Odwiedzin 37798467
Dziś 2244
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - działalność w polsce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autordziałalność w polsce
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-13 16:30
witam, mam pytanie, otworzyłem 7 wrzesnia dzialalnosc gosp w pl i wyjechalem do szwecji swiadczyc uslugi na rzecz szwedzkiej firmy ( przeladunek towarow w pozostalych punktach przeladunkowych tj polski nr PKD 52.24.c) Chcialem teraz wystawic fakture szwedowi a on mi kazal wypelnic druk ktory sie nazywa Wniosek podatkowy dla przedsiebiorcow zagranicznych. Moje pytanie brzmi czy ja musze placic jakies podatki w Skattverket majac wszystko otwrte w polsce? Chcialem nadmienic iz nie mam tu zadnej filli ani nawet stalego mijsca, (mieszkam w samochodzie ciezarowym poniewaz nim sie tu porusza)Dzwonilem do polskiej skarbowki to mi powiedzieli ze ich przepisy koncza sie na granicy panstwa, Nie wiem co robic, czy wracac do kraju czy zamykac dzialalnosc w polsce, i czy szwed moze mi wstrzymac wyplate pieniedzy jesli nie wypelnie tego druku, Prosze o pomoc Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: blowex1     
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-13 20:34
szkoda ze nikt nic nie doradzi, zalezy mi bardzo na informacjach
  Profil uzytkownika: blowex1     
wma


Wpisów: 618
Od: 2006-01-16
2011-10-13 20:39
Hej!

Nie musisz rejestrowac sie w Szwecji, zeby moc fakturowac tu na miejscu. Zadania Szweda wynikaja z jego obaw, ze ty w Polsce nie bedziesz placil podatku (nie rozliczysz tam tych faktur) i wtedy on bedzie musial ten podatek sam zaplacic. Jego problem.
Rejestrujac sie tu w Szwecji (w Malmö) w twojej sytuacji i tak bedziesz rozliczany w Polsce, no chyba ze bedziesz tu siedzial dluzej, zalatwisz sobie biuro, zaczniesz wydobywac zloto itp.

W
  Profil uzytkownika: wma     
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-14 05:15
żadnego biura tu nie mam zamiaru otwierac, mi chodzi tylko o to ze jak mu wystawie fakture na tyle i tyle to czy on mi jej przy przelewie nie pomniejszy o podatek bo wtedy mi sie tu nie bedzie oplacalo swiadczyc uslug, mowil mi niby ze nic nie bede placil, ale wole dmuchac na zimne
  Profil uzytkownika: blowex1     
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-14 05:17
sa na tym druku 3 opcje podatek-f zgloszenie jako vat i zgloszenie jako pracodawca,
  Profil uzytkownika: blowex1     
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-14 05:26
moje obawy polegaja na tym, czy on mnie nie chce na jakas mine nasadzic i obciazyc swoimi kosztami, bo ja to tak rozumuje, mam swoj transport i dostaje zlecenia transportowe ze szwedzkiej spedycji, wystawiam jej fakture za usluge, to tez mam sie zglosic do skatteverket szwedzkiego? Moim zdaniem to bez sensu, a jakbym tydzien robil tu na drugi swiadczyl niemcowi potem jeszcze w holandi, to bym tez musial biegac po wszystkich urzedach podatkowych w europie?
  Profil uzytkownika: blowex1     
blowex1


Wpisów: 12
Od: 2011-10-13
2011-10-14 13:10
podsuwa mi do wypelnienia drk skv4632
  Profil uzytkownika: blowex1     
aann2274


Wpisów: 2
Od: 2011-10-17
2011-10-17 15:53
Witam. Mam takie pytanie. Mój mąż prowadzi działalność gospodarczą która jest zarejestrowana w Polsce. Pracuje jako podwykonawca dla szweDZkiej firmy i wystawia faktury z których w naszym urzedzie skarbowym sie rozlicza i odprowadza podatek. Mniej więcej co dwa , trzy miesiące jest w Polsce i tu przebywa około trzech do czterech tygodni. Po powrocie do Szwecji dalej pracuje i dajej wystawia fakturę. Moje ptyanie jest następujące , czy mimo tego iż wraca do domu, a tu nie świadczy usług gdyż wraca odpocząć, będzie go obowiązywała ciągłość 183 dni, gdyż według faktur nie ma wielkich przerw w ich wystawienu.I czy należy w takim przypadku zachowywać bilety wjazdu i powrotu do kraju? w jaki sposób może do takiej sytuacji podejść urząd skarbowy szwedzki w razie jakiejś kontroli? gdzie mogę znaleść konkretne informacje na ten temat? Prosze o jakąś radę. Pozdrawiam:)
  Profil uzytkownika: aann2274     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-10-17 18:42
Polskiej firmy Twojego meza Urzad Skarbowy w Szwecji kontrolowal nie bedzie.Dojda do niego kontrolujac firme zleceniodawcy(szweda) i na postawie wyslanych przez meza faktur nalicza mu(mezowi) nalezny podatek.Blednie interpretujesz przepisy szwedzkiego Urzedu Skarbowego,bo nie o ciaglosc sprawa sie rozbija,a o maksymalne 183 dni W CIAGU ROKU ,jakie moze swiadczyc uslugi nie placac podatku w Szwecji.
Jesli swiadczy uslugi podwykonacze dla kilku firm,to tak latwo tego nie oblicza,ile dni pracuje w ciagu roku.Jak dla jednej,to dupa blada.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
aann2274


Wpisów: 2
Od: 2011-10-17
2011-10-18 09:26
JOLAND dziękuję za radę.Mam jednak kilka pytań co do obliczania tych 183 dni, gdy na fakturze jest wpisana tylko kwota i nie pisze za jaki to okres czy za ile godzin pracy mi samej trudno to wyliczyć.I czy np. gdyby w danym czasie mąż przebywając w Polsce pracował i wystawiał faktury dla pracodawcy polskiego czy dalej byłaby te dni liczone. Jak również czy ma znaczenie jego meldunek i czy należy zachowywać bilety kiedy i ile czasu jest w Polsce A ile W Szwecji? Jeśli możesz to podaj do siebie jakiś kontakt,ponieważ mam jeszcze dużo pytań a może będziesz w stanie mi pomoc. Z gory dziekuje. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: aann2274     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-10-18 18:04
Ja nie wiem co mam Ci doradzic,wczesniej czy pozniej kontynuujac prace w ten sposob umoczy tylek.Tutaj kontroli nie przeprowadza sie w ten sposob,ze sprawdzaja bilety,itp.Zreszta Twojego meza kontrolowac nie beda,beda szwedzkiego zleceniodawce.Podczas kontroli on powie ile maz tutaj pracowal i za co sa te faktury.Bedzie bronil swojego tylka,gdyz za prace wykonana przez meza on wysyla faktury dalej.Jak mozna ominac te przepisy,to zapewne wiedza lepiej ci co pracuja na polskiej dzialalnosci.Ja tylko przyblizylem Ci jak wyglada procedura wylapywania firm,ktore pracuja caly rok w Szwecji,a podatki placa w Polsce na podstawie tego,co mowil mi znajomy pracujacy w Szwedzkim Urzedzie Skarbowym.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> działalność w polsce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 42 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony