Odwiedzin 37804758
Dziś 1082
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - czy moge byc przedszkolanka po pedagogice w Polsce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorczy moge byc przedszkolanka po pedagogice w Polsce
ami


Wpisów: 3
Od: 2011-10-18
2011-10-18 14:07
Jestem inzynierem i zastanawiam sie nad zrobieniem 2 letnich studiow uzupelniajacych(magisterskich)z pedagogiki o specj.wychowanie przedszkolne.Po uzupelnieniu roznic programowych moge studiowac ten kierunek w Lodzi oczywiscie distans bo inaczej nie mam mozliwosci.Ukonczylam Sfi kurs D i na uniwersytecie svenska på mellan nivå oraz svenska på avancerad nivå. Czy po skonczeniu pedagogiki w Polsce bede mogla zostac zatrudniona w Szwecji jako nauczyciel w przedszkolu?Czy musze jeszce robic jakies dodatkowe kursy zeby moje wyksztalcenie zostalo tutaj uznane?
Bardzo prosze o odpowiedzi ,moze macie jakies doswiadczenie w tym temacie.
  Profil uzytkownika: ami     
ami


Wpisów: 3
Od: 2011-10-18
2011-10-18 15:53
chodzi mi o to czy konczac pedagogike w polsce bede miala takie same u prawnienia jako nauczyciel w szwecji. Czy niestety bede musiala zrobic jakies kursy . Bardzo prosze o kontakt osoby ,ktore tlumaczyly swoje dyplomy(pedagogika) w hsv .
  Profil uzytkownika: ami     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-10-18 21:44
w zwiazku z tym, ze weszla nowa ustawa o legitymacjach i uprawnieniach nauczycielskich to prawie NA PEWNO bedziesz musiala uzupelniac edukacje polska tutaj w Szwecji. Ustawa weszla na pozna wiosne tego roku 2011. Znasz szwedzki na poziomie zaawansowanym - dlaczego nie chcesz studiowac tutaj,jesli moge zapytac? Oszczedzisz sobie nerwow i frustracji.

pzdr,
//M.
p.s. jestem po filologii angielskiej z Poznania,z uprawnieniami pedagogicznymi oraz tlumacza - te uprawnienia pedagogiczne to sobie moge o kant p..... rozbic. Trzeba douczyc sie na uniwersytecie okolo 1,5 roku.
  Profil uzytkownika: meghann     
ami


Wpisów: 3
Od: 2011-10-18
2011-10-19 07:15
Dzieki meghann za odpowiedz.Faktycznie ukonczylam szwedzki na uniwerku ale nie czuje sie jednak pewnie jesli chodzi o jezyk po skonczeniu tych kursow.Lepiej mowilam gdy bylam na dziennym Sfi.Wlasnie dlatego mam duze obawy przed rozpoczeciem studiow tutaj.A po drugie chcialam rozpoczac studia uzupelniajace(magistra) a tutaj nie moge tego zrobic bo musialabym zaczynac od poczatku i jest to dla mnie jakby krok do tylu.Z tego co sie orientowalam to oni tu maja 3 letnie studia dla nauczycieli czyli tak jak u nas licencjat i nie maja studiow magisterskich z tego kierunku.
Bylam wczoraj u mojego studievägledare, bo myslalam ze on bedzie wiedzial cos wiecej ,ale gleboko sie mylilam.
Czytalam na stronie hsv ,ze osoby majace zagraniczne wyksztalcenie moga sie skladac o przyznanie legitymacji dla nauczycieli i moga byc na stale zatrudnieni tutaj w Szwecji jesli maja zrobiony Tisus(Sas B) ,ale nic nie wspominali o uzupelnianiu wyksztalcenia.
Meghann czy Ty moze tlumaczylas swoj dyplom i dostalas odpowiedz ze musisz uzupelnic jakies roznice? Ja jestem geodeta i moje wyksztalcenie zostalo w pelni uznane i nie musze nic uzupelniac. Bardzo prosze o komentarz
Pozdrawiam
ami
  Profil uzytkownika: ami     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-10-19 10:02
Jesli jestes geodeta z wyksztalcenia i uznano je tu w Szwecji,to czemu nie chcesz isc pracowac w swoim kierunku?
Ja przyjechalam tutaj nie znajac ani jednego slowa po szwedzku,a i angielski na poziomie +-0,tak,ze niestety zostala mi tylko praca sprzataczki i na zmywaku.
Potem,kiedy juz nauczylam sie jezyka,to niestety bylo juz za pozno aby probowac podjac prace w moim zawodzie(technik geodeta ze specjalizacja ewidencja gruntow).
Technika poszla naprzod i za dluga przerwa w wykonywaniu zawodu(ponad 10 lat).
Dalabym wiele,zeby moc zaczac na nowo,ale juz za pozno i zostalo mi tylko zycie w domu i zasilek z FK do czasu uzyskania emerytury szwedzkiej.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Forum -> Życie w Szwecji -> czy moge byc przedszkolanka po pedagogice w Polsce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony