Odwiedzin 37786003
Dziś 2773
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - lekarz weterynarii w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorlekarz weterynarii w Szwecji
martiss
Częstochowa


Wpisów: 3
Od: 2011-11-03
2011-11-03 23:54
Witam serdecznie!
Poszukuję na forum jakiegoś lekarza weterynarii pracującego w Szwecji, gdyż zamierzam tam wyemigrować (rozważam także Finlandię, gdyż z tego co mi wiadomo Norwegia nie będąc w UE nie uznaje naszych dyplomów). Chciałabym się dowiedzieć jak szukać pracy w zawodzie. Czy w Szwecji istnieje samorząd lek.-wet., coś jak w Polsce, który w swoich biuletynach publikuje oferty pracy? W Polsce zajmowałam się wszystkim po trochu z tej dziedziny, czyli leczeniem małych zwierząt, badaniem mięsa i wytrawianiem oraz (głównie) zwalczaniem chorób zakaźnych i paszami. Obecnie robię specjalizację z chorób ryb (a właściwie zwierząt akwakultury). Z języków dobrze znam angielski (byłam na zagranicznych szkoleniach) i trochę francuski. Szweckiego mam zamiar się pouczyć, gdy coś zacznie się klarować. Czy w Szwecji jest zapotrzebowanie na tego typu specjalistów?

Ps. a dlaczego Szwecja? Bo chce żyć w normalnym kraju, gdzie kobieta może prowadzić służbowy samochód i nie będzie miała zaniżonej pensji z powodu swojej płci (pomimo, że pracuje więcej od kolegów!!), gdzie nie trzeba leżeć plackiem w kościele i gdzie nie trzeba znać odpowiednich osób albo komuś zapłacić by coś osiągnąć (bo to, że jesteś w czymś dobry lub nawet najlepszy nie ma najmniejszego znaczenia!). A także gdzie nie jest tłoczno, ani upalnie i gdzie na spacerze w lesie czy po łące człowiek widzi przyrodę zamiast śmieci. Dlatego nie wykluczam wyemigrowania na zawsze wraz ze zmianą obywatelstwa.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: martiss     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 08:33
"...i nie będzie miała zaniżonej pensji z powodu swojej płci (pomimo, że pracuje więcej od kolegów!!
gdzie nie trzeba leżeć plackiem w kościele i gdzie nie trzeba znać odpowiednich osób albo komuś zapłacić by coś osiągnąć (bo to, że jesteś w czymś dobry lub nawet najlepszy nie ma najmniejszego znaczenia!). A także gdzie nie jest tłoczno, ani upalnie i gdzie na spacerze w lesie czy po łące człowiek widzi przyrodę zamiast śmieci."

Zanim rozpoczniemy dyskusje, to zapytam:
skad ty to wszystko wiesz?

P.S. Lezenie plackiem w kosciele, to chyba wlasny wybor?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-11-04 08:45
Ha ja znam lekarzy weterynari polakow w Malmo Prowadza klinike o nazwie Haga . Mozesz tam zapytac . To sa wspaniali lekarze zero naciagania i leczenie ze 100% skutkiem. Musisz sie nauczyc szwedzkiego by ciebie powaznie zaczeli traktowac to podstawa oceny sie pownny zgadzac bo duzo przyszlych lekarzy ze Szwecji studiuje w Polsce . Musisz isc do notariusza przetlumaczyc dyplomy oceny itp .
  Profil uzytkownika: buldożerka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-11-04 09:13
O tej samej Szwecji myślimy?
  Profil uzytkownika: kamień     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-04 09:16
gdzies czytalem ze uznaja dyolomy te pon2006 roku
wczesniejsze trzeba uzupelniac
lekarz weterynari w szwecji to dobry zawod
w Szwecji kobiety zarabiaja srednio mmiej od mezczyzn roznica jest duza cyfry nie pamietam

wybieram sie na pielgrzymke do Czestochowy zeby polezec sobie na podlodze plackjem w kosciele bardzo Relaksujace musi byc
w Szwecji nie ma tej atmosfery
  Profil uzytkownika: darsim     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2011-11-04 11:16
" i gdzie na spacerze w lesie czy po łące człowiek widzi przyrodę zamiast śmieci."


hmmm no nie wiem nie wiem wole juz zdjec nie wstawiac zeby cie nie straszyc
  Profil uzytkownika: electra     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-04 11:24
generalnie podawali ze w ciagu 10 lat Szwecja ms byc samowystarczalna jak chodzi o lekarzy nie beda potrzebowali z zagranicy
wiec trzeba sie spieszyc

czytalem na forum dla lekarzy szwedzkich wypowiedz ze leksrze w Szwecji zarabiaja duzo mniej niz w innych porownywalnych krajach i placa wieksze podatki

jesli chodzi weterynarzy jest zapotrzebowanie
bydlakow w Szwecji nie brakuje

widzisz
napisalas pare zdan na temat Szwecji twoim zdaniem i wzbudzilas powszechna wesolosc
  Profil uzytkownika: darsim     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-11-04 12:04
Niech najpierw zmienia zasady przyjmowania na studia medyczne ( i inne),jeśli chcą mieć swoich lekarzy. Bo jak na razie to nawet rodowity Szwed który ma wykształcenie z np amerykańskiego gimnazjum,ląduje w 'utländsk antagningspoolen' podczas rekrutacji na studia. Ten pool ma jakieś 5% całego limitu na dany kierunek. A świetnych zagranicznych studentów jest mnóstwo i oni się w tych 5% tloczą zamiast konkurować ze wszystkimi innymi kandydatami i tym samym mieć większe szanse na dostanie się na kierunek.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-11-04 12:05
To tak było trochę off topic
  Profil uzytkownika: meghann     
synd


Wpisów: 516
Od: 2011-05-01
2011-11-04 13:44
"Zanim rozpoczniemy dyskusje, to zapytam:
skad ty to wszystko wiesz?" - moglbym ci wkleic w zasadzie cytaty wszystkich starych forumowiczow, co znaczyloby nie szukaj odpowiedzi na swoje rozterki tutaj.
  Profil uzytkownika: synd     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 14:23
martiss, mozesz szukac pracy w Jordbruksverket, Livsmedelsverket, Smittskyddsinstitutet (pisze nazwy szwedzkie, bo nie znam polskich odpowiednikow i mozesz sobie wygooglowac te urzedy) kazdy zarzad gminy ma urzad ochrony srodowiska i zdrowia czlowieka, tam sa tez mozliwosci. Jest mnostwo prywatnych laboratoriow, gdzie mozna probowac. Angielski napewno nie wystarczy, chyba ze masz cos wiecej niz inni starajacy sie o dany etat.

Co do twoich powodow wybrania Szwecji....Szwecja jest takim samym normalnym krajem jak Polska. Tlok jest, w duzych miastach, electra nadmienila sprawe smieci (to moze byc roznie, zaleznie od miejsca)
Kosciol, wspomnialam wczesniej...a reszta to mniej wiecej to samo.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-04 14:29
Co do twoich powodow wybrania Szwecji....Szwecja jest takim samym normalnym krajem jak Polska"

i tak moznaby slusznie podsumowac

Szwecja kraj jak kraj
obawiam sie ze masz za duze oczekiwania a to moze sie zle skonczyc

chociaz masz dobry zawod

jesli dostaniesz prace mozesz z niej przyzwoicie zyc
  Profil uzytkownika: darsim     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-04 14:35
"... i gdzie nie trzeba znać odpowiednich osób albo komuś zapłacić by coś osiągnąć (bo to, że jesteś w czymś dobry lub nawet najlepszy nie ma najmniejszego znaczenia!)."

W tym fragmencie odnalazlem najwieksze podobienstwo miedzy Polska,a Szwecja.Moze nawet w Szwecji czuje sie to bardziej,bo w Polsce jest sie u siebie.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 14:50
Tutaj jest cos ciekawego, ale po szwedzku

http://www.veterinarer.se/

http://www.locumvet.se/ind ex.php
  Profil uzytkownika: Ronj@     
synd


Wpisów: 516
Od: 2011-05-01
2011-11-04 15:35
mycket bättre
  Profil uzytkownika: synd     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 15:41
Vadå, mycket bättre?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
synd


Wpisów: 516
Od: 2011-05-01
2011-11-04 16:23
rätt behandling av ämnet
  Profil uzytkownika: synd     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 16:24
Frågan kvarstår!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-11-04 23:35
A wiesz dlaczego zapytalam? Dlatego, ze jestem cholernie zmeczona tymi hymnami nad Szwecja... zaslyszanymi od sasiada zza miedzy, ktorego syn sie "urzadzil" w Szwecji.
Jestem zmeczona darciem szat na forum, ze Szwecja to...dziadostwo, euforia zmienia sie w dramat...sa w Szwecji szewcy? Nie ma polskiej...babci klozetowej?
Sa rozni ludzie, z otwartymi umyslami na to co moze byc inne, co sie odbiera za inne z wlasnej perspektywy. Mozna tez isc na latwizne i swoje niepowodzenia przypisac krajowi i ludziom, mozna tez zrewidowac swoja postawe i mozliwosci...moze sie poprostu nie udalo, bo nie ma sie predyspozycji do wloczegi i dostosowania sie do warunkow?
Bardzo bym chciala wiedziec skad autorka postu ma taka wiedze o Szwecji? I chetnie podyskutuje rzeczywistosc
  Profil uzytkownika: Ronj@     
babajedna
Warszawa


Wpisów: 1086
Od: 2011-01-12
2011-11-05 07:28
Ronj@
...a dodam tylko, że jestem kobietą, nie mam problemów z prowadzeniem samochodu służbowego, pensję mam wyższą niż kumpel w pokoju obok, w kościele nie pamiętam kiedy byłam i wszyscy wiedzą, że ten brak pamięci nie jest wynikiem demencji starczej. Tłoczno, bo mieszkam w mieście, ale do lasu bliziutko, więc i tę naturę w pięknej jesiennej szacie obserwować mogę................Polska to jest normalny kraj.
Noooo, niewątpliwie nawet w okolicach Suwałk nie będzie tak chłodniutko jak np w takiej Kirunie ...to może ta Polska taka normalna nie jest
  Profil uzytkownika: babajedna     
pipson


Wpisów: 199
Od: 2005-07-31
2011-11-05 21:04
Polska to normalny kraj?Wciaz nie.
  Profil uzytkownika: pipson     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-06 09:52
bo niby Szwecja jest?
  Profil uzytkownika: darsim     
martiss
Częstochowa


Wpisów: 3
Od: 2011-11-03
2011-11-06 20:54
Trochę słyszałam,trochę czytałam i chciałam sprawdzić czy to aktualne - chyba proste?

Dziękuję wszystkim za rady. Spytałabym jeszcze czy wiecie coś na temat rybactwa zarówno śródlądowego i morskiego, bo ryby też chorują
  Profil uzytkownika: martiss     
martiss
Częstochowa


Wpisów: 3
Od: 2011-11-03
2011-11-06 21:12
babajedna: "...a dodam tylko, że jestem kobietą, nie mam problemów z prowadzeniem samochodu służbowego, pensję mam wyższą niż kumpel w pokoju obok, w kościele nie pamiętam kiedy byłam i wszyscy wiedzą, że ten brak pamięci nie jest wynikiem demencji starczej."

Szczęściara!!

Prawdę mówiąc, za trzecim razem udało mi się znaleźć pracę z nie szowinistyczną atmosferą, tylko pensja głodowa (autentycznie nie stać mnie na jedzenie i muszę chodzić na obiady do rodziców!) i wszyscy się pytają czemu mnie nie będzie na pielgrzymce weterynaryjnej. Ostatnio dowiedziałam się, że w Inspekcji Weterynaryjnej zarabiamy połowę tego, co dostają lek. wet. w Rumunii. Wokół słychać tylko, że ma być jeszcze gorzej. Rodzice wiecznie żyć nie będą, więc chyba czas stąd uciekać.
  Profil uzytkownika: martiss     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-06 21:18
kiedy zrobilas dyplom?

jesli przed 2006 musisz w Szwecji kompletoeac a to jest wyzwanie
jesli po to uznaja z tego co wiem
ps
najlepiej isc na szwedzki medyczny kurs w Polsce
sa b. dobre
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-06 21:21
szwecja nie jest na pewno takim krajem jak ci sie wydaje, ale pracujac w swoim zawodzie glodowac nie bedziesz
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-06 21:47
rozumiem twoj punkt widzenia
z drugiej strony wizyta u weterynarza czy zabieg to rzeczy na ktore przecietnego szweda nie stac, jesli nie ma wykupionego ubezpieczenia
  Profil uzytkownika: darsim     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-11-07 09:36
co ty opowiadasz ceny sa wysokie to fakt ja nie mialam wykupionego ubezpiczenia bo nie moglam sie zdecydowac :/ a choroba zlapala mojego psa duzo to kosztuje to fakt ale nie tyle co pensja szweda.
  Profil uzytkownika: buldożerka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-11-07 10:27
"co ty opowiadasz ceny sa wysokie to fakt ja nie mialam wykupionego ubezpiczenia bo nie moglam sie zdecydowac :/ a choroba zlapala mojego psa duzo to kosztuje to fakt ale nie tyle co pensja szweda."

Darsim nie napisal, ze tyle co pensja, tylko ze przecietnego Szweda nie stac. Jak moj kot zachorowal i mial operacje, to cena tego byla jakies 15.000kr. Nie wiem ile osob stac na taki dodatkowy nieprzewidziany wydatek z dnia na dzien. Kot byl ubezpieczony wiec kosztowalo mnie to "tylko" jakies 3000kr. Uwazam, ze to sporo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Życie w Szwecji -> lekarz weterynarii w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony