Odwiedzin 37816669
Dziś 2493
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Kalibracja monitora w Mac'u

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKalibracja monitora w Mac'u
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-09-07 21:34
Dopiero od niedawna jestem posiadaczka Mac'a i zastanawiam sie czy musze kalibrowac monitor? I jesli tak, to jak? Jestem tutaj ciut zagubiona.Na forach, ktore czytalam (fotograficzne oraz komputerowe) jest wiele glosow, ze niby nie ma takiej potrzeby,gdyz te monitory sa bardzo dobrze wykalibrowane juz od poczatku na ustawieniach fabrycznych...? Czy jest to prawda? Opinie na ten temat sa bardzo podzielone,dlatego pytam tutaj.

Zajmuje sie fotografia w wolnym czasie i zalezy mi na tym aby moje fotografie byly zgodne z tym, co widze na monitorze. Zdjecia (po uprzedniej ewentualnej obrobce w PS) skopiowane ze starego (skalibrowanego) komputera na Mac'a wydaja sie co najmniej niedoswietlone i z zaburzonym balansem bieli...?

Dziekuje z gory za ewentualne podpowiedzi,
pzdr

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-09-07 23:32
Zmniejsz tylko gamma. Na forach można wyczytać, że Mac rozjaśnia, a potem zdjęcia wydają się być niedoświetlone.
  Profil uzytkownika: true     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2011-09-08 19:14
Jezeli piszesz, ze zdjecia na skalibrowanym starym monitorze wygladaja inaczej niz na nowym, i zakladajac, ze jest to dla Ciebie wazna sprawa to sie nie zastanawiaj tylko skalibruj nowy Bo gdybys nie napisala o starym monitorze to zapytalbym czy do wydruku wysylasz zdjecia RGB czy CMYKi
  Profil uzytkownika: Lucc     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2011-09-08 19:18
Aha a jezeli chodzi o sama kalibracje to sa do tego specjalne programy, gdzie na planszach ustawiasz jasnosc, kontrast, temperature etc (tansza opcja, mniej dokladna) oraz specjalne urzadzenia do kalibracji sprzedawane razem z oprogramowaniem (drozsza opcja, uzywana przez profesjonalistow)
  Profil uzytkownika: Lucc     
obara


Wpisów: 1
Od: 2011-10-12
2011-10-12 11:06
Hej!

Co to za Mac i jaki do niego monitor jesli mozna wiedziec?
Jesli to ktorys z iMac'ow lub MacBook'ow (szczegolnie Pro), to tak naprawde nie ma potrzeby przy nowym sprzecie kalibrowac monitora.

Sam kalibruje monitory spektrometrem Spyder i ani iMac ani MacBook Pro po korekcji nie wygladaly znaczaco inaczej niz przed nia.

Problemem jest czesto to, ze malo kto zapisuje pliki graficzne z "zaszytym" profilem wlasnego monitora. Dlatego na jednym skalibrowanym monitorku wygladaja one inaczej niz na drugim. To jest calkiem normalne i powie Ci to kazdy spec od kolorow w dowolnej drukarni. Dopiero zapisanie np. jpg z profilem kolorystycznym Twojego monitora daje mozliwosc wyswietlenia plikow tak jak tego chcesz na innych monitorach (aczkolwiek jesli naprawde mocno zglebisz ten temat to i to nie jest do konca prawda - coz! takie uroki istnienia roznych systemow, sprzetow itd...).

Jezeli bardzo Ci zalezy na takiej kalibracji (widac, ze np. loga znanych firm na ich stronach internetowych maja inne odcienie kolorow niz w rzeczywistosci itp.) to masz w systemie narzedzie do kalibracji monitorow, z tym, ze jesli go uzyjesz bedziesz miala na ekranie kontrast nieosiagalny w prawdziwym druku.

Pozdrawiam,
Bartek
  Profil uzytkownika: obara     
Forum -> Komputer i człowiek -> Kalibracja monitora w Mac'u
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony