Odwiedzin 37802849
Dziś 3293
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca jako operator ładowarki, koparki etc.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca jako operator ładowarki, koparki etc.
plasmodiosis


Wpisów: 4
Od: 2011-11-04
2011-11-04 21:52
Witam wszystkich
Niedawno uzyskałem uprawnienia na koparki, ładowarki, koparko-ładowarki i zastanawiam się nad wyjazdem do Szwecji i pracy na którejś z tych maszyn. Czy mam szansę znaleźć legalną pracę posługując się jedynie komunikatywnym angielskim....? W PL mam tytuł mgr ale przekwalifikowałem się bo maszyny budowlane dają mi więcej frajdy niż siedzenie 8h przed kompem, łatwiejsze zmiany pracy i lepsze zarobki,dodatkowo okazało się że mam do tego smykałkę i potrafię zrobić dużo za ich pomocą.
Czy możecie podpowiedzieć jak zacząć szukać zatrudnienia w Szwecji?
Mam kilkumiesięczne doświadczenie na XCMG ZL50G, XCMG LW640G oraz 2 tygodnie na Komatsu PC340
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
  Profil uzytkownika: plasmodiosis     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2011-11-04 23:40
Stron z ofertami nikt w tym wątku ci już nie poda bo temat się powtarza. A czy masz szanse na prace?- wszystko zależy od ciebie. Osobiście znam dwóch panów z Pl którzy ledwo mowia po ang, po szwedzku wcale i pracują jako operatorzy koparki. Oprócz umiejętności mieli znajomości i trochę szczęścia.
  Profil uzytkownika: poleczka123     
plasmodiosis


Wpisów: 4
Od: 2011-11-04
2011-11-05 06:36
Witaj
Dzięki za odpowiedź bo strona z ofertami to nie problem, faktycznie jest ich wiele. A czy możliwy jest np kontakt mailowy z którymś ze znajomych operatorów? czy może masz jakieś informacje n.t. uprawnień honorowanych w Szwecji- czy także mają podział na klasy/kategorie czy Szwedzkie prawo reguluje to w inny sposób? bo tych info w necie doszukać się nie mogę.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: plasmodiosis     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2011-11-05 10:56
Niestety ich maila nie moge ci podac, nie znam ich na tyle dobrze. Z tego co wiem wszystkie papiery maja polskie. Moze znajdzie sie na foruma jakis operator ktory wiecej ci przyblizy, ja nie jestem zaglebiona w tym temacie.Zycze powodzenia w szukaniu pracy!
  Profil uzytkownika: poleczka123     
plasmodiosis


Wpisów: 4
Od: 2011-11-04
2011-11-05 19:16
Halo i puk...puk....czy jest na forum może jakiś czynny operator sprzętu budowlanego....?
  Profil uzytkownika: plasmodiosis     
krzysztofrobert
Marsta


Wpisów: 114
Od: 2008-05-11
2012-01-09 19:03
Przepraszam ze ciutke odkopuje temat ale mam powody ;p
Kilka dni temu także przyjechałem do sztokholmu w poszukiwaniu pracy. skończyłem kursy na koparke do 0.8m3 i koparkoładowarki bez limitu, a także na operatora wózków widłowych. i papiery mam w jezyku polskim i angielskim i z tego co slyszalem to szwedzi uwazaja takze i polskie uprawnienia do pracy tutaj, Także chciałbym załapać się do pracy jako operator bo niesamowita frajda z tego jest dla mnie jak i kolegi "plasmodiosis" z tego co widzę jak piszę, ale czy napewno szwedzi będą mili gdziekolwiek i przyjmą młodego który ma tylko kilkadziesiąt godzin przerobione? i gdzie może sie udać z takimi uprawnieniami za pracą. tak tak na ogłoszeniach szukam juz sam i wysyłam meile z CV. i czy wie ktoś może czy lub jak duzo sie roznia tutejsze przepisy od polskich?
  Profil uzytkownika: krzysztofrobert     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2012-01-09 22:36
ale czy napewno szwedzi będą mili gdziekolwiek i przyjmą młodego który ma tylko kilkadziesiąt godzin przerobione?"


szczerze?

bardzo watpie
  Profil uzytkownika: darsim     
krzysztofrobert
Marsta


Wpisów: 114
Od: 2008-05-11
2012-01-09 23:03
wiem wiem... ale muszę być dobrej myśli!!! bo jak nie to po cholere wtedy przyjeżdzałem tutaj... a może się trafi że ktoś z forumowiczów mnie przyjmie ;p to teraz czekam na info czy może ktoś się orientuje jak bardzo różnią się prawa między polskimi normami a szwedzkimi w sprzęcie budowlanym. ide dalej szukać tego na necie!
  Profil uzytkownika: krzysztofrobert     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca jako operator ładowarki, koparki etc.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 40 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony