Odwiedzin 37803063
Dziś 3507
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Legitymacja pielegniarki w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorLegitymacja pielegniarki w Szwecji
boru53


Wpisów: 34
Od: 2007-01-27
2011-05-22 23:21
Pracuje juz 4 lata jako underkoterska i chcialabym przepisac moj dyplom pielegniarski na szwedzka legitymacje.Moze ktos juz to przechodzil i podzieli sie doswiadczeniami z tej procedury.
  Profil uzytkownika: boru53     
kobitka


Wpisów: 127
Od: 2005-04-18
2011-05-24 10:25
Dlaczego zwlekasz juz 4 lata? Jak masz studia pielegniarskie z Polski ( najlepiej 5 letnie ale zdaje sie ze po licencjacie 3 letnim tez przyznaja ) to trzeba bylo od razu wysylac do Socialstyrelsen.W razie odmowy powolaj sie na dyrektywe unijna.


pzdr kobitka
  Profil uzytkownika: kobitka     
siux.just


Wpisów: 2
Od: 2011-05-27
2011-05-28 12:45
Witam jestem pielegniarka z 10-cio letnim stazem jestem po licencjacie moim marzeniem jest pracowac w szwecji czy ktos moglby mi napisac o realiach znalezienia pracy?
  Profil uzytkownika: siux.just     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-28 18:46
w Norwegii bedzie ci latwiej- nawet szwedzkie pielegniarki tam wyjezdzaja!

na pewno jezyk to podstawa. bez tego nie ma co probowac, bo przeciez ma sie kontakt z pacjentem.
  Profil uzytkownika: iza     
kobitka


Wpisów: 127
Od: 2005-04-18
2011-05-30 21:43
Hej,
Po licencjacie wedlug moich danych nie ma szans. Pewne szanse sa po studiach 5 letnich, ale bez znajomosci jezyka trzeba zaczynac od pracy podpielegniarki w domu opieki spolecznej i tu tez wymagaja chocby SFI ( dlugosc kursu od pol roku do roku jesli sie przyklada ). Na pewno latwiej jest w Norwegii, gdyz tam nawet oferuja kurs jezykowy i zapewniaja miejsce pracy, patrz firmy jak adecco lub manpower.

pzdr
  Profil uzytkownika: kobitka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-31 07:55
w Norwegii bedzie ci latwiej- nawet szwedzkie pielegniarki tam wyjezdzaja!"

rzekomo wedlug ciebie fachowiec w szwecji dostaje prace z dnia na dzien
pielegniarka to nie fachowiec?

"moim marzeniem jest praca w szwecji"

a nie marzylas nigdy zeby zostac krolewna sniezka?

mniej wiecej porownywalne marzenia
prca w szwecji to nie bajka
tylko ciezka charowa za nedzne grosze
W Norwegi za takka sama prace przynajmniej ci zaplaca
  Profil uzytkownika: darsim     
basiak153


Wpisów: 51
Od: 2010-02-10
2011-06-01 13:33
Moze troszke sprostuje to wszystko. Nie jest tak latwo. Ja jestem w Szwecji 4 lata, dostalam prace w tzw."domu opieki" gdzie pracuje 2 lata. Warunek byl taki aby miec skonczone Sfi czyli podstawy szwedzkiego i dyplom conajmniej licencjat pielegniarski.Wiem ze po studium piel. tez przyjmuja.. Ale niestety jako piel. nie mozna pracowac. Musiasz miec skonczony SAS czyli wyzszy stopien jezyka i kurs ktory przygotowuje do pracy piel w Szwecji. Ten kurs mozna zrobic w Södertälje i trwa ok. 1,5 roku. Dawniej bylo latwiej przyjezdzaly piel. i dostawaly prace z podstawami jezyka. Teraz jest to bardziej utrudnione. Wszystkie papiery z Polski sa sprawdzane w Socialstyrelsen i Högskolan , Jezeli spelniaja wymagania szwedzkich dyplomow jestes wysylana wlasnie na ten kurs, pod warunkiem ze sie swobodnie dogadujesz po szwedzku. Powodzenia zycze wszystkim i wytrwalosci......
  Profil uzytkownika: basiak153     
basiak153


Wpisów: 51
Od: 2010-02-10
2011-06-01 13:35
Aha zapomnialam dodac, Bez legitymacji szwedzkiej pielegniarskiej mozna pracowac jako podpielegniarka(pomoc pielegniarki), ale pieniadze tez nie sa zle
  Profil uzytkownika: basiak153     
siux.just


Wpisów: 2
Od: 2011-05-27
2011-06-04 21:09
Dziekuje za informacje,skoro twierdzicie,ze w Norwegii jest łatwiej to moze spróbuje...Jest własnie firma która ogłasza sie w Polsce -Adecco,ktora oferuje szybki trzymiesieczny kurs norweskiego i potem wyjazd ale czy po załatwieniu wszystkich formalnosci bede mogła po takim kursie odrazu pracowac i zarabiac pieniadze z ktorych bedzie mozna sie utrzymac?Nasuwa sie pytanie- Jaki procent pensji i przez jaki okres czasu bedzie pobierac owa firma??Bo przeciez skoro oferuja tak duzo(kurs,znalezienie pracy.zakwaterowania,pomoc w sciagnieciu rodziny)to pewnie duzo sobie policza.
  Profil uzytkownika: siux.just     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-06-04 22:10
no to musisz chyba zapytac w tej firmie.
ale takie rzeczy kosztuja, wiec nic dziwnego ze firma tez na tym zarobi, tak?
jesli zapewniaja kurs, prace i mieszkanie to ja bym sprobowala
  Profil uzytkownika: iza     
kobitka


Wpisów: 127
Od: 2005-04-18
2011-06-06 21:15
Hej,
Jesli jest tak jak w przypadku lekarzy ( onegdaj firma Medena zalatwiajaca kontrakty w Szwecji ) to przez pierwsze trzy lata jest sie na nizszej pensji, ale jest to pensja za ktora mozna przezyc. O takie rzeczy musisz sie dowiedziec w Adecco. Tu w Szwecji praca pielegniarki bardzo rozni sie od pracy w Polsce i dobra znajomosc jezyka jest wrecz niezbedna. Co do tego czy dostaniesz w Szwecji jak basiak135 prace z dobrymi zarobkami nie jestem taka pewna, na pewno wymaga to czasu i uwierz mi lepiej nie tracic czasu na zdobywanie doswiadczenia w tym kraju. Jesli jest kraj , ktory oglasza sie ze ma zapotrzebowanie na kadre pracownicza to trzeba tam uderzac. Przynajmniej ma sie latwiejszy start. Jak sama basiak135 zauwazyla tutaj potrzeba 1,5 roku na uznanie legitymacji pielegniarskiej z Polski a do tego trzeba jeszcze doliczyc kursy jezykowe, ktore zajma ok. 3-4 lat. Popytaj polonii w Norge jak sie tam zyje, jak traktuja obcokrajowcow...
pzdr i powodzenia
  Profil uzytkownika: kobitka     
kasia27


Wpisów: 20
Od: 2010-07-07
2011-06-07 22:28
Witam.
Nie wypowiadam sie zbyt czesto na forum,tym razem jednak czuje ze musze,gdyz ta sprawa jest mi szczegolnie bliska.
Licencjat pielegniarstwa jest uznawany automatycznie wg dyrektywy unijnej poprawionej z dnia 2008 roku(faktycznie wczesniej uznawano tylko magistra).Ja sama zamierzam podniesc kwalifikacje od pazdziernika tego roku,zeby wreszcie moc pracowac w zawodzie i wierzcie mi wykonalam setki telefonow zarowno w kraju np.do ministerstwa zdrowia ,jak i tutaj i czegos takiego jak 1,5 roczny kurs w Szwecji nie istnieje.Pozdrawiam wszystkie pielegniarki bez wzgledu na rodzaj ukonczonej szkoly.
  Profil uzytkownika: kasia27     
basiak153


Wpisów: 51
Od: 2010-02-10
2011-06-09 09:05
w taki razie nie wiem co jest grane. Szkola miesci sie tylko w Sodertaljeoto link http://www.vuxenutbildning en.sodertalje.se/sfa_vard/index.htm



Bez praktyk i bez szkoly zrobionej tutaj niestety nie mozemy pracowac. Mam kolezanki polskie piel. ktore dopelialy tu swoje wiadomosci w szkolach . Jestem na biezaco.
  Profil uzytkownika: basiak153     
kobitka


Wpisów: 127
Od: 2005-04-18
2011-06-15 14:32
Hej,Basiak153

Kasiak napisala, ze zamierza podniesc swoje kwalifikacje, zeby dostac wreszcie prace w zawodzie.Pewnie jest taka mozliwosc jaka podajesz ( i wtedy nie trzeba miec oceny SAS A lub B, edukuja Cie od poziomu SFI i dodatkowo przygotowuja do pracy w tutejszej sluzbie zdrowia, to pewnie pomoc ze strony panstwa i uklon w stosunku do utlandczykow ), ale jest tez na pewno mozliwosc, jesli sie juz ma SAS B i engelska A, zeby zwrocic sie do socialstyrelsen o zapytanie co powinno sie uzupelnic w programie studiow. A tak poza tym to jeszcze raz przypomne, ze warto powolac sie na par. 36 kodeksu Unii Europejskiej, moze sa szanse, ze uznaja papiery bez problemu ? Moze wystarczy potem odbyc jakas praktyke w szpitalu, przychodni by pracowac w zawodzie ? Tak czy siak nie doradzam szwecji i jeszcze raz podkreslam zeby zglaszac sie tam gdzie jest zapotrzebowanie, a obecnie jest ono np. w Norwegii.

pozdr
  Profil uzytkownika: kobitka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-06-15 21:16
mieszkalem kiedys z pielegniarka szwedka pracuje w huddinge
jak wracala z pracy
lzy jej po twarzy ciekly kladla sie na kanapie i patrzyla godzinami w sufit
tal codziennie miala 30 lat
zawsze sie zastanawialem
co oni tsm z nia robia?
nigdy nie dowiedzialem sie
moze ktos mi na forum odpowie

zarobki tez nie rewekacyjne
chyba ze noce i swieta ale wtedy tylko praca i patrzemie w sufit bylo
zadnego zycia
  Profil uzytkownika: darsim     
klara 11


Wpisów: 1
Od: 2011-08-21
2011-08-21 06:32
Witam.
Chcialabym przyznac racje dla Kasi 27, poniewaz nie tak dawno podnioslam kwalifikacje w Polsce i tutaj automatycznie dostalam legitymacje szwedzkiej pielegniarki. Dziwie sie tylko tym osobom co nie maja wogole pojecia albo uslysza cos przypadkiem i wprowadzaja w blad inne osoby. Doksztalcanie polskich pielegniarek po liceum czy studium medycznym skonczylo sie 2006 roku i teraz obowiazuje tylko licencjat.
  Profil uzytkownika: klara 11     
Forum -> Życie w Szwecji -> Legitymacja pielegniarki w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony