Odwiedzin 37806077
Dziś 2401
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Jednorazowe odprowadzenie VAT w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJednorazowe odprowadzenie VAT w Szwecji
aabbcc
Lund


Wpisów: 4
Od: 2011-08-19
2011-08-19 13:40
Witam Serdecznie. Na wstepie chcialabym zaznaczyc, ze znalazlam kilka tematow, ktore wiaza sie z odprowadzeniem VAT-u przez Polskich przedsiebiorcow, jednak nigdzie nie znalazlam odpowiedzi na pytania dotyczace mojej konkretnej sytuacji. Probowalam sie rowniez skontaktowac z biurami rachunkowymi (z katalogu firm), ale prawie nikt nie odbiera. Byc moze jest na forum jakas dobra dusza, ktore jest w stanie mi pomoc.
Sytuacja jest nastepujaca. Osoba z mojej rodziny prowadzi firme w Polsce (jest VAT-owcem). Ma tam siedzibe i 90% klientow to Polskie firmy. Do tej pory jakiekolwiek biznesy z klientami szwedzkimi byly ograniczone do biznesow z firmami (rowniez VAT-owacami) i obowiazek VAT-u spoczywal na odbiorcy faktury. Czyli wszystko bylo latwe i przyjemne. Jednak teraz, natrafila sie okazja, aby wykonac zlecenie w Szwecji dla osoby prywatnej (chodzi o prace remontowe). W tym przypadku, po wystawieniu faktury, firma mojego kuzyna musi odprowadzic VAT w Szwecji. Chcialabym dodac, ze to bedzie "jednorazowa akcja", poniewaz nie ma w planach nigdy wiecej sprzedawac swoich uslug osobom prywatnym. W dodatku czas trwania zlecenia to ok. 6 tygodni. Tak wiec wszystkie moje pytania beda dotyczyc tylko jednorazowego odprowadzenia VAT.
A teraz konkretne pytania:
1. Jak wyglada w praktyce zlozenie formularza SKV4632. a)Czy wymagana jest obecnosc wlasciciela firmy w Skatteverket? A moze polega to tylko na wyslaniu formularza wraz z zalacznikami pod odpowiedni adres?
b) Jakie sa koszta rejestracji
c) Jakie konsekwencje niesie ze soba taka rejestracja, tzn. jak dlugo bedzie trzeba prowadzic "korespondencje" ze Skatteverket (deklaracje podatkowe itp).
d) Czy po odprowadzeniu tego VAT-u mozna "sie wypisac" i miec swiety spokoj ? :p
e) Co konkretnie trzeba zalaczyc do SKV4632?
2. Czy nalezy sie zarejstrowac przed wykonaniem uslugi, czy dopiero po wystawieniu faktury?
3. BARDZO WAZNE: Tak jak wspomnialam na poczatku, firma mojego kuzyna nie musiala odprowadzac VAT w Szwecji w momencie gdy wykonywala usluge dla firmy. Czy w momencie kiedy zarejstruje sie w Skatteverket w celu odprowadzenia VAT-u, bedzie zobowiazana do placenia VAT nawet gdy uslugi beda dla firm? Mam na mysli, czy zasada odwroconego podatku nadal dziala, czy juz nie?

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Dodam, ze druk SKV4632 i instrukcje jego wypelnienia przeczytalismy kilka razy, ale nadal te rzeczy sa dla nas niejasne. A nikt nie chce wyjsc na tym interesie jak przyslowiowy "Zablocki na mydle". Zalezy nam na tym, bo jest to szansa na zarobienie pieniedzy i podreperowanie budzetu domowego. Mysle ze kazdy kto ma stycznosc z Polska rzeczywistoscia zrozumie

Pozrawiam i dziekuje,
Ewa

PS: Jesli ktos z Was zna odpowiedz, ale nie chce mu sie pisac, moze wyslac kontakt telefoniczny i moge zadzwonic
  Profil uzytkownika: aabbcc     
Forum -> Życie w Szwecji -> Jednorazowe odprowadzenie VAT w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony