Odwiedzin 37800229
Dziś 673
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Pomocy Sprzedalem auto i co dalej!!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPomocy Sprzedalem auto i co dalej!!!!
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-06-30 21:52
Hej. Mam teraz problem tego typu ze sprzedalem auto polakowi bez person nr, wysłałem del 2( export), tablice i podanie o tablice exportowe. tablice mi chyba odeslali,bo cos przyszlo takiego ale nie ma mnie w domu i to napewno nie exportowe. Problem jest takie ze sprzedalem auto kiedy miało jeszcze przeglad i podatek ale ze nowy wlasciciel zwleka nadal z zabraniem go do polski to chyba auto jest nadal na mnie zarejestrowane ale nie ma juz podatku i besu. Nie chce placic podatku za niego skoro nie jest mój. Co powinienem zrobic. Del 1 jemu dalem. Zółty wyslalem. Umowe mam Dodam ze nr rej jbp253. Moze ktos wyczyta wiecej niz ja
  Profil uzytkownika: jaguar18     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-02 13:46
skoro sprzedales auto , to powinienes wypisac zolty dowod na ta osobe , zrobic kopie paszportu , i zakreslic w zoltym dowodzie , ze go wyrejstrowujesz .. (X - AVSTÄLLNING)
Tam pisze : Avställning eller påställning i samband med ägarbyte
tam trzeba bylo zaznaczyc ze go wyrejstrowujesz , to bys nie musial placic podadtku i ubezpieczenia ..
Teraz zadzwon i sie dowiedz oco chodzi , skoro nadal widnieje na Ciebie , napewno Cie poinforumja co sie stalo .
  Profil uzytkownika: szary     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-02 17:54
Wszystko sie zgadza moze co napisales i dzieki ale podkreslam ze ta osoba nie miala szwedzkiego person numeru. Jak juz napisalem wyslalem zółty dokument z zaznaczonym EXport I PODPISEM TYLKO MOIM( taka isntruckja jest na podaniu o tablice na wywóz auta ze szwecji czyli te czerwone) Jest napisane wyrazne ze mam wyslac:
1. Tablice z samochodu
2. Zólty dokument z podpisem i fajeczką na EXPORT oraz podanie nowego wlasciciela o tablice exportowe.

Plus dodoane jest ze musi byc podatek oraz przeglad. Spzedajc auto miało ono przeglad i podatek ale juz sie skonczylo a nadal jest w szwecjii i nowy wlasciciel jezdzi na lewych tablicach od jakiegos malucha.

Wyczytalem ze zeby auto udokumentowac w szwecjii ze jest gdzie indziej zarejetrowane musi mi nowy wł wysłac dowód np w tym przypakdu z Polski. No ale jesli ma do daleko w d..... to co ja mam robic skoro auto nie jest juz moje :/

POMOCY.
  Profil uzytkownika: jaguar18     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-02 18:32
nic nie szkodzi ze nie miala szwedzkiego nr , ale skoro przepisales na ta osobe to ona tez sie musi podpisac , i w dowodzie musisz podac szwedzki adres tej osoby co kupila .. , podruge kiedy sprzedajesz auto , musi miec wazny przeglad i zaplacony podatek , ale tak nie wyglada w Twoim przypadku .. , nie masz przegladu i nie zaplacony podatek za auto ..
  Profil uzytkownika: szary     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-02 20:05
no wlasnie pisalem ze auto zostało SPRZEDANE jak jesszcze miało przegląd . Skatt i bes skonczyl sie 31 maja a auto sprzedalem i papieriu wyslalem 2 tygdonie wczesniej to ze teraz mamy lipiec i problem nie jest rozwiazany to chyba wina tylko kupujacego ze nie wywióżl auto do polski.

na forum poloni pisze wyrazne pewna osoba ze zaznacza sie export i TYLKO ja podpisuje a do tego dołaczam podpisany przez Kupującego wniosek o tablice czerwone zyli exportowe.

To w takim razie czy jest cos co moge jeszcze zrobic aby sie tego problemu pozbyc ? Jak zamówie duplikat zółtego i wysle i zaznacze ze chce wyrejetrowac to problem podatku zniknie????
  Profil uzytkownika: jaguar18     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-02 21:57
jedynie co teraz mozesz chyba zrobic to wejsc na ich strone i zrobic avställning , jesli masz niebieski dowod i tam jest kod , a najlepiej zadzwon donich i zapytaj sie , bo auto nadal stoi na Ciebie ..
  Profil uzytkownika: szary     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-04 17:03
nieraz sprzedawalam auto do polski i ani razu nie wpisywalam szwedzkiego adresu kupujacej osoby.Musza byc dane kupujacego zaznaczone ze export i podpisY . Po drugie jesli ten co od ciebie kupil nie dostal od ciebie zultego i niebieskiego del 1 i del 2 to on go w polsce nie zarejestruje.Ty w tym przypdku zamawiasz sobie jeszcze przed sprzedarza duplikat zultego by odeslac do urzedu ze sprzedales auto (KUPUJACEMU DAJESZ TEN CO MIALES W DOMU A WYPISUJESZ TEN NOWSZY) .Teraz jest ponoc cos takiego ze w polsce zdaje sie tablice szwedzkie i polski urzad odsyla je do szwecji(ale tego niewiem na 100%). Kolejna sprawa by go w polsce zarejestrowac potrzebuje umowe spisana taka jak sie wypisuje w polsce sprzedajac samochud.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-04 17:12
http://www.transportstyrel sen.se/sv/Vag/Fordon/Av-och-pastallning/A vstallning-av-fordon/
WEJDZ SZYBKO NA STRONE I ZRUB AVSTELLNING BO LECI CI ZE MUSISZ ZAPLACIC PODATEK I UBEZPIECZENIE.im szybciej tym mniej zaplacisz podatku. Ubezpieczenie kiedy ci sie konczylo? jesli miales jeszcze wazne UBEZPIECZENIE to dostaniesz zwrot.JESLI NIE TO MOZESZ DOSTAC ZA KAZDY DZIEN ODSETKI W MOJEJ UBEZPIECZALNI TO COS OK 180DZIENIE
  Profil uzytkownika: gusia2425     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-04 17:52
jak nie masz ubezpieczenia to nie ubezpieczalnie bierze odsetki .. tylko - TTF ( Trafikförsäkringsförening) i biora za kazdy dzien 105,88kr.
  Profil uzytkownika: szary     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-04 18:08
a to bycmoze za osobowy bo mi raz przyszlo za busa te 180za dzien
  Profil uzytkownika: gusia2425     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-05 00:25
Ok czyli jednak ja Wam wytłumacze co trzebą zrobic i co Ja zrobiłem zle. :


Wszystko to co napisalem i to co wysłałem było ok ale odrzucili podanie o czerwone tablice ponieważ wniosek o nie, pomimo tego ze wysłałem jeszcze jak przeglad był to było to za póżno. jak bes sie konczył mi 31 maja to najpózniej moglem otrzymac tablice 31 KWIETNIA tak aby na czas tablic auto miało przeglad jeszcze ważny. To po pierwsze. Nie swiadomy tego co mam zrobic wyjechalem do norwegii bo moja firma ma tam swój oddzial wiec o aucie nie myslalem.

dzisiaj naszczescie jestem juz w szwcjii i co sie okazało musze i zapłaciłem oczywiscie podatek. Ubezpieczenie cały czas jest wazne bo ubezpieczalnia nie otrzymała info ze auto ma innego wł bo taka opcja nie wchodziła w gre. mam autogiro wiec wiem czemu mi pobierało .

Teraz jak juz mam skatt i ubezpieczenie to musze zrobic oczywiscie badanie, którego chcialem uniknac sprzedajac auto bo na 98& by go nie przeszedl. Ale sytuacja sie zmieniła wiec zeby całą procedure ukończyc to trzeba ja zacząc od początku.

Mam umowe spisaną po szwedzku w dniu przekazania auta ale formalnie auto jest nadal moje. Zamówiłem wiec del 1 i del 2 ponownie.

Przez tel dowiedzialem sie ze wszystko było ok oprócz tych 30 dni besu które musi auto miec jak chce załozyc czerwone tablice, nowy wł powinien wysłac ubezpieczenie z Polski na nr VIN. oraz raport z poprzedniego besu.

Na forum jest info na temat innego systemu jak przerejestrowac auto i chyba sie teraz do niego zastosuje bo tak jak napisałem cała procedura musi sie odbnyc od poczatku , oczywiscie oprócz przekazu pieniędzy za auto.


co do podpisu drugoej osoby na zółtym papierze to wyrazne pani w trafikstyresen czy jakos tam powiedziala ze nie musi byc bo wszystkie dane nowego wl załaczam w podaniu tej osoby o tablice( polskii adres, szwdezki adres na otrzymanie przesyłki) podpis itd. Ale na zółtym zaznacam EXPORT i podpisuje sie tylko Ja.

Cała frajda z tego ze jak odesłałem im tablice z auta to przysłali mu wypasione nowe tablice, za które i tak zapłaciłem 160 kr

jak ktos nie wie jak przerejestrowac auto ze szwecjii to niech tego nie czyta bo sie pogubi. Lepiej korzystac ze sprawdzonych zródeł.

A ja teraz albo kupie jakis rocznik 2010 zeby go nie spzrzedawac dopuki nie połapie sie ze szwedzkim albo przyjade starym gratem z Polski

Jakbym wiedzial ile to mnie nerwów bedzie kosztowało to wolałem tego opla postawic i wyrejestrowac zeby zgniło

Odnosnie podatku co zaplaciłem to mi go zwrócą ale dopiero jak nowy wł zarejestruje go w Polsce chyba nie ?

Jak auto nie bedzie uzywane w Szwecjii to róznica podatku jest zwracana.
  Profil uzytkownika: jaguar18     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-07-05 09:25
Podatek przechodzi na nowego właściela, ale przy eksporcie tak jak Ci pisał Szary, zaznacz avställning.

Wtedy zwrócą Ci podatek i przestanie działać ubezpieczenie (jeśli masz tylko OC) ewentualnie ubezp. przejdzie na garażowe jeśli masz AC. W dniu zarejestrowania zmiany właściciela ubezpieczenie będzie anulowane, obojętnie jakie by nie było.
  Profil uzytkownika: mabr     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-05 10:32
Z tablicami to zawsze umawialam sie z klIentem by po przejezdzie do polski odsylal mi do szwecji.Dziwne jest to ze skoro na zÓltym del bylo napisane ze jest nowy wlasciciel nawet bez podpisu nie dosc ze nie przepisali samochodu to i tak odeslali ci nowe tablice.
Co do umowy to zawsze pisalam po polsku znaczy sie Twoj szwedzki adres nowego klIenta polski adres na polskiej umowie ktora mozna w wzorach znaleZc w necie. Ta umowa to wazna jest w polsce do przerejestrowania http://www.google.com/sear ch?rlz=1C1SKPL_enSE427SE427&aq=0&oq=UMOWA &sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=umowa+kupna+s przeda%C5%BCy+samochodu
Na tym zÓltym del co bEdziesz dawal dla klIenta musza byc dwa podpisy data, do gÓry dane tak jak bys auto sprzedawal w szwecji w miejscu perszonu wpisz nowego wlasciciela pesel wiem nie zmiesci sie ale to nie musi w polsce na to nie zwracaja uwagi waZne ze jest wpisane.
Pozatym nizej co wpisuje sie dodatkowe informacjie wpisz BIL EXPORT TILL POLEN
IMIE NAZWISKO KUPUJACEGO Z PELNYM ADRESEM PLUS NIP I NUMER DOWODU. Tak wypelnione del 1 i del 2, dawalam dla klIenta i odsylalam tu w szwecji jak do tej pory nie bylo z tym problemu. Zas jeszcze co mozesz zrobic to jak w polsce klIent przerejestruje samochÓd to popros go o kopie dowodu rejestracyjnego i wyslij do urzEdu w szwecji.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-09 19:37
mam jeszcze pytanie czy te naklejki na tylne rejestracje to jeszcze obowiazuje bo ja dostalem wlasnie nowe tablice i tej naklejki nie mam. ale auta jest ubezpieczone i podatek juz oplacilem. Nie mam tylko jeszcze besu co moze byc kłopotliwe bo auto jest w kiespkim stanie :/.

A drugie pytanie brzmi czy nowy własciel zarejestruje auto w polsce jak mu dam te 2 dokumenty( del1 i de12), tablice ale nie ma auto szwedzkiego przegladu? Załozył tareaz jakies lewe tablice z Polski i nawet mu sie udało podczas kontroli drogowej bo mu dowodu polskiego nie sprawdzili

Ale jakby na tych lewych tablicach to auto wywiózł to czy wlasnie zarejestruje auto w polsce? oczywiscie na miesjcu by juz założył te szwdzkie tablice i mialby oba dokumenty .

  Profil uzytkownika: jaguar18     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-07-09 20:19
Pierwsze pytania !

NIE !
Nie obowiazuja !

Na drugie, toi sie na polskich forach pytaj, bo my mieszkamy w Szwecji i jak mamy wiedziec, czy to przejdzie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-09 22:00
No kolega widze ze tu zabłysnął. Nie miej jednak dzieki za odpowiedz

Ja tez mieszkam w Szwecjii ale to forum nie jest tylko dla tych którzy są w Szwecjii jak zauważyłes a podane przezemnie pytanie jest jak najabardziej odpowiednie tutaj bo wczesniej wypoowiadały sie osoby które mają do czynienia z takimi sytuacjami zarówno od strony Szwecjii jak i spraw zwiazanych z autem w Polsce. Wiec mam 99% pewnosci ze moge otrzymac odpowiedz na to pytanie zarówno i na tym forum
  Profil uzytkownika: jaguar18     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-10 11:57

Co do naklejek to dawno nie obowiazuja ze wzgledu oszczednosci
Co do drugiego pytania tak jesli dasz del 1 i del 2 do tego umowe o ktorej juz wspominalam to nowy wlasciciel zarejestruje samochud. Co do przegladu to niema znaczenia ZE niema juz szwedzkiego przegladu itak musi zrobic obowiazkowo pierszy przeglad w polsce.
procedura jest taka
1. po zajechaniu do polski nowy wlasciciel idzie do urzendu celnego zabiera del1 i del2 plus umowe. (dodam niech zrobi sobie kopie tych dokumentow)
2. zalatwia tlumaczenia del 1 i del2 (koszt ok 200zl)
3. z wystawionymi dokumentami z urzendu celnego tlumaczeniem jedzie na przeglad
4.pozatym musi zaplacic recykling(500zl ale niewiem dokladnie w ktorym urzedzie to chyba mu powiedza w celnym)
4. jak juz skompletuje dokumenty to idzie do urzendu razem z tablicami teraz trzeba je ponoc miec i zdac w polsce w urzedzie.Wcale nie musi nawet do urzendu jezdzic tym samochodem.

Co do tej kontroli to jak to bylo w szwecji to wcale nie dziwne tu dowodow nie sprawdzaja bo tak by ich raczej nie rozumieli a same sprawdzenie w polsce za dlugo by im to zajelo czasu. Mam znajomego co dwie godziny sprawdzali ,ze sobie wkoncu odpuscili.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-10 11:59
juz wiem recykling te 500zl to w skarbowce oplaca
  Profil uzytkownika: gusia2425     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 12:21
co do naklejki to nie z oszczednosci , tylko boja sie ze nr rejstracyjne sie zkoncza i jest szansa ze bedziemy mieli 7 cyfrowe

Jak kolega pojechal autem do polski z dwoma dowodami to niech zarejstruje je w polsce , i przesle Tobie kopie polskiego dowodu ze auto zarejstrowane w polsce , zebys mogl je tu w szwecji wyrejstrowac .
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 12:23
zamow sobie nowy zolty dowod , i jak wysle ci tablice i kopie dowodu to wyslij im ze jest wyrejstrowane . X export .
  Profil uzytkownika: szary     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-10 12:38
szary sorki ale malo jestes w temacie tablice szwedzkie sa wymagane w urzedzie w polsce i urzad je zabiera wiec raczej nie mozna odeslac tych tablic do jaguara a jedynie nowy wlasciciel moze wyslac kopie dowodu rejestracyjnego i o tym tez juz bylo pisane.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-07-10 15:03
Wlasnie dlatego rada Bolka zeby pytac w Polsce wcale nie byla zla. Przepisy sie tam zmieniaja zbyt czestyo i na dodatek sa roznice regionalne w ich interpretacji.
  Profil uzytkownika: mabr     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 16:12
Dzieki serdecznie wszytskim co tu pisali te odpowiedzi. Nie wyglada to tak skomplikowanie jak myslałem

Najbardziej przydała mi sie odp na temat besu bo byłby z nim problem a skoro nowy wł nie boi sie przejechac na prom na innych tablicach to juz jego problem .

Załawtienie tablic exportowych to chyba ta trudniejsza opcja wiec narazie z niej nie skorzystam.

Co do pytania na polskim forum to tłumacze ze ja chciałem wiedziec co ja mam zrobic z tym probloemem mieszkając w Szwecjii. Ale ze nie jestem ham to tez próbowałem sie dowiedziec w sumie na ineteres nowego własciela zeby niie mial potem problemów.

Jak juz bedzie po wszystkim to dam znac.

Serdeczne dzieki

  Profil uzytkownika: jaguar18     
stefik


Wpisów: 46
Od: 2009-12-11
2011-07-10 19:13
gusia2425


Wpisów: 252
Od: 2009-01-12
2011-07-10 12:38szary sorki ale malo jestes w temacie*****przyganil kociol garnkowi
  Profil uzytkownika: stefik     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 19:22
gusia2425 , myslisz sie... nie bede tobie tlumaczyl bo za duzo by pisac , i tak nie zrozumiesz , a nie zastanawialo cie po co sa nr czerwone do importowania ??

a zreszta poczytaj sobie wariat 2 :

http://transportstyrelsen. se/sv/Vag/Fordon/Export-och-tillfallig-re gistrering/Export-av-fordon/
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 19:23
niemcy tez sprzedaja auta z orginalnymi nr rejstracyjnymi ??
  Profil uzytkownika: szary     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-07-10 19:28
Ale ze nie jestem ham to tez próbowałem sie dowiedziec w sumie na ineteres nowego własciela zeby niie mial potem problemów.

Tylko, ze po chamsku sie zwrocilkes, do mnie, ale to szczegol...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-10 19:44
pisze to z wlasnego doswiadczenie nie jeden samochud pomagalam kupic znajomym do polski i sama sprzedawalam swoj. Ani razu nie zamawialam tych czerwonych tablic. A to ze sa one nie oznacza ze jest obowiazek je zamawiac kto ci udowodni ze jechales po kolach zawsze moze jechac laweta lub wykupujesz ubezpieczenie przejazdowe na 3 dni na te tablice co byly.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2011-07-10 19:50
Jakis miesiac temu sprzedawalam samochud do polski nie zamawialam zadnych czerwonych tablic samochud pojechal na tych tablicach co byl.
  Profil uzytkownika: gusia2425     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 20:02
gusia2425, ja tez , ja tez ufam moim znajomym i sprzedam im auto z moimi nr rejst. , i wiem ze mi odesla i wysla kopie dowodu ze moge go pozniej wyrejstrowac . Jesli sprzedaje auto komus nie znajomemu , lub komus do estoni , to wole wlasnei wariant drugi , zatrzymuje nr szwedzkie i zalatwiam rejstrascje exportowe zeby nie miec problemu .
  Profil uzytkownika: szary     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 20:03
Ok Bolek moze i zle odebrałem te ostatnie zdanie bo uważam ze napisałes cos w stylu "my juz nie jestesmy Polakami bo zyjemy w Szwecjii wiec nie interesuje nas strona Polska ".

Tak to poprostu odebrałem. Wypowiedz na pytanie była zwięzła i na temat i za to napisałem ze DZIEKUJE ale to ostatnie zdanie potraktowałem troche z dystansem.

  Profil uzytkownika: jaguar18     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 20:13
a co do tych tablic o które teraz rozgorzewa to zgadzam sie z szarym ale nie wiem czy opcją nie jest poprostu zamówienie duplikatów tablic ? O tym chyba ktos pisał na forum.

Facet któremu sprzedałem auto nie jest moze bliskim znajomym ale opisana przezemnie sytuacja pozwoliła mi na tyle mu zaufac ze juz pojedzie na tych moich tablicach i na moim ubezpieczeniu do Polski. A ja wtedy jak bedzie juz w Polsce wyrejetruje auto i poczekam na dowód. Jak bede potrzebował tablice to i zamówie duplikaty .

  Profil uzytkownika: jaguar18     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-07-10 20:19
odebrałem te ostatnie zdanie bo uważam ze napisałes cos w stylu "my juz nie jestesmy Polakami bo zyjemy w Szwecjii wiec nie interesuje nas strona Polska ".

Oczekujesz, ze beda tu pisac ludzie, co mieszkaja tu rok i juz ?

Mieszkam, dobre kilka lat dluzej, ale przpisow polskich, juz nie znam, czy to dziwne ???

  Profil uzytkownika: bolek1970     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 20:57
Ok nic nie uważam Od strony szwdzkiej wiem juz wszystko :


Bardzo dziekuje BOLEK. Uradziłes mi najwiecej rad Serdeczne Dzieki

Tą dyskusje chce zakonczyc i czy mieszkasz 1 rok czy 100 lat to poprostu daj sie wypowiedziec tym co wiedzą co sie robi w Polsce i nie sądze zeby gusia czy szary byli od miesiaca w Szwecjii a i tak wiedzą od Ciebie wiecej co sie robi w Polsce , albo przynajmniej próbowali a nie odsyłali mnie na polskie forum

BOLEK jeszcze raz SERDECZNE DZIEKI

  Profil uzytkownika: jaguar18     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-10 21:07
jaguar18 , tak jak pisalem wczesniej , niech odesla ci nr szwedzkie i kopie dowodu polskiego , a ty zamow sobie nowy zolty dowod , i odeslij im jako export z kopia dowodu polskiego i nr rejstracyjne .
  Profil uzytkownika: szary     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-07-10 21:14
jaguar, nie o to chodzi !!!

Czasem, moja mama mnie prosi oznalezienie czegos na temat serwisu skody w Polsce ! Co mam wtedy zrobic ???

Uwierz mi, ze polacy to eksperci w sprawach zalatwiania spraw w Polsce (i forum roznego typu, jest pod dodstatkiem).

Od razu widac, ze gosc z humorem i dystansem, jestes, wiec sam, tez pozdrawiam, i mam nadzieje, ze sprawa juz zalatwiona !
Jak cos, to zawsze sluze pomoca (kontakt, w profilu GG i meil).


pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 21:18
Dzieki Szary Tak zrobie

Nie chce juz ,maglowac tematu ale doszedł nowy wątek

Nowemu włascielowi auto sie zepsuło i moze go naprawi a moze nie. Jutro da mi znac i mozliwe ze wezmie auto na lawete i zawiezie do Polski.

No ale ........ ja w takim przypadku to chyba tylko moge wyrejestrowac auto bo przecierz nie moge czekac w nieskonczonosc na ten dowód :/

Kurcze jednak na sprzedającym ciazy troche wiecej obowiazków niz tylko umowa kupna i przekazanie gotówki :/

Nie wiem czy to nazwac nauczką czu nie ale grubo sie zastanowie nastepnym razem nad kupnem starego auto a tym bardziej na sprzedanie go komus spoza Szwecjii.
  Profil uzytkownika: jaguar18     
jaguar18


Wpisów: 195
Od: 2011-06-24
2011-07-10 21:26
BOLEK mysle ze te wpisy moje, Twoje i innych swiadcza o tym ze polacy potrafią pomagac sobie nawzajem.

Nawet jak musza odpowiadac na czyjes uperdliwe pytanie < pisze tu o moich> potrafią to robic w sposób kulturalny i cierpliwy.

A w efekcie dało to pewnie odpowiedz 10000 innym forumowiczą, którzy to przeczytali


Także POLSKA ZAWSZE GÓRĄ.

To bede powtarzał dzieciom( których jeszcze nie mam )

Pozdrawiam wszystkich
  Profil uzytkownika: jaguar18     
Forum -> Auto-Moto -> Pomocy Sprzedalem auto i co dalej!!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony