Odwiedzin 37798593
Dziś 2370
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Studia zaoczne w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStudia zaoczne w Szwecji
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-02 12:50
Witam,posiadam licencjat z Filologii angielskiej (specjalizacja Język Biznesu),obecnie kończe studia magisterskie.Jako że studia w Szwecji są bezpłatne chciałbym tam wyjechac,pracować i uczyc się.Czy istnieje system studiów zaocznych w Szwecji ? Czy znajomosc jezyka angielskiego jest przydatna?
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-02 19:42
Czy znajomosc jezyka angielskiego jest przydatna?

tak
  Profil uzytkownika: iza     
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-03 11:19
Odpowie mi ktoś na pozostałe pytania ??pozdrawiam
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-03 11:25
FYI- mamy w Szwecji dluugi weekend od srody popoludnia do poniedzialku wiele osob wyjechalo.
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-06-03 11:32
https://www.studera.nu/stu dera/1374.html
tu masz wszystko, po angielsku. istnieja rozne formy flexible learning, jest w czym wybierac. znasz angielski, uzyj googla!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-03 11:40
To co oni piszą wszystko jest piękne Chciałbym info od osoby ,która przerabiała ten temat.Studia w języku angielskim ale czy one sie przydają w szukaniu pracy w Szwecji czy to tylko dla osób które chcą studiować za granicą tzw. sztuka dla sztuki.Nie ukrywam iż nie chciałbym zmarnowac czasu ;p;p
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-06-03 11:47
bartek, a umiesz odpowiedziec na to pytanie, jesli dotyczyloby Polski?
Sytuacja jest identyczna - robisz studia jako sztuke dl asztuki - w Polsce, szwecji czy azerbejdzanie to i tak nic z tego nie bedziesz mial (no, chyba, ze masz bogatego ojca, jedyna mozliwosc). Masz wewnetrzna potrzebe osiagniecia czegos to to osiagniesz niezaleznie od tego, w jakim kraju konczyles studia. I jakie...
ja skonczylam i w Polsce i w Szwecji, ale ze nie jestem jakos szczegolnie nastawiona na rozwoj swojej kariery to szczerze mowiac, gowno mi to dalo. Ale jestem pewna, ze gdybym sie przylozyla.... ohohoho
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-03 11:50
he, he lulu. ja studiowalam paleontologie (geologia) w PL. fajnie tam bylo, ale na szczescie dla ludzkosci nie pracuje w zawodzie
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-06-03 11:54
Niezaleznie w jakim jezyku bedziesz studiowal, z angielskim tak naprawde drzwi pozostaja najszerzej otwarte - nie ograniczasz sie do pracy w szwecji, czy po polsku-do polskich realiow. Jezyk, w ktorym sie bedziesz uczyl nie ma znaczenia.
mysle, ze w szwecji troche latwiej niz w POlsce, jest uslyszec ''ma Pan/Pani zbyt wysokie kwalifikacje'' (niekoniecznie wprost, ale da sie to wyczuc).
Ja zaraz po przyjezdzie tutaj uslyszalam w urzedzie pracy ''phi, sprzatac nie chcesz?? jestes bardzo ograniczona!'' z taka pogarda... miesiac potem przynioslam umowe o prace w miedzyanrodowej firmie produkujacej maszyny budowlane i zobaczylam w swoich dokumentach, ze moja ''doradczyni'' napisala, ze nie nadaje sie na wyzsze stanowiska ze wzgledu na nieznajomosc szwedzkiego i polecaja mi kursy sfi (sorry, ale jest to taki kurs dla malo ambitnych, ktorzy chca sie uczyc jezyka, lecz piec lat ).

jak sie nie bedziesz pchal, to bedzie kupa - niezaleznie od miejsca wyksztalcenia.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-06-03 11:56
ja tak bez sensu to w turystyke wpadlam. owszem, uwielbiam, ale co z tego - i tak mietole ciagle w jakichs PRach, marketingach i handlu...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-03 12:13
hmmm mam już pomieszanie myśli,myśle jeszcze nad Australią,,mam opcje wyjazdu do USA - pewna praca i mieszkanie ale Szwecja bliżej domu.P.s a co studiowałaś w Szwecji?
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-03 12:31
"mam opcje wyjazdu do USA - pewna praca i mieszkanie ale Szwecja bliżej domu"

o rany! ty sie chyba naczytales samych dobrych rzeczy o Szwecji jesli majac do wyboru USA z praca i mieszkaniem zastanawiasz sie nad Szwecja, gdzie nie bedziesz mial nic na starcie...

  Profil uzytkownika: iza     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-06-03 14:37
Czy studia wyzsze to "sztuka dla sztuki"? Obawiam sie, ze tak...
Jedynie medycyna daje zbyt male mozliwosci, by robic po dyplomie "cos innego", a jednoczesnie moc "utrzymac rodzine".
Ciekawe - jak ludzie postrzegaja studia zagraniczne i ich wplyw na budowanie sobie przyszlosci. Moj syn studiuje na uniwersytecie sztokholmskim, a teraz chce to olac i studiowac w Polsce. W sumie... jego zycie, jego bol glowy...
  Profil uzytkownika: Oxen     
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-03 14:42
Iza w USA już byłem wiele razy a skandynawi jeszcze nie zwiedzałem.Znajomi zachwalali Norwegie,Danie - o Szwecji nie słyszałem nic złego ani dobrego więc myślałem że jest podobnie jak w innych krajach skandynawskich.Hmmm problemy egzystencjonalne w wieku 23 lat - masakra ;p;p;p
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-06-03 15:13
To ty chcesz mieszkać, pracować i studiować czy zwiedzać?
  Profil uzytkownika: gosa     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-06-03 15:27
"Studia w języku angielskim ale czy one sie przydają w szukaniu pracy w Szwecji"

Jeśli jednocześnie uczysz się też szwedzkiego, to na pewno nowy język ci się przyda
  Profil uzytkownika: gosa     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-06-03 15:29
A tak serio - tak, studiowanie w Szwecji wraz z:
* poznawaniem języka, kultury i realiów życia,
* zorientowaniem się w sytuacji na rynku pracy, wymaganiach stawianym pracownikom na stanowiska, które cię interesują,
* nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, którzy tu mieszkają
* zadbaniem o uregulowanie spraw formalnych (pobyty, numery, ubezpieczenia), póki nie ma żadnych utrudnień

przydaje się w późniejszym czasie podczas trudnych początków "szwedzkiej kariery zawodowej".
  Profil uzytkownika: gosa     
bartek_rze


Wpisów: 6
Od: 2011-06-02
2011-06-03 17:17
Gosa - skandynawia bardziej mnie intersuje niż USA - byłem w kazde wakacje 5 lat z rzędu - powiem Ci że nie jest żle ale miejsce jest depresyjne (Nowy Jork).Akonto Szwecji - tak chce pracować,uczyć się i jednoczesnie cieszyć sie że to akurat Szwecja a nie Polska.CHciałbym odrazu podjąć tam pracę i studiowac zaoczne w weekendy lub po pracy (nie wiem czy takowy system istnieje w Szwecji).
  Profil uzytkownika: bartek_rze     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-06-03 17:50
Studiując dziennie też da się pracować. Studia są rozplanowane zupełnie inaczej niż w Polsce. Chodzi się na kursy, które trwają pewien czas (od 1 miesiąca do chyba 6), za których zaliczenie zdobywa się określoną liczbę punktów hp, odpowiadającycm ECTS (za krótsze kursy mniej, za dłuższe więcej). Jest pewna dowolność w wyborze kursów, którą ograniczać może ilość studentów na uczelni, program studiów, język (wiadomo, że w Szwecji studiuje się głównie po szwedzku). Zajęcia można mieć w niektóre dni albo od rana do wieczora, albo tylko 2 godz. dziennie, albo z kilku(nasto)godzinnymi okienkami. Zależy na co się zapiszesz. Między kursami możesz mieć wielotygodniowe przerwy lub brak przerw. Egzamin jest na końcu kursu, a nie w sesji zimą i latem. Nie wiem jak wygląda kwestia przenoszenia kursów np. na następny rok. Wejdź na stronę uczelni, która cię interesuje i sprawdź jak tam jest wszystko poukładane.
  Profil uzytkownika: gosa     
gosa
Göteborg


Wpisów: 341
Od: 2011-05-10
2011-06-03 17:58
A w ogóle co i po co chcesz studiować w Szwecji po magisterce w Polsce?
  Profil uzytkownika: gosa     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-06-03 22:17
bezrobocie w szwecji wsrod mlodziezy w twoim wieku
wynosi ponad 20%
wsrod urodzonych za granica ponad 30%

moge sprawdzic dane

wiec zastanow sie czy warto

szwecja to narodoey socjalizm czytaj faszyzm
na pewno chcesz tu mieszkac?
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-06-03 22:25
jak jestes blondynem i masz niebieskie oczy masz wieksze szanse zeby byc zaakceptowanym

akcentu nigdy sie nie pozbedziesz za stary jestes
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-06-04 07:03
http://www.dn.se/ekonomi/v ar-tredje-ung-invandrare-utan-jobb

bezrobocie wsrod mlodiey urodzonej zgranica ponizej 24 lat wynosi w szwecji 33%.
Jestes w stanie temu sprostac?
generalnie w tej grupie wiekowej wynosi 20%
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Studia zaoczne w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 1 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony