz- bez umowy.
dwa- gadasz, z wlascicielka poza plecami. Odwroc sytuacje i zastanow sie, jakby bylo, gdybys wynajmowala mieszkanie od kogos i masz zabronione podnajmowac, ale chcesz dorobic i na czarno wynajmujesz pokoj innej osobie, a ta, idzie do osoby od ktorej wynajmujesz i sobie urzadza gadki, ze Ty wynajmujesz i jest Ci tam zle- "jak w obozie koncentracyjnym...". Czujesz, ze mozesz miec problemy i wyleciec sama z mieszkania? Na dodatek ten od ktorego wynajmujesz, Nakazuje Tobie wywalac te osobe w ciagu paru dni, bo sama mozesz sie wyprowadzic.
Oddajesz tej osobie kaucje, bo naruszyla warunki wspolpracy?
trzy. nie pisz o obozie koncentracyjnym. Nie bylas tam i nie mozesz tak porownywac- bo sie osmieszasz. Skoro bylo tak zle, dlaczego tak walczysz by tam mieszkac? Nie rozumiem tez, Twojego daleszego dzialania...
Pojdziesz na Policje, do spoldzielni, na pogotowie, do kosciola, do dagens nyheter a nawet do papieza. Tylko co im powiesz? ze wynajmowalas na czarno pokoj w obozie koncentracyjnym i ze chcesz tam nadal mieszkac czy odzyskac 3500 sek?
Moze odrazu zabierz im cos z domu w ramach tej kasy, albo zniszcz cos... najlepiej sie przutul linka do kaloryfera.

Wybacz, moje stanowisko, ale wszyscy tylko czarno to i czarno tamto- oszukujecie panstwo- a jak trwoga to do spoldzielni i policji. by ta, z podatkow tych, co uczciwie je placa, zajmowala sie jakims ukladem pomiedzy kombinatorami, ktorzy tylko robia problemy tej, co jako jedyna ma prawo do wynajmu tego mieszkania.
Potem inni Polacy, maja problem z wynajmem, przez takie matactwa.
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-02-06 11:56
Madzikdyw:

Mieszkajac nielegalnie w czyims mieszkaniu, dajac pieniadze na czarno i do tego robiac to w swiadomosci niezgdy z prawem, mozesz byc po prostu oskrzona o przestepstwo/przestepstwa.

Zglaszajac do spoldzielni swoj "problem" najprawdopodobniej zostaniesz przez spoldzielnie zgloszona na policje. Spoldzielnia ma obowiazek zglaszania takich spraw.

Wyrzucenie z mieszkania moze w twoim przypadku byc jak najbardziej zgodne z prawem, poniewaz przebywalas tam nielegalnie, za pieniadze "na czarno".

Prawo ma zawsze dwa konce. Jak kij.
  Profil uzytkownika: Lunab     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 12:03
"Mieszkajac nielegalnie w czyims mieszkaniu, dajac pieniadze na czarno i do tego robiac to w swiadomosci niezgdy z prawem, mozesz byc po prostu oskrzona o przestepstwo/przestepstwa."

Nie w mieszkaniu,tylko czesci.Nie chce mi sie w to zaglebiac,ale potrafilbym Ci udowodnic,ze to co napisalas to bzdury.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 12:09
Lunab,napisz z kim miala zawrzec jakas umowe.Z wynajmujacym ze spoldzielni,czy podnajmujacym od wynajmujacego?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 12:51
prometeusz:
Ty czlowieku zastanow sie co piszesz???Taki madry jestes oki zalatwi mi mieszkanie na bialo gdyby to bylo takie latwe nikt nie wynajmowal by na czarno a ja nie walcze o to by tu nadal mieszkac tylko chce odzyskac swoje.
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-02-06 12:59
madzik - ale dlaczego prometeusz mialby ci cos zalatwiac? Dlatego,ze mial racje,piszac, to co pisze?

Obserwuje i obserwuje ten watek z rosnacym zainteresowaniem i niespecjalnie rozumiem.

Ale musze skomentowac:
robisz wielki raban o cos,co powinno pozostac w cieniu,bo na takie warunki poszlas.

Szanse,ze odzyskasz pieniadze sa bardzo male.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 13:09
Nie tylko komentuje ze na czarno no jak sie nie ma gdzie mieszkac to sie idzie wszedzie i tyle pozatym ja szukalam pomocy a nie zbednych komentarzy!
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2012-02-06 13:15
madzia z dobry inkomstem to i Akelius da ci po 2 miesiacach. Masz 500-600 tys to dlugo czekac nie bedziesz.Pozdro
  Profil uzytkownika: spagetti     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 13:24
Nie tylko komentuje ze na czarno no jak sie nie ma gdzie mieszkac to sie idzie wszedzie i tyle pozatym ja szukalam pomocy a nie zbednych komentarzy!''

o ja pieprze! rozpisujesz konkurs, kto pierwszy cie przygranie? zastanow sie czego ty od nas tutaj oczekujesz, a nie z zalami do wszystkich o swoje machloje!!!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 13:35
chcialam tylko rady
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 13:39
no ale na ta sytuacje nie ma rady. jest jedna - zapomnij o tych pieniadzach i ucz sie na bledach.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 13:48
i oni co chwile moga tak kazdego oszukiwac bezkarnie?
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-02-06 13:54
Nie tych co beda madrzejsi od ciebie. Ktorzy wynajma pokoj od wlascicielki a nie z trzeciej reki i napisza umowe o wynajem z pokwitowaniem kaucji.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 13:58
otoz to...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
madzikdyw
sztockholm


Wpisów: 93
Od: 2010-12-11
2012-02-06 13:59
no tak masz racje...
  Profil uzytkownika: madzikdyw     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 14:05
3500 to nie jest tragedia, ciesz sie, ze nie wplacilas 60 000 za kontrakt, ktory nie wypalil....
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2012-02-06 14:36
hahahaha padlam jak przeczytalam ten temat sproboj isc na policje wiesz...tez kiedys dalam sie nabrac...na blockecie znalazlam ogloszenie, ze facet wynajmie mieszkanie na rok bo sam wyjezdza na studia za granice - wszystko cacys, jeden blad - kaucja 6 tysiecy koron - facet zniknal z kaucja wiec ani mieszkania ani pieniedzy - zglosilismy z sambo sprawe na policje, policja powiedziala, ze mamy sami sobie to prywatnie zalatwic, probowalismy cofnac przelew - kontaktowalismy sie z bankiem, nie dalo sie...niestety za glupote sie placi a nie zali na forum.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 14:38
"Ktorzy wynajma pokoj od wlascicielki a nie z trzeciej reki i napisza umowe o wynajem z pokwitowaniem kaucji."

To sa najmadrzejsze slowa.Wiele w tym przypadku nie pomoga,ale moze na przyszlosc?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
kwiatuszek


Wpisów: 8
Od: 2012-02-06
2012-02-06 20:34
widze ze niejestescie w tym temacie zorientowani,w szwecij obowiazuje umowa slowna zreszta wystarczy ze jest chociaz jeden swiadek,i maja oszusci problem,a zreszta zgloszenie wynajmowanego mieszkania na czarno jest powodem do jego zabrania i problemow z tego tytulu a zwlaszcza w tych czasach gdzie jest wysokie zapotrzebowanie na mieszkanie,moj maz jest prawnikiem wiec wiem cos na ten temat,w se roi sie od oszustow i naciagaczy.
  Profil uzytkownika: kwiatuszek     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-02-06 20:42
Kwiatuszek, jedz i jej pomoz w takim razie ! Najlepeij w pelni bezplatnie i bezinteresownie...

Uwielbiam dobrych "internetowych" samarytan...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 20:55
"widze ze niejestescie w tym temacie zorientowani,w szwecij obowiazuje umowa slowna zreszta wystarczy ze jest chociaz jeden swiadek"

Zapytaj meza prawnika,kiedy taka umowa obowiazuje?
W tym przypadku wynajmujacy nie mial tytulu prawnego do dysponowania lokalem. Wynajmowac nie mial prawa.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2012-02-06 21:08
"w szwecij obowiazuje umowa slowna zreszta wystarczy ze jest chociaz jeden swiadek"

ladne kwiatki... spytaj tego swojego meza prawnika, czy jak skieruje "sprawe na gebe" do kronofogden to czy tez sie ta sprawa zajma?

byc moze obowiazuje umowa slowna- ale ja juz majac 11 lat, wiedzialem, ze taka umowa jest g... warta.
A taka na papierze, to przynajmniej do podtarcia sie przyda jakby co.

bo to dziala tak. jak zadzwonia i cos sie wam sprzeda przez telefon- to wielkie HALO, ze tak nie mozna, ze nie ma na papierze...
Ale jak wy cos na gebe sie umowicie i ktos nie zagra do konca tak jak byscie chcieli- to na gebe powinno obowiazywac- a jakze!

co do swiadkow. jak rozumiem, jak oni beda mieli wiecej swiadkow niz wy- to wygywaja?

P.S. z mezem prawnikiem, tez zawieralas umowe malzenstwa na gebe? czy z papierkiem obydwoje nie czujecie sie pewniej?
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-02-06 21:11
Drogi kwiatuszku, na muntlig avtal to mozesz sobie zaprenumerowac majtki.
Niech ci to maz prawnik wytlumaczy, jaka jest roznica.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-06 21:21
uihihhihi, maz prawnik, a kwiatuszek...kwiatuszek
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-02-06 21:40
widze ze niejestescie w tym temacie zorientowani,w szwecij obowiazuje umowa slowna"

jak obie strony sie zgadzaja co do jej tresci

bo jak nie
to
nie
  Profil uzytkownika: darsim     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-06 21:54
Kwiatuszek,zapytaj meza prawnika,czy nie chce pozyczyc odplatnie + kaucja samochodu mojej tesciowej.
Moze przyjechac z 10 swiadkami,zalatwimy to na slowo,ktore w Szwecji jest wiazace.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Kasanndra


Wpisów: 13
Od: 2006-09-01
2012-02-07 14:28
Ja rowniez z zaciekawieniem obserwuje ten watek...
pierwsza sprawa - kaucja. Ciekawe czy autorka problemu dobrze rozumie ta kwestie. Ja sie kilkakrotnie spotkalam z sytuacja, ze osoba, ktora z gory placila za czynsz (co jest tutaj rzecza naturalna) miala wyobrazenie, ze to jest wlasnie kaucja, ktora sie pozniej nalezy przy wyprowadzce - nic bardziej mylnego!!!

Po drugie - madzikdyw - czegos tu nie rozumiem, oskazasz wszystkich - tych, co Ci wynajmowali, jak rowniez wlascicielke mieszkania. Cos mi sie wydaje, ze z Toba jest cos nie tak, bo nie podejrzewam, zeby wlascicielce mieszkania nie zalezalo na swoim. Widocznie musi miec podstawy do tego, ze nie chce sie z Toba spotkac ani odbierac od Ciebie telefonow.

Poza tym, skoro jest problem dla Ciebie (i nie sadze ze tylko dla Ciebie) z dostaniem mieszkania na bialo, bo wiadomo, ze trzeba krocej czy dluzej na nie czekac, to szuka sie mieszkania z drugiej reki ale na legalnych warunkach. A jesli sie godzisz na bycie nie w porzadku i na czarno wynajmujesz, to z konsekwencjami musisz sie liczyc. Ryzyko zawsze jest.
Ale jak dla mnie, to Ty jestes nie w porzadku, bo wszyscy nie moga byc zli, tak jak Ty to oceniasz, a wybielac sie kazdy lubi. Moze jestes zbyt konfliktowa osoba, bo takie zazwyczaj maja zal do calego swiata.

Zastanow sie dziewczyno - dalas d.... a teraz szukasz winnych.

Straszyc to mozesz dzieci w wieku przedszkolnym. Jak mozna dowodzic swojego, skoro samemu sie w porzadku nie jest. Jak panstwo ma Ci pomoc, skoro go oszukujesz.
Proponuje grzecznie spakowac walizki i cicho opuscic mieszkanie, bo praw zadnych do niego nie masz, a roscic sobie ich nie mozesz. Poszukaj swojego mieszkania, wstedy bedziesz mogla sobie robic co Ci sie podoba, mieszkajac u kogos, masz obowiazek przyjac jego warunki.

Szczerze Wam wszystkim powiem, ze bardzo irytuja mnie tacy ludzie jak Madzikdyw. Ale w koncu mnostwo tu takich "biedactw" rzekomo oszukanych przez wszystkich!
  Profil uzytkownika: Kasanndra     
kwiatuszek


Wpisów: 8
Od: 2012-02-06
2012-02-07 18:53
widze ze bardzo duzo osob ma duzo do powiedzenia ale widocznie zaden z was niemial noza na gardle i zostal zmuszony do wynajmowania mieszkania na czarno i latwo wam mowic...swoja droga wiekszosc tu wypowiadajacych sie zalatwilo sobie lokum rowniez roznymi nielegalnymi sciezkami,bo legalnie jest ciezko a myslicie ze wszyscy ci ktorzy daja ogloszenia na polonii to legalnie chca wynajac,kazdy wynajmuje po cichu bo boi sie stracic chaty.
  Profil uzytkownika: kwiatuszek     
Kasanndra


Wpisów: 13
Od: 2006-09-01
2012-02-07 22:25
"widze ze bardzo duzo osob ma duzo do powiedzenia ale widocznie zaden z was niemial noza na gardle i zostal zmuszony do wynajmowania mieszkania na czarno i latwo wam mowic...swoja droga wiekszosc tu wypowiadajacych sie zalatwilo sobie lokum rowniez roznymi nielegalnymi sciezkami,bo legalnie jest ciezko a myslicie ze wszyscy ci ktorzy daja ogloszenia na polonii to legalnie chca wynajac,kazdy wynajmuje po cichu bo boi sie stracic chaty."

Kwiatuszek - lekkie przegiecie tej Twojej wypowiedzi. Osobiscie wiem, jak to jest, bo od razu spoldzielnia mieszkania mi nie dala jak tu przyjechalam. Tez poczatkowo mieszkalam u kogos, ale mozna to zalatwic rowniez legalnie. A poloniainfo to nie jedyna strona i przyznam zreszta ze nie najlepsza na szukanie mieszkania badz pokoju legalnie. A dostac mieszkanie ze spoldzielni mozna - kwestia zeby sie porzadnie za to zabrac i naprawde dzialac na wysokich obrotach a nie tylko siedziec z zalozonymi rekami i mowic jak to ciezko dostac mieszkanie, bo tak robi i mowi wiele osob. Wiem tez, ze teraz jest trudniej niz te 2 czy 4 lata temu, ale trudniej nie oznacza niemozliwie. Wiec niech kazdy w swoje sumienie patrzy. Wygoda i latwizna fajna jest ale pretensje pozniej niech sie ma do samego siebie a nie do wszystkich dookola!
  Profil uzytkownika: Kasanndra     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-07 22:27
"widocznie zaden z was niemial noza na gardle i zostal zmuszony do wynajmowania mieszkania na czarno i latwo wam mowic"
g.. no prawda.
ja raz nawet mieszkalam w ogrodkach dzialkowych bo nie mialam gdzie, ale widzisz- papier byl!
  Profil uzytkownika: iza     
BeataBerg


Wpisów: 28
Od: 2010-10-02
2012-02-10 15:44
Muntlig avtal plus jeden świadek to wygrana sprawa w sądzie!!!pewne! z wlasnego doswiadczenia i wcale nie chodziło o majtki!

Mozesz jeszcze o pomoc uderzyć do medborgarekontoret w twoim miescie o ile znasz szwedzki to sama , jesli nie to popros kogos o pomoc w tłumaczeniu, powiedza ci krok po kroku co masz zrobić, gdzie sie udać i co i gdzie napisać.

Tak swoja drogą...ktos napisał tu wpis,ze jesli ma dziewczyna 500tyś kr, 600 tyś kr..Myśle,ze gdyby miała takie pieniądze to pewnie nie prosiłaby na forum o pomoc w odzyskaniu 3500,00 kr.

Mąż prawnik tej Pani ktora dokonała wpisu powyżej ma rację, obowiązuje tutaj umowa ustna plus 1 świadek, wiarygodny świadek czyli np. nie moze to być ktoś kto nie ma nawet personu.
Życze powodzenia. Jeśli chcesz namiar na prawnika polskojęzycznego, ktory chociaz powie ci co ma zrobić napisz swoj adres email.
  Profil uzytkownika: BeataBerg     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-10 15:53
Beatko samochod mojej tesciowej jest dalej aktualny.
Chcesz go?.Jakos sie dogadamy.Tylko jest maly problem ona go szybko odzyska,bo ja nie posiadam tytulu prawnego do dysponowania nim.Podobnie jest z wynajeciem mieszkania od podnajemcy najemcy.Jedna reka za duzo.Nawet w bialoruskim sadzie ze 100 swiadkami transakcji,tego by nie wygral.Taka umowa jest NIELEGALNA:
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Tomek
Kinna


Wpisów: 13
Od: 2012-01-15
2012-02-10 16:11
Przyglądam się uważnie temu tematowi na forum i tak naprawdę widzę takie Polskie prawdziwe bagienko od którego uciekłem wiele lat temu, ktoś coś napiszę a my jako "polonia" bardzo fanie reagujemy ,podejrzewam że w wielu sytuacjach jakie miałem w Szwecji pomoc nawet ustną otrzymał bym od kogokolwiek obcego ale nie rodaka!
Najbardziej we wszystkich tematach jakie czytam ciekawią mnie wypowiedzi moderatorów są naprawdę ......... i tu się wstrzyma od słowa ponieważ ostatnia moja wypowiedź (przerost formy nad treścią )obraził moderatorów tak mocno że otrzymałem tzw Bana .Z racji wieku nie powinienem tego mówić ale wisi mi to kalafiorem.
Jestem tak wychowany że podaje pomocna dłoń każdemu ,jeśli mam taka mozliwość(czasami obraca się to przeciwko mnie ale trudno)
Podejrzewam że post zostanie wykasowany (bo nie na temat) a to przecież główne zadanie moderatorów,szukać ,patrzeć ,likwidować jak za dawnych lat w Polsce
Pozdrawiam wszystkich ,może zdążycie to przeczytać
Tomek
  Profil uzytkownika: Tomek     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2012-02-10 16:24
"Życze powodzenia. Jeśli chcesz namiar na prawnika polskojęzycznego, ktory chociaz powie ci co ma zrobić napisz swoj adres email."

Musi byc tani ten adwokat, skoro sie oplaca isc, ze sprawa warta 3,5tys.

Tu nie chodzi o to, ze polonia daje zle rady Tomek i ze jest taka do d... Tylko o to, ze polonia wynajmuje pokoj od kogos kto nie powinien tego robic, a potem gada za plecami z wlascicielka.
Bo mnie takie zachowania wprost motyla noga wpieniaja!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Tomek
Kinna


Wpisów: 13
Od: 2012-01-15
2012-02-10 17:16
Prometeusz bardzo dziękuję za wypowiedzi,szanuje każdego kto ma coś do powiedzenia na każdy temat.
Jednakże moja wypowiedz nie tyczyła się tej jednej sprawy ale wielu wypowiedziom ,wielu tematom oraz wielu sprawom umieszczonym na poloniainfo .
Bardzo bym życzył sobie i wam abyście wypowiadali się uczciwie ,zgodnością i z pomocną dłonią dla każdego niezależnie od tego czy w danym momencie ma rację czy nie ,zawsze można naprowadzić na dobrą drogę ,ale do tego trzeba chęci i dobrego serca co niestety niektórym brakuje.z przykrością muszę stwierdzić.
Pozdrawiam serdecznie Tomek
  Profil uzytkownika: Tomek     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2012-02-10 19:56
Brawo Tomku,tez uważam,że ci co nie mają chęci pomóc,niech się w pewnych kwestiach nie wypowiadają,a złośc swą na "oszustów podatkowych" i takich innych ,wyładuja np.na posprzataniu domu,porządkach w ogródku lub jakimkolwiek innym zajęciu. Zakładający temat nie czeka na oskarżenia tylko na konkretny wpis,wystaczyłoby "Nic sie nie da zrobić w Twojej sytuacji,ponieważ..."
  Profil uzytkownika: pawel643     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-02-10 20:00
pomoc ok, ale mamy wersje jednej ze stron, a gdyby sie okazalo ze ta "eksmija" jest w 100% uzasadniona to tez nalezy pomoc??
  Profil uzytkownika: kamień     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2012-02-10 20:35
No i dalej... tego nie mozesz wiedziec,więc skoro nie wiesz-to tez nie osądzaj
  Profil uzytkownika: pawel643     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-10 20:41
Pawelku,znajdz argumenty,by podwazyc to co napisalem,ze zainteresowana wynajmowala bezprawnie czesc lokalu od osob,ktore nie mialy prawa jej wynajac.
Czy to nie jest porada,gdyz nie jest po mysli zainteresowanej,tylko zgadna z rzeczywistoscia?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-02-10 20:43
ja nikogo nie osadzam, mowilem ogolnie na podstawie tego prsypadku.......
a gdyby teraz napisal ktos inny ze ta osoba narobila szkod na 10tys a ze byla na czarno to jak ma udowodnic ze mieszkala i ona te szkody wyrzadzila i teraz komu te "pomocna dlon" podac.....
ja tylko gdybam, ale nie mozna zaraz tak zaraz ze wszyscy tu na forum nie chca pomoc tylko op....ja poszkodowanego
  Profil uzytkownika: kamień     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2012-02-10 20:45
...ja wyraznie opie.... "poszkodowanego"...
  Profil uzytkownika: prometeusz     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2012-02-10 20:50
Joland-nie o twoje wpisy mi chodzi,dobrze wiesz które mam na myśli,oczywiście nie wszystkie z tego wątku,tylko niektóre...
  Profil uzytkownika: pawel643     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2012-02-10 21:28
Do ciebie - drogi pawle i Twojego popierajacego cie kolegi - zapraszam do umieszczenia waszych zazalen w 'Dziale kontaktu z redakcja' tudziez napisania konkretnego maila do redakcji lub osobno do moderatorow. Na pewno dostaniecie odpowiedz od nas.

Tutaj jednak wasze krytyczne wpisy nie maja nic wspolnego z tematem,zamiast tego i ja chetnie poslucham jak mozecie pomoc zalozycielce watku.

pzdr,
M.
  Profil uzytkownika: meghann     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2012-02-10 22:37
Mozna powiedziec ze kazdy ma troche racji.

Jesli chodzi o umowe slowna owszem dziala ona , do kronfogden mozesz isc i napsioczyc na kogos zaplacic kwit 300sek i postraszyc tylko pozniej tak czysiak wyjdzie w praniu kto maci i szpaci.


Sprawa z mieszkaniem moi mili jest opisana w http://www.hyresnamnden.se / i prosze sie zaglebic w lekture kto i jakie ma prawa. Ale widzac to z punktu mojego widzenia raczej pieniedzy nie odzyskasz koszty poczatkowe adwokata " takiego z D"UPY " to 2,500 sek pozniej ... zalezy.


Jesli wlascicielka wynajmuje mieszkanie jako 2hand zodnie z przepisami spoldzielni to ja to rybki jesli hyra przychodzi na czas. Ludzie ktorzy wynajmuja ci mieszkanie nie maja prawa wynajmowac pokoju jedynie osoba ktorej to mieszkanie jest wtym wlascicielka. Przykro mi to powiedziec ale czas najwyższy spakować mandżur i szukac nowego mieszkania.
  Profil uzytkownika: buldożerka     
Tomek
Kinna


Wpisów: 13
Od: 2012-01-15
2012-02-10 23:23
Do ciebie - drogi pawle i Twojego popierajacego cie kolegi - zapraszam do umieszczenia waszych zazalen w 'Dziale kontaktu z redakcja' tudziez napisania konkretnego maila do redakcji lub osobno do moderatorow. Na pewno dostaniecie odpowiedz od nas.

Tutaj jednak wasze krytyczne wpisy nie maja nic wspolnego z tematem,zamiast tego i ja chetnie poslucham jak mozecie pomoc zalozycielce watku.

Witam serdecznie jeszcze raz.
Pomimo,tak mi się wydaje,bardzo prostego i słusznego przekazu wolnego człowieka,żyjącego w wolnym kraju i wypowiadającego tylko i wyłącznie swoje zdanie ,zostałem źle zrozumiany.
Ja nie umieściłem żadnego zażalenia ani krytycznego wpisu
Czy może napisałem nie prawdę ?
A może kogoś obraziłem pisząc prawdę?
Skoro zaprasza się mnie do napisania maila ,po cichu do działu redakcji i jakaś odpowiedz ma być ,ale na jaki temat?
Mój wpis dotyczył zwykłego podejścia ludzi do ludzi ,
a nie jakiś żalów czy krytyki.A może ktoś czuje się winny?
Czy pisanie o normalnym zachowaniu człowieka do człowieka jest znowu tu na forum czyś dziwnym i podlega krytyce?
Wystarczy troszkę otworzyć umysł i serce aby zrozumieć co napisałem ,a nie zamiatać problem pod dywan.
To tylko moje zdanie ,nie krytyka ani żale.
Pozdrawiam Tomek
  Profil uzytkownika: Tomek     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2012-02-11 16:13
Pani Moderator maghann,a z jakiego tytułu to mam pisac zażalenie do redakci,nie mam żalu do niej wiec chyba nie na miejscu jest twoja dobra rada
  Profil uzytkownika: pawel643     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-11 21:12
Ale masz zal do ludzi, wiec skoro ujmuje cie ta zalosc za pokrzywdzona rodaczka TO JEJ POMOZ, proste. Nie napisales nic, a psioczysz na innych,, po co strugasz bohatera i obronce ucisnionych?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-02-11 21:30
TO JEJ POMOZ, proste. Nie napisales nic, a psioczysz na innych,, po co strugasz bohatera i obronce ucisnionych?

Typ obroncow ucnsionych to te co ryja dra, ale nigdy sie nie odezwa, mimo ze mieli zamiara, gdyby ich takie bolki, kamienie, czy Jolandy nie oniesmielili...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-02-11 21:32
Sie chlopina wkurwil, bo chcial sam sie czegos dowiedziec, ale mu nie wyszlo, bo nikt w punktach nie wypisal co i jak robic
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Tomek
Kinna


Wpisów: 13
Od: 2012-01-15
2012-02-11 22:13
Witam,
Bardzo przepraszam ze zabrałem głos ,widzę że reakcja na inne myślenie prawie jak na wojnie ,strzelać do wszystkich ,aby tylko nie zrozumieć problemu.
No cóż i tyle w tym temacie ,głową muru nie przebijesz jak to powiedział pewien mądry człowiek.
Tomek
  Profil uzytkownika: Tomek     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2012-02-11 23:20
"głową muru nie przebijesz jak to powiedział pewien mądry człowiek"

E tam, Pilsudziki powiedzial, ze "przebijesz, jak sie wystarczajaco rozpedzisz". Nie poddawaj sie wiec
  Profil uzytkownika: kajetan     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2012-02-12 00:48
Masz racje Tomek ..glowa muru nie przebijesz..
Ten tutaj wali juz od dluzszego czasu i dziury jeszcze nie zrobil, ale pare guzow napewno sobie nabil.

Jak mu pomozesz, to moze "wespol w zespol" razem jakas dziure wybijecie

  Profil uzytkownika: myszkin     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2012-02-12 02:35
Bardzo przepraszam ze zabrałem głos ,widzę że reakcja na inne myślenie prawie jak na wojnie ,strzelać do wszystkich ,aby tylko nie zrozumieć problemu.

Dlugo sie tak bedziesz jeszcze s...l, nad soba ?

Zalosc ogarnia, jak to sie czyta, jak baba normalnie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2012-02-12 09:11
Bolek1970,nie czepiaj sie bab,one sa w porzadku.
Ja zauwazylam,ze ostatnio to osobniki rodzaju meskiego uzalaja sie nad soba,bo "starzy wyjadacze" nie odpowiedzieli tak,jak by oni chcieli.
Jakie to towarzystwo zrobilo sie ostatnio delikutasne,az sie czlek boi cos napisac,zeby nie bylo skargi na jego wpis.


Musze tak ,jak Myszkin pomachac laseczka,moze sie opamietaja i pomysla,ze my jednak piszemy prawde z pozycji przezytych juz lat tutaj.A ze czasami napiszemy troszke z ironia lub zarcikiem,to nie powod do obrazania sie.
Czasami zaczyna to przypominac Reality show o zonach w LA lub Bewerley Hills.
  Profil uzytkownika: lidka50     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2012-02-12 09:36
odrazu przyjemniejsze te forum, jak nie ma kasowania z cyklu, nie na temat...

mozna sie bawic bez nadgorliwosci modow? mozna!

jest kulturalnie? jest!

  Profil uzytkownika: prometeusz     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2012-02-12 19:02
żenada
  Profil uzytkownika: pawel643     
letzky


Wpisów: 286
Od: 2011-11-16
2012-02-12 20:54
powiedz do niej ze ja zameldujesz na policji prawdopodobnie nic ci nie zrobia natomiast ja udupia za wynajmowania mieszkania na czarno,zagroz jej tym w dodatku doczepia sie jej urzad podatkowy a ty sie powoluj na to ze musiales gdzies mieszkac majac prace wiec nie miales wyboru gwarantuje tobie ze to powinno poskutkowac jesli nie to ja tobie to zalatwie anonimowo
powodzenia
  Profil uzytkownika: letzky     
Forum -> Życie w Szwecji -> Wyrzucili mnie z mieszkania
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony