Odwiedzin 37800797
Dziś 1241
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Bachelor - kandidatexamen...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBachelor - kandidatexamen...
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-10 12:02
Hej! Czy ktoś z Was zrobił Bachelora na szwedzkim uniwersytecie?
Nie chodzi mi o zaliczenie programu, ale o robienie bachelora z kursów (tzw. free-mover).
Studiuje angielski, ale na zasadzie Engelska A, Engelska B... i kilka innych kursów wokół angielskiego. Jestem w Szwecji dopiero od roku i nie za bardzo jestem zorientowana w tym systemie, a osoby na uniwerku są do mnie najczęściej wrogo nastawione i nie chcą mi udzielać informacji. Nawet mój opiekun i tzw. International Office nie udzieliło mi informacji, odprawiając mnie z kwitkiem i obietnicą, że "skontaktują się ze mną później" - tak mniej więcej chodzę od biura do biura od trzech miesięcy. Nie wiem, co to za zmowa milczenia, ale mi chodzi tylko o informacje, jakie kursy musze zrobic, żeby skończyć z dyplomem...
Bardzo proszę o pomoc
  Profil uzytkownika: Pekkala     
kurtcobain
stockholm


Wpisów: 754
Od: 2005-01-17
2011-07-10 14:02
Pekkala... hmm.. rozumiem, ze chcesz robic licencjat z angielskiego? A wiec, odpowiedz jest taka, iz pewnie ze mozesz robic tzw. free-mover (nie wiedzialam, ze tak to sie nazywa), tutaj nazywa sie to fristående kurser. Najlepiej sprawdzic na stronie uniwerku Sztokholmskiego jakie kursy wchodza w taki program i wtedy, pojsc do studievägledare przy instytucji jezykow i zapytac sie jakie kursy mozesz wybrac, zeby zlozyc na kandidat. Pozniej kandidatexamen tez jest jako fristående kurs. Takze wszystko sie da.
  Profil uzytkownika: kurtcobain     
kurtcobain
stockholm


Wpisów: 754
Od: 2005-01-17
2011-07-10 14:07
http://sisu.it.su.se/searc h/show_subject/21?subject_group=2 tutaj masz np. zestaw kursow, ktore musisz przejsc by moc pisac licencjat z angielskiego.
Nacisnij na engelska kandidatkurs, i tam pod särskild behörighet masz kursy.
  Profil uzytkownika: kurtcobain     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-10 21:47
Dzieki za odpowiedz, ale jesli masz kursy jako free-mover nie jestes na programie, wiec nigdzie nie ma informacji, o tym jakie kursy musze zaliczyc - jedyne co wchodzi w obowiazujacy kanon to Engelska A, B i C. Reszte kursow (na 90 ECTS, ktore juz zrobilam) musze wybrac sama, ale wiem, ze oddzialywuje to w jakis sposob na mozliwosc piasnia paracy, ale to juz niuansik.
Najbardziej potrzeba mi informacji jaka jest roznica miedzy filosofie kandidatexamen a kandidatexamen, bo jakas roznica jest, jak sie nie zrobi tego z "filosofie" to np. nie mozna kontynuowac magisterskich w Sztokholmie i ogolnie on jest jakis wyzszy, do konca nie wiem o co chodzi, ale wiem, ze to nie chodzi o zrobienie kursow filozoficznych tylko chodzi i jakies punkty.
Bylam kilkukrotnie u mojej vägledare (czy jak to sie nazywa) i pani odprawila mnie z kwitkiem. Bylam u niej kilka razy z prosba o pomoc, z kazdym razem mowila, ze sie nie zna i nie rozumie o co chodzi w tym starym systemie. Konczylo sie na tym, ze przysle mi maila, wiec przeszlam do innej pani, ktora zbywa mnie tym samym - tez mowi, ze sie nie zna... W recepsji uniwerka odsylaja mnie do tych samych pan i International Office, a IO odsyla mnie do pan-vägledare i tak w kolko...
Studiuje juz 2 lata, wlasciwie powinnam juz konczyc, ale nie mam pojecia co dalej, jak mam uzupelnic papiery itp...
PS. Nie jestem na Uniw. w Sztokholmie, a tam jest troche inaczej ze wszystkim
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-10 21:50
PPS. Oczywiscie maila od studievägledare z wyjasnieniem owego starego systemu nigdy nie dostalam...
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2011-07-11 09:44
Pekkala:
Mysle, ze intuicyjnie i zarazem zupelnie poprawnie odczytalas "zmowe milczenia" wsrod tzw studievägledare i tym podobnych osob.
Te osoby pomagaja swoim, tzn szwedom a nie obcym.
Na pewno znajdzie sie ktos tutaj na forum, kto co udzieli wlasciwych informacji.

Szukaj tez dalej na wlasna reke.

I nie daj sie zepchnac do roli ofiary. Momentami sprawiasz takie wrazenie.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2011-07-11 09:49
No i dobrze przemysl, czy naprawdechcesz robic jakis tam szwedzki egzamin.
Szwecja wlasnie rozpoczela wielkie zmiany systemu edukacyjnego w celu podniesienia jego standardu i rownania z Europa. Zorientuj sie, co juz sie zmienilo "na nowe".

  Profil uzytkownika: Lunab     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-07-11 10:18
Niestety ale w tym kraju musisz sobie sama wszystko wywalczyc i sama znac sie na przepisach i zasadach, zeby potem takie pani vägledare tlumaczyc na spotkaniu te wlasnie zasady - nikt ci nie pomoze jak sama sobie nie pomozesz. Tez przez to przechodzilam - postanowilam *na skroty* dostac sie na uczelnie poprzez napisanie diagnostiskt prov niestety wiecej mi to klopotow i bolu glowy dalo niz to bylo warte - egzamin pisalo malo osob i tylko ja go zaliczylam wiec oczywiscie oni tam zapomnieli poinformowac tych co sie zajmuja rekrutacja, ze moga mnie przyjac wiec dostalam odmowe - nawet nie pytaj ile rozmow odbylam i ile odpowiedzi - nie wiem, nie znam sie otrzymalam...wkoncu do szkoly sie dostalam ale ten caly stres wcale nie byl tego wart.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2011-07-11 10:27
Siobhan swietnie opisuje realia.

Korzystajac z jej doswiadczen, postaraj sie wylaczyc swoja polska, slowianska wrazliwosc, w sytuacjach wymagajacych myslenia a nie czucia.

W ten sposob oslaniasz sie emocjonalnie a jednoczesnie osiagasz cel.

  Profil uzytkownika: Lunab     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-11 11:59
Swietnie wiem, o czym piszecie. mimo spelnienia wszystkich kryteriow nie moglam dostac sie ne studia, caly czas dostawalam odmowe, a dostwrczylam wszystkie papiery ze wszystkimi cenami i egzaminami...

Na pierwszy semestr dostalam sie na 3 dni przed pierwszymi zajeciami. Juz pakowalam sie do domu. W trakcie semestru okazalo sie, ze jednak sie nie dostalam i tylko dzieku uprzejmosci nauczycieli, ktorzy zaswiadczyli za moia wiedze, moglam dalej studiowac... Straszne to bylo...

Mam nadzieje, ze ktos jednak jest zorientowany w systemie
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-11 12:02
I jeszcze jeden absurd
Ten moj studievägledare jest specjalnie dla studentow z zagranicy... Absurd goni absurd...

Mam wrazenie, ze to jak zrobic tutaj Bachelora to jakas wiedza tajemna...
  Profil uzytkownika: Pekkala     
kurtcobain
stockholm


Wpisów: 754
Od: 2005-01-17
2011-07-11 17:19
Z tego co pamietam tutaj troche pisza o roznych examina. Sprawdz, moze cos pisza o filosofie..

http://www.su.se/utbildnin g/examen-hogtid

Tutaj tez troche info, moze sie przyda...

http://www.lu.se/o.o.i.s/1 093
  Profil uzytkownika: kurtcobain     
Pekkala


Wpisów: 37
Od: 2011-07-10
2011-07-11 19:03
Dzieki za info. Bardzo sie przydalo
  Profil uzytkownika: Pekkala     
Forum -> Życie w Szwecji -> Bachelor - kandidatexamen...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony