Odwiedzin 37897799
Dziś 2369
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Auto na kredyt - prosze o pomoc

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorAuto na kredyt - prosze o pomoc
monikamonika


Wpisów: 67
Od: 2010-03-01
2012-02-04 07:32
Witam!
Mam male pytanko i mysle, ze potaficie mi pomoc. Mam kupione na kredyt auto na szwedzkich numerach i uzytkowane tutaj. Kredytu zostalo jeszcze 11 miesiecy.

I tu pytanko: Jesli pojade tym autem do Polski i zostawie je bratu (na szwedzkich blachach) ze wszystkimi dokumentami i jakims upowaznieniem czy on bedzie mogl go uzywac w Polsce? Na przeglad przyjedzie do Szwecji i potem znow do Polski. Dodam, ze wszystkie oplaty typu ubezpieczenie, skatt itd. bedzie mial robione przeze mnie tutaj.
Chodzi tylko o czas do splacenia kredytu - potem przepisze to auto na brata i on sobie je przerejestruje.
Prosze o odpowiedz i z gory dzieki!
  Profil uzytkownika: monikamonika     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-04 07:53
Kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie bys dala bratu w uzytkowanie swoj zarejstrowany w Szwecji samochod.
Ze wzgledu na upierdliwosc polskiej policji mozesz napisac taki swistek,ze dajesz w uzytkowanie i podstemplowac w konsulacie lub u notariusza.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
monikamonika


Wpisów: 67
Od: 2010-03-01
2012-02-04 08:07
Dzieki Joland za szybka odpowiedz. Pozdrawiam i zycze milego dnia.
  Profil uzytkownika: monikamonika     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-04 15:14
" podstemplowac w konsulacie lub u notariusza"- tu sobie jaja robisz!

moim zdaniem tzw. zielona karta z ubezpieczalni z wpisanym imieniem i nazwiskiem kierowcy moze sie przydac (nie ze jest wymagana, ale ze4 wzgledu na to nazwisko kierowcy)
  Profil uzytkownika: iza     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-04 15:30
Jaja to sobie robie jak piszemy o dupie maryni,nigdy jak komus staram sie doradzic.


Komunikat Ministerstwa Transportu:

Nowe przepisy dotyczące poruszania się w Polsce pojazdami zarejestrowanymi za granicą

Biuro Informacji i Promocji wyjaśnia, że od 10 października br. obowiązują nowe przepisy dotyczące poruszania się w Polsce pojazdami zarejestrowanymi za granicą, zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym w związku z wejściem w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Powyższy obowiązek odnosi się do osoby, która uczestnicząc w ruchu drogowym na terytorium Polski kieruje pojazdem zarejestrowanym za granicą i nie jest wymieniona w dowodzie rejestracyjnym tego pojazdu jako jego właściciel/posiadacz. Osoba taka powinna posiadać wówczas przy sobie dokument potwierdzający prawo do używania pojazdu przez kierującego. Wystarczającym dokumentem potwierdzającym to prawo jest upoważnienie sporządzone przez właściciela pojazdu w formie pisemnej – upoważnienie to nie wymaga form szczególnych.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-04 15:53
Pytalem prawnika co ustawodawca mial na mysli "upoważnienie to nie wymaga form szczególnych"

W odpowiedzi uslyszalem,ze pisemna forma szczegolna to akt notarialny.W tym przypadku wystarczy stempel notariusza obecnego przy pisaniu upowaznienia w Polsce,lub polskiej placowki dyplomatycznej jesli upowaznienie jest napisane przez wlasciciela pojazdu za granica.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
letzky


Wpisów: 286
Od: 2011-11-16
2012-02-09 13:17
z tego co wiem to na polskich rejestracjach mozna w szwecji jezdzic okolo 1. roku,w tym przypadku musi byc taka sama sytuacja ale jak twoj brat bedzie mial wypadek to bedziesz miala problem z ubezpieczeniem,w polsce powiedza ci ze samochod na szwedzkiej rej.a w szwedzji ze ktos inny jezdzi twoim samochodem za granica .w niektorych ubezpieczalniach jest tak ze tylko wlasciciel auta ma prawo uzywac ,sprawdz w twojej ubezpieczlni
  Profil uzytkownika: letzky     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-02-09 13:23
"w niektorych ubezpieczalniach jest tak ze tylko wlasciciel auta ma prawo uzywac"

W której SZWEDZKIEJ ubezpieczalni tak jest?
Pierwsze szłyszę.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2012-02-10 16:53
i tak sie zaczynaja plotki ....
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2012-02-11 01:29
""w niektorych ubezpieczalniach jest tak ze tylko wlasciciel auta ma prawo uzywac"

jakie bzdety!

napisz w jakich ubezpieczalniach- te z Albanii sie nie licza
  Profil uzytkownika: iza     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2012-02-11 10:31
Jest chyba odwrotnie,w niektorych ubezpieczalniach mozna zaznaczyc ze wlasciciel polisy bedzie jedynym uzytkownikiem.
Ktos tu sie niedogotowanej kukurydzy chyba najadl.
  Profil uzytkownika: pratsam     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-11 10:38
"w niektorych ubezpieczalniach jest tak ze tylko wlasciciel auta ma prawo uzywac"

Ja z wlascicielem tych slow staram sie nie wchodzic w polemike.Jak pisze bzdury w tematach o dupie maryni,to mi to zupelnie nie przeszkadza.W tym temacie to juz grube nieporozumienie,bo osmiesza nas wszystkich.
Gdybym byl moderatorem,to bym jego wpis i nasze po nim nastepujace wyrzucil.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Diabel_sthlm
Skärgården


Wpisów: 160
Od: 2011-06-01
2012-02-22 13:01
Te ubezpieczenia i papiery to troszke zakrecone sprawy.

Oczywiscie wlasciciel auta moze swojeauto pozyczyc komukolwiek itd.

Natomiast czasami sa komplikacje jezeli ta osoba spowoduje wypadek ubezpieczalnie staraja sie zaoszczedzic pieniazki i oskarzaja o tzw SKEN-FÖRSÄKRING ( ktory w szwecji jest nielegalny).

Oczywiscie duzo osob udostepnia auta innym ale moga sie tego wywyinac komplikacje.
  Profil uzytkownika: Diabel_sthlm     
Forum -> Auto-Moto -> Auto na kredyt - prosze o pomoc
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Remont łazienek (Stockholm)
Sprzatanie (Nykvarn)
Stolarz/Ekipę (Tumba)
szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 2 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony