Odwiedzin 37780476
Dziś 799
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Studia w Szwecji - kontynuacja

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStudia w Szwecji - kontynuacja
Kupczyk


Wpisów: 126
Od: 2007-12-01
2011-11-27 23:37
Witam Was,

Mialem pytanie na temat studiow w Szwecji a dokladniej kontynuacji...
Moja dziewczyna jest na drugim roku filologi angielskiej na uniwerytecie Gdanskim i zamierza zrobic licencjat i przeniesc sie do mnie do Szwecji, (jeszcze dwa lata ale mozna juz sie rozgladac)

Ja mieszkam tutaj od 5 lat i koncze liceum wiec z moim jezykiem nie ma problemu juz za pare miesiecy ide do pracy.

pytania odnosnie studiow:

Czy myslicie ze jest mozliwosc otrzymanie tytulu magistra po dokonczeniu studiow? (studia w polsce sa tylko i wylacznie w jezyku angielskim wiec mysle ze w szwecji tez) ?!

Jak jest to z przeniesieniem? z Polski

oraz czy ewentualny SFI (gdyz mysle ze potrzeba bedzie jej umiec szwedzki do nauki w np w liceum) moze ukierunkowac ja jezeli zacznie od jezyka szwedzkiego?

Macie moze jakies informacje?

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Kupczyk     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-11-29 13:13
jest mozliwosc zrobienia magistra w tym samym kierunku po licencjacie z PL - w tym przypadku nalezy zwrocic sie 'vägledare' danego kierunku na danej uczelni i poprosic o umowienie sie na spotkanie. Vägledare-czyli tlumaczac swobodnie -opiekun kierunku,'doradzacz' - wszystko Wam objasni i wytlumaczy.

pzdr,
M.
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-11-29 13:13
niespecjalnie rozumiem co masz na mysli,piszac o SFI...? Napisz jasniej.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
Kupczyk


Wpisów: 126
Od: 2007-12-01
2011-11-29 22:25
Tak wiem kto to przerabialem to w liceum.

Co do SFI, Moja dziewczyna chciala by zaczac nauke jezyka szwedzkiego lub kombinacja jakas z SFI, tzn zeby przez rok/dwa chodzic na szwedzki na SFI i moze tam skierowali by ja dalej na studia chociaz wiem ze po 2 latach przerwy moze byc ciezko wiec lepiej przeniesc sie z Uniwerystetu w polsce tutaj tylko nie wiem jaka jest procedura czy tak z otwartymi ramionami ja przyjma , przelicza punkty i poprostu zrobi sobie tutaj magistra.

po tym jak osiagnie juz to ze moze byc nauczycielem przydalo by sie nauczyc jezyka szwedzkiego bo to wymagane gdy chciala by uczyc w szkole i porozumiewac sie po szwedzki np z nauczycielami.

Moze troszke bardziej rozjasnilem?

dzieki z gory za odpowiedz
  Profil uzytkownika: Kupczyk     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2011-12-01 22:34
Podaj dziewczynie stronę: http://www.studyinsweden.s e/
Na pewno sobie poradzi.

Żeby pracować jako nauczycielka, nie wsytarczy SFI, jest masa wymagań, o których można poczytać tu:
http://www.skolverket.se/f ortbildning_och_bidrag/lararlegitimation/ 2.2820/2.5314/in-english-1.151986
  Profil uzytkownika: majawka     
kobitka


Wpisów: 127
Od: 2005-04-18
2011-12-13 22:41
Ogolnie nie bedzie latwo. Majac ukonczona filologie angielska nie otrzyma pracy w zawodzie dopoki nie zrobi SAS B. Mi zajelo to 4 lata, sa tacy co koncza to szybciej, duzo zalezy od nauczyciela i od miejsca gdzie sie uczy. W duzych miastach maja duzo chetnych wiec staraja sie wypchnac ludzi jak najszybciej, w malych miastach nauczyciele ciesza sie ze maja godziny i trzymaja ludzi jak najdluzej sie da. Jesli ma kierunek nauczycielski, to moze uzupelnic jakis przedmiot. Szwedzcy nauczyciele ucza 2 lub 3 przedmiotow. Ogolnie poziom tych co ucza w szkolach odpowiednik naszej podstawowki lub gimnazjum nie jest porazajacy. Moj syn , ktory chodzi do 4 klasy "zagina" ich pewnymi niewyszukanymi pytaniami typu : ile to bedzie 12 X 13. Jesli twoja dziewczyna pojdzie ta droga zeby zrobic dodatkowy przedmiot po zaliczeniu svenska B, to poczytaj o ULV-projekt. Podczas studiow dostanie od panstwa zapomoge studencka ok. 1300 kr + pozyczke ktora trzeba oddac do 60 r. zycia ok. 6000 kr.

pozdr
  Profil uzytkownika: kobitka     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-12-14 18:19
Ja moge podowiedziec tak, jezeli chce sie przeniesc to tlumaczy papiery z tego co juz ma i podrzuca je na uczelnie na ktora sie chce dostac. Uczelnia przelicza punkciki i zalicza to co moze wg swojego programu. W praktyce oznacza to, ze pewnych przedmiotow moga nie zaliczyc, gdyz sa roznice w programach.

Wbrew pozorom, w Szwecji studia jezykowe nie zawsze sa w calosci wykladane w danym jezyku, wiec na niektorych uczelniac by moc kontynuowac nauke angielskiego musi miec svenska B lub odpowiednik. Wiec warto sprawdzic tez i to.

A inna podpowiedz. W Gdansku jest filologia szwedzka, wiec i nie powinno byc problemu znalezc kogos kto moglby ja zaczac uczyc jezyka juz teraz. Czasem zamiast isc na sfi mozna zrobic tylko egzaminy i od razu wskoczyc odrobinke wyzej.
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Forum -> Życie w Szwecji -> Studia w Szwecji - kontynuacja
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 14 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony