Odwiedzin 37816609
Dziś 2433
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Tworzenie www

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorTworzenie www
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 10:10
dlaczego firmy robiace strony internetowe zdzieraja po kilka tys koron?czy to az tyle pracy?
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-11-21 10:47
Tak.
  Profil uzytkownika: kajetan     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 11:00
ile tworzy siezwykla stronę informacyjną.?
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-11-21 11:11
zapytaj tego kto ci bedzie "tworzyl"

tu masz firmy:
http://www.poloniainfo.se/ firmy/index.php

http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je

na pewno odpowiedza ci na twoje pytania bardziej profesjonalnie niz forumowicze
  Profil uzytkownika: iza     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-11-21 11:49
"dlaczego firmy robiace strony internetowe zdzieraja po kilka tys koron?czy to az tyle pracy?"

Dlatego:

1) Robienie strony internetowej to nie obieranie cebuli.
2) Zeby zrobic strone internetowa,trzeba posiadac odpowiednia wiedze i umiejetnosci.

3) Wiedze i umiejetnosci nalezy odpowiednio sprzedac.

4) Osoba posiadajaca strone(np.firma) ,zarabia na stronie pieniazki.

Itp.

Czas poswiecony na zrobienie strony ,kosztuje.


Wiesz juz dlaczego???

  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-11-21 11:55
Dlaczego dj zdziera za granie?
Przeciez tylko puszcza muzyke

Dlaczego naprawa kranu tyle kosztuje??
Przeciez gosc wymienil tylko uszczelke

Dlaczego fryzjer tak zdziera???
Przeciez tylko zciol wlosy.

Dlaczego Bazar Ogloszen platny???
To tylko ogloszenia.

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?
Dlatego ,dlatego dlatego
  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 13:17
powiedzmy stworzył bym stronę w 1 dzien za 2000sek to miałbym klientów?
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-11-21 13:25
Nie wiem czy bym zatrudnila kogos kto za 2 tys. stwierdzilby, ze zrobi mi strone w jeden dzien...zalezy do czego ta strona...jesli hobbystyczna to wole sama sobie taka strone zrobic a jesli profesjonalna np. butik to nie da sie tego zrobic w jeden dzien.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-11-21 13:26
Bardziej liczy się jaka to strona, co zawiera itp. Nie czas wykonania.
  Profil uzytkownika: kamień     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-11-21 13:28
Zrob sobie sam strone. W Google jest taka opcja. Lekko, latwo i przyjemnie. No i za darmo... (!)
  Profil uzytkownika: Oxen     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-11-21 13:37
czlowiek sie chyba chce zareklamowac...
ale cos nieudolnie...

nie lepiej kawe na lawe napisac o co ci chodzi?
  Profil uzytkownika: iza     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 13:38
chodzi otworzenie takich stron tu szwecji.wiec watpie ze ktos z "rodaków" chciałby sklep internetowy.Bardziej myslalem o bodownictwie,firmy sprzatajace,auto serwis itp.

wiec taka witryna składałaby się z:
-strona główna
-galeria
-wideo
-kontakt
-informacja

mysle ze to nie jest cos trudnego.

MYsle,że spróbuje przebić konkurencje.
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 13:41
Nie chodzi o reklame.

chciałem sie tylko dowiedziec jak to wyglada bo jestem budowlancem,ale lubie wyzwania,

jak zwykle zero to zle tamto zle a tamten jest do dupy.tacy włąsnie jestescie rodacy w se.

PEACE
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2011-11-21 13:46
to co ty widze chcesz zaoferowac to szczerze powiem ze sama bym zrobila w jeden dzien z pomoca wlasnie takiego czegos jak wspomnial oxen ..nie jestem zadnym specjalista w tej dziedzinie kiedys bawilam sie trohe w takie cos dla hobby
  Profil uzytkownika: electra     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-11-21 13:48
To nie mogles od razu tak zaczac?
Ze masz pomysl na firme i chcialbys zapytac o pare rzeczy? etc..

No ale teraz to bedzie jazda na RODAKOW, jacy wszyscy zli i niepomocni
  Profil uzytkownika: iza     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 13:52
http://www.youtube.com/wat ch?v=suxa2mQ72zY&feature=relmfu

  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2011-11-21 13:52
z tworzeniem stron www jest tak, że albo jesteś mega fachowcem i uznaną marką twrzącym strony dla renomowanych/dużych firma za ciężkie pieniądze, albo amatorem pasjonatem, który potrafi robić proste wersje, które dla zwykłach śmiertelników i tak są kosmosem, nastwionym na jakieś drobne zlecenia małych firm lub osób indywidualnych, problem w tym, że ci drudzy na ogół mają jakiegoś znajomego, często dzieciaka-nastolatka, który im coś takiego zrobi za darmo i znalezienie wśród nich klientów graniczy z cudem
  Profil uzytkownika: Badboy     
krisbz
Stockholm


Wpisów: 706
Od: 2000-11-12
2011-11-21 14:33
A ja sie nie zgadzam ze trzeba byc mega fachowcem bo ja nie jestem i nie bylam ale dostalam gratisowo program od mamut.com i zrobilam strone z pomoca ich urzadzen ktore byly juz w programie dodalam obrazki, animacje i tekst i gotowe
Potem tylko trzeba poszukac mozliwosci nadania wlasnego adresu ktory kieruje bezposrednio szukajacych na ta strone bo od mamut.com dostaje sie z ich poczatkiem ale na koncu mozna dodac swoje slowo, no ale bylo tez pare stron tez gratisowych ktore dawaly darmowy adres tak ze nawet na google mozna mnie bylo znalezc.
To jest oczywiscie amatorska strona ale sa mozliwosci olbrzymie wiec jezeli bym miala jakis swoj biznes to nie byloby problemu.
Pewnie ze to nie jakis java tekst ale najzwyklejsza z informacja, linkami ktore bez problemu sie zalacza bo teraz to nie sztuka.
Patrzylam teraz na strone mamuta na Internecie i cos tam mozna od nich dostac na probe za darmo ale na jak dlugo nie wiem.
  Profil uzytkownika: krisbz     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2011-11-21 14:41
ale z czym się nie zgadzasz, przecież właśnie potwierdziłaś tylko to, co napisałem

"To jest oczywiscie amatorska strona ale sa mozliwosci olbrzymie wiec jezeli bym miala jakis swoj biznes to nie byloby problemu."

nie ma popytu na tworzenie skromnych/amatorskich stron www, większość ludzi robi sobie coś takiego samemu
  Profil uzytkownika: Badboy     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2011-11-21 14:58
@WWW.xxxxx.SE
Piszesz, że jesteś budowlańcem. Fajnie. Ciekaw jestem jak określisz osobę, która we własnym zakresie ułożyła we własnym domu głazurę (pierwszy raz w życiu) i potem pyta ze zdziwieniem, że to przecież jest takie łatwe? Za co te budowlańce zdzierają tyle kasy?! Zacznę robić to samo. Jeden dzień pracy niech będzie kosztował X koron. Jak nazwać takiego "fachowca"?
Jeżeli ktoś mi mówi, że zrobi stronę internetową w jeden dzień, odpowiadam, że to nie jest strona internetowa. Jest to amatorszczyzna, za którą nie powinno się płacić.
Wracając do twojego pytania, czy dało by się na tym zarobić — uważam, że nie. Bo:
1. Prawdopodobnie musiał byś spotkać się z każdym klientem osobiście. Policz czas.
2. Musisz codziennie znaleźć nowego klienta. Policz czas.
3. Musisz codziennie tworzyć coś, co przypomina stronę internetową. Policz czas.
4. Klienci chcą coś zmienić w projekcie (już po ukończeniu prac). Policz czas.
5. Wyciąganie kasy za wykonaną pracę. Policz czas.
6. Kwestia legalności, faktur, przelewów itd.
7. Pamiętaj, że technologie nie stoją w miejscu. Musisz się rozwijać zawodowo. Policz czas.
Uff... :) Chyba już wystarczy, ale mógł bym kontynuować tą listę. Na koniec dodam jeszcze, że jestem właśnie programistą ze stażem 6+ lat.
  Profil uzytkownika: mudaki     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-11-21 15:20
Jest masa miejsc w necie, gdzie takie proste strony robią się dosłownie same. Wystarczy otworzyć konto, często nawet darmowe.
  Profil uzytkownika: mabr     
leszek31


Wpisów: 20
Od: 2009-08-13
2011-11-21 16:26
Jesli ktoś chce cenowo przebijać konkurencje to musi robić to z głową...
Autor wątku ma średnie pojęcie o temacie i wycenie pracy, więc zyczę powodzenia...
Co do stron internetowych:
- ktoś kto je robi, poswięca czas,
- robi to za pomocą jakiegoś oprogramowania i sprzętu...
wbrew pozorom, to ważna sprawa, jesli ktoś zainwestował np. w iMac'a + oprogramowanie typu Adobe
plus dodatkowe narzędzia, to koszt min. 40000Kr

-czesto ponosi dodatkowe koszty lub nie pracuje sam

Grafika/design strony opiera się często na zdjęciach, te się kupuje lub robi profesjonalnym sprzętem,
Strona nawet zwykła informacyjna, moze byc profesjonalnie zrobiona, zgodnie ze standardem W3C,
treść strony przygotowana odpowiednio pod standardy SEO, grafika przygotowana indywidualnie pod klienta...
a całość może być przetestowana na kilku obowiązujących przeglądarkach...

Upraszczając:
Strone może zrobić z powodzeniem gimnazjalista, uzywając starego komputera, z pirackim oprogramowaniem,
za pomocą programu, z którym wystarczy szczątkowa wiedza na temat robienia www...i oczywiście na czarno, nie ponosząc żadnych kosztów związanych z prowadzeniem usług.
ha jeszcze prościej...
napisz coś w wordzie, do tekstu wstaw obrazek, i zapisz jako html / strona gotowa...

tylko daleko jej od profesjonalnego produktu
ktoś kto nie widzi różnicy, jest ignorantem trajktujacym temat powierzchownie, przy okazji nie szanujacym siebie, bo jesli ktoś
mieszka w Szwecji, prowadzi tu firme, płaci podatki, wydaje tu pieniadze,to chyba też i pracuje za stawke, która obowiazuje w tym kraju.

Dziwię się np. ogłoszeniom na bazarze, że ktoś oferuje naprawe komputera, np. instalacje systemu za 300kr z dojazdem gratis, dodatkowo konsultacje przez telefon gratis...
Przecież to kpina.

Co jeszcze mozna napisać na ten temat?
Przy wykonywaniu usług na czarno, przez niewykwalifikowane osoby w danej dziedzinie - ostatecznie traci klient.
  Profil uzytkownika: leszek31     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-21 17:58
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Reklama.

W sprawie umieszczenia reklamy w portalu PoloniaInfo prosze skontaktowac sie z nami na adres reklamy@poloniainfo.se. Ogloszenie w Katalogu Firm juz od 700 koron/rok.]
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-11-21 18:11
zeby sprzedac strone najpierw swoja trzeba miec jakos zrobioną....
  Profil uzytkownika: kamień     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-11-21 18:59
Nie zapłaciłbym nawet 1000 kr komuś kto ma problemy z pisaniem
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-11-21 19:04
powiedzmy stworzył bym stronę w 1 dzien za 2000sek to miałbym klientów?

Chyba glupich i naiwnych, a wartosc tej strony, nie bylaby zadowalajaca, dla klienta !


Koszt 3,500 koron, to bardzo malo, a w zamian mialem kontakt z tworca strony, przez 2 tygdnie, gdzie razem uzgadnialismy wszystkie szczegoly, zdjecia materialy zamieszczone, linki itd.
Teraz przez najblizszy rok praktycznie za darmo, moge posylac, mu dalsze materialy do publikacji na tej stornie i nie musze sie nad tym sam glowic.
Po jaka cholere placilbym 2000 komus, za "gotowca", ktory wykonal na jakims dennym szablonie ?
Tyle sam sobie moge zrobic...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-11-21 19:23
Na "strone" sklada sie kila rzeczy.

* Grafika/wyglad
* Tresc
* Wykonanie/Programowanie

Tresc, to teksty, zdjecia, ilustracje, itd. Do tego potrzebujesz kilka osob. Raczej nie ma ludzi, ktorzy sa dobrzy ze wszystkiego powyzszego, a jezeli sa, to 2000kr biora na godzine.

"wiec taka witryna składałaby się z:
-strona główna
-galeria
-wideo
-kontakt
-informacja"


Ok... a co by bylo w takiej galerii? Zdjecia? Kto by je zrobil? Ile godzin by zajelo zrobienie tych zdjec? Sam bys robil, czy bys kogos wyslal? Ile bys zaplacil fotografowi?
Wideo? Ile czasu zajmuje obrobic krotki film? Znasz sie na tym? Chociaz taka prosta sprawa jak dolozyc napisy do filmiku to sporo pracy.
A tekst na strone glowna? Napiszesz?

Bo na pewno nie dostaniesz dobrych zdjec ani tekstow od zamawiajacego strone, tego mozesz byc pewien. Gdyby stac ich bylo na dobre teksty, do tez po wykonanie strony nie szliby do kogos kto robi za 2000kr.

Ale tak jak mabr napisal, jest duzo narzedzi, gdzie mozesz robic strony prawie za darmo. Przejzyj takie systemy jak Drupal czy Joomla, poszukaj firm ktore oferuja takie instalacje gotowe, naucz sie dobrze konfiguracji i mozesz 2000kr za dzien pracy zbierac, uwazam.

  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-11-21 21:28
Za 2 sek za stronę to trochę mało. Najmniej w historii wziąłem kiedyś 800 zł ale to było bardzo dawno temu. Teraz w PL za podstawową stronę zrobioną w joomli kasuje się ok 3 tys PLN czyli blisko 10 tys sek.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-11-22 00:03
"Najmniej w historii wziąłem kiedyś 800 zł ale to było bardzo dawno temu. "

Ale czy zrobies ja w jeden dzien? Bo to tez chyba o to sie rozchodzi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-11-22 21:32
Ale czy zrobies ja w jeden dzien? Bo to tez chyba o to sie rozchodzi.

Oczywiście, że nie. Głównym problemem jest zawsze zamawiający.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-11-22 21:41
  Profil uzytkownika: kajetan     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-23 15:00
czy na tym forum na wszystkich tematach wypowiadaja sie te same osoby czy one wszystko wiedza?

np.co sadzicie o obrazie jana matejki?i jak zawsze odpowiada kajetan i reszta bandy.

kto w 1978 zdobył nobla.i co?odpowiada jakis kajetan i spółka.

samochód nie chce zapalic.kto odpowiada?.......dokłądnie.


Czy nie sądzicie że latanie po forum jest męczące przez reszte forumowiczów?!
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-11-23 18:12
" jak zawsze odpowiada kajetan i reszta bandy."

Nie no sorry, ale odnioslem wrazenie, ze pytasz ludzi, ktorzy sie na tym znaja. Ja robie strony internetowe od ponad 15 lat. Zawodowo pracuje z tym od ponad 10 lat. Bralem udzial w projektach od takich jak piszesz, za kilka tysiecy robione w jeden-dwa dni przez tylkoe mnie, do takich kosztujacych kilkanascie milionow. Zrobilem m.in. ta strone, ktorej teraz uzywasz, czyli poloniainfo.se.

Inne osoby biorace udzial w tym watku tez z tego co wiem albo robily wlasne strony, albo pracuja z robieniem stron, albo maja firmy, ktore sie tym zajmuja.

Kto Ci wiec da lepsza odpowiedz w tym temacie? Czarek od betoniarki? Zastanow sie moze.

  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-11-23 20:50
Może tak, w kwestiach stron WWW wiem nieskończenie mniej od Kajetana co nie przeszkadza mi bawić się np TYPO3.
  Profil uzytkownika: true     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-11-23 21:00
"czy na tym forum na wszystkich tematach wypowiadaja sie te same osoby czy one wszystko wiedza?"

Heh, żeby było śmieszniej to powiem Ci w tajemnicy, że.... te wszystkie avatary, nicki, dyskusje itp. to jedna wielka ściema tak naprawdę poza Kajetanem i Tobą nikt na to forum nie zagląda a wszystkie nicki to Kajetan (nie ma nawet żadnej "reszty bandy")

Pozdrawiam... Kajetan
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-11-23 21:04
tru tru
  Profil uzytkownika: true     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-23 21:26
hehehe nawet jak sie zapytałem czy nawszystkie pytania tu odpowiada kajetan i banda to pierwszy kto odpowiedział?......Bravo

Peace
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-11-23 21:30
odpowiedzial, bo jest kompetentny w tym temacie.. a ty takich prostych rzeczy jak dyskusja nie rozumiesz a za strony internetowe chcesz sie brac........ pewnie bys inaczej zareagowal jakby sie posypaly wpisy. swietny pomysl, na tym zarobisz, na rynku jest popyt na takie uslugi. ale niestety prawda cie dobila.......
  Profil uzytkownika: kamień     
WWW.xxxxx.SE


Wpisów: 10
Od: 2011-11-16
2011-11-24 09:36
"Kamień"dołanczasz do bandy Kajetana.
  Profil uzytkownika: WWW.xxxxx.SE     
babajedna
Warszawa


Wpisów: 1086
Od: 2011-01-12
2011-11-24 09:48
"nawet jak sie zapytałem czy nawszystkie pytania tu odpowiada kajetan i banda to pierwszy kto odpowiedział?......Bravo"

...nooo, przynajmniej jedna odpowiedź Cię usatysfakcjonowała
  Profil uzytkownika: babajedna     
monilka
Finlandia


Wpisów: 6493
Od: 2003-06-02
2011-11-24 09:52
WWW.xxxxx.SE - prosze o zaprzestanie tych kometarzy bez zwiazku z tematem, ktore obrazaja ludzi chcacych Ci pomoc i udzielic fachowych porad.
Wszedles na forum, rozpoczales temat, ludzie odpowiadaja najlepiej jak potrafia - a Twoja postawa wzgledem nich jest nie na miejscu.

Nie podobaja Ci sie odpowiedzi - zadaj pytanie gdzies indziej.
To, ze w tematach wypowiadaja sie Ci sami ludzie jest jedynie dowodem na to, ze mamy stalych czytelnikow/forumowiczow, ktorzy sa tutaj bywalcami codziennie. I nic w tym nagannego, wrecz przeciwnie.

Trudno tez, zeby Kajetan jako wlasiciwl tej strony, odpowiedzialny za Poloniainfo - nie czytal forum i jego watkow. Supoer chyba, ze odpowiada tez na pytania...

W kazdym razie prosze abys skonczyl z tymi uwagami odnosnie innych forumowiczow, a zaczal pisac na temat i dyskutowac merytorycznie. Jezeli nie mozesz - nie pisz wcale.
  Profil uzytkownika: monilka     
Forum -> Komputer i człowiek -> Tworzenie www
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony