Odwiedzin 37780153
Dziś 476
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Urlop bezplatny

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUrlop bezplatny
pasja


Wpisów: 180
Od: 2006-09-06
2011-12-27 19:55
Jak w prawie wyglada i ile jest urlopu bezplatnego.
Moj zaklad pracy urlopu bezplatnego nie daje. Zgodnie z prawem mam 25 dni urlopu platnego w skali roku i to juz wykorzystalam. Nigdy nie chorowalam, jezeli potrzebowalam wolne do odpoczynku czy poprostu z braku wydajnosci zawsze korzystalam z urlopu.
Co moge zrobic gdy potrzebuje odpoczynku a urlopu juz nie mam. Dodam ze w Polsce leczylam sie na migrene, okres jesienno - zimowy, przemeczenie i brak slonca sprzyja nawrotom migreny.
Do jakiego lekarza ewentualnie moge sie zglosic, i czy lekarze z waszych doswiadczen daja chorobowe?
  Profil uzytkownika: pasja     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-27 20:05
Do jakiego lekarza ewentualnie moge sie zglosic, i czy lekarze z waszych doswiadczen daja chorobowe?"

daja daja
500 koron pod stolem i daja
nie wszyscy trzeba wiedziek komu

5 dni mozesz zostac bez zwolnienia od lekarza
zadzwon ze mas grype zolodkowa
sami zapropunuja zebys w domu zostala
  Profil uzytkownika: darsim     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-12-27 20:07
"5 dni mozesz zostac bez zwolnienia od lekarza"

Dokładnie to 5 dni roboczych
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-27 20:18
jak dasz lekarzowi pod stolem dostaniesz 3 tygodnie

popytaj kazdy wie ktory lekarz daje
tzn
bierze
  Profil uzytkownika: darsim     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-12-27 20:39
migrene moze miec krolowa anglii ciebie po prostu łeb napier.....



|to tylko zart nie brac do siebie
  Profil uzytkownika: kamień     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2011-12-28 01:52
Do jakiego lekarza ewentualnie moge sie zglosic, i czy lekarze z waszych doswiadczen daja chorobowe?
********************************
Punktm wyjsciowym jest czy twoj stan zdrowia wymaga kontroli lekarskiej, jesli tak to zglos sie do lekarza, obojetnie czy husläkare czy od razu pojdziesz do spcjalisty i opowiedz o twoich dolgliwosciach.
Wtedy lekarz ocenia jaki czas pracy mozesz pracowac np na 3/4 etatu 1/2, 1/4 itp

Jesli sama potrzebujsz bezplatngo urlopu z pracy to najlepij pisemnie wystapic o udzilnie takigo wolngo.
Roznica polga na tym, ze pracodawca udzilajac urlopu bezplatnego musi dodatkowo zorganizowac funkcjonalnosc firmy na okrs ktory udzili ci urlopu. Urlop wg prawa jest planowany z gory na caly rok i dla wszystkich pracownikow laczni z szefem
  Profil uzytkownika: columbus08     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-12-28 02:03
"Zgodnie z prawem mam 25 dni urlopu platnego w skali roku i to juz wykorzystalam.
[...]
Co moge zrobic gdy potrzebuje odpoczynku a urlopu juz nie mam."


Nie zeby sie czepiac, ale te umowy o prace powinny dzialac w obie strony. Jezeli przysluguje Ci 25 dni urlopu, to powinnas je sobie rozlozyc tak, by wypoczac i to jest Twoj problem, nie pracodawcy.

Pomysl co bylo, gdyby bylo na odwrot, ze pracodawca by powiedzial, ze owszem, przysluguje Ci 25 dni urlopu wg prawa, ale on sie przeliczyl z praca, dlatego Ci zabiera 5 dni, bo praca musi byc zrobiona.

To samo Ty teraz chcesz zrobic pracodawcy. Jezeli Ty sobie wezmiesz ponad planowy urlop, to kto w miedzyczasie zrobi Twoja prace, ktora pracodawca napewno jakos zalatwil z mysla, ze bedziesz na miejscu i ja wykonasz.

Jezeli jestes chora, to ok, ale takie wyludzanie wolnego, bo "urlop mi sie skonczyl a potrzebuje odpoczac", to jakis zart.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-28 06:23
ale takie wyludzanie wolnego, bo "urlop mi sie skonczyl a potrzebuje odpoczac", to jakis zart."


szwedzi w takiej sytuacji zwtklw biora

vab
vård av barn
  Profil uzytkownika: darsim     
pasja


Wpisów: 180
Od: 2006-09-06
2011-12-29 17:36
Jestem sumiennym i odpowiedzialnym pracownikiem. Nigdy nie bylam na zwolnieniu lekarskim stad moja niewiedza.
Bledem bylo to ze wykorzystywalam urlop rowniez w celu konsultacji lekarskich nie zawsze byl to wypoczynek. Bo jezeli "lep mnie napierdala" a tabletki na migrene sie skanczyly to biore urlop paro-dniowy i do lekarza prowadzacego do Polski jade zamiast isc tu do lekarza a urlopu nie ruszac.
Przeziebienia, rozwolnienia, grypy itd. nie wykorzystywalam do tego by siedziec w domu.
Kolezanki ktore maja dzieci, dzwonia do pracy - mowia ze dzieci chore i dwa tyg. w domu siedza.
Nie chce naciagac ani symulowac, ale sa momenty ze spada wydolnosc, lapie Cie depresja i do tego jeszcze migrena.
Jezeli ktos zna lekarzy co "biora i daja" to moze byc dla mnie pomocne, bo nie wiem jak oceniani sa szwedzcy lekarze w kwesti wolnego.
  Profil uzytkownika: pasja     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-29 19:26
bo nie wiem jak oceniani sa szwedzcy lekarze w kwesti wolnego."

zalezy

trafisz na czlowyeka zrozumie
ale moze stwierdzic tez ze na takie dolegliwosci w szwecji nie ma zwolnienia

loteria
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Urlop bezplatny
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 2 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony