Odwiedzin 37816628
Dziś 2452
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - SmartTV i Polskie aplikacje

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSmartTV i Polskie aplikacje
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-01-30 11:30
Witam,

Ostatnio kupilem nowy telewizor z funkcja SmartTV, gdyz dochodzilo do mnie mnostwo pozytywnych komentarzy o bardzo duzej ilosci polskich aplikacji w Samsung Market (AppStore).

Zdziwilem sie bardzo, gdy po uruchomieniu telewizora, nie mozna bylo wyszukac ani jednej polskiej aplikacji!

Po paru minutach "googlowania" znalazlem rozwiazanie na zmiane kodu kraju urzadzenia, po tej prostej procedurze (wciskajac kombinacje odpowiednich klawiszy na pilocie) SmartHUB pobiera aktualizacje z danego kraju i automatycznie instaluje standardowe aplikacje i jest mozliwosc instalacji dodatkowych w sklepie.

Wszystko by bylo pieknie, gdyby nie fakt, ze TVN.VOD TVP.VOD ipla Onet.VOD i oraz kilka innych aplikacji do ogladania zawartosci VOD (wideo na rzadanie) - nie dzialaja - ze wzgledu na to, ze uruchomilem program z innego kraju niz polska - i nie jest to spowodowane tym ze mam w szwecji kupiony TV. To samo by bylo gdyby ktos przywiozl telewizor z polski.

Rzecz polega na tym, ze umowy danych stacji (operatorow) z np. reklamodawcami sa takie, ze wymagaja polskiej lokalizacji. Nie dziwie im sie troche, bo dlaczego firmy sponsorujace trasmisje online, liczace na zyski z reklam w postaci kupionych towarow - tych zyskow nie beda mialy w przypadku osob na stale mieszkajacych w USA, ktore nigdy polski nie odwiedza ?

Jest owszem sposob na wyjscie z tej sytuacji. Wiekszosc modemow do internetu (routerow) ktore posiadamy - ma wbudowana mozliwosc podlaczenia stalego z serwerm VPN, dzieki czemu mamy mozliwosc aby nasze polaczenie internetowe identyfikowalo sie jako wychodzace z polski (z polskiego serwera w polskiej lokalizacji). Dzieki czemu teoretycznie powinno wszystko dzialac.

Pytanie:

- Czy ktos z Was uzywa takiego polaczenia i testowal dzialanie ww. portali - z powodzeniem?

- czy ktos z Was zna firmy udostepniajace VPN lub mozliwosc podobnego uzycia polaczenia tunelowego? - np. firmy/programy oferujace mozliosc ukrycia wlasnego adresu IP ?

- jak dziala to w praktyce - mam na mysli, szybkosc polaczenia, stabilnosc i efektywnosc ?

- czy jest jakies ryzyko takiego dzialania ? - domyslam sie, ze np. Spotify przestanie mi dzialac...

Dziekuje za pomoc
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Forum -> Komputer i człowiek -> SmartTV i Polskie aplikacje
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony