Odwiedzin 37782801
Dziś 3124
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zawieszenie firmy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZawieszenie firmy
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-20 21:27
Witam. W jaki sposób mogę zawiesić firmę a po nowym roku ją ponownie odwiesić (w zasadzie wtedy kiedy uznam, że zaczynam wystawiać faktury)? Firma na razie nie wystawiła ani jednej fakturki a skatt co miesiąc do płacenia mam, którego póki nie wystartuje to nie chce płacić.
2. Miałem do zapłacenia 744kr skattu do 12 grudnia - 5 dni temu przyszły mi papierki o deklaracji za grudzień, jak zadeklarować zero? i Czy będę miał naliczoną jakąś karę czy mam czas do końca grudnia z wpłatą? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Krystian91     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-12-20 21:35
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=38505

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=38807

  Profil uzytkownika: kamień     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-20 21:43
Mhm dziękuje za info
To teraz inaczej, jak zmienić planowane zarobki? Ja przy zakładaniu firmy wpisałem 10.000Kr (coś takiego), to teraz jak zmienić na 0 żeby nie płacić tego skattu gdy firma jeszcze nie ruszyła :/

A tak przy okazji, to jest może coś takiego, że płace tyle skattu ile deklaruje, a nie że mam coś wyliczone? Zadeklaruje 2,500Kr to tyle im wpłace, zadeklaruje 0 to im nic nie zapłacę :P

Czy to można załatwić jakoś przez internet (mając BANK ID) czy najlepiej udać się do ich urzędu?

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Krystian91     
ma_ruda


Wpisów: 23
Od: 2011-09-26
2011-12-21 17:56
Krystian91 jezeli Ty tak podchodzisz do prowadzenia wlasnej dzialalnosci to nie wroze Ci nic dobrego.
Znajdz ksiegowego, ktory Ci pomoze i wszystko wytlumaczy. Nie warto "spalic" firmy na poczatku jej funkcjonowania. Jezeli nie wiesz jak i co zrobic - radze posluchac kogos kto jest do tego odpowiednio przeszkolony (ksiegowy)
Powodzenia i mam nadzieje, ze wlasny biznes Ci sie uda.
  Profil uzytkownika: ma_ruda     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-23 10:54
ma_ruda, wiem że trochę zaniedbałem firmę ale nie miałem do niej żadnych większych zobowiązań aż do grudnia, a miałem natomiast
strasznie dużo prywtanych problemów.
Czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na to pytanie:
"To teraz inaczej, jak zmienić planowane zarobki? Ja przy zakładaniu firmy wpisałem 10.000Kr (coś takiego), to teraz jak zmienić na 0 żeby nie płacić tego skattu gdy firma jeszcze nie ruszyła :/"
widzę że bardzo pomocni tutaj jesteście rodacy, ale nie mam do nikogo pretensji ;] Nie chcecie nie musicie odpowiadać/pomagać, tak to już jest że polaka cieszy jak ktoś może mieć/ma kłopoty, oczywiście są wyjątki.
  Profil uzytkownika: Krystian91     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-23 15:14
Pojechałem do skattevrket i sobie wszystko sam załatwiłem.
  Profil uzytkownika: Krystian91     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-12-23 15:50
No i bardzo dobrze,troche samodzielnosci i myslenia nie zaszkodzi.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-23 18:46
Zachowaj zbędne komentarze dla siebie, wymądrzać się to każdy lubi i potrafi.
  Profil uzytkownika: Krystian91     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2011-12-23 19:08
Nastepny ktory zaklada post,potem zalatwia sam i jeszcze ma jakies pretensje do innych.Trzeba bylo pierw pojechac do skatu....
  Profil uzytkownika: spagetti     
sylwianna


Wpisów: 394
Od: 2007-07-24
2011-12-23 19:51
albo zadzwonic.
  Profil uzytkownika: sylwianna     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-12-23 22:05
...a nie d...glowe zawracac
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-12-23 22:35
No, ale dobrze zrobil. Pojechal, zalatwil, opisal, bedzie info dla nastepnych na przyszlosc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-12-24 01:17
Kajetan,ja to pochwalilam,ta jego inicjatywe,aby samemu sprobowac rozwiazac problem,a gosciu(notabene duzo mlodszy ode mnie)objechal mnie za to.
  Profil uzytkownika: lidka50     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2011-12-24 10:37
Kajetan chyba nie rozumiesz. Bardzo dobrze zrobil,ale p o co pierw zakladal temat? Jak by mu sie nie udalo to by siedzial cicho a tak oberwalo sie za nic jednej uzytkowniczce. Troche pokory ludzie
  Profil uzytkownika: spagetti     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-24 13:20
Ekhemghhem... To na tym forum, nie udziela się pomocy a jedynie du..e ludziom zawraca tak? Ja zawsze traktowałem to forum jako dobre źródło informaji na wiele tematów, i w sumie dobrze jak można znaleźć sobie tutaj odpowiedź/wskazówkę. Moje pytania nie były łomiasto sformułowane, a konkretnie i rzeczowo. Ja lubie pomagać ludziom jeżeli potrafie, bo w pewny sposób sprawia to człowiekowi przyjemność gdy mógł pomóc innemu, a nie siedzieć cicho i czekać aż ktoś sobie narobi kłopotów - czy z własnej winy, czy nie - nie ważne, ważna jest chęć pomocy. Tak oczywiście lidka, chciałaś mnie pochwialić oczywiście... tylko twój komentarz ma zupełnie inne przesłanie, to ty chciałaś mi do...rać. Ja tu przyszedłem i prosiłęm o rade/pomoc a nie głupie komenatrze, było być taką mądrą i odpowiedzieć na kika pytań (pewnie nie tylko mi by sięprzydały), a nie filozofować, że 'troche' samodzielności i myślenia nie zaszkodzi. To była ewidenta riposta na mój post o załatwieniu sprawy, więc proszę nie odwracaj terach kota ogonem bo śmiać mi się chce, pożal się boże. A szczególnie nie trawie osób starszych/bardziej doświadocznych którzy tylko wymądrzać się potrafią, bleee. Ja miałem pretensje do innych? Hehe ciekaw jestem gdzie, zakończyłem swój temat po ludzku, na tym forum pomaga się dobrowolnie i ta w 100% rozumiem, jesteśmy nardoem jakim jesteśmy "polak polakowi wilekiem", polaka cieszy jak innemu coś nie wychodzi i nie gadajcie zdur że tak nie jest (nie określan tutaj wszystkich z góry, ale w większości przypadków tak jest! i na pewno sami sobie zdajecie z tego sprawe ) Oberwało?, Objechał mnie? (leże i kwicze, jak to ludzie napierw stają na palcach alby być wyższi a potem padają na kolana żeby z siebie poszkodowanych zrobić) Co za bzdury wypisujesz, ja napisałem prawde a przy$r..no mi na początku. Dziękuje tyle w tym temacie.
  Profil uzytkownika: Krystian91     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-12-24 13:23
". To na tym forum, nie udziela się pomocy a jedynie du..e ludziom zawraca tak?"

to forum nie powstalo do udzielania pomocy. to jest forum dyskusyjne - kazdy ma prawo pisac - nikt nie ma obowiazku pomagac
  Profil uzytkownika: kamień     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-24 13:27
Btw. Informacja na przyszłość dla innych.
1. Podane przy zakładaniu firmy planowane zarobi można zmienić - wystarczy udać się do skatteverket.
2. Deklarując zero, najlepiej wpisać w każdą rubrykę po prostu jedno zero.
3. Jeżeli spóźniło się z wpłatą podatku, należy dowiedzieć się wpierw czy sprawa poszła dalej (zazwyczaj dają trochę czasu), i jak najszybciej uregulować zaległości).
4. Deklaracje (czy to będzie 0 czy ogólne wyliczenia), można robić za pomocą e-tjänster na stronie skatteverket wybierając "Skattedeklaration". Trzeba jednak posiadać "e-legitimation".
  Profil uzytkownika: Krystian91     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-24 13:34
"to forum nie powstalo do udzielania pomocy. to jest forum dyskusyjne - kazdy ma prawo pisac - nikt nie ma obowiazku pomagac"

A czy ja napisałem "czy to forum powstało do udzielania pomocy" czy "To na tym forum, nie udziela się pomocy"?
No właśnie... wiadomo że każda pomoc jest dobrowolna i nieobowiązkowa - tego też nigdzie nie napisałem, nie ładnie tak łapać za słówka. Po za tym, 90% tematów jest związanych z prośbą o pomoc Więc te 90% osób nie wchodzi tutaj aby sobie pogawędzić a jedynie kieruje się z prośbą o "dobrowolną pomoc!" lub ów szuka jej w istniejących już tematach.
  Profil uzytkownika: Krystian91     
Krystian91


Wpisów: 12
Od: 2011-12-17
2011-12-24 13:42
Kamień, w dodatku napisałem w swoim poście "na tym forum pomaga się dobrowolnie i ta w 100% rozumiem", teraz widzę że nawet go do końca nie przeczytałeś, szkoda...
A tak przy okazji, nie chce mi się już na ten temat dyskutować bo są Święta a każdy i tak będzie jechał tylko na mnie, a mi taka dyskusja jest niepotrzebna bo to może nie mieć końca. Wesołych Świąt
  Profil uzytkownika: Krystian91     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zawieszenie firmy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony