Odwiedzin 18160651
Dziś 3625
Czwartek 30 października 2014

Forum: Rodzina w Szwecji - Odrobaczanie dzieci i calej rodziny

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOdrobaczanie dzieci i calej rodziny
aga1977
Wrocław / Sztokholm

Wpisów: 1089
Od: 2007-08-03
2012-01-27 14:33
Ktos stosowal w Szwecji?
Nie przypuszczalam, ze temat jest tak popularny w necie.
http://www.macierz.org.pl/ artykuly/zdrowie/robaki_jelitowe_lamblia_ astma_alergie.html
Daleka jestem od cudownych srodkow i metod wyplukiwania wszystkiego z organizmu, ale :
Pamietam jak w przedszkolu , gdy bylam dzieckiem raz do roku nas odrobaczano - lamblie, owsiki etc
Weterynarz kaze kota raz na kwartal odrobaczac,a co z ludzmi??
W czasach popularnego okresowego odrobaczania nie bylo tylu alergii, uczulen i chorob "dzwudziestego wieku"
Dzieci leczy sie na alergie pokarmowe , skorne , czesto bez efektow.
Nikt nie sprawdza najpierw tych pasozytow i robali, ktore sa odpowiedzialne za :
- alergie skorne i pokarmowe,
nawracajace choroby ukladu oddechowego,astmy, dusznosci
przewlekle zmeczenia ( u mnie na tej podstawie zdiagnozowano fibromialgie i kazano z tym zyc )
- brak apetytu u dzieci,
bole glowy,
bole kregoslupa itd.
Temat bardzo ciekawy, dotad mi nieznany, metoda odrobaczania jest dosc skomplikowana ( w linku na samym koncu o tym), ale moze sie okazac ze tych robalach tkwi problem moich dzieciakow i moj.
W szkole wszy, dzieciaki roznych nacji, cholera wie co przywoza ze swoich krajow, tym bardziej chcialabym z tym pojsc do lekarza.
Dziwi mnie , ze obecnie stosuje sie mase lekow na powyzsze dolegliowosc a nigdy nie spotkalam sie z propozycja diagnozowania pasozytow.
  Profil uzytkownika: aga1977     
electra

Wpisów: 3172
Od: 2005-05-02
2012-01-27 14:36
a ja sobie nie przypominam zeby mnie ktos odrobaczal,,,
  Profil uzytkownika: electra     
aga1977
Wrocław / Sztokholm

2012-01-27 15:08
To zapytaj mamy
Ja jestem z Wroclawia i pamietam te owsikowe akcje itp.
W tych akcjach rodzice tez musieli zazywac srodki, bo kluczem do sukcesu bylo odrobaczenie calej rodziny.
W szkole moich dzieci nikt nie robi akcji odwszawiania, wywieszone sa tylko kartki informujace ze taki problem istnieje, no i z bliska jak czlowiek sie przyjrzy to potrafi dostrzec inny wymiar zycia na glowach maluchow
iza
Sztokholm

Wpisów: 22283
Od: 2000-09-11
2012-01-27 15:12
Co? Ja tez jestem z Wroclawia, jako dziecko mieszkalam w Brochowie (cyganska dzielnica) ale nie przypominam sobie takich akcji! (zapytam mamy).

Lewatywy profilaktycznie tez mi nikt nie robil, ani plukania uszu...
Banki mi stawiali na plecach jak bylam chora (ale sie tego balam!).
  Profil uzytkownika: iza     
aga1977
Wrocław / Sztokholm

2012-01-27 15:16
Zapytaj Iza mamy, az jestem ciekawa. Mnie tez nigdy lewatywy nie robiono, ale kurcze te odrobaczania pamietam i to na szeroka skale
electra

2012-01-27 15:20
ja wlasnie pytalam ja tylko pamietam fluoryzacje w szkole i sadystke dentystke
konto skasowane

Wpisów: 908
Od: 2011-08-09
2012-01-27 15:21
Ja nie z Wrocławia, ale pamiętam, że mnie
odwszawiali kilka razy, jak chodziłam do przedszkola.

Pamiętam jak mama mówióła, że mi piasek z głowy wyciąga
  Profil uzytkownika: obanasia     
electra

2012-01-27 15:23
Aga ja jestem sporo starsza od ciebie to moze jeszcze tego nie robili ..no i nie z Wroclawia jestem
babajedna
Warszawa

Wpisów: 1086
Od: 2011-01-12
2012-01-27 15:44
a ja jestem jeszcze starsza i też nie pamiętam, nawet nie słyszałam o akcji profilaktycznego odrobaczania i nie tylko za moich czasów.O akcji odrobaczania całej rodziny, jak najbardziej słyszałam, jak pasozyty "zdiagnozowane" juz były. O akcji zachecajacej do profilaktycznego odrobaczania tez słyszałam, ale głos ten płynął od różnych ośrodków, które za tę usługę sporą kasę sobie życzyły....
  Profil uzytkownika: babajedna     
maggie
Stockholm

Wpisów: 12120
Od: 2001-01-02
2012-01-27 15:47
Mnie nikt nie odrobaczywial, ale za to odrobaczywialam kota jakies 2 razy na rok

A moze to bylo tylko kiedy juz znalazl sie jakis ktos kto mogl zarazac i wtedy odrobaczywiali?

Tutaj w SE tez przeciez czasem wysylaja kartke ze szkoly, ze sa wszy w szkole i zeby dziecko czyms posmarowac.
  Profil uzytkownika: maggie     
kamień

Wpisów: 8021
Od: 2007-10-12
2012-01-27 16:51
ja czegos takiego tez nie mialem......
  Profil uzytkownika: kamień     
aga1977
Wrocław / Sztokholm

2012-01-27 18:26
To widocznie tylko ja w zarobaczalym środowisku przebywalam. Btw- moja córka raz na miesiac ma chore oskrzela. Lekarze tu w Szwecji profilaktycznie przepisuja jej inhalatory na rozszerzenie oskrzeli twierdząc ze to pewnie astma lub alergia. Alergii dziecko nie ma a na oskrzela co miesiac choruje. I tak właśnie natrafilam na strony o pasozytach. Okazuje sie ze problemy skórne, dzIwne problemy z drogami oddechowymi maja często podłoże w pasozytach. Stad pytałam czy ktoś zgłaszał sie z tym problemem tu w Szwecji do lekarza. Bo wszelkiego rodzaju preparaty ziołowe i srowe za gruba kasę mnie nie interesują. U mojej znajomej dziecka dwuletniego wykryto prez przypadek lamblie. Wyleczono i po leczeniu oka alo sie ze dziecku zniknęła alergia skorna ktoś kto nie ma problemów zdrowotnych pewnie pasozytami nie musi sie przejmować. Były, są i bedą. Ale w pozostałych przypadkach przewlekłych niewiadomych chorób warto wziąć pod uwagę te mało przyjemne stworzenia
bolek1970
Uposledzony Zawodowo

Wpisów: 9827
Od: 2006-07-05
2012-01-27 18:36
Znajoma rosjanka, leczyla to setka spirytusu, ktory trzeba bylo wypic duszkiem...

Dzialalo...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
KasiaTom

Wpisów: 1154
Od: 2010-09-23
2012-01-27 18:58
Odkad mielismy dwa psy odrobaczamy sie profilaktycznie raz w ciagu roku srodkiem Pyrantelum Medana (w plynie). Dodatkowo jak widze te brudne restauracje, w ktorych czasami musze spozywac posilki poprostu nie ma wyjscia.
Nie mam ochoty zaprzyjazniac sie z owiskami czy innymi pasozytami.
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Ronj@

Wpisów: 5885
Od: 2006-08-16
2012-01-27 20:32
Kasia Tom, tzn ze odrobaczasz sie z powodu lunchowych restauracji?

za moich czasow nie odrobaczano, nawet wesz nie bylo....ot szczesliwy czas
  Profil uzytkownika: Ronj@     
monilka
Finlandia

Wpisów: 6495
Od: 2003-06-02
2012-01-27 22:00
Ja pamietam te akcje owsikowe. Przynosilo sie to cos z przedszkola. Gdy poszlam do podstawowki, przedszkole zaczela moja siostra wiec sie nie skonczylo. Trzeba bylo jesc takie duze tabletki i Mama narzekala, ze watrobe sobie zniszczy z powodu tych owsikow.

Wszy przyniosla moja siostra z przedszkola gdy polaczyli dwie grupy i w tej drugiej bylo rodzenstwo, ktore notorycznie je mialo.
Akcja byla straszna w domu. Smarowanie glow, pranie wszystkiego ( posciel, ubrania itp ). Potem mama siedziala i wyjmowala gnidy z glowy i paznokciami je niszczyla bo podobno mogly byc nadal zywe bez tego rozpolowiania. To byla masakra...
  Profil uzytkownika: monilka     
Aby sorell

Wpisów: 6650
Od: 2010-04-16
2012-01-27 22:29
Wszelkie alergie itp. nie sa wynikiem braku odrobaczania, to absurd. Postepujace zanieczyszczenie srodowiska, zywnosc coraz bardziej przypominajaca przetworzone gowno i oslabienie genow - to sa glowni sprawcy. To samo dotyczy chorob krazenia i nowotworow - wyjalowione zarcie. Wszak ludzie nie moga za dlugo zyc, system by wysiadl.
  Profil uzytkownika: Aby sorell     
aga1977
Wrocław / Sztokholm

2012-01-27 23:59
Cieszy mnie aby ze masz taka wszechstronną wiedzę. Proponuje zaglebic sie w temat zanim zabierzesz głos.
Monia- ja te wszy tez Pamietam. To była masakra. Mamcia tez strzelała gnidami hahahahaha
Forum -> Rodzina w Szwecji -> Odrobaczanie dzieci i calej rodziny
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy

firma sprzatajaca poszukuje ... (Göteborg-Partille)
Firma sprzatajaca poszukuje personelu (Kungsängen)
Prace rematowe, okna, ciesielka (Södertälje)
Poszukujemy personelu (Göteborg)
zatrudnimy spawaczy (Halmstad)
kobieta do sprzatania (Stockholm)
Firma sprzatajaca poszukuje... (Köping)
Praca- SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej

ZEN- jawa czy sen?
Życie przez pryzmat jedzenia
Problem żebractwa w Szwecji
Polka w Szwecji
Haga w Göteborgu
Szwecjoblog - blog o Szwecji
Tajlandia, Miami, Filipiny, Afryka – czyli jak Szwedzi (nie) radzą sobie z brakiem słońca.
Yoga in Stockholm
Kto Cię tak ( tanio ) urządził ?? ...
Ananasy.se
Najpiękniejsze słowa języka szwedzkiego
Szwecjoblog - blog o Szwecji
Bonde söker fru – czyli rolnik szuka żony (+ fredagsmys i przytulasy po szwedzku)
Yoga in Stockholm
Wystawa Łąka i Las – Polski Design (2014.11.07 - 2014.11.28)
Polskie filmy na 33 edycji Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Uppsali (2014.10.20 - 2014.10.26)
Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w ramach Cinemateket w Sztokholmie i Göteborgu (sierpień-listopad)
Polscy artyści na Modernautställningen 2014 – Society Acts w Malmö (2014.09.20 - 2015.01.25)
"Lokomotivet" Juliana Tuwima dostępna na stronach "En läsande klass"

Odwiedza nas 110 gości
oraz 6 użytkowników.

Książeczka dla dzieci o śmierci http://t.co/vfnNppkqZF
2014-11-29 Andrzejkowa Gala Disco Polo Live Sverige - dzień 2 - Maxel i Kalimero http://t.co/pu1SLrdbBN
2014-11-28 Andrzejkowa Gala Disco Polo - Boys i Maxel http://t.co/zestS5rF7X
2014-10-26 Jesienny Maraton Muzyczny - dzień 2 http://t.co/rbrwIx5o4Q
2014-10-25 Jesienny Maraton Muzyczny - dzień 1 http://t.co/ZMEzYjHLpw
Wiecej
Ateizm nową "wiarą"
Oddać Polańskiego????
kredyt najtaniej - gdzie ?
nowe przepisy dotyczące emerytury
Humor
Wyczieczka na gran canaria
Chcesz pracować w Szwecji? Więcej zarobisz nie znając języka
Polacy na emigracji - dlaczego nie wracają?
Szwedzki serwis internetowy pozwala sprawdzić kryminalną przeszłość znajomych. Sprawi, że w Szwecji dojdzie do linczów?
„Odnalezione w tłumaczeniu” to nowy, interdyscyplinarny projekt miasta Gdańsk, o którym szeroko pisze w specjalnym dodatku Tygodnik Powszechmy. Każda edycja ma za temat przewodni jakiś obszar językow
Polak pozwał szwedzkie zoo za dyskryminację. Nazwali go małpą (WP.PL, 2013-01-15 14:40)
Klimakterium 2 - czyli menopauzy szał
Więcej

© Copyright 2000-2014 PoloniaInfoNa górę strony