Odwiedzin 37806107
Dziś 2431
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Studia magisterskie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStudia magisterskie
Nina__W


Wpisów: 9
Od: 2011-08-21
2011-08-21 10:16
Witam Wszystkich!

Skonczylam studia 5-letnie w Polsce za 300ECTS, przetlumaczylam dyplom i wszystkie te inne swistki u tlumacza przysieglego, bo chcialam zaczac studia uzupelniajace 2-letnie w Szwecji,

Chcialam isc na studia (bo dyplom z Polski tu ma wartosc jak kawalek papieru toaletowego) i dostac szwedzki dyplom, ale gdy wyslalam papiery do www.studera.nu okazalo sie, ze nie przyjma mnie na studia, bo nie mam wystarczajacej liczby punktow ECTS, z moich 300 zaliczyli tylko 120! Na zasadzie "bo tak".
A z mojej matury przepisali tylko 5 przedmiotow, wszystkie na poziomie A (z wyjatkiem matematyki, bo tam dostalam szalowe C), nie przepisali mi nawet polskiego (?!) ani biologi lub chemii, a bylam na biol-chemie.

Co teraz zrobic? Jak sie odwolywac? Czy oni na serio twierdza, ze nasze studia sa tak kiepskie? Zdawalam ten caly Engelska B i nie moge przyznac, ze nationel prov jest trudniejszy niz matura rozszerzona z angielskiego... O co w tym wszystkim chodzi? I z jakiej paki moje 5-letnie studia traktuja, jak 2 lata? Przeciez to nie jest widzimisie kogos, ale instytucja...
  Profil uzytkownika: Nina__W     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-21 10:56
Oj tam, oj tam
Mi powiedzieli, ze z Polskim dyplomem to sobie moge Komvux conajwyzej zaczac, bo polskie uniwersytety sa na poziomie grundskolan...

Ale nie mam pojecia, jak mozna sie odwolywac od studera

Kolega z mgr odwolywal sie bezposrednio do uczelni, bo chyba zrobili mu to samo (juz byl mgr, a na magisterskie nie chcieli go przyjac, bo nie mial kwalifikacji...). Teraz siedzi na doktoracie, bo jak sie skapneli *jaki w nim potencjal drzemie* - wiec caly swiat przed Toba

Pisz do uczelni to radze...
  Profil uzytkownika: Pekkala     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-08-21 10:58
"Komvux conajwyzej zaczac, bo polskie uniwersytety sa na poziomie grundskolan..."

szkoda tylko ze jest odwrotnie, a majac wieksze wyksztalcenie co ci pracownicy na uczelniach to co masz zdzialac.... trzeba bylo isc do zawodowki i papier zaakceptuja i pensja lepsza.....
  Profil uzytkownika: kamień     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-08-21 11:10
trzeba bylo isc do zawodowki i papier zaakceptuja i pensja lepsza.."

dokladnie
nie moglabs sie wtedy
szwecji nachwalic

ludzie wyksztalceni stad wyjezdzaja
  Profil uzytkownika: darsim     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-21 15:30
"ludzie wyksztalceni stad wyjezdzaja"

co masz na mysli?

Fakt jest taki, ze w Polsce na studiach uczymi sie duzo wiecej i poziom jest kilka razy wyrzszy... Cos o tym wiem, bo studiowalam i tu i tam.
ale fakt, dyskryminacja na kazdym kroku i ciagle slysze, ze ten moj dyplomik jest nic nie warty... Szkoda, bo wielu imigrantow z dyplomami sie marnuje...
  Profil uzytkownika: Pekkala     
aabbcc
Lund


Wpisów: 4
Od: 2011-08-19
2011-08-21 17:53
Witam,

Nie moge zgadzic sie z niektorymi opiniami, ze dyplom z Polski nic nie znaczy. Nie pisze tego, aby sie pochwalic swoim sukcesem, ale po to, aby dac wiare moim rodakom. Przyjechalam do Szwecji na doktorat. Podczas ewaluacji, wyprzedzilam 33 inne osoby aplikujace na moja pozycje a podczas interview uslyszalam, ze wykaz przedmiotow jakie mialam w Polsce jest imponujacy. Dodam, ze cale swoje studia zrobilam w Polsce (tylko raz wyjechalam na wymiane studencka na 6 miesiecy, ale nie sadze aby wymiana z Erasmusa byla czyms ekstrawaganckim).
Byc moze nasz dyplom nic nie znaczy w momencie kiedy staracie sie o prace tutaj w Szwecji. Wtedy na pewno bardziej liczy sie doswiadczenie, znajomosc jezyka itp. Oczywiscie nie oszukujmy sie - Szwedzi zawsze beda wybierani jako pierwsi na interview
Ale pod wzgledem pracy naukowej, wcale nie jestesmy na szarym koncu.
Do Nina_W - niefajnie, ze Ci sie tak przytrafilo. Ale moim zdaniem to wcale nie takie trudne dostac sie tu na studia magisterskie. Skontaktuj sie z koordynatorem programu, na ktory chcialas sie zapisac i ta osoba powinna byc w stanie Ci pomoc. Wiem, ze mozliwe jest zapisanie sie na przedmioty nawet kilka dni przed rozpoczeciem (z pomoca dobrego koordynatora). Potem, gdy uda Ci sie oficjalnie zostac przyjeta na Master Program, to mozesz sie starac aby te zdobyte punkty byly zaliczone do programu (w ramach zaoszczedzenia czasu, bo wiadomo ze nabor na magisterskie jest tylko 2 razy w roku). Walcz o swoje!! Nie powinni podwazac punktow ECTS zdobytych na innej Europejskiej uczelni.
  Profil uzytkownika: aabbcc     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-21 18:16
Do aabbcc
Sluchaj - fajnie, ze Ci sie udalo (bez ironi ani sarkazmu)
ALE
Ja tez mam mgr z Polski i mam zupelnie inne doswiadczenia, tez aplikowalam na doktorat, ale z tego co mowia moi znajomi, Polak ma tylko szanse tam gdzie nie ma szwedzkich kandydatow - przyklad: Laska dostala sie na doktorat z historii, a nie wiedziala gdzie lezy Litwa i Lotwa (a miala omawiac najnowsza historie M.Baltyckiego! gorzej - o istnieniu obwodu kaliningradzkiego powiedzialam jej dopiero ja - na trzecich zajeciach), a Na jej miejsce nie dostal sie moj kumpel z Polski, ktory oprocz tego, ze zna mape Europy umie lacine, norweski, niemiecki, czyta plynnie neogotyk...
Oni czegos takiego nawet na doktoracie sie nie ucza! My to mielismy na 2 i 3 roku, ale co z tego?
Juz 3 razy mi powiedziano, ze moj dyplom z Polski to jak swiadectwo ukonczenia szkoly podstawowej w Szwecji...

Na serio Ci gratuluje, ale uwierz - mialas fuksa...
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Nina__W


Wpisów: 9
Od: 2011-08-21
2011-08-21 18:26
"Nie powinni podwazac punktow ECTS zdobytych na innej Europejskiej uczelni."

Wlasnie podwazyli!!!
Mam napisane, ze zrobilam jedynie 120hp (ECTS) w Polsce.
Tez bylam na Erasmusie i to w Szwecji przez caly rok. Moja uczelnia z Polski ma podpisane umowy z Uppsala, Sztokholmem, Göteborgiem, Lund, Umeå, Visby i pomniejszymi uniwersytetami. Tylko widzisz, jesli chodzi o sprawy, ktore nadzoruje UE, to to wyglada troche inaczej...
  Profil uzytkownika: Nina__W     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-08-21 19:44
"ludzie wyksztalceni stad wyjezdzaja"

co masz na mysli?"

"I en undersökning gjord av det schweiziska företagsinstitutet IMD får företagsledare i 47 länder bedöma hur stor del av den högutbildade arbetskraften som kommer att lämna sina hemländer. Sverige placerar sig bland de länder där flest tros fly landet. Bara i Filippinerna, Indien, Sydafrika och Ryssland väntas fler högutbildade flytta utomlands, skriver Finanstidningen."

http://www.kollega.se/inde x.cfm?c=1002
  Profil uzytkownika: darsim     
aabbcc
Lund


Wpisów: 4
Od: 2011-08-19
2011-08-21 19:54
@Pekkala. Nie watpie w to, ze mialam niesamowite szczescie. Na pewno na ten sukces zlozylo sie kilka czynnikow (dobre referencje, krotka praktyka zaraz po studiach, porzadne CV i byc moze brak szwedzkich kandydatow - tego nie wiem). Nawet jesli nie bylo Szwedow wsrod kandydatow, to na pewno nie brakowalo obcokrajowcow, ktorzy pokonczyli tutejszy uniwersytet i byli znani profesorom. Mnie nikt tu na oczy nie widział zanim wysłałam aplikację.
Dlatego uważam, że nie mozmy zalozyc, iz tutejsi profesorzy uwazaja, ze polski dyplom nic nie znaczy. Uwazam, ze Oni wiedza, ze jestesmy dobrzy, tylko po prostu preferuja swoich rodakow (niestety...). Mysle, ze bycie obcokrajowcem, w zadnym miejscu na swiecie, nie jest przywilejem i trzeba walczyc.
I tak jak pisalam wczesniej - jesli chodzi o pracę poza srodowiskiem uniwersyteckim to zupełnie inna bajka. Tutaj, powiedziałabym, nawet szwedzki dyplom nie daje Ci zbyt wiele, jesli nie masz szwedzko-brzmiacego nazwiska:p
Historie z aplikowaniem na doktoraty znam od podszewki, gdyz moj mąż próbuje od kiedy tylko się tu przeprowadziliśmy - bezskuteczenie Nie jest ani Polakiem, ani Szwedem. Jest MEGA ciezko.
Pekkala, prawdopodobnie w dziedzinach humanistycznych jest to nawet jeszcze trudniejsze. Cale te wydzialy sa bardzo oblegane przez Szwedow. Ja jestem mikrobiologiem i chyba w tych ścisłych dziedzinach można łatwiej wykazać się doświadczeniem.
@Nina_W - sluchaj, Twoja sprawa wymaga bezwglednego wyjasnienia. Wiem, ze to wyglada beznadziejnie, ale nie zalamuj sie. Jestes w Szwecji? Jesli tak, to idz i porozmawiaj z tym koordynatorem tak jak powiedzialam (ew. wyslij email lub zadzwon jesli masz za daleko). To jest po prostu niemozliwe. Ludzie spoza Europy (ktorzy nie maja systemu ECTS i jest im o wiele trudniej udowodnic skonczone studia) bez problemu dostaja sie na studia magisterskie tutaj. Moze jakies dokumenty sie zawieruszyly czy jak?
  Profil uzytkownika: aabbcc     
Nina__W


Wpisów: 9
Od: 2011-08-21
2011-08-21 23:08
Niestety, ale musze sie zgodzic z Pekala...

Ja tez przede wszystkim chce dostac sie na doktorat (jestem tutaj, bo tu jest moj maz, wiec nie ja wybralam...), bo mialam miejsce w Polsce, ale przez wyjazd wszystko trzeba bylo zmienic.

Aplikowala, bylam nawet na kilku rozmowach, tez mowili o tym, ze fajne kwalifikacje, ale ... Pozniej spotkalam chlopaka z Polski, ktory robi doktorat w Szwecji i mi powiedzial, ze byl tak samo odsylany od uniwerka do uniwerka, chodzil na rozmowy kwalifikacyjne i nic. Postanowil wiec pojsc na 2-letnie magisterskie w Szwecji (na zasadzie jak nie doktorat, to przynajmniej praca po studiach bedzie, bo z polskim dyplomem nic nie znalazl). Po zrobieniu magistra w Szwecji bez problemu, podobno studia sa tu latwe. Kolega jeszcze przed egzaminem magisterskim dostal miejsce ma uczelni.

Dlatego, uczac sie na jego bledach, postanowilam isc ta droga i powtorzyc magistra...

Moje papiery dotarly w calosci. Nie rozumiem nic. Rozmawialam takze z ludzmi na uniwersytecie (studievöglädare, czy jak to tam i z ludzmi w recepcji). Nikt nie udzielil mi konkretnych informacji, zbywali mnie tylko... Czytalam tez o przepisach i ja wiem doskonale, ze tak nie mozna robic, bo chronia od tego konwencje unijne, ale co z tego?
  Profil uzytkownika: Nina__W     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-24 17:26
Hej Nina, podaj maila do siebie badz nr gg-chetnie opowiem Ci moja historie i przepychanki zw. ze studiami w Szwecji, ktore nota bene trwaja nieskonczenie od kwietnia. Po wyslaniu dok. do "studera" moj pierwszy notification result byl: "not fulfil specific requirements", odwolalam sie. Drugie not.res.:"application delated since I'm unqalified", znow sie odwolalam. Trzecie not.res.: MR 9998 (max ilosc to 9999), group:res 64. Moglam jedynie zaakceptowac i czekac na kolejne runde not.results. Czwarte not.res.: reserve 37, ponownie sie odwolalam i teraz czekam juz 12 dzien na ich odpowiedz. Skad w ogole wiesz, co Ci uznali, ze uznali Ci tylko 120 ECTS itp? Ja rowniez skonczylam studia magisterskie w Polsce, dzienne na Politechnice, mam lacznie 314 ECTS (bralam dodatkowe przedmioty), rowniez bylam na Erasmusie i na potwierdzenie jezyka nie mam zadnego dokumentu, ale studiowalam po angielsku (jezyk wykladowy,praca dyplomowa i obrona po ang.), wiec jestem zwolniona z dostarczania certyfikatow. Sorki,ze tak sie rozpisalam W kazdym razie, napisz kontakt do siebie, to chetnie nawiaze znajomosc z kims, z kim wspolnie powalcze o byt na Uniwersytecie
  Profil uzytkownika: iasik     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-24 17:31
Aha... nie wiem, czy to ma dla Ciebie znaczenie, ale kierunek, jaki skonczylam w Polsce, to Ekonomia i Zarzadzanie, a na Uniwersytet w Stockholmie aplikowalam na kierunek: Accounting, Auditing and Analysis
  Profil uzytkownika: iasik     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-08-24 21:06
bo papiery z poslkiej uczelni lepiej dac do przeliczenia konkretnej uczelni albo hogskoleverket a nie studera :/ tam sie niestety nie znaja

dla ukojenia nerwow powiem, ze jak wysylalam papiery gimnazjalne do skolverket to angielski zapisali mmi na poziomie B szkoly sredniej nawet z papierkiem ukonczenia studiow na anglistyce a z drugiej strony inna instytuacja potwierdzila mi prawo do nauczania angielskiego w szwecji no to jak... moge teraz uczyc angielskiego tylko do poziomu B czy jak hehe...
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-08-24 21:35
dla ukojenia nerwow powiem, ze jak wysylalam papiery gimnazjalne do skolverket to angielski zapisali mmi na poziomie B szkoly sredniej nawet z papierkiem ukonczenia studiow na anglistyce a z drugiej strony inna instytuacja potwierdzila mi prawo do nauczania angielskiego w szwecji "

i to ma nerwy ukoic?
szlag mnie trafia jak to czytam
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-08-24 21:36
dla mnie to zwyczajny burdel nic wiecej
  Profil uzytkownika: darsim     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-24 21:44
Niestety w Szwecji jest taki system, że jeśli chcesz studiować, to nie wysyłasz swoich dokumentów bezpośrednio do tej uczelni, na którą aplikujesz, tylko właśnie do "studera" i oni w żaden sposób nie są powiązani z Hogskoleprovet (wiem to na 100%, ponieważ taką informację dostałam właśnie z tej instytucji, gdyż tam też wysłałam moje dyplomy do nostryfikacji) Dodatkowo, przeliczanie punktów nie leży w gestii "studera" jeśli tyczy się international students (którym właśnie jestem ja i założycielka wątku), tylko zajmuje się tym uczelnia, na którą startujesz, a "studera" jest tylko niepotrzebnym pośrednikiem w przesyłaniu dok. (to jest również info z pierwszej ręki-mail od administratora "studera")
Jeszcze dodatkowym potwierdzeniem powyższego jest to, że nawet odwołanie wysyłasz do "studera", choć adresujesz je do vice chancellora danego uniwersytetu i na przykład odpowiedź na odwołanie dostałam na maila od pracownika Stockholm University, a nie konkretnie od mojego wydziału.
  Profil uzytkownika: iasik     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-24 21:55
Przepraszam za błędzik-miałam napisać Hogskoleverket, a nie provet, taki mały chochlik się wkradł
  Profil uzytkownika: iasik     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-08-24 22:15
to, ze sie nie wysyla do uczelni, ktora cie interesuje to nie wiedzialam, jak skladalam papiery to jeszcze mozna bylo ladnych pare lat temu ale wtedy nie istnialo studera.nu

darsim daj na luz... jest jak jest i nic na to nie poradzisz a jesli masz pomysl jak to zmienic to chetnie sie przylacze do jego realizacji...
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Zija


Wpisów: 63
Od: 2011-08-10
2011-08-25 19:15
Niezly numer z mamkaczuszke. Jakos mnie to nie dziwi. To jeszcze sie nie przyzwyczailiscie do szwedzkeigo bajzlu? Oni ład i porzadek to maja tylko w ramach PRu. Jako reklame. Coz, a dla pocieszenia dodam, ze mi uznali wszystko. I jak czytam te teksty, ze polski dyplom nic nie znaczy, to mi sie smiac chce. Znaczy duzo, ale sam dyplom to nie wszystko. Takze zachecam do walki o swoje.
  Profil uzytkownika: Zija     
Zija


Wpisów: 63
Od: 2011-08-10
2011-08-25 19:32
I jeszcze dodam, że ze statystyk wynika, że Polacy w Szwecji wypadaja bardzo dobrze pod względem posiadanego wykształcenia. Wraz z Irańczykami stanowią najlepiej wykształconą grupę emigrantów w Szwecji. Pewnie z tego też powodu stopień bezrobocia Polaków w Szwecji wyniósł 2,9% w 2007 roku, czyli był 2 razy niższy, niż w całej Szwecji w tym samym czasie.
Takze, jestesmy dobrze wyksztalceni i pracowici.
  Profil uzytkownika: Zija     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-08-25 19:48
To jeszcze sie nie przyzwyczailiscie do szwedzkeigo bajzlu? Oni ład i porzadek to maja tylko w ramach PRu. Jako reklame"

nie tylko ja to widze
  Profil uzytkownika: darsim     
westcoast


Wpisów: 7
Od: 2011-08-26
2011-08-26 14:11
to ja mam pytanie do tego watku: mam mgr. Bankowosc i finanse specjalizacja rachunkowosc i finanse plus podyplomowka zarzadzanie projektami UE i chce zrobic 2 letnie mgr tu w szwecji czy powinnam im przeslac wszystkie dyplomy czy tylko 3 letni licencjat?
  Profil uzytkownika: westcoast     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-26 16:48
Hej, wysyłasz tylko dyplom+suplement z tytułem bachelor w wersji polskiej i angielskiej bądź szwedzkiej i oczywiście jakiś certyfikat potwierdzający język angielski: TOEFL lub IELTS (dot. studiów z wykładowym angielskim).
  Profil uzytkownika: iasik     
westcoast


Wpisów: 7
Od: 2011-08-26
2011-08-26 17:12
może inaczej zadam pytanie, mam dyplom ukończenia wieczorowych studiów (kier.Bankowosc i Finanse) tzn:
-dyplom zawodowy 3lata-licencjat
-dyplom mgr- 1,5
-i podyplomowka 1rok.
to co mnie martwi to czy nie usłyszę odmownej odpowiedzi ...PANI JUŻ MA WYKSZTAŁCENIE A TU WIELU CZEKA NA MIEJSCE. wiec czy nie lepiej udawać ze się nie ma tego mgr?
  Profil uzytkownika: westcoast     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-26 17:29
Przecież napisałam, że wysyłasz tylko dyplom bachelor-tj., licencjat O tym, że dla Ciebie nie ma miejsca dowiesz się dopiero po otrzymaniu notification results, bo niestety nigdzie nie jest napisane, ile miejsc oferują na danym kierunku.
  Profil uzytkownika: iasik     
westcoast


Wpisów: 7
Od: 2011-08-26
2011-08-26 17:31
ratunku o co im chodzi: dostałam e mail z högskoleverket ze mam im przedslac dokument potwierdzający ze napislam prace mgr to co mam wyslac cala prace mgr i licencjata? cyt;
Jag handlägger just nu din ansökan, och ser då att vi inte har någon information om dina examensarbeten. Kan du skicka ett dokument som påvisar att du har skrivit examensarbeten till oss, så ska du få ditt utlåtande därefter.
  Profil uzytkownika: westcoast     
westcoast


Wpisów: 7
Od: 2011-08-26
2011-08-26 17:33
dzieki Iasik- to dopiero moje pierwsze kroki w temacie a i tak juz jestem zirytowana
  Profil uzytkownika: westcoast     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-26 18:12
To również i moje pierwsze szwedzkie kroki-jestem tu dopiero półtora miesiąca, ale ze studiami walczę od kwietnia, kiedy to był termin aplikowania na studia (piszę nie z mojego konta) Rozumiem, że wysłałaś swoje dyplomy do nostryfikacji do Hogskoleverket i dlatego od nich dostałaś maila? Czy w tych swoich dokumentach wysłałaś też suplementy do dyplomu? Jeśli tak, to napisz do nich pismo, że pod tabelą z przedmiotami widnieje informacja, iż Twoim tematem pracy dyplomowej jest... i że otrzymałaś ocenę....
  Profil uzytkownika: iasik     
westcoast


Wpisów: 7
Od: 2011-08-26
2011-08-26 19:04
tak zrobię, bo przecież ta informacja tam widnieje! trzymam za ciebie kciuki - powodzenia i dziękuję
  Profil uzytkownika: westcoast     
mared
prowincja


Wpisów: 227
Od: 2006-11-14
2011-08-26 20:10
gdyby ktokolwiek z was chcial potwierdzic prawdziwosc polskiego swiadectwa czy dyplomu to w jaki sposob?

zwlaszcza gdy sie czyta takie ogloszenia http://www.bing.com/search ?q=gdzie+kupie+magistra&form=QBRE
  Profil uzytkownika: mared     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-08-26 20:23
Zadzwoniłabym, bądź napisała maila do instytucji, która owy dokument wydała i potwierdziła, czy pod danym numerem dokumentu, z datą wydania X widnieje osoba o nazwisku Y. Niestety mogą odmówić udzielenia odpowiedzi ze wzgl. na ochronę danych osobowych, więc powiedziałabym, że chcę tę osobę zatrudnić i interesuje mnie tylko, czy jej kwalifikacje są zgodne z prawdą
  Profil uzytkownika: iasik     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-09-19 21:02
"Smarta invandrare drar från Sverige"

http://www.aftonbladet.se/ debatt/debattamnen/samhalle/article136446 21.ab


coz ja za glupi bylem widocznie
  Profil uzytkownika: darsim     
kaja.violin
Värmland


Wpisów: 57
Od: 2009-10-13
2011-10-19 22:04
Sluchajcie musze sie upewnic czy czegos mi nie brakuje do nostryfikacji.
Skonczylam Akademie Muzyczna i pedagogike instrumentalna,mam przetlumaczone dylomy. Czekam jeszcze na karte przebiegu studiow.Czy cos jest jeszcze potrzebne,np temat i ocena pracy magisterskiej?
Czy högskoleverket wymaga jeszcze jakis innych dokumentow?
Co z nazwiskiem?na dyplomie mam panienskie nazwisko.
pozdrawiam
  Profil uzytkownika: kaja.violin     
iasik
Stockholm


Wpisów: 46
Od: 2006-12-28
2011-10-20 10:30
Hej, oczywiście, że prócz dyplomów są wymagane jeszcze inne dokumenty.
Tu link:
http://www.hsv.se/download /18.3903c19712420ca81d47ffe115/bedfolder_ utl_utb_eng.pdf
*Dyplomy po polsku i ich wersje angielska lub szwedzka
*Official transcript of records lub suplement do dyplomu (a nie karta przebiegu studiów), również w wersji polskiej i ang lub sve, gdyż tam właśnie jest info o Twojej pracy dyplomowej, ocenie, średniej ze studiów itp
*Kopia dowodu osobistego
*Akt małżeństwa (skoro zmieniłaś nazwisko)-polski i ang/sve
*wypełniona aplikacja
Wszystkie dokumenty przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i wysyłasz oczywiście kopie , które są potwierdzone przez któryś ze szwedzkich urzędów - np policja lub urząd pracy - jest to napisane w 9 punkcie Help Text we wniosku
  Profil uzytkownika: iasik     
kaja.violin
Värmland


Wpisów: 57
Od: 2009-10-13
2011-10-20 13:09
iasik
Bardzo dziekuje za odpowiedz.
  Profil uzytkownika: kaja.violin     
Zija


Wpisów: 63
Od: 2011-08-10
2011-10-22 15:14
Ja bym sie odwolywala i powolala na dyrektywe unijna o wzajemnym uznawaniu wyksztalcenia przez kraje czlonkowskie. Napisz im numer dyrektywy i cytat w odwolaniu i zadaj uznania calosci.
  Profil uzytkownika: Zija     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2012-01-10 22:06
"Wszystkie dokumenty przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i wysyłasz oczywiście kopie , które są potwierdzone przez któryś ze szwedzkich urzędów - np policja lub urząd pracy"

Czy dokumenty przetłumaczone mogą być przez urząd pracy (arbetsförmedlingen)? Nie wiem dokładnie kto je tam tłumaczy.
  Profil uzytkownika: gosa     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-10 23:31
moga. najepiej idz do medborgarkontor, kolejki nieporownywalnie krotsze niz w af.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-01-17 16:24
Sluchajcie cos takiego wlazlo na moj komputer moze sie komus przyda http://www.perfect.wroc.pl /index.php/o-programie-szwecja?gclid=CIyw 4uSt160CFUVTfAodzlR5mw
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-17 17:53
'''Przedstawicielstwo Szkół Zagranicznych ''' hahah perfekt z wroclawia jest przestwicielem uppsali, oxfordu i sorbony dobue, dobue! i do konca zycia splacasz ''pomoc'', jaka ci zaoferowali rejestrujac cie przez strone internetowa uczelni, co mozna oczywiscie zrobic samemu

ale pomysl dla nowobogackich taki, sloma z butow i pyry z gzikiem pod nosem, ale corke na uczelnie zagranicznom wyslem, bo latem zarobilim na kontenerach sliwek...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2012-01-17 18:41
Tak powstaja teraz magistry
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2012-01-17 23:37
no niestety :/
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Życie w Szwecji -> Studia magisterskie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony