Odwiedzin 37782871
Dziś 3194
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zwolnienie lekarskie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzwolnienie lekarskie
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2011-06-19 21:44
miesiac przed porodem otrzymalam zwolnienie z parcy od lekarza. zanioslam je do pracy oraz wyslalam kopie zwolnienia do forsakringkassy. o ile sie orientuje to pracodawca zglasza mnie po 14 dniach do forsakringkassy i dalekj placa mi oni swiadczenia. pierwszy raz jestem na zwolnieniu ale dzowniac do forsakringkasy dowiedzialam sie ze moj pracodwaca nie zglosil tego faktu. czy w zwiazku z ty,m niedopatrzeniem z zjego strony moze mi wstrzymac paltnosci forsakringakaasa. kobieta mowila mi ze wy wystarczy ze to teraz zrobi ale minelo juz sporo czasu, zwolnienie bylo od 2 maja do dnia porodu 7 czerwca planowane cc. czy bede miala klopoty. jutro zadzwonie do szefowej i okaze sie ze ona nic nie wie o zwolnieniu bo jak odchodzilamz zparcy ona miala klopoty rodzinne i zastepowala ja inna kobieta. co mama zrobic. okaze sie jeszce ze z parcy tez za 2 tyg mi nie zaplaca...
  Profil uzytkownika: mariolkak     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-06-19 22:01
zrobilas wszystko co nalezy i jest jak napisalas
pracodawca powinien zglosic, moze zapomniala

przypomnij, porozmawiaj nie martw sie na zapas z tego powodu nie bedzie zadnych konsekwencji
inna sprawa ze fk to kaprysna instytucja i nigdy nie wiadomo
komu
kiedy
i czy zaplaci
  Profil uzytkownika: darsim     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2011-06-19 22:59
dzieki za odpowiedz. jutro bede dzwonic do pracy ale obawiam sie ze oni moze nie hcca mi zaplacic za te 2 tyg. bo choc zostawilam zwolnienie jeje przelozonej a awlascowie kobiecie ktora przejela ejje obowiazki jak jeej nie bylo to potem sie okzalao ze ona nie wiedziala ze zostawilam zwolnienie, ale na sczescie znalazlam je w wbiurze ktos przelozyl. ogolnie to w tej firmie jest niezly balagan. zadzwonei zapytam nei bede sie trseswoac na zapas,
  Profil uzytkownika: mariolkak     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2011-06-19 23:02
Din arbetsgivare sjukanmäler dig till Försäkringskassan. Det ska göras tidigt på dag 15 och senast på dag 21 i sjukperioden
znalazlam cos takeigo na stronie forsakringkasy, dlatego zastanawiam sie czy nie ejst juz za pozno bo zwolnienei obejmowalo od 29 kwietnia do 7 czerwca.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-06-20 10:12
tez mialam taka sytuacje, ze szefowa nie zglosila do FK tego,ze bylam chora dluzej niz 2 tygodnie i dostalam pieniadze w sumie z 4-ro miesiecznym opoznieniem. Zadzwonilam najpierw do FK pytac czemu pieniedzy nie ma skoro ja wszystko wyslalam jak nalezalo i oni powiedzieli, ze szefowa nie zglosila to ja bach dzwonie do szefowej grzecznie przypominam i za 2 dni dostalam blankiet od FK z ansökan om sjukpenning czy jakos tak wypelnilam wyslalam i zaraz pieniazki na koncie byly wiec nie martw sie - nie stracisz tych pieniedzy tylko bums dzwon do szefowej i przypomnij
  Profil uzytkownika: Siobhan     
mariolkak


Wpisów: 410
Od: 2006-03-09
2011-06-20 11:56
dzieki za odpowiedz. zadzwonilam dzis do szefowej i mam
nadzieje, ze sie tym zajmie. a kiedy pracodawca ma zaplacic mi za te 2 tyg, jesli zwolnienie obejmowalo
maj to rozumiem ze wyplata nastapi 25 czerwca bo tak sie u mnnie w wfirmie placi. zastanawiam sie tylko jak ona mi obliczy to i czy dobrze bo pracuje na godziny i schemat mam ruchomy. w sumie ponad 3 miesiace zajelo w forsakringkasie obliczenie mojego dochodu, kazali dac dochody z zkazdego miesiaca z zliczba przepracowanych godzin. tez bylo dzwonienie i upominania sie. w w koncu choc zlozylam podanie o graviditspening ponad 2 mieisace przed terminem porodu to nie dostala odp i musialam isc na zwolnienie lekarskei bo gdybym miala zcekac to pewnie pracowalabym do porodu.
  Profil uzytkownika: mariolkak     
Forum -> Życie w Szwecji -> zwolnienie lekarskie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony