Odwiedzin 37783813
Dziś 583
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Jaki bank bez oplat dla utlandsboende bez pers.nr?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJaki bank bez oplat dla utlandsboende bez pers.nr?
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-08-28 00:34
Przebywam w Szwecji tylko przez 4 miesiace w roku,chce miec mozliwosc wplacac gdzies swoje zarobki. Tylko tyle i az tyle... Pytanie, jaki bank bez oplat za prowadzenie konta? A najlepiej i za karte
Mam personnummer ale niestety jakis niedorobiony, nie ma z nim informacji o moim adresie.
Skandia odpada,wlasnie probowalem. W skrocie. Przez internet 'det gar inte att registrera dig bla bla'. Przez telefon da sie, trzeba tylko isc do ich biura. Po 2ch wizytach w ich biurach, zapewnieniach ze wszystko mam w porzadku, przychodza listy o odmowie otwarcia konta. W ostatnim mailu przepraszaja ze mnie wprowadzali w blad, ale konto u nich otworze tylko za okazaniem szwedzkiego dokumentu ze zdjeciem.
Czy oprocz skandii jest cos darmowego? Albo jaki dokument ze zdjeciem najprosciej sobie wyrobic - svensk id-handling?
  Profil uzytkownika: qwerty633     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-08-28 01:28
"Mam personnummer ale niestety jakis niedorobiony, nie ma z nim informacji o moim adresie."

numer personalny to data urodzenia i 4 cyfry
nie ma nic wspolnego z adresem.

na pewno masz personnummer a nie samordningsnummer?
  Profil uzytkownika: iza     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-08-28 08:20
dokladnie tak, niestety do dnia urodzin mam dodane 60. czyli mam tylko samordnings...
  Profil uzytkownika: qwerty633     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-08-28 08:29
dokladnie tak, niestety do dnia urodzin mam dodane 60. czyli mam tylko samordnings...

Więc krótko mówiąc w tym tkwi przyczyna wątpię czy którykolwiek bank w Szwecji otworzy Ci konto bo nie masz pn
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2011-08-28 09:21
Swedbank otworzy, lecz bez mozliwosci korzystania z banku przez neta /bez PN nie dadza "pudelka"/, karta VISA - 250SEK/rok
  Profil uzytkownika: Facet46     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-08-28 10:08
Swedbank otworzy, lecz bez mozliwosci korzystania z banku przez neta /bez PN nie dadza "pudelka"/, karta VISA - 250SEK/rok


...no i chyba za obsługę konta Swedbank też pobiera opłaty
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2011-08-28 10:49
nie pobiera
  Profil uzytkownika: Facet46     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-08-28 11:06
Mam niedawno otwarte konto w Skandii na samordningsnummer, przez internet się nie dało, ale w biurze wystarczył polski nowy paszport i dokument ze Skattaverket o nadaniu samordningsnr. Dają formularz do wypełnienia jakie chcesz konto i wpisujesz swoje dane, to wszystko!
  Profil uzytkownika: gosa     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-08-28 13:10
gosa
  Profil uzytkownika: iza     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-08-28 16:12
gadalam sobie ostatnio z panem z SEB (mam tam pozyczke na dom) i ten przekonywal mnie ze zakladaja konto bankowe bez PN,oczywiscie. Wiec moze sprobuj w SEB?

//M.
p.s.ale czy darmowe to nie wiem,szczerze mowiac - watpie.
  Profil uzytkownika: meghann     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-08-28 17:42
darmowe konto jest na pewno w Skandia.
jesli chce sie karte do tego konta to kosztuje ona 20 kr/miesiac.
  Profil uzytkownika: iza     
Zija


Wpisów: 63
Od: 2011-08-10
2011-08-28 19:01
Skoro nie masz szwedzkiego ID to nawet jak zalozysz konto to i tak w banku za kazdym razem bedziesz mial problem z wybraniem kasy.
Ale skoro przebywasz tu tylko 4 mies w roku, to zaloz lepiej konto w koronach w Polsce w Nordea i tu sobie karta wybieraj. Problem z glowy.
  Profil uzytkownika: Zija     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-08-28 22:51
dziekuje za informacje!
@Facet46: miło sie dowiedziec ze istnieje jeszcze jedna mozliwosc darmowego konta, ale chyba niestety nie skorzystam, nie mam placowki w poblizu, a brak korzystania przez neta jest dziwny. Szkoda.
@gosa: gratuluje! Ja juz jednak chwilowo nie mam sily do nich, moge nawet komus wkleic maila od ich kundservice-tylko szwedzki id-handling albo do widzenia.
@meghann: oki, dopytam o to gdy bede kiedys przy ich placowce.
@iza: dzieki, to juz wiemy wlasnie dlatego do Skandii udalem sie w pierwszej kolejnosci...
@zija:ja chce glownie gdzies wplacac, co 2-3tygodnie, zeby nie nosic w kieszeni nie wiadomo ile... no i czasem moc za cos zaplacic jak kupie na traderze, przelewem bez zbednych oplat, przewalutowan i innych czasochlonnych komplikacji.

Moze sie zdecyduje i kiedys tak dla zartow pojde tam jeszcze do ich biura (Skandal,o!,nowa nazwa banku ) z paszportem i moze tez to przejdzie, tak jak gosa pisze. Zreszta z listu nr2 od nich wynika, ze tak wlasnie sie da, tyle ze informacje te dementuje mi ich kundservice, ze tak sie da tylko i wylacznie jesli juz kiedys bylem ich klientem. Zartownisie...
  Profil uzytkownika: qwerty633     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-08-28 23:08
A propos nowej nazwy banku... Jak mnie wnerwia, nazywam go Skandalia.
  Profil uzytkownika: gosa     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-08-29 08:34
Napisz jeszcze gosa, jak to w skrocie wygladalo, idziesz do radgivningskontor, pokazujesz paszport i papier ze skatteverket, oni robia jego ksero oraz jednej najwazniejszej strony z paszportu, wypelniasz ansokan - i tyle?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: qwerty633     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-08-29 13:53
Tak, poszłam tam w lipcu bez umawiania się. Biuro było jakieś puste, przy drzwiach spotkałam panią, która szła umyć kubek po kawie i zapytała czy kogoś szukam i w jakiej sprawie Powiedziała, żeby chwilę zaczekać, przyniosła formularz, po wypełnieniu wzięła dokumenty do skserowania i oddała mi je razem z kopią formularza. Po 6 dniach przyszła przesyłka z banku z info jak się zalogować, zaraz po tym druga z kodami.

Radzę się jednak umówić. Pani dwa razy dzwoniła do kogoś innego i upewniała się, czy na samordningsnummer można otworzyć konto i czy do tego wystarczy paszport.
  Profil uzytkownika: gosa     
lorek


Wpisów: 67
Od: 2007-10-05
2011-08-29 17:36
Ostatnio zalatwialam takie konto w Nordea jednemu Polakowi.bez nr personalnego.warunkiem byl szwedzki adres ale jak pracujesz tu nawet tylko 4 miesiace to chyba gdzies mieszkac musisz.pozniej przed wyjazdem do Polski idz do banku i powiedz ze wyjezdzasz beda wysylac wszelkie papiery(w razie potrzeby oczywiscie)na adres polski.wiem ze takie konto funkcjonuje do bodajze roku od ostatniej transakcji.mozna tez poprosic o dostep do banku internetowego.tylko o jakimkolwiek kredycie mozesz zapomniec ale to chyba oczywiste.
  Profil uzytkownika: lorek     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-09-05 21:45
Dodam jeszcze, że byłam w biurze w Goteborgu na Sten Sturegatan 12. Inne biura w całej Szwecji są wyszczególnione tutaj: http://www.skandia.se/hem/ Kontakta-oss/Vara-radgivare/ - trzeba rozwinąć listę na dole i wybrać swoje miasto albo najbliższą miejscowość i wtedy pokaże się pełny adres.

Myślę, że trzeba by się umówić http://www.skandia.se/hem/ Kontakta-oss/Boka-radgivning/ - oddzwaniają. Z obsługą można rozmawiać też po angielsku.
  Profil uzytkownika: gosa     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-10-02 11:33
Maly update:
Poszedlem jeszcze raz, z paszportem i papierem ze skatteverket o nadaniu sammordningsnummer i zalozyli mi to konto. Btw, na tym papierze jest napisane: Personnummer: i moj numer sammordning, to dlatego bylem przez rok przekonany ze mam personnummer...

Biuro w ktorym zalatwilem: Hudiksvall, subiektywna ocena osoby mnie obslugujacej: kompetentna, w przeciwienstwie do osob w biurach w Växjo i Sundsvall.
Szczegolnie dzieki gosa, za dodanie wiary w cuda
Mam jednak teraz pare obaw zwiazanych z tym bankiem, ale o tym juz we wlasciwym watku tasiemcowym napisze.
Dziekuje za pomoc.
  Profil uzytkownika: qwerty633     
Forum -> Życie w Szwecji -> Jaki bank bez oplat dla utlandsboende bez pers.nr?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony