Odwiedzin 37782390
Dziś 2713
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Samotnosc na obczyznie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSamotnosc na obczyznie
aroniafly


Wpisów: 13
Od: 2010-03-07
2011-12-04 14:53
Hej, mieszkam w Szwcecji od wielu lat i mam znajoma/kolezanke Polke,uczylysmy sie na Svenska för invandrare w latach 90-tych.
Problem jest taki, ze ona cierpi na zaburzenie osobowosci unikajacej(ma taka diagnoze od kilku lat),a ja, znajac ja, wiem, ze ten problem ciagnal sie za nia przynajmniej cale dorosle zycie.
Ja mam swoje zycie, lecz czasem ja zapraszam n.p. raz w miesiacu na obiad do mnie, lub do kina czy na grzyby do lasu...i.t.p.
Ona ma tylko mnie i swojego lekarza psychologa od lat, nawet po pracy to tylko hej då i do domu. (Dobrze, ze ma psa to wychodzi przynajmnie z nim na spacery).

Nie wiem jak jej pomoc, na zadne kursy, spotkania sama po prostu nie pojdzie, chocby i chciala...
Ta pani psycholog tez jej wiele moze pomoc.

Zal mi jej, ale to jej przeciez nie pomoze.
  Profil uzytkownika: aroniafly     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2011-12-04 15:25
Znajdź jej równie samotnego kolegę. To może sporo wygenerować
  Profil uzytkownika: Uwe     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-12-04 16:10
Problem jest taki, ze ona cierpi na zaburzenie osobowosci unikajacej(ma taka diagnoze od kilku lat)"

wyslij namiary na tego lekarza do mnie
  Profil uzytkownika: darsim     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-12-04 18:40
Napisz w jakiej czesci Szwecji mieszkacie, moze znajdzie sie ktos samotny, kto dobrze czuje sie w towarzystwie osoby unikajacej wiekszych skupisk ludzi, lubi spokoj i trzyma sie na dystans od wesolkow i rozrabiaczy (czytaj: pijacych trunki i balujacych) wtedy jest mozliwosc, ze znajdzie podobnego sobie czlowieka.
Sa ludzie, ktorzy chetniej spedzaja czas z ksiazka w reku, na samotnych spacerach i dobrze czuja sie w swoim wlasnym towarzystwie. Czasami obecnosc innych moze byc dokuczliwa a nawet wrecz niepozadana
W kazdym razie, nie nalezy na sile szukac jej towarzystwa, jak ona sama nie wyrazi takiego pragnienia.

Dziadek, lekarz ludzkich dusz
  Profil uzytkownika: myszkin     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2011-12-18 00:21
'Dziadek' dobrze mowi ))

Ja tez sie moge podciagnac pod 'osobowosc unikajaca', bo nie pije ani nie pale, nie lubie wielkich skupisk, nie trawie glosnej muzyki, wkurza mnie rechot i najlepiej sie czuje w towarzystwie kota albo maks. jednego czlowieka lub czlowieczycy. No i jakos zyje, nikt mi papierow nie wystawil .
I szczerze, kontakty zawodowe i widok ludzi na miescie mi absolutnie wystarczaja. I chyba ma tak wiekszosc tubylcow. Cala Szwecja ma wiec to zaburzenie .
  Profil uzytkownika: Maggi30     
shubren
betonowy las


Wpisów: 1521
Od: 2007-05-30
2011-12-18 01:01
Bo to szwecja...nie elegancja francja...tutaj to normalne...dobrze ze jest internet...
  Profil uzytkownika: shubren     
Forum -> Życie w Szwecji -> Samotnosc na obczyznie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony