Odwiedzin 37815744
Dziś 1568
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Problem z 3 Mobile Bredband

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorProblem z 3 Mobile Bredband
polak_44


Wpisów: 46
Od: 2007-06-01
2011-06-20 13:14
Witam!
Mam internet typu Mobile Bredband od firmy 3. Korzystam z ich usług od jesieni 2008. Miałem wtedy modem starszej generacji- taki biały owalny- trochę w kształcie jajka.
Mój Abonnemang to: 7,2Mbit/s. Nie była to może zawrotna prędkość, ale jak na moje potrzeby w sam raz. Do momentu, kiedy tydzień temu otrzymałem od nich komunikat, że przekroczyłem limit ilości ściąganych plików- i od tego momentu ograniczają mi prędkość surfowania. Mogę wrócić do pierwotnej prędkości poprzez wykupienie u nich dodatkowej ilości ściąganych plików.
Wszedłem wtedy na ich stronę internetową i zobaczyłem, że w tej samej cenie mają opcję: 3Bredband Max upp till 32Mbit/s i nieograniczone surfowanie. Więc wszedłem w tę opcję- zrobili mi uppgradering do tej szybszej prędkości i dali nowy mniejszy modem koloru czarnego, przy czym karta SIM została ta sama. Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji, ale niestety mój mobile bredband chodzi tak samo wolno.
Zadzwoniłem na ich kundtjanst- powiedzieli że trzeba wyjąć kartę SIM z modemu, poczekać ok. 20 min., włożyć ponownie i bedzie OK. Zrobiłem tak, ale nadal jest wolny- nic się nie zmieniło.
Odinstalowałem więc ten mały nowoczesny czarny modem i zainstalowałem ponownie ten większy- biały owalny. Wsadziłem tam kartę SIM i też nic. Później poszedłem do nich, to dali mi nową kartę SIM. I znów wsadziłem najpierw do tego nowoczesnego, później do starszego typu i również "klapa".
Sęk w tym, że totalnie nie wiem, co tu może być winne. Ekspedientka powiedziała mi, że jeśli nie SIM-kort, no to ten nowoczesny modem. Ale w tym starszym też chodziło wolno. Z drugiej strony dostałem nową kartę SIM, z którą też robiłem próby...

Czy jest możliwe, że mój komputer ma wirusa, który te problemy powoduje?
Jeszcze dodam, że tego uppgraderingu dokonałem dokładnie 15 czerwca, w środę.
Z góry bardzo dziękuję za porady!

Aha- w umowie jest taka kwestia: "Senast 10 dagar efter att vi mottagit ditt underskrivna Abonnemangsavtalet blir avtalet bindande for oss, om vi inte dessforinnan meddelat dig att vi inte kan godkanna din Abonnemangsansokan."
Czy to oznacza, że oni mogli poprostu jeszcze nie dokonać tego uppgraderingu?
  Profil uzytkownika: polak_44     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-06-21 10:15
jakbyś musiał czekać te 10 dni to by Ci może powiedzieli o tym w kundtjänst. Ale może. A może być też tak, że w Twojej okolicy nie ma zasięgu na ten szybszy net. Jak masz laptopa to weź go najlepiej do centrum miasta i tam sprawdź sobie prędkość.
  Profil uzytkownika: qwerty633     
polak_44


Wpisów: 46
Od: 2007-06-01
2011-06-22 01:16
Dzięki za odpowiedź Qwerty. Wczoraj udało się mi rozwiązać ten problem. Okazało się, że zarówno modem jak i SIM karta były dobre. Jednak cały czas miałem tę blokadę wynikającą z przekroczenia limitu poboru. No i oni zdjęli mi ją, tak że w tej chwili chodzi znakomicie- różnica w prędkości bardzo widoczna. Prawdziwa rakieta!!
  Profil uzytkownika: polak_44     
Forum -> Komputer i człowiek -> Problem z 3 Mobile Bredband
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony