Odwiedzin 37846343
Dziś 2512
Środa 8 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Studia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStudia
Veiko


Wpisów: 9
Od: 2011-04-24
2011-08-01 22:12
Cześć,
właśnie wprowadziłem się do Szwecji. Mam już personnumer i chciałbym tutaj studiować. Chcę się więc dowiedzieć, co muszę zrobić by móc studiować na państwowych uczelniach w Szwecji? Czy SFI jest konieczne? Czy są jakieś inne sposoby? Jeżeli chcę studiować w języku angielskim to co muszę zrobić? Czy nie jest jeszcze za późno, abym mógł studiować w tym roku? Jeśli nie, to co mam zrobić?
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Veiko     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-08-02 00:49
by studiowac w tym roku szanse jeszcze sa ale oczywiscie mniejsze... bo wszelkie nabory sa na wiosne... teraz mozesz znalezc cos zapewne z mniej popularnych kierunkow lub kursow. z angielskim moze byc oczywiscie nieco trudniej. proponuje rozejrzec sie po interesujacych cie uczelniach.

by szukac kierunku lub kierunku wchodzi sie przez ogolnokrajowa "centrale" www.studera.nu

by studiowac po szwedzku musisz miec svenskaB (to dopiero po SFI, SFI to tylko podstawy szwedzkiego) lub odpowiednik svenska B, sa chyba 2 rozne egzaminy zastepujace ten poziom.

jezeli kierunek lub kurs jest po angielsku mozesz studiowac po angielsku, do tego potrzebny albo amerykanski TOEFL (czy jak mu tam, moglam przekrecic literki) albo brytyjski FCE

dodatkowo kursy i kierunki moga miec inne wymagania przykladowo matematyka C, fizyka A itp itd, moga to byc przedmioty zrobione w Polsce ale wtedy trzeba "zatwierdzic" polskie swiadectwo w skolverket a to moze potrwac kilka miesiecy ...

poza tym nie ma wiekszych przeszkod swiat nauki stoi otworem
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-07 15:46
Jesli chcialbys studiowac po angielsku, niestety, ale FCE nic Ci nie da... Musisz zdac CPE (Proficiency) i to tylko na oceny A lub B (C jest juz za nisko, zeby studiowac). Tak bylo jak ja sie dostawalam na studia. Teraz w informacjach na
http://www.studyinsweden.s e/
Latwiej Ci bedzie zrobic Engelska B w Komvux (poziom egzaminu jest duzo nizszy niz CPE, a zajecia latwe).
Tu masz wymienione inne certyfikaty
http://www.studyinsweden.s e/How-To-Apply/Masters-studies/Applicatio n-Requirements/
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-07 15:50
Jesli chcesz studiowac po szwedzku (czyli rozumiem, ze dobrze znasz szwedzki) - zamiast siedziec w Komvux rok lub dwa lata, mozesz zdac TISUS. Najblizszy egzamin jest 1 listopada 2011. Trzeba sie zapisac do 7 pazdziernika 2011. Wyniki sa przesylane od razu do www.studera.nu


Tu masz formularz zgloszeniowy na TISUS:
http://www.folkuniversitet et.se/Har-finns-vi/Stockholm/Formular/Tis us/
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-08-07 15:56
Jesli chcesz studiowac od wrzesnia, bedzie ciezko... Ale to nie jest niemozliwe. Do mnie na pierwszym roku dochodzily odoby jeszcze w polowie wrzesnia...
Musisz wejsc na strone
www.studera.nu
i popatrzec, ktore kursy/programy maja jeszcze wolne miejsca. Mozesz tez sprawdzac to na stronie uniwersytetu, na ktory chcesz aplikowac (moj np. ma wolne miejsca w tej chwili jeszcze na kazdym kierunku i programie ).
Wszystko zalezy od tego, czy masz wszystkie swiadectwa przetlumaczone i wyslane do studera. Jesli masz, to zostalo tylko aplikowanie.
Jesli nie, moze to zajac troche czasu, ale na studia morzesz isc np. od stycznia.
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Forum -> Życie w Szwecji -> Studia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
RomDrex Bygg AB zatrudni pracownikow (Albyberg/ Stockholm)
Sprzątanie (Norsnorg)
Poszukiwany stolarz budowlany (Linköping)
Lakiernik (Malmö)
Praca po 17 (Skogås )
Praca na stanowisku recepcjonisty/ki (Sztokholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 35 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Dzis palạ koran w Skärholmen
Moze nastepny pomnik glupoty ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony