Odwiedzin 37816652
Dziś 2476
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Telia Mobil plånbok

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTelia Mobil plånbok
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2011-12-17 20:20
Mam telefon na kartę. Mam w nim dość dużo odłożonej kasy, bo dzwonię głównie do ludzi, do których mam minuty i bonusy, a doładować czasem trzeba. Cieszyłam się, że wykorzystam sobie te zapasy na przykład do płacenia za autobus, taka akcja jest u nas, płać komórką, modnie i wygodnie.

Ale w "mobil plånbok" mam zero. Czyli wnioskuję, że mam na telefonie dwa osobne konta i to do płacenia za autobus jest inne niż to do płacenia za rozmowy? Czy w takim razie można robić jakieś przelewy między tymi "kontami"?
  Profil uzytkownika: majawka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-12-17 20:36
nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie ze bonusy/extra pieniadze nie da sie wykorzystac na sms'y specjalne np. bilet. najczesciej takie bonusy sa do wykorzystania w sieci, bo operator nie ma kosztow
  Profil uzytkownika: kamień     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2011-12-18 17:53
Trudno, szkoda. Nie wiem, po co ktokolwiek miałby zasilać konto do płacenia za autobus w ten sposób, skoro może wpłacić te same pieniądze na kartę jojo, wtedy bilety kosztują ileś procent mniej.
  Profil uzytkownika: majawka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-12-19 02:16
Google "mobil plånbok" i pierwsza strona ktora wyskakuje, to opis produktu http://www.telia.se/privat /katalog/VisaProdukt.do?productRef=/priva t/mobilt/mer-om-mobiltelefoni/telia-mobil -planbok/telia-mobil-planbok.product

Pisza tam jak wol, ze to jest "Ett separat konto för betaltjänster. Betala utan att belasta mobilräkningen".

Wiec jezeli to jest ich glownym argumentem reklamowym, ze to konkto nie jest podlaczone do abonamentu/karty, to czemu sie dziwisz?

Jest tam tez napisane, ze jezeli juz zalozysz sobie ten "mobil plånbok", to nie bedziesz mogla wrocic do placenia pieniedzmi, ktore masz na karcie.

Tez jestes z tych, co zamawiaja nowe serwisy klikajac na "nästa", "nästa" i nie czytajac warunkow?
  Profil uzytkownika: kajetan     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2011-12-19 10:03
Tak, z tych I jak mnie komputer o coś pyta, to zawsze "zapytaj mnie później".

Wysłali mi smsa, że w związku ze zmianą prawa, nie będzie można płacić za bilety inaczej, niż mobilnym planbokiem.

Dziękuję za cierpliwą odpowiedź
  Profil uzytkownika: majawka     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2012-01-30 12:13
Mobil plånbok jest calkiem dobrym rozwiazaniem!

Np. w firmie 15 osobowej, kazdy z pracownikow ma taki system, i tam aktywne polaczenie ze swoja karta bankowa. Gdy jest potrzeba oddac komus 70 kr za lunch to wystarczy w mobila plånbok wpisac jego numer i pieniadze po chwili sa na koncie. Apropo telefonow slozbowych - oczywiste jest to ze usluga placenia za parking lub autobus jest zablokwoana - jak pozostale numery specjalne - platne, np. wystawienie oferty w bazarze czy na blocket. Majac mobil plånbok, uslugi te staja sie aktywne i mozemy placic za nie z wlasnych srodkow.

Jezeli system bylby bardzo popularny to mozna by bylo placic tym w sklepach, na stacjach, itp...

Mozna zapomniec o zwyklym portfelu czy karcie - wystarczy miec telefon przy sobie!

minus - telia pobiera oplaty od placacych a nie od tych do ktorych ida pieniadze - tak jak to dzieje sie w przypadku platnosci karta np. Visa.
coprawda 1 kr od 70 kr to nie az tak duzo.. ale zawsze cos.


Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Forum -> Komputer i człowiek -> Telia Mobil plånbok
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony