Odwiedzin 37805848
Dziś 2172
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Duplikat prawa jazdy

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDuplikat prawa jazdy
Neit
Stockholm


Wpisów: 7
Od: 2011-04-22
2011-05-14 10:49
Witam, zgubiłem polskie prawo jazdy i czy coś się zmieniło że można je wyrobić w szwecji w konsulu lub gdzie idziej?
  Profil uzytkownika: Neit     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-14 17:30
w konsulu?

jesli chodzi ci o polski konsulat to nie wyrabiaja prawa jazdy.
  Profil uzytkownika: iza     
Neit
Stockholm


Wpisów: 7
Od: 2011-04-22
2011-05-14 19:52
tak, chodziło mi o polski konsulat, a czy potrzebuje coś w polsce przy składaniu podania o nowe prawo jazdy, coś czyli np: zgłoszenie na policje że zgubiłem? tylko jeżeli zgłoszę to tu, to będę musiał to przetłumaczyć, czy nic nie potrzebuje? Jak to wszystko wygląda, bo widziałem że kosztuje chyba 70,50 plus znaczki.
  Profil uzytkownika: Neit     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-05-15 12:21
nie wiem jak dziala , ale konsulat ci nic nie pomoze z prawem jazdy , tylko z paszportem , a jesli chodzi o wydanie duplikatu to napewno musisz byc w polsce osobiscie , bo musisz potwierdzic ze ty jestes Ty .
Przeciesz nie wyslesz zdjec zeby wyrobic prawko .. musisz potwierdzic drugim dowodem ze to jestes ty na tym zdjeciu . Jak prawko jest wyrobione to moze odebrac ktos z rodziny ale z upowaznieniem .. , jesli nadal tak mozna.
  Profil uzytkownika: szary     
Neit
Stockholm


Wpisów: 7
Od: 2011-04-22
2011-05-15 16:41
Witam, sprawdzilem usiebie w Urzędzie Miejskim w Białymstoku
i do wydania duplikatu prawa jazdy, które zostało zgubione potrzebuje wydrukować dokument z PDF i wypełnić,
- dołączyć zdjęcie,
- dołączyć dowód uiszczenia opłaty za wydanie wtórnika prawa jazdy,
- dołączyć oświadczenie o utracie dokumentu (zapewne przetłumaczone na jezyk PL)

Wniosek można złożyć:
- listownie
- osobiście

Odebrać można:
- osobiście
- proszę przesłąć za pośrednictwem poczty

Na dniach dowiem się dokładnie, może uda mi się jakoś gdzieś też tutaj coś załatwić, jak mi się uda to podziele się informacjami, bo każdemu może przytrafić się taki niefart
Pozdrawiam Wszystkich, ktrórzy próbują pomuc.
  Profil uzytkownika: Neit     
yokrer
Arlov


Wpisów: 84
Od: 2004-01-12
2011-05-16 20:26
WITAM !
Nic tutaj nie musisz załatwiać! Wszystko załatwiasz w kraju gdzie to prawko miałeś wydane w twoim przypadku w Polsce. Żadnego oświadczenia nie musisz tłumaczyć, bo to chodzi o twoje odręczne oświadczenie że zagubiłeś prawo jazdy (nie pisz nic o okolicznościach zagubienia - najwyżej napisz że nie wiesz w jakich okolicznościach i w jakim terminie i na jakim terenie) bo im więcej danych podasz tym sprawa się może bardziej skomplikować i wtedy wydziały komunikacji czepiają się i czasami mogą żądać by dać ogłoszenie do gazety i do wniosku chcą kopie takiego ogłoszenia. Dlatego im mniej danych podasz tym lepiej dla Ciebie. Również gdy nie chcesz osobiście jechać po odbiór duplikatu ,podaj adres w Polsce na który chcesz by Ci przesłano wtórnik. A z kraju już ktoś Ci podeśle . Krótkiego oczekiwania życze.
  Profil uzytkownika: yokrer     
Neit
Stockholm


Wpisów: 7
Od: 2011-04-22
2011-05-16 21:44
Witam, kiedy ja byłem w pracy to żona trochę podzwoniła i transportstyrelsen wymieni mi moje zgubione prawko polskie, na prawko szwedzkie, jedyne co muszę dostarczyć to papier z urzędu, że moje prawko nie zostało cofnięte i jakie mam kategorie, więc żona zadzwoniła też do polski do urzedu komunikacji w białymstoku i pani powiedziała że muszę tylko w konsulu załatwić upoważnienie komuś z polski i taki papier dostanę
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Neit     
aska89


Wpisów: 4
Od: 2010-03-16
2011-05-28 23:03
Hej Neit,
Niestety jestem w tej samej sytuacji co Ty..
Czy udalo Ci sie juz cos zalatwic w sprawie duplikatu/wtornika prawa jazdy? Czy wyrabiales go w Polsce, a moze w Szwecji? Jakie dokladnie dokumenty musiales przedstawic?
Bylabym bardzo wdzieczna za jakiekolwiek informacje i podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Asia
  Profil uzytkownika: aska89     
magdness
Stockholm


Wpisów: 53
Od: 2011-01-06
2011-07-13 07:56
Czy udalo Wam sie wyrobic to prawo jazdy w Szwecji?
Ile trzeba zaplacic w konsulacie za upowaznienie? A ile za prawo jazdy? I co, normalnie, polskie zaswiadczenie (po polsku) wystarczy im wyslac (plus oplate i zdjecie)?

Dzieki za wszelkie informacje tutaj, ew. email w profilu.
Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: magdness     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-07-13 15:17
a co ma konsulat z prawem jazdy ?? oni tylko paszporty , przeciesz konsulat to nie komunikacja ..

Tak jak kolega wczesniej napisal .. jesli zgubiliscie prawo jazdy w szwecji , sprawdzie czy wam dadza szwedzkie , znaczy wymienia na szwedzkie , tylko musisi napewno dostarczyc jakis dowod ze mieliscie ..
  Profil uzytkownika: szary     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2011-07-13 15:57
Mu bardziej chodzilo ze w konsulacie dostanie jakies upowaznienie na kogos zeby mogli mu ten duplikat w pl odebrac Pozdro
  Profil uzytkownika: spagetti     
magdness
Stockholm


Wpisów: 53
Od: 2011-01-06
2011-07-13 16:00
Dokladnie, w konsulacie zalatwia sie upowaznienie.
Chociaz ja kiedys upowaznienie wyslalam faxem. I przeszlo. I tez do urzedu ds. prawa jazdy.
  Profil uzytkownika: magdness     
boloel


Wpisów: 22
Od: 2009-02-03
2011-07-13 19:52
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: boloel     
Forum -> Auto-Moto -> Duplikat prawa jazdy
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony