Odwiedzin 37771961
Dziś 2969
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Kierowcy C+E, opinie, rady, zarobki

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKierowcy C+E, opinie, rady, zarobki
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2011-12-25 15:39
Witam ,dostałem niedawno ofertę pracy w Szwecji w charakterze kierowcy tir-a (C+E).
Trasy Szwecja-Norwegia za wydaje mi się uczciwe pieniądze ,prosiłbym osoby pracujące w transporcie o jakiekolwiek informacje na temat zarobków pracujących na umowach jak i tych na działalności zarejestrowanych w Polsce.

Do tematu zapraszam kierowców jak i osoby pracujące w spedycjach Szwedzkich/Norweskich firmach.
Info typu "mój znajomy" "znajomy znajomego mówił" proszę umieszczać w innym wątku .Pozdrawiam!

Dodam że oferta zarobku opiewała na 30-35tyś koron ,aczkolwiek przeginając "tacho" (tzn jazda na dwie karty) do 40 tys koron...
  Profil uzytkownika: gooolf     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-12-25 16:27
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=37028

i tu troche podobne pytanie

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=38898
  Profil uzytkownika: kamień     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-12-25 18:21
Chyba mowisz o zarobkach brutto ? Odejmij 30 % min, zanim takie bajki bedziesz tu szerzyc...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-26 19:58
,aczkolwiek przeginając "tacho" (tzn jazda na dwie karty) "

pisalem kiedys w innym yemacie
ze takie przekrety w szwecji sie robi
  Profil uzytkownika: darsim     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2011-12-27 07:51
tyle chlopaki zarabiaja, ponad 35 na reke po podatku napewno, ciezko znalesc kogos w trasy, szwedzi nie chca nawet i za 100 tys. Zestaw 25,25 metra z przyczepa w trasy, spanie w ciezarowce. Prawdziwy olbrzym.

Do autora, jezdzilem juz z przyczepami/naczepami z doczepionymi przyczepami ktore maja przednia os skretna?.
  Profil uzytkownika: Tumpi     
Tumpi


Wpisów: 781
Od: 2008-01-06
2011-12-27 07:53
jezdziles....?
  Profil uzytkownika: Tumpi     
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2011-12-27 11:56
Do bolek 1970 ,jakbyś siedział w temacie to byś wiedział że głównym dochodem kierowcy w Polsce i za granicami jest tzw DIETA która opodatkowaniu nie podlega.

Opodatkowaniu podlega wypłata ,na umowie która z np w Polsce zazwyczaj jest bardzo niska i w statystyce kierowcy w transporcie międzynarodowym zarabiają po 2,5 tys brutto ,a w rzeczywistości jest to 4-5 tys netto.

Minusem diet jest że nie liczy się ich jako dochód i np większość banków ich nie uznaję przy obliczaniu Twojego dochodu.Aczkolwiek plusów ma więcej.

Wydaje mi się że takie pieniądze na 2ch tacho są do zrobienia, dla przykładu w jednej z firm średnia kilometrów na legalu wynosiła 10-11tys miesięcznie ,ale w praktyce robiliśmy po 17tys miesięcznie ,płatne za kilometr + podstawa i całkiem dobrze to wychodziło.

A co do tego czy jeździłem ,takim zestawem to Ci odpowiem szczerze że nie ,ale wszystko inne mam już za sobą ,począwszy od wojskowych samochodów dostawczych wszelakiego typu, skończywszy na posiadaniu chyba wszystkich uprawnień na samochody ciężarowe ,hds ,adr podstawowe +cysterny, uprawnienia na rozładunek załadunek cystern jak i doświadczenie po Europie zachodniej i południowej ,o Anglii już nie wspominając więc trochę większa maszyna na mnie wrażenia nie robi wręcz przeciwnie bardzo był chciał już w niej siedzieć :p

Aczkolwiek oferowana praca dotyczy standardowego zestawu volvo ,z firanką jedyny wymóg papiery, doświadczenie ,i język angielski -spedytor tylko takim się posługuje.

A co do tych zarobków to chłopaki na działalności Polskiej tam pracują ,większość to diety ,resztą koszty i dochodu zostaje im przysłowiowe g... na papierach .

Zresztą jak się wybiorę to się sam dowiem i ewentualnie sam sprawę przedstawię .
  Profil uzytkownika: gooolf     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-12-27 15:13
Do bolek 1970 ,jakbyś siedział w temacie to byś wiedział że głównym dochodem kierowcy w Polsce i za granicami jest tzw DIETA która opodatkowaniu nie podlega.


Racja !
Siedze od niedawna w transporcie, ale w troche innej lidze...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-12-28 15:34
Psiakosc,a gdzie placa 100.000 kierowcom?
Podaj adres,a moj stary zaraz tam sie zglosi,mimo,ze jest Szwedem.
Nie wiem,kto takich bzdur Ci naopowiadal,ze Szwedzi nie chca jezdzic w dalekie trasy,bo to nieprawda.Moj sambiak jezdzil ponad 15 lat w trasy po Europie i Szwecji,a przestal ze wzgledu na zdrowie i wiek,teraz robi krotsze trasy i to wcale nie sa kokosy.
A jezdzenie na 2 tacho moze sie zle skonczyc,dlugo tak nie pociagniesz,a w dodatku teraz nowe wozy nie maja juz tacho tylko karty odczytywane pozniej w komputerze.
  Profil uzytkownika: lidka50     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-28 16:17
A jezdzenie na 2 tacho moze sie zle skonczyc,dlugo tak nie pociagniesz"

obrzydliwe oszustwo

mam nadzieje ze nie bedzie mozliwe wkrotce
  Profil uzytkownika: darsim     
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2011-12-29 00:05
Zgadzam się że jazda na 2ch tacho nie jest najlepszym rozwiązaniem ale jest to praktyka jak najbardziej powszechna, takie realia że jak chcesz dobrze zarobić to przeginać trzeba ,a co do kart do tacho cyfrowego to po prostu dostajesz 2ga kartę np. swojego szefa ,kolegi i do przodu...2gim rozwiązaniem jest "magnes" ale to raczej na rozładunkach, załadunkach ,podjazdach ,mały magnesik na impulsator ,wyciągamy bezpiecznik i rysuje się pauza ...

Oczywiście korzystając z tych rozwiązań w razie kontroli, wypadku to po prostu kierowca jest w ciemnej D...

Osobiście praktykuję te rzeczy na co dzień tylko po to by min. wyrobić się do domu na weekend co tydzień/zarobić trochę więcej jak ustawa przewiduje.

A co do samej jazdy po Szwecji to podobno kontrole drogowe nie są tak częste jak np. w Niemczech gdzie jest z tym chyba najgorzej .

Ktoś coś dorzuci od siebie jak mają się zarobki na "legalu" min. 40 tonowym zestawem ciągnik+naczepa w Szwecji?
  Profil uzytkownika: gooolf     
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2011-12-29 00:12
"A jezdzenie na 2 tacho moze sie zle skonczyc,dlugo tak nie pociagniesz,a w dodatku teraz nowe wozy nie maja juz tacho tylko karty odczytywane pozniej w komputerze."


Lidka, dla sprostowania określenie "tacho" dotyczy tachografu , stare tacho -tachograf analogowy (na tarczki) ,nowe tacho -tachograf cyfrowy (na karty ,przypominające dowód osobisty)

Tachograf to generalnie urządzenie do rejestrowania ,zapisywania czasu pracy kierowcy analogowo lub cyfrowo ,takie małe sprostowanie pozdrawiam!

p.s. Twój tato aktualnie po pracy dzień w dzień wraca do domu? praca o której wspominałem to jazda cały tydzień i weekend na mieszkaniu ,piątek ,sobota ,niedziela ,czasami tylko sobota-niedziela ,zależy jak wychodzi z czasem podobno..
  Profil uzytkownika: gooolf     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-12-29 06:27
To nie moj tato,tylko moj sambo(konkubent).Jezdzil na wozach i 18m i 24m.
Wiem,co to jest tacho i na czym polega praca kierowcy,gdyz czesto jechalam z nim w trasy.
Wyjezdzalo sie w niedziele po poludniu i wracalo do domu w piatek wieczorem.
Obecnie jest bezrobotny,gdyz ma uszkodzony wzrok i nie moze jezdzic o zmroku,a nie ma pracy w dzien.
A szwedzi tez zapieprzaja,nie obijaja sie.
W ostatniej firmie,gdzie pracowal,ruszal w trase o 5-tej rano i wracal pod wieczor.
Brutto masz za 8 godz pracy(176godz/m-c)22.114,a dopiro potem dochodza do tego wszystkie pozostale dodatki za nadgodziny,tak,ze w sumie wychodzilo brutto okolo 28-30tys,czyli na reke 19-20 tys.W dalekich trasach masz troche wiecej,bo dochodza diety.
  Profil uzytkownika: lidka50     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-12-29 06:33
Nie wiem,jak jest teraz,ale jeszcze 2 lata temu na ciagniku 2-kolowym mogles ciagnac naczepe 24 tony,a na 3-kolowym 30 ton.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-12-29 07:26
"Brutto masz za 8 godz pracy(176godz/m-c)22.114,a dopiro potem dochodza do tego wszystkie pozostale dodatki za nadgodziny,tak,ze w sumie wychodzilo brutto okolo 28-30tys,czyli na reke 19-20 tys.W dalekich trasach masz troche wiecej,bo dochodza diety."

D o k l a d n i e . . .
  Profil uzytkownika: Oxen     
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2011-12-30 01:00
"Brutto masz za 8 godz pracy(176godz/m-c)22.114,a dopiro potem dochodza do tego wszystkie pozostale dodatki za nadgodziny,tak,ze w sumie wychodzilo brutto okolo 28-30tys,czyli na reke 19-20 tys.W dalekich trasach masz troche wiecej,bo dochodza diety."

Dziękuję za odpowiedzi ,czyli doliczając diety ,jazdę na 2giej karcie i magnesie, śpiąc w budzie można wyciągnąć dobre pieniądze...

Jeśli ktoś wie ile wynosi dieta w Szwecji pracując i jeżdżąc w Szwecji to może napisać ,bo ta stawka jest już inna kiedy np pojedzie do Niemiec..

Dla przykładu pracując u Niemca ,jeżdżąc po Niemczech spiąć w budzie stawka ta wynosi dwadzieścia parę euro, a pracując w Polsce i jeżdżąc po Niemczech należy się już 46 euro za dobę.

Więc pytanie jaka jest stawka w Szwecji ,i jaka jest kiedy jestem już np w Norwegii ,chyba że jest taka sama..

Rejestrując działalność w PL aktualnie opłacałbym zus jakieś 300zł przez dwa lata,księgowej bym nie potrzebował ,reszta to koszty podróży ,życia ,delegacji ,i wszystko co się da począwszy od kawy kończąc na agd kupować na fakturę :P W omedze tak co mądrzejsi jeżdżą i na koniec miesiąca okazuje się że nie mają praktycznie wcale zarobków ,wszystko to życie ,delegacje itp itd
  Profil uzytkownika: gooolf     
gooolf


Wpisów: 9
Od: 2011-12-05
2012-01-06 16:58
To by było na tyle widzę na temat, jak się zdecyduję na prace w Szwecji to napisze co mi z tego wyszło ,aczkolwiek biorę pod uwagę jazdę w angielskiej firmie na stałej trasie UK- Gibraltar za bardzo rozsądne pieniądze,a w UK już mieszkałem przez rok więc prędzej się odnajdę we wszystkim:P

Powodzenia dla wszystkich i do usłyszenia!
  Profil uzytkownika: gooolf     
ryspas


Wpisów: 1
Od: 2012-01-24
2012-01-24 20:18
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: ryspas     
Sebbe HBG


Wpisów: 3
Od: 2011-07-17
2012-02-03 11:01
Chyba pan kolega jednak sie nie zdecydowal na te prace bo nie daje znaku zycia ...
  Profil uzytkownika: Sebbe HBG     
Sebbe HBG


Wpisów: 3
Od: 2011-07-17
2012-02-03 11:10
Osobiscie odradzam takiej pracy na 2 tarczki.Jezdzilem tak kiedys tutaj w 2006 ale dlugo nie dalem rady.Po 2 miesiacach sobie odpuscilem jak juz przysnalem i zjezdzalem z drogi powiedzialem sobie ze nie bede sie zabijal o kase.
Jesli chodzi o zarobki to obecnie za miesiac ok 170 godzin mam 23tys sek na reke i to mi wystarcza.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Sebbe HBG     
ona_i_on


Wpisów: 192
Od: 2009-04-20
2012-02-03 13:40
do Sebbe HBG:

możesz podać jakieś namiary na siebie? miałabym pytanko!

pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ona_i_on     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-02-09 17:53
coz polecam zapoznac sie z tymi realiami zanim sie wdepnie

nirstety po szwedzku film
streszczajac

syf syf syf i jeszcze raz syf

http://www.tv4play.se/nyhe ter_och_debatt/nyheterna?title=akerimarkn aden_laglost_land&videoid=2153438

no bo czego innegob sie mozna spodziewac
  Profil uzytkownika: darsim     
OliwkaU


Wpisów: 5
Od: 2012-02-18
2012-02-19 00:57
Witam, mam zamiar szukać pracy w Szwecji.Zamysł jest taki, by zostać tam już na stałe. Do tej pory jeździłem po UE w systemie 3 na 1. Ale nie Skandynawia. Podobno wymagają tam uprawnień, ADR mam, ale nie wózki czy dźwigi. Mam podstawowy problem, brak języka. Zdarza się polskojęzyczny spedytor? Co zrobić w takiej sytuacji? Nauka trochę mi zajmie.
  Profil uzytkownika: OliwkaU     
Forum -> Życie w Szwecji -> Kierowcy C+E, opinie, rady, zarobki
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony