Odwiedzin 37804378
Dziś 702
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Aktiebolag czy Ensklid Firma?-co radzicie?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorAktiebolag czy Ensklid Firma?-co radzicie?
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2011-11-22 16:12
Witam forumowiczów i proszę Was Doświadczonych na rynku szedzkim o radę. Do pewnego czasu prowadziłem polską dział.gosp.na usługach w Szwecji jako podwykonawca,jednak osoba ,dla której prowadziłem usługi,przeszła na emeryture,a ja zostałem na lodzie. Mam wiele kontaktów,jednak są to prywatni klienci,i aby im świadczyc usługi-będę zmuszony otworzyć działalność w Szwecji.Czytając na forum-pogubiłem się i już naprawde nie wiem ile podatku należy zapłacić i tak dalej oraz co jest dla mnie korzystniejsze:aktiebolag czy ensklid firma?Prosze Was o podanie róznic w wyskości podaktów w obu przypadkach.Czy moja żona mająca działalnośc w Polsce mogłaby mi świadczyć usługi jako podwykonawca (czy jej faktury mogłyby być moim kosztem)?Jak wygląda sprawa ubezpieczenia?W Polsce płaci się Zus,a czy tutaj ubezpieczenie zawarte jest w odprowdzonym podatku?Tych,którzy się orientują proszę o podnie na przykładzie 100 tysięcy koron zarobionych na miesiąc (wraz z podatkiem vat 25%),co dalej musze opłacić i ile mi zostanie,gdybym chciał zrobić sobie np.10 tys.koron na miesiąc wypłaty,a ile zostałoby na koncie firmowym? Co może byc moim kosztem? Materiał,paliwo,ksiegowość,czynsz za mieszkanie,co jeszcze?
Z góry dzięki za przydatne info od Was.
  Profil uzytkownika: pawel643     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2011-11-22 16:43
Czy macie może namiar na jakąś osobę,rewizora,która mogłaby mi to wszystko wyjaśnic oraz prowdzic moja ksiegowośc oraz orientujecie sie ile to mniej więcej miesięcznie kosztuje? Jak możecie kogoś polecić to namiary podawajcie na maila: pawel643@tlen.pl
  Profil uzytkownika: pawel643     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-11-22 21:10
Ab jest lepsze pod wieloma wzgledami jesli posiadasz kapital i prawdopodobienstwo ryzyka to zaloz aktie bolag. Wszystkie pieniadze naleza do AB mozesz z nich korzystac na inwestycje lub brac samemu aczkolwiek z pieniedzy na wlasny uzytek musisz odciagnac podatek. Majac ab pieniadze z twjego projektu nie ida do ciebie tylko do ab ale ty nimi mozesz rozporzadzac. Jesli przykladowo kupisz dom na ab to nie twoj dom i jesli pojdzie w konkurs wezma ci ten dom taki przyklad. Enskild firma jesli zarabiasz w danym roku przykladowo w pierwszym duzo i podatek wynosi 100.000 mozeszliczyc na to ze w przyszlym roku taki sam podatek zaplacisznie majac tej pracy. Tyle wiem. Radze popytac zrodel i czytac co czesto przepisy sie zieniaja i dochodza nowe.
  Profil uzytkownika: buldożerka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-22 21:15
"....duzo i podatek wynosi 100.000 mozeszliczyc na to ze w przyszlym roku taki sam podatek zaplacisznie majac tej pracy."

To nie jest temat dla Ciebie,nie wdawaj sie w ta dyskusje.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-11-22 22:07
ciekawe a skad ty to mozesz wiedziec ? bo podalam ci zly przyklad ? to jest przyklad z zycia a nie z ksiazki do gimnazjum wiec nie wiem w czym masz problem O ! I NAPISALAM ZE TYLE WIEM I KONIEC I NIECH SIE ZAPYTA !
  Profil uzytkownika: buldożerka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-23 10:08
"NAPISALAM ZE TYLE WIEM I KONIEC I NIECH SIE ZAPYTA !"

No wlasnie o to chodzi. Chlopak prosil o kontakt z revisorem,ktory mu wyjasni i dopasuje do jego potrzeb.Revisor moze powiedziec,ze wszystko co mu radzilas to bzdury.I co wtedy,komu ma wierzyc?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-23 10:29
W tym temacie roznice miedzy EF i AB sa dosyc dobrze wytlumaczone.Ponadto nie Skatteverket ustala przypuszczalny dochod,a wlasciciel firmy.Nie prawda jest,ze jak sie zarobi jednego roku 100000,to jest sie zmusznym placic preliminärskatt od tej sumy w przyszlym roku.Mozna zlozyc nowa deklaracje na preliminärskatt lub korygowac w dol,w gore w ciagu roku.

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=38275
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawel643


Wpisów: 28
Od: 2011-11-22
2011-11-23 10:42
Dzięki Joland
  Profil uzytkownika: pawel643     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-11-23 16:34
owszem zadal takie pytanie nie jedno ja podalam roznice.

Jest wiele kruczkow rewizorke mam w domu
  Profil uzytkownika: buldożerka     
Forum -> Życie w Szwecji -> Aktiebolag czy Ensklid Firma?-co radzicie?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 1 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony