Odwiedzin 37808659
Dziś 1028
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Skolvalet 2012

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSkolvalet 2012
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-16 16:10
Rodzice, ktorzy macie dzieciaki (zwlaszcza szesciolatki), ktore wg was szkoly w waszych miastach sa najlepsze i dlaczego? Do jakich szkol chodza wasze dzieci i jak postrzegacie te szkoly?

ja troche za pozno sie obudzilam, bo zamiast szukac szkoly rok temu to teraz aplikuje razem ze wszystkimi, co pewnie z gory skazuje nas na porazke w lepszych szkolach :/ coz, za gapowe sie placi....

chcialabym, zeby poszedl do dobrej szkoly, pewnie bedziemy go wozic daleko, ale mam wrazenie, ze slabe szanse sa w szkolach, do ktorych ''nie nalezymy'' terytorialnie :/
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-01-16 21:57
napisz gdzie
moze bede mogl pomoc
  Profil uzytkownika: darsim     
suss
gdzie nogi poniosa


Wpisów: 1877
Od: 2010-09-02
2012-01-17 09:01
Ja tez wysylajac pierwsze dziecko do szkoly, nie majac pojecia, ze mozna wczesniej zapisac, dopiero zaczelam wybierac szkole ze wszystkimi. Zlozylam podania do 5ciu szkol, 3 przyslaly odpowiedz a z jednej zadzwonili pytajac dlaczego chce dziecko akurat do ich szkoly wyslac, no i czy nie przeszkadza mi, ze sa daleko od mojego miejsca zamieszkania. Na te szkole sie zdecydowalismy. Z drugim bylo latwiej bo zapisalismy je przy okazji i na szczescie dla drugiego miejsce tez sie znalazlo . Teraz mamy dylemat bo nasze dziecie chce zmienic szkole bo prawie wszyscy w klasie gdzies sie przenosza ale dobre szkoly pekaja w szwach! Nie wiem jak sie do tego zabrac...
  Profil uzytkownika: suss     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-17 09:42
myslalam o vittrze w sollentunie, engelska skolan norr albo (to matki niespelnione ambicje, wiec w zasadzie na ostatnim miejscu ) franska skolan. z komunalnych mariaskolan na ringvägen.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-17 09:44
suss, rzeczywiscie byly az takie problemy, zeby sie dostac do tej wybranej, czy to jakas propaganda? co wam napisali?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
suss
gdzie nogi poniosa


Wpisów: 1877
Od: 2010-09-02
2012-01-17 11:59
Lulu trudno powiedziec czy ciezko, podobnie jak ze sluzba zdrowia. Wszyscy mowia dookola, ze do specjalisty czeka sie miesiacami a ja nigdy nie czekalam dluzej niz 2tyg Zapisalismy sie do pieciu szkol. Do francuskiej, angielskiej, do obecnej i do dwoch takich co byly blisko ale towarzystwo w miare normalne. Z francuskiej przyslali list, ze dziekuja za zainteresowanie ale nie maja miejsc i jesli jakies sie zwolnia to jestesmy nr 10 na liscie(do tej pory przysylaja listy co roku, jestesmy po 5 latach na 6 miejscu ), z angielskiej nie odpisali nic, w polowie roku szkolnego napisali mi maila, ze stoimy w kolejce i that's it. A z dwoch w sasiedztwie napisali, ze witaja nas w nowym roku szkolnym i jesli nadal jestesmy zainteresowani to mamy odpisac. Z naszej obecnej szkoly jak pisalam wczesniej zadzwonili i przyjeli. A co do francuskiej szkoly, kolezanka zapisala corke w zeszlym roku i ja przyjeli, moze maja "brist" na dzieci
  Profil uzytkownika: suss     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2012-01-17 12:26
my wogole nie wiedzielismy, ze mozna dziecko do szkoly wczesniej zapisac, a jeszcze okres rozsylania tych wszystkich papierow z blankietami i opisami szkol zbiegl sie z nasza przeprowadzka do innej komuny wiec wogole sami musielismy wydzwaniac i informowac, ze sie przeprowadzilismy i, ze potrzebujemy papiery i wszystkie dni otwarte w szkolach nam umknely wiec troche w ciemno ale wybralismy Sandberska skolan w Upplands Väsby a drugi wybor to Vittra w Upplands Väsby, dziecko dostalo sie do obu tych wiec wybralismy Sandberska niestety w wyniku nieporozumienia miedzy szkolami a komuna dziecko wyladowalo w Vittra i jak narazie bardzo mu sie podoba, robia duzo fajnych rzeczy przy okazji sie uczac i naprawde udaje im sie tam trzymac kolezenskie kontakty nawet pomiedzy starszakami i maluchami, tak, ze np. mile zakoczenie wieczorem na basenie dzieciak zaczyna z jakimis starszymi chlopakami ganiac i plywac ja potem pytam kto to byl a on na to, ze koledzy ze szkoly ja sama co do tego konceptu szkoly jak Vittra przekonana nie jestem do konca ale dopoki dzieciak dobrze sie tam czuje, to niech mu bedzie
  Profil uzytkownika: Siobhan     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-17 17:55
dlatego ja jestem za vittra wlasnie, pierwsza u mnie stoi, ale mi terytorialnie nie pasuje troche...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Życie w Szwecji -> Skolvalet 2012
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony