Odwiedzin 37805905
Dziś 2229
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - ulv-projektet

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorulv-projektet
gocha29


Wpisów: 4
Od: 2011-10-29
2011-10-29 13:24
Hej, czy jest ktos na forum, kto robil studia uzupelniajace w ramach projektu ULV na uniwersytecie w Sztokholmie? Sa to studia dla osob, ktore maja wyzsze wyksztalcenie pedagogiczne z Polski (i innych krajow) i chca byc nauczycielami w Szwecji. Studia trwaja max. 2 lata. Mozna zmienic kierunek i przekwalifikowac sie na przedszkolanke, nauczyciela w podstawowce lub gimnazjum.

Prawdopodobnie zaczne od stycznia i zastanawiam sie jak to wszystko wyglada, czy mozna pogodzic studia z praca na pol etatu itd... No i co wybrac: przedszkole czy nauczanie wczesnoszkolne (F-3)?
  Profil uzytkownika: gocha29     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-10-29 16:54
jezeli to przedszkola
duzy brak
  Profil uzytkownika: darsim     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2011-10-29 17:28
Ja robilam ten program w Malmö, ale tylko jeden semestr wieczorowo, wiecej nie potrzebowalam. U mnie bylo mnostwo pisania prac i czytania ksiazek.
  Profil uzytkownika: fragile     
gocha29


Wpisów: 4
Od: 2011-10-29
2011-10-29 18:22
Dzieki za odpowiedzi. Wlasnie wiem, ze jest bardzo duze zapotrzebowanie na przedszkolanki. Po rozpoczeciu studiow jest indywidualna rozmowa z doradca zawodowym, wiec troche czasu jeszcze jest, zeby sie zdecydowac.
frogile, pracujesz w zawodzie? Napisz cos wiecej, zdawalas egzamin czy uzupelnialas tylko swoje wyksztalcenie z Pl? Bo ja jestem nauczycielka jez. rosyjskiego i niemieckiego ale chce sie zupelnie przekwalifikowac.
  Profil uzytkownika: gocha29     
gocha29


Wpisów: 4
Od: 2011-10-29
2011-10-29 18:23
fragile mialo byc
  Profil uzytkownika: gocha29     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2011-10-29 18:51
Pracuje w podstawowce, ucze m.in. angielskiego. Musialam uzupelnic wyksztalcenie, zeby dostac behörighet. Musialam na koncu zdac egzamin dot. nauczania szwedzkich uczniow angielskiego, tzn jakie problemy fonetyczne i gramatyczne spotykaja uczniow itp. I musialam tez zdac egzamin z tlumaczenia ze szwedzkiego na angielski. To w ramach angielskiego wszystko. Praktyki tez odbylam. Ale nie wiem jak jest z przekwalifikowaniem sie, jak sie to odbywa. A najprosciej rzeczywiscie przedszkole, ale tu juz trzeba samemu wiedziec, co sie chce robic. Pracowalam w przedszkolu troche, ale bym nie chciala tak na dluzej chyba. To nie tylko zwykla praca, do tego trzeba miec serce.
  Profil uzytkownika: fragile     
magda1974


Wpisów: 81
Od: 2011-01-28
2011-10-29 19:21
Czy moglibyście napisać, jakie procedury trzeba wypełnić, żeby móc uczyć właśnie w przedszkolu lub w szkole. Temat mnie interesuje, gdyż też mam pedagogiczne wykształcenie (nauczyciel polskiego i niemieckiego w Polsce). Jestem dopiero na początku drogi w Szwecji, dopiero uczę się języka i chciałabym mieć szansę pracy w zawodzie. Od czego zacząć?
Jeżeli ktoś sie orientuje to proszę o poradę.
  Profil uzytkownika: magda1974     
gocha29


Wpisów: 4
Od: 2011-10-29
2011-10-29 22:35
A gdzie mieszkasz? Mysle, ze najprosciej byloby gdybys zaczela nauke szwedzkiego dla pedagogow. Tam pewnie pokieruja Cie dalej http://www.stockholm.se/-/ Serviceenhetsdetaljer/?enhet=671317aaca8f 491197eadeb214661652

Zeby zostac przyjetym do ULV projektu, trzeba miec szwedzki B/SAS B.

  Profil uzytkownika: gocha29     
magda1974


Wpisów: 81
Od: 2011-01-28
2011-10-31 14:23
Dzięki serdecznie za odpowiedź. Sztokholm odpada, gdyż mieszkam w małej miejscowości, skad najbliżej mam do Goeteborga. Wiem, że muszę szukać SFP, a dalej wniosek o przekwalifikowanie/doszkolenie. W tym roku już za póżno, gdyz na rok 2012 termin skałdania dokumentów upłynął 2011,10,15. Czy takie kursy rozpoczynają się raz w roku?
  Profil uzytkownika: magda1974     
Forum -> Życie w Szwecji -> ulv-projektet
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony