Odwiedzin 37795897
Dziś 2932
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - EU-bidrag - Dofinansowanie firmy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorEU-bidrag - Dofinansowanie firmy
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-12 17:55
Witam,

W polsce ciagle slychac o nowych mozliwosciach dotacji z Unii Europejskiej, na zalozenie dzialanosci lub dofinansowanie do istniejacej dzialanosci. Kwoty o jakie moze sie ubiegac kazdy to 40 000 zl, oprocz tego kilka razy wiecej przy spelnieniu warunkow np. zakladajac firme na wsi z duzym bezrobociem itp itd...

Poniewaz Szwecja jest w Unii, mamy tez dostep do roznego rodzaju dofinansowania, nie tylko z AMS starta eget, a bezposrednio z Unii.


W Polsce na kazdym kroku mozna znalesc firme specjalizujaca sie w pomocy przy ubieganiu sie o dotacje, oraz dostep do informacji jest duzo wiekszy,

pytanie do Was:

Czy ktos z Was zna ten temat? czy ktos wie jakie sa mozliwosci otrzymania dofinansowania dla firm na rozwoj projektow, inwestycje itp itd?


Mozna znalesc wiele informacji na stronach:
http://www.esf.se/
http://www.enterpriseeurop e.se/
http://www.eu-upplysningen .se/
http://ec.europa.eu/sverig e/


ale ja zanim cokolwiek sprobuje chcialbym dowiedziec sie od Was czy ktos juz probowal i jakie sa szanse na dofinansowanie.

Wiem, ze jakotakiego jawnego i pewnego dofinansowania nie ma, ale jest mnostwo sposobow na szukanie dofinansowania i z tego Polacy sa znani coraz bardziej w europie, ze potrafia bardzo dobrze z tych opcji korzystac.
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-12 17:57
Wlasnie znalazlem informacje o planowanym seminarium na ten temat, byc moze warto by bylo sie wybrac tam, zeby sie czegos wiecej dowiedziec.

http://www.enterpriseeurop e.se/kalendarium/kalender/seminariumomfin ansieringforsmegoteborg.5.27664cda130df72 f6ef80002033.html

Ja mimo to chcialbym znalesc kogos kto juz probowal, przez to przechodzil albo moze jest specjalista w tej sprawie i bedzie mogl pomoc

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-12 18:14
Niestety termin skladania zgloszen juz minal. Szczerze sie przyznam, ze napisalem posta, zanim zaczalem cokolwiek szukac sam. Teraz widze, ze jest taka sama mozliwosc ubiegania sie o dofinansowanie jak w polsce, a widzac ile projektow w polsce jest realizowanych w wspolfinansowaniu srodkow z Unii Europejskiej, moge stwierdzic, ze szwecja jest daleko w tyle :P Byc moze wiaze sie to z tego, ze tu firmy potrafia same zadbac o kredyt czy znalesc wlasne srodki na inwestycje, a w polsce gdzie tych pieniedzy brak, jest bardziej popularne szukanie dofinansowania?

Tutaj znajduje sie lista aktualnych projektow na ktore moga sie zapisac firmy prywatne ktore chca otrzymac dofinansowanie:

http://www.enterpriseeurop e.se/radgivningochinformation/eufinansier ing/euprogram.4.75211b3f12c82646be0800080 319.html

z tego co zdazylem juz przeczytac mozna donfinansowanie dostac na prawie kazda branze i kazdy projekt zwiazany z rozwojem firmy a chociazby jej konkurencyjnosci na rynku.

Terminy skladania wnioskow juz minely, wiec mozemy wspolnie sie przygotowac na przyszly rok i do tego czasu napisac dobry biznes plan, rozpisac projekt i strategie rozwoju firmy.

Wiec w dalszym ciagu szukam osoby ktora zna temat i moze pomoc.

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-13 13:40
Czyzby i w tym temacie panowal poglad - ze lepiej innym nie pomagac, bo bedzie mniej pieniedzy w puli dla mnie, co za tym idzie bedzie ciezej dostac dofinansowanie ? :P

Wpadlem na pomysl skontaktowania sie z Polska firma specjalizujaca sie w tych sprawach.
Poniewaz prawo europejskie jest w gruncie rzeczy jednakowe dla wszystkich czlonkow unii, i rowniez te programy maja podobne zalozenia, i tylko nieco rozne szczegoly - to rownie dobrze firma z polski moze pomoc w przygotowaniu wnioskow, planow marketingowych, biznes planu itp itd... - z tego tez wzgledu ze takowe wnioski i pozostale dokumenty przygotowuje sie tylko i wylaczenie w jezykach angielskich.

Jezeli ktos juz probowal i wie czy to sie udalo czy raczej sie nie uda, to prosze o informacje
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-09-13 14:24
Ja kiedys patrzylem przelotem na te unijne dotacje i jakos tak wtedy wydawalo mi sie to strasznie skomplikowane. Doszedlem do wniosku, ze chyba prosciej bedzie te pieniadze zarobic samemu niz dostac je z Unii

Ale jezeli sa firmy, ktore sie w tym specjalizuja, to na pewno bedzie prosciej. Daj znac, jak sie czegos dowiesz. Nie zniechecaj sie, ze nikt tu nie pisze. Moze poprostu nikt nie wie a na pewno dla wielu to beda wartosciowe informacje.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-14 09:06
Bardzo chetnie Wam przekaze informacje.

Rzeczywiscie tez mialem takie zdanie, ze lepiej samemu zarobic niz od kogos cos brac, ale patrzac na np. mojego krewnego, ktory na terenie wiejskim prowadzi firme, tak sie rozbudowal i podwoil produkcje, a wszystko dzieki dotacja i dofinansowaniu z unii.

Procedury sa skomplikowane, ale on nic sam nie robi, owe biura zajmuja sie wszystkim a wynagrodzenie dla nich wliczane jest w koszty zwiazane z prowadzona inwestycja, wiec tak czy siak wiekszosc sie zwraca.

Dlaczego majac 100 000 kr na inwestycje nie mozna by bylo miec 200 000 kr - wieksze pieniadze, szerszy projekt - lepsze perspektywy, pewniejszy sukces?

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-09-14 10:05
Dokladnie. Tylko wlasnie trzeba znalezc kogos, kto sie tym zajmuje, bo samemu to w leb se mozna strzelic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
zacmar


Wpisów: 10
Od: 2011-08-16
2011-09-15 09:46
hej
w gminie jest komorka administracyjna,Näringsliv ktora moze ci pomoc. Ja pracuje w firmie gdze staramy sie o dofinansowanie z UNI, nie jest to takie skomplikowane, ale tez nie jest to latwe. Przede wszystkim nie mozesz porownywac Szwecji do Polski.
  Profil uzytkownika: zacmar     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2011-09-15 14:22
Fundamenty programow sa takie same dla wiekszosci krajow unii, w koncu chodzi o rownosc i jednosc i nie moze byc mowy o dyskryminowaniu kogos... jedynie co sie rozni to rozdzielenie kwot na rozne programy dotacyjne, w szwecji w niektorych dziedzinach moze byc duzo mniej dostepnych pieniedzy, ale patrzac na to ile mieszkancow i potencjalnych firm jest w polsce a w szwecji to roznice moga byc ogromne. Poza tym zapotrzebowanie polski na takowa pomoc jest bardzo duze - stad te firmy specjalizujace sie w tej dziedzinie.

W szwecji jest mniej firm starajacych sie o dotacje, sa mniejsze kwoty, ale byc moze rozdzielajac te mniejsze kwoty na mniejsza ilosc firm bedzie dostepna wieksza pula pieniedzy dla potencjonalnej firmy?

  Profil uzytkownika: Mwolanski     
klosek28
Malmo


Wpisów: 43
Od: 2009-06-14
2011-10-23 09:09
Witam !
A czy ktoś z Was ma informacje gdzie w Malmo można znaleść firmę zajmującą się pomocą w składaniu wniosków na dofinansowanie ?
  Profil uzytkownika: klosek28     
Forum -> Życie w Szwecji -> EU-bidrag - Dofinansowanie firmy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 1 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony