Odwiedzin 37785750
Dziś 2520
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Polska firma w Szwecji - Allegro

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPolska firma w Szwecji - Allegro
vego


Wpisów: 5
Od: 2012-02-03
2012-02-03 17:38
Witam serdecznie!

Na wstępie chciałbym uprzedzić, że starałem się poszukać na forum informacji o moim problemie, jednak nie mogłem znaleźć konkretnego rozwiązania, więć postanowiłem założyć nowy temat.

Ja osobiśce prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce, działam na allegro i sprzedaję doładowania do gier oraz klucze aktywujące do oprogramowania.

Moim dostawcą jest moja dziewczyna, która mieszka w Szwecji. Niestety działa na czarno jak narazie i coraz bardziej się boi tamtejszego urzędu skarbowego. Postanowiła zalegalizować działalność i chciałaby to zrobić w Polsce, ze względgu na dużo więszke podatki w Szwecji (W Polsce na ryczałcie płacę tylko 3% no i VAT oczywiście).

Odbiorcami jej doładowań i kluczy są odbiorcy z Europy, praktycznie wogóle nie sprzedaje w Szwecji. Stąd moje pytania, ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie na nie odpowiedzi, a chciałbym jej pomóc.

1. Czy gdybym przekształcił moją jednoosobową spółkę w inną formę działalnośći gospodarczej i byłaby ona moim wspólnikiem/partenerem to czy płacilibyśmy podatki tylko w Polsce? Zaznaczam, że żaden REALNY produkt nie jest sprzedawany na terytorium Szwecji.

2. Co zrobić z pieniędzmi, które już zarobiła przez te kilka miesięcy kiedy pracowała na czarno? Byłaby to kwota w okolicy 1,2 milion koron. Czy trzeba liczyć na szczęscie czy można zrobić coś więcej?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: vego     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 17:53
"1. Czy gdybym przekształcił moją jednoosobową spółkę w inną formę działalnośći gospodarczej i byłaby ona moim wspólnikiem/partenerem to czy płacilibyśmy podatki tylko w Polsce? Zaznaczam, że żaden REALNY produkt nie jest sprzedawany na terytorium Szwecji."

To dobry pomysl.Nikt nie zmusi Twojej mieszkajacej w Szwecji partnerki do bycia rezydentem podatkowym w panstwie,ktorym mieszka.Mieszkajac w Szwecji bedzie miala glowny osrodek interesow zyciowych w Polsce.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 17:58
Troche materialu na temat glownego osrodka interesow zyciowych.

http://www.pit.pl/osrodek_ interesow_zyciowych_w_swietle_nowelizacji _ustawy_o_pit_k_2633.php
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 18:04
Jest jeszcze inna mozliwosc.Moze zarejstrowac firme w Szwecji i sprzedawac Tobie ten towar z bardzo malym zyskiem.Wtedy jeszcze na tym zarobicie,bo bedzie negocjowala upusty,jako wiarygodna wlascicielka szwedzkiej firmy.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
vego


Wpisów: 5
Od: 2012-02-03
2012-02-03 18:42
Dziękuję za odpowiedź na moje pierwsze pytanie! Jeszcze w takim razie porozmawiam z moim księgowym w celu dopracowania szczegółów przekształcenia firmy.

A czy jest możliwość odpowiedzi na drugie pytanie? Bo naprawdę nie wiemy co z tym fantem zrobić

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Profil uzytkownika: vego     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2012-02-03 18:46
ja moge przyjac, jakos sobie poradze z tym problemem
  Profil uzytkownika: kamień     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 18:50
"2. Co zrobić z pieniędzmi, które już zarobiła przez te kilka miesięcy kiedy pracowała na czarno? Byłaby to kwota w okolicy 1,2 milion koron. Czy trzeba liczyć na szczęscie czy można zrobić coś więcej?"

Za malo napisales na ten temat.Jest gdzies slad po tych pieniadzach(konto szwedzkie)?.W jaki sposob kupowala towar?,itp.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
vego


Wpisów: 5
Od: 2012-02-03
2012-02-03 19:04
Pieniądze na różnych kontach niezarejestrowanych na nią, część pieniędzy trzyma w domu, jednak trochę jest jeszcze w Chinach, a ze względu na duże kwoty przelewów chinski bank zakazał wysyłania pod groźbą sprawdzenia dokąd idą pieniądze i powiadomienia szwedzkich władz. Jeśli byłaby firma to z wysyłaniem pieniążków nie byłoby problemów, ale co zrobić z tymi pieniędzmi, które już są w Szwecji?
  Profil uzytkownika: vego     
vego


Wpisów: 5
Od: 2012-02-03
2012-02-03 19:06
Klienci przelewami pieniądze np na chińskiego paypala, gdzie jej przyjaciel ma zarejstrowaną działalność. Później on wysyłał jej zysk ze sprzedaży na szwedzkie konta.
  Profil uzytkownika: vego     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 19:08
Przelac z ilus tam kont na Twoje konto w Polsce.Za gotowke kupic np. "furmanke",ktora latwo mozna pogonic w Polsce.To maly problem.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-03 19:10
Nie operuj cyframi na publicznym forum.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2012-02-03 20:18
...i nie pieniazkami, litosci!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
vego


Wpisów: 5
Od: 2012-02-03
2012-02-03 20:34
Przepraszam, nie miałem złych intencji, chciałem tylko napisać o jaką mniej - więcej kwotę chodzi
  Profil uzytkownika: vego     
Nikoś


Wpisów: 325
Od: 2012-01-29
2012-02-03 23:08
"Przelac z ilus tam kont na Twoje konto w Polsce.Za gotowke kupic np. "furmanke",ktora latwo mozna pogonic w Polsce.To maly problem."
Nic głupszego..jak kupisz wypasioną furę to US też może wniknąc skąd masz kasę i wszcząc postępowanie..mówię o polskim Urzędzie Skarbowym.

Swoją drogą to wybraliście chyba najgorszy kraj (Szwecja) na kombinowanie z podatkami..Tutaj to jest gorsze od zabójstwa prawie z tego co słyszałem.
  Profil uzytkownika: Nikoś     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-02-04 15:15
"Swoją drogą to wybraliście chyba najgorszy kraj (Szwecja) na kombinowanie z podatkami..Tutaj to jest gorsze od zabójstwa prawie z tego co słyszałem."

Nadstawiaj uszy tam,gdzie mozna cos ciekawego uslyszec.
Po tym co piszesz,to nie miales szczescia znalezc sie w takim miejscu.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> Polska firma w Szwecji - Allegro
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony