Odwiedzin 37798608
Dziś 2385
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Pies w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPies w Szwecji
joanna6a5


Wpisów: 1
Od: 2011-09-03
2011-09-03 09:01
witam mam pytanie i prosze o pomoc. moja mama po latach została sama w szwecji odszedl jej maż i chciałabym kupic jej psa w polsce i zrobic prezent niespodziankę. pies rasu shitzu bez rodowodu z badaniami zgodnie ze szwedzkimi wymogami i kwarantanna. pytanie jednak moje jest jak go wwioze do szwecji to jak mama wrazie jakiejs kontroli sie wytlmaczy ze to prezent chodzi o to jak zalegalizować tego psa zeby nikt nie posadził jej ze ukradła przemyciła albo cos w tym rodzaju. czy musi sie tego psa rejestrowac w urzedzie rolnictwa Jordbruksverket
551 82 Jönköping
Tel:+46-36-15 50 00
Fax: +46-36-19 05 46
Jordbruksverket
dziekuje za pomoc pozdrawiam joanna z zielonej góry polska
  Profil uzytkownika: joanna6a5     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2011-09-03 09:37
http://www.sjv.se/etjanste r/etjanster/hundregistret.4.5aec661121e26 1385280002400.html

na tej stronce moze twoja mama psa zarejestrowac na siebie w cenrealnym rejestrze psow.
  Profil uzytkownika: paula_     
nydala33
krakow


Wpisów: 11
Od: 2010-04-15
2011-09-13 21:02
ja kupilam psa w polsce,zaszczepilam na wszystko i zrobilam paszport,i wzielam psa do szwecji ,zadna kontrola nic,z psem chodze na dalsze szczepienia co roczne na wscieklizne tu w szwecji i lecze tez jak jest chory,i nikt mnie nie sciga...
  Profil uzytkownika: nydala33     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2011-09-14 17:54
O boze wsparlas kolejna pseudo ! A tak w temacie jesli masz badania na przeciwciala to przewozac psa pownnas zglosic sie do punktu gdzie celnicy siedza pokazac ksiazeczke ze takoe badania zotaly zrobione i ze pies zsotal odrobaczony pozniej zarejstrowac w jordbruksverket albo w skk .
  Profil uzytkownika: buldożerka     
nydala33
krakow


Wpisów: 11
Od: 2010-04-15
2011-09-14 19:54
akurat jak wjezdzalam z psem do szwecji to byly jeszcze granice,i podszedl celnik i tylko odemnie wzial paszport,a o psa nawet sie nie zapytal,i nic nie chcial,a pies jest duzy tak ze go widzial.
  Profil uzytkownika: nydala33     
jagaxl


Wpisów: 10
Od: 2010-07-18
2011-09-14 22:55
ja 28 sierpnia tego roku przywiozłam psa z polski wszystki badania ma .przewoziłam go promem i nic nie mówili że mam gdzieś go zarejstrować jest to kundelek 9 letni .jaka jest róznica może rasowe psy trzeba rejestrować a kundelki nie
  Profil uzytkownika: jagaxl     
zacmar


Wpisów: 10
Od: 2011-08-16
2011-09-15 09:36
zeby przewis psa z Polski pies musi byc zaszczepiony przeciw wsciekliznie i przejsc kwarantanne minium 120 dni, potych dniach trzeba pobrac probke krwi i wyslac do analizy, czy sa przeciwciala w niej. Wyrabiasz paszport. Potem idzesz do weterynarza, ktory odrobacza psa i wbija stempel do paszportu, ze pies jest odrobaczony. Potem jak juz jestes na teranie depresyjnej (bo jest juz zimno) Szwecji, to musisz go zarejestrowac i nie ma roznicy czy rasowy czy skundlony !. Ja wracajac ostatnio z Polski mialam kontrole i musialam pokazac paszport suni, gdzie sprawdzila czy pies byl odrobaczony w Polsce. Powodzenia dla wszystkich kochajacych cztery lapki !!
  Profil uzytkownika: zacmar     
agroturysta
Göteborg


Wpisów: 56
Od: 2009-11-14
2011-09-19 12:58
Lepiej poczekaj z tym do 1 stycznia 2012 roku. Wtedy nie bedzie w Szwecji juz obowiazkowe miareczkowanie przeciwcial.
Po 1 stycznia wystarczy: 1) szczepionka przeciw wsciekliznie, 2) czip 3) paszport
  Profil uzytkownika: agroturysta     
xssandri
malmo


Wpisów: 1
Od: 2011-10-02
2011-10-26 00:56

Przypominamy, iż przepisy odnoszące się do obowiązku przeprowadzania neutralizującego badania miareczkowania przeciwciał wścieklizny, przy wywozie psów i kotów do Irlandii, Malty, Szwecji i Wielkiej Brytanii będą obowiązywały jedynie do dnia 31 grudnia 2011 roku. Po tym czasie wykonywanie badania w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie nie będzie obowiązkowe.

Jednocześnie informujemy, iż w opinii Głównego Lekarza Weterynarii profilaktyka przeciwko Echinococcus multilocularis (przy wywozie psów i kotów do Finlandii, Irlandii, Malty, Szwecji i Wielkiej Brytanii) oraz przeciwko kleszczom (przy wywozie do Wielkiej Brytanii, Malty i Irlandii) powinna mieć w dalszym ciągu zastosowanie.

Pismo Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii>>>pobierz
  Profil uzytkownika: xssandri     
Kasia508
Skara


Wpisów: 30
Od: 2010-06-14
2011-10-26 10:11
Wyglada jednak na to, ze od 1 stycznia obowiazek odrobaczania przed kazdym przekraczaniem granicy rowniez zostaje zniesiony. Ponizej link do informacji po angielsku na stronie Jordbruksverket:
http://www.jordbruksverket .se/swedishboardofagriculture/engelskasid or/animals/import/dogsandcats/newrulesfor dogandcatimport.4.14121bbd12def92a9178000 4572.html
Dobrze, ze znosza ten obowiazek pomiaru ilosci przeciwcial, bo nie dosc ze drogo to jeszcze przy zakupie szczeniaka stanowczo za dlugo trzeba bylo czekac.
  Profil uzytkownika: Kasia508     
Endy85


Wpisów: 78
Od: 2010-07-15
2011-10-27 04:57
Moze zamiast robic jak wielu kolejna nie trafiona niespodzianke najpierw zapytaj sie mamy czy chce psa i zdaje sobie sprawe z ciazacych w czasie przyszlym na niej obowiazkach i kosztach.

Pies naprawde pochlania mase wolnego czasu i jezeli ktos nie jest do tego przyzwyczajony to mozna sie zawiesc.
  Profil uzytkownika: Endy85     
HELAF1


Wpisów: 40
Od: 2008-10-12
2012-01-12 11:41
ja mam pytanie w drugą stronę,tzn chcę zabierać psa ze szwecji do polski(podczas urlopu)Jakie muszę warunki spełnić by się nie zdziwić na granicy?Pies kupiony w szwecji
  Profil uzytkownika: HELAF1     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2012-01-12 12:07
halaf tu masz wszystko
http://www.sjv.se/amnesomr aden/djur/inochutforsel/hundarkatterochil lrarutforsel/resamedhundarkatterochillrar tillannateuland.4.3d562bc1346a4603d780003 37.html
  Profil uzytkownika: electra     
HELAF1


Wpisów: 40
Od: 2008-10-12
2012-01-12 20:26
Dzięki piękne electra
  Profil uzytkownika: HELAF1     
Gekrepten


Wpisów: 10
Od: 2011-08-10
2012-01-26 16:15
Tak przy okazji - o tym, dlaczego nie powinno się kupować psa "rasowego bez rodowodu", ku przestodze:
http://www.stoppseudohodow com.org/
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Gekrepten     
Ewa Österlin


Wpisów: 402
Od: 2005-05-29
2012-01-26 17:05
Wpis wykasowany przez Administratora na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: Ewa Österlin     
alexisesa


Wpisów: 4
Od: 2012-03-05
2012-03-05 15:29
Witam.
Od dwóch miesięcy mieszkam w Szwecji. Niedługo wybieram się do Polski i chciałabym przywieźć z tamtąd pieska. Czy ktoś mógłby podać mi jakie formalności powinnam spełniać do wwozu psa na teren Szwecji? Czy to badanie odnośnie skuteczności szczepienia przeciw wściekliźnie zostało na pewno zniesione?
Pieska będziemy przewozić promem, czy ktoś mógłby podać mi koszt takiego transportu oraz udzielić informacji, jak ten pies musi być transportowany? Czy musi posiadać specjalny kosz do przewozu, czy można go nosić na rękach? Od razu dodam, że jest to piesek z rodowodem, nie zakupiłam go z jakijś pseudo hodowli
Byłabym również wdzięczna za podanie mi informacji, czy muszę psa zarejestrować gdzieś tu w Szwecji? Nie zamierzam go nigdzie wystawiać, gdyż ma to być nasz domowy pupil, ale będzie nam towarzyszył podczas zjazdów do Polski (kilka razy w roku).
  Profil uzytkownika: alexisesa     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2012-03-05 16:06
odnosnie rejestracji i wszystkiego co zwiazane z transportem psa miedzy krajami UE dawalam w linku wczesniej.na promie pieska nie trzeb nosic, sa siusialnie ..dla pewnosci mozesz zadzwonic do lini promowych i zapytac
napewno Ewa Ö bedzie wiedziala duzo w tym temacje
  Profil uzytkownika: electra     
kika76


Wpisów: 9
Od: 2012-01-11
2012-03-05 16:13
Czesc Alexisesa,
ja przewozilam moja suke we wrzesniu 2011.Wtedy potrzebne byly testy na przeciwciala i odrobaczenie u weterynarza, oczywiscie chip i paszport.Wzielam tez metryczke z hodowli.
Teraz dwa pierwsze warunki zostaly zniesione- od stycznia 2012, oczywiscie pies musi byc zachipowany i miec paszport i wazne szczepienia (min. 21 dni przed wyjazdem)
Plynelismy promem Stena z Gdyni do Karlskrony- cena za psa to 14 zlotych, wykupujesz tez obowiazkowo kabine z mozliwoscia przewozu psa (plynelismy w nocy)- jest tam legowisko i miska i blisko na maly poklad gdzie jest kuweta- ale moja sunia wzgardzila i poczekala na siusiu na stalym ladzie. Przed wjazdem na prom piesek dostaje papierowa obrozke. Po zjezdzie w Karlskronie zglosilismy, ze wieziemy psa, poproszono nas o podjechanie pod maly budynek, wyszedl pan Tull w rekawiczkach, bardzo bardzo dokladnie przejrzal dokumenty,ale psa nie ruszal i nie sprawdzal czytnikiem chipa.No i ruszylismy juz dalej.
Co do rejestracji tutaj to Ci nie pomoge, bo niebawem wracamy i nie mialam takiej potrzeby.
  Profil uzytkownika: kika76     
Kasia508
Skara


Wpisów: 30
Od: 2010-06-14
2012-03-05 17:23
Hej Alexisesa,
Tutaj masz link do strony urzedu z nowymi przepisami - angielska wersja strony: http://www.jordbruksverket .se/swedishboardofagriculture/engelskasid or/animals/import/dogscatsandferrets/impo rtfromeucountriesandcountrieswitheucondit ions.4.295b2341134f64e5d6280001082.html
A tutaj do rejestracji psiaka przez internet: http://www.sjv.se/etjanste r/etjanster/hundregistret.4.5aec661121e26 1385280002400.html
Mozna tez wypelnic formularz i wyslac do Jordbruksverket, jak ktos jest tradycjonalista
Co do przewozu promem, to wydaje mi sie, ze jest wymagany kaganiec, ale w sumie nie wszyscy sie do tego stosuja z tego co widzialam. Tutaj link do informacji ze Stena Line, z tym ze jeszcze nie zaktualizowali wymogow dotyczacych wwozu psa do Szwecji od poczatku 2012 roku: http://www.stenaline.pl/pr omy/informacje/zwierzeta/
A co do samego przewozenia, to moze dobrze by bylo przenosic pieska w transporterku, bedzie mu troche przytulniej i bedzie odizolowany od ´tlumu´ludzi na promie w drodze do kabiny. Mozesz poprosic hodowce, zeby przyzwyczajal szczeniaczka do spania w otwartym transporterku, wtedy piesek bedzie go traktowal jak swoj dom i latwiej zniesie trudy podrozy, bo w koncu jest u siebie
No i gwoli przypomnienia, w swietle obecnych przepisow mozna wwozic psa nie mlodszego niz okolo 4 miesiace.
  Profil uzytkownika: Kasia508     
alexisesa


Wpisów: 4
Od: 2012-03-05
2012-03-05 17:50
Dziękuję pięknie za odpowiedź. Bardzo mi pomogłyście, jednak nadal mam kilka pytań.
Mój piesek urodził się 2 stycznia, a planujemy wyjechać z nim do Szwecji jakoś w połowie kwietnia, także nie bedzie miał skończonych 4 miesięcy. Z tego co wyczytałam na podanych przez Was stronach piesek musi mieć skończone 3 miesiące, ale jedna z Was pisała że ma mieć co najmniej 4, która wersja jest prawdziwa?
I teraz kolejne pytanie do właścicelek psów. Z tego co wyczytałam po ukończeniu 3 miesięcy pies powinien znów zostac zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, a nastepnie musi upłynąc 21 dni by mógł zostać przewieziony przez granicę, czy w tym przypadku daty są bardzo przestrzegane? Tzn. w moim przypadku pies skończy 3 miesiące - 2 kwietnia, czyli to szczepienie musi się odbyć po 2 kwietnia i tu muszę czekać 21 dni (czyli pies mógłby przekroczyć granicę dopiero 23 kwietnia). Nie da się tego w żaden sposób przyspieszyć?
I ostatnie. Czy jeśli nie planujemy stałego pobytu w Szwecji (ta decyzja cały czas się zmienia) to czy konieczna jest rejestracja pieska w Szwecji? Moge przeciez chyba szczepić psa w Polsce, ale czy nie będę miała problemów z kolejnymi transportami z Szwecji do Polski?
Mam nadzieję, że wszytko opisałam w sposób jasny. Widzę, że na tym forum siedzą sami specjaliści w moim temacie, więc chyba dobrze trafiłam
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: alexisesa     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-03-05 18:11
Zadzwon do Glownego Inspektora Weterynarii i bedziesz miala wiadomosci z pierwszej reki. On Ci tez moze poradzic jak to zrobic.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
kika76


Wpisów: 9
Od: 2012-01-11
2012-03-05 18:53
Wprawdzie wczesniej jest mozliwosc uzyskania od jordbruksverket pozwolenia na przywiezienie psa, ale pod warunkiem, ze wwozi sie z kraju wolnego od wscieklizny (niestety, Polski jak wiemy na tej liscie nie ma). Zatem w Twoim wypadku co do zasady trzeba doliczyc te przepisowe 21 dni, a zaszczepienie pieska wczesniej i tak nic nie da, bo liczy sie szczepionka po ukonczeniu 90 dni zycia psiaka.
co do rejestracji psa "wizytujacego" to najlepiej moze zapytac tu:
kundtjanst@jordbruksverket.se
ja kiedys pytalam w sprawie kota znajomych, wtedy jeszcze po angielsku i szybko mi odpowiedzieli.
A jaka rasa i jak ma na imie psie dziecie?
  Profil uzytkownika: kika76     
alexisesa


Wpisów: 4
Od: 2012-03-05
2012-03-05 23:03
Dziękuję Kika, napiszę do nich (także po angielsku, bo szwedzki to dla mnie czarna magia).
A piesek to szpic mały o imieniu Bueno
Zdecydowałam się przedłuzyć mój pobyt w Polsce także wszystko uda mi się pozałatwiać w terminie. Rozumiem, że odrobaczanie na 10 dni przed wyjazdem zostało zniesione?
  Profil uzytkownika: alexisesa     
kika76


Wpisów: 9
Od: 2012-01-11
2012-03-05 23:45
Alexisesa, odrobaczanie jako wymog do przywiezienia psa jest zniesione. Sprawdz tylko przed wyjazdem u weta, czy z chipem wszystko ok i czy chip jest "czytalny".
No i przede wszystkim milej podrozy i niech sie Bueno bueno wychowuje

  Profil uzytkownika: kika76     
Forum -> Życie w Szwecji -> Pies w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 41 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony