Odwiedzin 37797088
Dziś 865
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Po slubie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPo slubie
Karol.Z


Wpisów: 9
Od: 2011-06-23
2011-06-23 09:55
Witam , tydzien temu wzielismy slub cywilny w Szwecji,po uroczystosci dostalismy Vigselbevis . Czy My musimy sami isc do Skatteverket i zmienic stan cywilny oraz nazwisko zony czy Urzad sam wysyla dokumenty ??
Dziekuje za odpowiedzi
  Profil uzytkownika: Karol.Z     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2011-06-23 10:09
Sam wysyla dokumenty.
  Profil uzytkownika: tittut     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2011-06-23 10:10
Gratulacje
  Profil uzytkownika: tittut     
Karol.Z


Wpisów: 9
Od: 2011-06-23
2011-06-23 10:21
Dziekujemy
  Profil uzytkownika: Karol.Z     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-06-23 10:37
Gratulacje! Stan cywilny zmienia sami, nazwisko chyba musi zona zmienic bo automatycznie nie zmieniaja.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Karol.Z


Wpisów: 9
Od: 2011-06-23
2011-06-23 10:42
To znaczy przed slubem zona wypelniala blankiet na zmiane nazwiska ale zadnej odpowiedzi nie dostalismy ze skatu
  Profil uzytkownika: Karol.Z     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-23 11:09
chce tylko powiedziec, ze jesli chodzi o zmiane szwedzkich dokumentow to nie ma takiej paniki jak w PL.
nie trzeba w dzien po slubie juz leciec i wymieniac.
jak jest wazny to jest wazny

tak samo polski paszport: mozna go uzywac na stare nazwisko az do konca waznosci dokumentu
  Profil uzytkownika: iza     
maryjka
Åsele


Wpisów: 290
Od: 2010-01-10
2011-06-23 12:18
Gratulacje! Jesli wypelnialiscie dokumenty na zmiane nazwiska to nie trzeba sie o nic martwic.
Przyjdzie papier ze skatu ale oni sie nie spiesza.
Ja juz po tygodniu mialam zmiane a moja kolezanka szwedka czekala miesiac mimo,ze dzwonila i dopytywala sie.
Najprostrzy sposob - ja logowalam sie na swoich stronach i widzialam zmiany od razu. Wystarczy sprawdzic jakis rachunek. Zmieniaja automatycznie ale czasami musi to potrwac niestety.
  Profil uzytkownika: maryjka     
pattison


Wpisów: 19
Od: 2011-06-23
2011-06-23 13:43
Witam :)

Ponieważ dołączam do grona zamorskich emigrantów mam jedno dość istotne pytanie. Za kilka dni wychodzę za mąż i wspólnie z narzeczonym, który od kilku lat mieszka i pracuje w Szwecji, postanowiliśmy spróbować północnego życia we dwoje. Ślub mamy w Polsce, natomiast wszystkie dokumenty wyrobimy już po przyjeździe do Szwecji. Narzeczony ma wyrobiony numer personalny, zaświadczenie o zatrudnieniu, konto bankowe, itd., natomiast o czym ja muszę wiedzieć, jakie polskie dokumenty powinnam mieć ze sobą. Ktoś kiedyś wspominał, że jako małżeństwo dostaniemy wszystko z automatu, nie mniej jednak zastanawia mnie co z aktem ślubu - w jakim języku powinien być sporządzony / przetłumaczony, czy w ogóle jest to wymagane. Dowód osobisty na nowe nazwisko wyrobię jeszcze w kraju, z paszportem nie zdążę, co najwyżej złożę wniosek o jego wymianę.
Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Pozdrawiam, P.
  Profil uzytkownika: pattison     
kaha_191


Wpisów: 4
Od: 2009-01-16
2011-06-23 14:57
Jak przyjedziecie tu po slubie idziesz najlepiej razem z mezem do skatu i wypeniacie papier na zmiane nazwiska i dolaczasz do tego akt slubu musisz miec orginal ktory oni skopiuja i ci oddadza. Akt w wersji polskiej nie musisz tlumaczyc. I to wszystko sa to aktualne dane dlatego ze pol roku temu wlasnie to robilam. Jesli pojdziesz sama wypelnisz tylko na siebie i oni przysla do domu papier ktory bedzie musial podpisac twoj maz potwierdzenie zmiany stanu cywilnego tak bylo u mnie bo ja poszlam sama.Powodzenia
  Profil uzytkownika: kaha_191     
tylkoraz


Wpisów: 283
Od: 2011-05-17
2011-06-23 20:28
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: tylkoraz     
pattison


Wpisów: 19
Od: 2011-06-23
2011-06-25 14:59
Nazwisko zmienię jeszcze w Polsce, potem zostaje tylko potwierdzenie, że jesteśmy małżeństwem, tak? Akt rozumiem też miałaś wyłącznie Polski? Dzięki za wszystkie informacje
  Profil uzytkownika: pattison     
Forum -> Życie w Szwecji -> Po slubie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 15 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony