Odwiedzin 37802921
Dziś 3365
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rot Avdraget Zwrot

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRot Avdraget Zwrot
Marekgd


Wpisów: 54
Od: 2007-11-01
2011-07-08 12:34
Witam!
Mam pytanie czy ktos orientuje sie co mozna zrobic jezeli Skateverket przetrzymuje zwrot Rot-u przez ponad pol roku.Chodzi o kilkanascie faktur.Urzednik ktory prowadzi sprawe mial zastrzerzenia co do jednej faktury,zostalo to wyjasnione.Nastepnie co jakis czas prosi o informacje co do kolejnych fa-r.W polowie czerwca powiedzial ze juz ok. i wysyla pieniadze.Ponownie nie wyslal i znowu rzada wyjasneien.
Wysylam po kilka tych samych wyjasnien.Moze wie ktos co mozna zrobic w tej sytuacji.
  Profil uzytkownika: Marekgd     
EHM


Wpisów: 565
Od: 2010-09-24
2011-07-08 15:14
U mnie kiedyś klient przekroczył limit 50000 i wypłacono mi tylko kwotę możliwą do zwrotu. W urzędzie podatkowym poradzono jedynie porozmawiać z klientem i skłonić go do uregulowania należności we własnym zakresie. Gdyby nie chciał, to osoby postronne radziły skorygować fakturę, do kwoty jaką otrzymałam. Klient jednak mi zapłacił i wszystko było ok. Tak sobie myślę, że gdyby kwota była znaczna, a on odmówił, to pewnie starałabym się dogadać z klientem i skorygować fakturę co do daty płatności, tak by wejść w następny rok podatkowy. Ale to tylko moje gdybanie, i nie wiem czy w każdej sytuacji byłoby możliwe.

U Ciebie jednak wygląda na to, że problemem jest co innego. Nie piszesz co dokładnie kwestionuje US i dlaczego. Ani czy sam składasz wyjaśnienia czy przez rewizora. Więc raczej trudno dać Ci uniwersalną radę.

Ja sama na początku próbowałam załatwiać wszystko we własnym zakresie i czasami dostawałam odmowy. Po wizycie u rewizora, który wszystko naprostował, okazało się, że błędy jakie popełniałam to wypełnienie złego formularza lub nie wpisanie ponownie pewnych danych w odpowiednim miejscu. Tak więc w wątpliwych sytuacjach lepiej zasięgnąć porady fachowca, niż samemu próbować, słuchać rad znajomych i tracić czas.

Jak to u Ciebie wygląda, sam najlepiej wiesz.
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: EHM     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-08 18:03
Ciezko okreslic dlaczego Ci przetrzymuja nie okresliles jakie maja zastrzerzenia. Mi raz przytrzymali bo im daty sie niezgadzaly znaczy sie kiedys bylo ,ze mogles wyslac wniosek kiedy sie chcialo , a teraz jest ze dopiero jak ci klijent zaplaci.A w drugim przypadku kiedys nie trzeba bylo wpisywac numeru wniosku teraz jest to wymagane.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2011-07-08 21:08
Marekgd: mozesz zamailowac do osoby prowadzacej twoje rozliczenia i zadac konkretne pytania. Powinienes dostac odpowiedz w ciagu 3 dni.

Nic wiecej raczej nie mozesz zrobic.
  Profil uzytkownika: Lunab     
Marekgd


Wpisów: 54
Od: 2007-11-01
2011-07-09 19:25
Dzieki za informacje.Mam Rewizora ktory koresponduje z moim tz. Hadlegare.Jak wczesniej pisalem 1 klient zadzwonil do Skatu zeby wstrzymac zaplate jego faktury,poniewaz uwazal ze nie ukonczylem prac.Poprawilem co chcial i zadzwonil ze juz.ok.Natomiast urzednik w dalszym ciagu nie wyplaca kasy,co jakis czas wysyla zapytania do kolejnych f-r.Jak wspomnialem tych faktur jest okolo 20,za rozne uslugi,bud,sprzatajace i inne.Mam pytanie czy moze jak rewizor sobie nie radzi czy ktos zna prawnika lub kogos ktory w moim imieniu moze wystapic przed Skat.
Pozdrawiam

  Profil uzytkownika: Marekgd     
EHM


Wpisów: 565
Od: 2010-09-24
2011-07-10 01:16
W takiej sytuacji to bym się skonsultowała z innym rewizorem. Może nawet i szwedzkim biurem księgowych. Przy tylu usługach co oferujesz, powody zwłoki mogą być różne.

A co myślę o Twoim rewizorze, to zachowam dla siebie...
  Profil uzytkownika: EHM     
EHM


Wpisów: 565
Od: 2010-09-24
2011-07-10 01:24
A przed Skatt to zawsze Ty odpowiadasz. Możesz kogoś wynająć by Cię reprezentował, ale jak sknoci to i tak Ty odpowiadasz. Od wynajętej osoby możesz potem dochodzić rekompensaty, w zależności od zawartej pomiędzy Wami umowy.
  Profil uzytkownika: EHM     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rot Avdraget Zwrot
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony