Odwiedzin 18397956
Dziś 316
Środa 26 listopada 2014

Forum: Turystyka - bagaz podreczny ryanair

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Reklama
Autorbagaz podreczny ryanair
poland3

Wpisów: 55
Od: 2011-04-01
2011-08-30 19:39
czy moze mi ktos powiedziec czy mozna w bagazu podrecznym przewozic takie rzeczy jak klosz szklany do lampy,
  Profil uzytkownika: poland3     
iza
Sztokholm

Wpisów: 22453
Od: 2000-09-11
2011-08-30 20:50
ciezko powiedziec bo stluczony moze sluzyc jako bron...
zalezy od tych co przeswietlaja bagaz...

no i wymiary max: 55 × 40 × 20 cm
  Profil uzytkownika: iza     
papaja

Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2011-08-30 20:58
mozna przewozic szklane rzeczy w podrecznym bagazu.
jesli chcesz eupewnic sie co wolno przewozic, zadzwon do firmy ktora lecisz lub na info lotniska. ale wystarczy przeczytac o tym czego nie wolno przewozic, cala niewymieniona reszte mozna zapakowac do bagazu byle tylko nie przekraczala wyznaczonego limitu wagi i wielkosci.
  Profil uzytkownika: papaja     
poland3

2011-08-30 21:15
dzieki,klosz akurat nie przekracza wymiarów,takze jest oki,obawiam sie tylko tego wlasnie co napisala iza
wandaelzbieta

Wpisów: 3249
Od: 2010-01-08
2011-08-30 21:30
i tak moze byc, bo mi zabrali grzebien z ostra koncowka.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
iza
Sztokholm

2011-08-30 23:02
papaja " wystarczy przeczytac o tym czego nie wolno przewozic, cala niewymieniona reszte mozna zapakowac do bagazu byle tylko nie przekraczala wyznaczonego limitu wagi i wielkosci"

taa.. teoretycznie tak. ale ja naprawde sporo latam i wiele rzeczy juz widzialam...
w PL maja najwiekszego swira..- zabrali mi np klocki hamulcowe wielkosci paczki papierosow (we Wroclawiu), w Poznaniu nie pozwolili miec zarowek energooszczednych w recznym itp... - ja do nich a gdzie to jest napisane ze nie wolno tego przewozic- a oni ze mam wyrzucic... i co zrobisz?

tak wiec jesli to ma byc ze Szwecji do PL to moze sie dac- jak odwrotnie to radze nie ryzykowac... (moze owin recznikie i daj do bagazu glownego)
myszkin

Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-08-31 00:36
Z pewnoscia nie mozna, bo szklo jest niebezpieczne, mozna skaleczyc albo uszkodzic czlowieka.
Mnie Francuzy zabraly dwa sloiczki dzemu kupione w Versailu i zapieczetowane, bo byly ze szkla.
Do dzisiaj nie moge im tego darowac
  Profil uzytkownika: myszkin     
poland3

2011-08-31 05:58
Tak ,wlasnie ten lot jest ze szwecji do polski,jedynie pozostaje chyba bagaz glówny
Oxen
Let's Rock Baby

Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-08-31 07:49
Nie "gdybaj" tylko zadzwon do przewoznika, wowczas dowiesz sie u zrodla. Choc to w zasdzie mozna sobie w buty wlozyc, bo Ryanair swoje, a celnik swoje...

http://www.ryanair.com/pl/ pytania/bagaz
  Profil uzytkownika: Oxen     
papaja

2011-08-31 10:53
Pierwszy raz slysze takie opowiesci... musieliscie trafic na niekompetentne osoby sprawdzajace bagaz albo zlosliwe... bo takich rzeczy nie zabiera sie w Europie. Gdyb ym na lotniku miala czas to bym kazala wezwac szefa strazy granicznej, zazadala na pismie raporu a potem pisala skargi na nich... Ja przewoze rozne rzecyz w bagazu podrecznym i do tej pory nic mi nie kazali wyrzucic, a latalam na prawde sporo do roznych krajow (nawet 6-8 lotow w miesiacu)
Co do dzemow\miodu to rzeczywiscie zabieraja bo nie wolno przewozic takich substancji w podrecznym. no chyba ze przelozysz do odpowiednio malego pojemnika (tak jak kremy, szampony do wlosow i inne takie).
papaja

2011-08-31 10:55
Na stronach kazdego lotniska cyz starzy granicznej znajduja sie informacje o tym czego nie wolno przewozic
wiec mozna je wydrukowa ci zbarac z soba aby potem w razie problemu powolac sie na dane przepisy.
Ja tak zrobie po tym co tu przeczytalalam
papaja

2011-08-31 11:00
P.S. Gdyby nie wolno bylo przewozic szklanych produktow ze wzgledu bezpieczenstwa, to nie wolno bylo rowniez sprzedawac na lotniskach szklanych rzeczy. a przeciez na kazdym lotnisku roi sie nie tylko od alkoholu czy perfum, ale takze mozna kupic dzemy, miody... pamiatkowe kubki, wazoniki i inne pierdolki.
papaja

2011-08-31 11:14
Rzeczywiscie w Polsce zdarzaja sie niedouczene osoby ze strazy granicznej, ale jesli masz penwosc ze dana rzecz nie jest na liscie rzeczy niebezpiecznych to ja bym nie zgodzila sie na wyrzucenie jej. Warto miec w tel. zapisany np nr do Komendy Głównej Straży Granicznej aby w wypadku konfliktowej sytuacji w czasie kontroli zadzwonic do nich. Polska to nie dzicz, wiec nie pozwalajcie na to!

Jesli nie zapomne napisze maila do SG z zapytaniem czy moge wniesc na poklad smaolotu klocki hamulcowe i zarowki.

iza
Sztokholm

2011-08-31 11:19
"Gdybym na lotnisku miala czas to bym kazala wezwac szefa strazy granicznej, zazadala na pismie raportu a potem pisala skargi na nich... "

tak zrobilismy. szef tez kazal wyrzucic.

a co do skargi to dostalismy odpowiedz w stylu ze ta rzecz mogla byc uzyta jako bron i celnik mial racje, ze zabral.

"Na stronach kazdego lotniska czy stazy granicznej znajduja sie informacje o tym czego nie wolno przewozic
wiec mozna je wydrukowa ci zabrac z soba aby potem w razie problemu powolac sie na dane przepisy."

nie pomoglo tez- prosilam zeby mi pokazali GDZIE jest wyraznie napisane ze nie mozna przewozic klockow hamulcowych czy zarowek?
nigdzie- ale to moze byc uzyte jako bron i oni maja prawo mi to zabrac ze wzgledow bezpieczenstwa.

i gadaj sobie z nimi.. (to bylo we Wroclawiu i Poznaniu).
iza
Sztokholm

2011-08-31 11:22
"jesli masz penwosc ze dana rzecz nie jest na liscie rzeczy niebezpiecznych to ja bym nie zgodzila sie na wyrzucenie jej."
ja sie nie zgodzilam i powiedzieli ze mnie nie przepuszcza- co mialam wybrac?

"Polska to nie dzicz, wiec nie pozwalajcie na to!"
nie dzicz? to sprobuj oddac cos do reklamacji
myszkin

Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-08-31 11:44
Papaja, mozesz sobie podskakiwac na lotnisku ile chcesz i pokazywac te papiery az do nastepnego lotu. Nigdy nie wygrasz i kropka, bo za bezpieczenstwo w samolocie odpowiadaja urzednicy i pasazer musi sie podporzadkowac. Jeden pan na lotniksu powiedzial "bumaga to bumaga a praktyka to co innego" - i chyba mial racje
  Profil uzytkownika: myszkin     
Oxen
Let's Rock Baby

Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-08-31 13:44
A swoja droga to ciekawe dlaczego nie mozna miec na pokladzie pilniczka do paznokci, czy nozyczek, a flaszke wodki z "taxfree" mozna?!
To dosyc niebezpieczna bron - taka butelka z odtraconym denkiem, trzymana za szyjke...
(zreszta moze i siekiere na strefie bezclowej kupic mozna?)
;)
  Profil uzytkownika: Oxen     
babajedna
Warszawa

Wpisów: 1086
Od: 2011-01-12
2011-08-31 17:17
"Gdyb ym na lotniku miala czas ...."

....a kto lecąc tylko z bagażem podręcznym ma czas na awanturki i kłótnie przed wylotem???, o ochocie wywijania szabelką, gdy na przeciwko facet(baba) z "rewolwerem" stoi juz nie wspomnę
W dobie terroryzmu możemy sobie tylko potupać nóżkami, pogadać co nam wolno, a co nie, a i tak wszystko zależy od funkcjonariuszy służb granicznych Zatem na zrobienie rozpierduchy raczej bym się nie nastawiała

jako ciekawostka...raz przewiozłam 500 ml balsamu, a innym razem 150 ml szamponu kazano mi wyrzucić.
A i jeszcze....w Polsce jeszcze nie zdarzyło mi się by ważono mi bagaż podręczny, a w Szwecji nie zdarzyło mi się by tego bagażu mi nie ważono. O cyrkach z niewymiarowymi bagażami już nie wspomnę.
  Profil uzytkownika: babajedna     
emill

Wpisów: 75
Od: 2011-08-04
2011-08-31 18:13
Notabene lotniska-to uwaga na zorganizowana grupe polsko-lotewska albo litewska na Skavsta-moj siostrzeniec tak wywnioskowal'tydzien temu zrobili zamieszanie ze zgubiona forsa,panike -ogolnie podeszli go psychologicznie i podmienili gotowke 31000kr na papierki-glupie ale prawdziwe...
  Profil uzytkownika: emill     
agablack

Wpisów: 11
Od: 2011-04-30
2011-08-31 20:51
Witam serdecznie!!!
Mam ogormna prosbe czy ktos orientuje sie moze jaki autobus jedzie z lotniska Skavsta do centrum Sztokholmu? i jaka jest oplata za przejazd? czy te autobusy sa gdzies w poblizu lotniska? i gdzie dokladnie zatrzymuja sie w Sztokholmie? bylabym wdzieczna za info.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: agablack     
babajedna
Warszawa

Wpisów: 1086
Od: 2011-01-12
2011-08-31 21:00
http://www.flygbussarna.se
przystanek jest przy wyjściu z lotniska na prawo, nie więcej jak 50m. przejazd 119 sek. bilety możesz kupić przez internet, ale i na lotnisku jest automat. Zatrzymuje się w samym centrum.
  Profil uzytkownika: babajedna     
agablack

2011-08-31 21:04
Serdeczne dzieki!!!
Pozdrawiam
emill

Wpisów: 75
Od: 2011-08-04
2011-08-31 21:28
aktualniejsze dane-bilet autobusowy tam i z powrotem 249kr
  Profil uzytkownika: emill     
agablack

2011-09-01 11:46
Dzieki.
mamkaczuszke

Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-09-01 23:29
oxen, dobrze mowisz, ja sie od dawna zastanawiam dlaczego na lotniskach nie zamienili wszystkich szklanych butelek na plastikowe, tulipan to najwygodniejsza bron "zrobiona w ostatniej chwili" ale widac zysk z obrotu jest wazniejszy niz bezpieczenstwo pasazerow
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
papaja

2011-09-02 23:14
Ups... to nie fajnie. ja chyba za malo do Polski latam bo takich niemilych przygod nie mam na koncie poza jedna - w gdansku kolega wlozyl swoje rzeczy do pudla do skanowania a po drugiej stronie maszyny kiedy mu plecak przeszukiwano ktos mu ukradl pasek do spodni z pudla. obok stalo trzech funkcjinariuszy strazy granicznej... dziwne ze rzeczy osobiste moga zginac z tasmy w strefie zamknietej, objetej scislym nadzorem i monitorowanej tak ze podobno nie bylo widac kto mogl mu ten pasek zwinac.

swoja droga ja zawsze woze w podrecznym metalowy pilniczek do paznokci i pensete i jak do tej pory nie mialam zadnych problemow.
troja

Wpisów: 830
Od: 2008-01-28
2011-09-03 09:59
przy odprawie z barcelony do londynu codzil pan z tekturowym pudelkiem kture nakladal na bagaz podreczny,, ijak kartonik zatrzymal sie np. na zamku albo kieszeni od torby to kazal oddac bagaz do odprawy, mimo ze bagaz miescil sie do boxy przy odprawie. oczywiscie olalismy i nie musielismy oddawa walizki na samolot. nikturzy angole jednak oddawali i placili po 40 euro
  Profil uzytkownika: troja     
Forum -> Turystyka -> bagaz podreczny ryanair
Reklama
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy

Sukam kogosc do wymica okien (Rågsved / Stockholm)
Praca Sprzatanie Kungsbacka Göteborg (Kungsbacka, Mölndal, Göteborg)
opieka nad starsza osoba (Enskededalen / Stockholm)
Plattsättare (Stockholm)
fachowiec mile widziany (Uppsala)
Cyklinowanie i schody drewniane (Stockholm)
Praca dorywcza (brandbergen)
Praca dla hydraulika (Göteborg)
Więcej

Bardzo zdrowa strucla drożdżowa
Życie przez pryzmat jedzenia
Szwedzka kuchnia? Szwedzkie kuchnie!
Szwecjoblog - blog o Szwecji
naturalnie po skandynawsku - DIY
hemma hos Johanssons
Blogowanie pod jemiołą: Kalendarz adwentowy blogerów językowych i kulturowych
Talar du svenska? | blog o języku szwedzkim
Blogowanie pod jemiołą - blogerski kalendarz adwentowy
Szwecjoblog - blog o Szwecji
Świąteczny Sztokholm
Polka w Szwecji
Studencka Sobota: Krótka wycieczka po Sztokholmie cz.1
Yoga in Stockholm
Wystawa A Million to One (2014.10.26 - 2014.11.23)
Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w ramach Cinemateket w Sztokholmie i Göteborgu (sierpień-listopad)
Wystawa Łąka i Las – Polski Design (2014.11.07 - 2014.11.28)
Whenever there are people to dance, until than we´re gonna (2014.11.22 - 2014.11.29)
Polscy artyści na Modernautställningen 2014 – Society Acts w Malmö (2014.09.20 - 2015.01.25)
"Lokomotivet" Juliana Tuwima dostępna na stronach "En läsande klass"

Odwiedza nas 17 gości
oraz 2 użytkowników.

2014-11-26 Spotkania z Autorem - Michał Moszkowicz http://t.co/KlbWkTVG6n
2014-11-23 Pokaz filmu Papusza w ramach Stockholms Roma Festival http://t.co/WQOR4Oli9K
2014-11-22 Rocznicowy koncert wokalny - Anna Graca i Wiesław Majczuk http://t.co/Kgijo2z6pJ
2014-11-22 Klub Kufel - polska impreza klubowa w Malmö http://t.co/A0srRJcHIA
2014-11-29 Polska Mega Impreza - Andrzejki 2014 http://t.co/XoDkhcX0wM
Wiecej
Prawo do domu starcow
Kompleks imigranta?
Szkoła elektryczna
urlop dla pracownika pracującego 4 miesiące
Sztokholm - atrakcje
Looking Out for Unique New Products from Talented
Dwóch Polaków zginęło w wypadku na budowie w Sztokholmie
Chcesz pracować w Szwecji? Więcej zarobisz nie znając języka
Polacy na emigracji - dlaczego nie wracają?
Szwedzki serwis internetowy pozwala sprawdzić kryminalną przeszłość znajomych. Sprawi, że w Szwecji dojdzie do linczów?
„Odnalezione w tłumaczeniu” to nowy, interdyscyplinarny projekt miasta Gdańsk, o którym szeroko pisze w specjalnym dodatku Tygodnik Powszechmy. Każda edycja ma za temat przewodni jakiś obszar językow
Tradycyjna impreza Mikołajkowa
Polska jultraditioner - spotkanie z serii Ciekawy Polski
Mikołajki - Niby Nic
Więcej

© Copyright 2000-2014 PoloniaInfoNa górę strony