Odwiedzin 37803048
Dziś 3492
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przelew pieniedzy z Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzelew pieniedzy z Polski
Laura24


Wpisów: 48
Od: 2006-11-22
2011-05-09 18:52
Prosilabym o porade odnosnie przelewu pieniedzy z Polski do Szwecji. Otoz moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco: mam konto w PKO i chcialabym przelac powiedzmy ponad 100 tys zl na szwedzkie konto. W Szwecji mam konto w SEB i Skandia Banken. W PKO przeliczaja pewnie po srednim kursie( ktory nie jest najlepszy). Czy ktos mial podobna sytuacje? Jaki jest najlepszy sposob przelania tych pieniedzy, zeby jak najmniej stracic na walucie.Czy lepie moze wyciagnac te pieniadze z PKO i zalozyc konto walutowe(korona szwedzka) w Alior Bank lub Mbank i dopiero przelac?
Z gory dziekuje za wszelkie porady i pozdrawiam forumowiczow
  Profil uzytkownika: Laura24     
Laura24


Wpisów: 48
Od: 2006-11-22
2011-05-10 20:50
Jeszcze raz bardzo prosze o porady, z gory dziekuje
Mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos kto mi pomoze
  Profil uzytkownika: Laura24     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-05-10 21:30
Laura24, ja też mam nadzieję że ktoś Ci pomoże i doradzi co z tym fantem zrobic, choc jak widac pieniądze raczej płyną w drugą stronę
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2011-05-10 21:33
Przeliczaja nie po srednim kursie a po kursie sprzedazy - czyli jeszcze mniej korzystnym, poza tym pierwszy raz slysze aby mbank mial konto w SEK, a szkoda, bo sam bym skorzystal.
Najkorzystniej zawsze bylo wyciagnac gotowke z konta, kupic w kantorze korony - z reguly SEK miala bardzo korzystny przelicznik przy kupnie - i wziac ze soba pieniadze do Szwecji. Przy takich sumach jednak moze byc problem - zarowno ze znalezieniem tylu SEK w kantorze jak i przewozem.
Mozesz tez sprobowac kupic korony przez cinkciarz.pl /o wiele korzystniejsze kursy niz bankowe/ i przelac je na zalozone konto w SEK - unikniesz przewalutowania ale za przelew i tak przypuszczam zaplacisz - nie wiem jak jest z polska Nordea i jej szwedzkim odpowiednikiem -mysle jednak, ze oplata za przelew rowniez wchodzi w gre.

pozdrawiam
Pawel
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-05-10 21:42
Powiedz mi Pawel jak wplacisz pieniadze zamienione u cinkciarza w Szwedzkim banku?.Powisz,ze zamieniles u konika?

Z mojego doswiadczenia wiem,ze kazde przenoszenie pieniedzy z banku do banku pociaga za soba prowizje.
Jak masz konto internetowe w polskim banku mozesz zobaczyc przelicznik zanim zaakceptujesz transakcje.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2011-05-10 21:46
Nie u fizycznego cinkciarza a przez strone internetowa /poczytaj na ic´h stronie/. Pieniadze przelewasz na wskazane, zalozone konto w POLSKIM banku, a dopiero pozniej myslisz co z tym fantem zrobic
W kazdym razie masz juz korony
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2011-05-10 21:47
opłata za przelew takiej sumy to ok.300 zł ze strony polskiej i podobna ze strony banku zagranicznego (przynajmniej w Niemczech tak jest, chociaż bóg raczy wiedzieć za co to biorą), polski bank sprzedaje po aktualnym kursie sprzedaży, czasami można ten kurs negocjować w niewielkim stopniu, na pewno korzystniej jest kupić korony w kantorze, ale czy jest sens ryzykować i łazić po mieście z torbą pieniędzy? opłaty za przelew i tak nie unikniesz
  Profil uzytkownika: Badboy     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-05-10 21:49
Ja bym nie bawil sie w takie dziwactwa,PKO ma jeden z lepszych kursow.Im mniej lap na drodze,tym wiecej na koncie.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2011-05-10 21:51
"Jak masz konto internetowe w polskim banku mozesz zobaczyc przelicznik zanim zaakceptujesz transakcje"

Zgadza sie i z mojego doswiadczenia wiem, ze spread na SEK w wiekszosc bankow to 5,7 do 6%. Na ww stronie znalazlem spread 1,15%
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-05-10 21:52
BB,teraz sie poier***** z wplata pieniedzy w szwedzkim banku.Nigdy wczesniej sie nie pytali skad masz np.100000.Obecnie pytaja sie nawet gdy wplacasz o jedno zero mniej
  Profil uzytkownika: JOLAND     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2011-05-10 21:57
Pytali jesli przynosiles fizycznie pieniadze do banku, jesli robisz natomiast przelew z innego kraju UE to pow. 10 tys euro moga sie chyba zainteresowac..
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-05-10 22:00
No i widzisz Laura24, martwiłaś się brakiem odpowiedzi, a teraz masz pewnie kolejny dylemat... który wariant wybrac a ja myślałem że będzie trudniej
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2011-05-10 22:06
zainteresować się na pewno mogą, ale zakładam, że pieniądze są z legalnego źródła i jest na nie jakaś podkładka, w tym momencie nie ma znaczenia czy przynosisz je do banku walizce czy dokonujesz przelewu, póki co nie ma jeszcze obowiązku, żeby wszytskich transakcji dokonywać bezgotówkowo, z Polski wywieźć można 10 tys Euro na osobę w gotówce, powyżej tej sumy trzeba zgłosić na granicy tzn. teoretycznie można wywieźć ile się chce, ale trzeba zgłosić i wziąć zaświadczenie o wywozie, bo w przypadku kontroli nadwyżkŁ można stracić
  Profil uzytkownika: Badboy     
pawelpawel


Wpisów: 643
Od: 2007-06-10
2011-05-10 22:15
A swoja droga to w koncu moglyby ceny przelewow walutowych z Polski jakos znormalniec. Nie tak dawno temu za przelew 40 tys SEK do Polski placilem 50 koron oplaty. Przypuszczam ze byloby 3 razy tyle gdybym chcial puscic w druga strone..
  Profil uzytkownika: pawelpawel     
seeyou


Wpisów: 82
Od: 2007-06-18
2011-05-11 08:48
Ja mam konto walutowe w Polskim Nordea bank a tutaj też w Nordea.Mają coś takiego jak Nordea private transfer,raz w miesiącu jest bezpłatne.Przelewasz korony na szwedzkie konto i po jakichs 4 godzinach wyciagasz tutaj,bez jakichkolwiek opłat.
http://www.nordea.pl/klien ci-indywidualni/dzialalnosc-zagraniczna/r ozliczanie-transakcji/warunki.html
  Profil uzytkownika: seeyou     
asq_rex


Wpisów: 8
Od: 2010-07-21
2011-05-11 12:48
seeyou ma rację jest coś takiego w NORDEA ale darmowe są dwa takie przelewy w miesiącu.
Dodatkowo przelew musi być wykonany w jednej walucie czyli jeśli przelewasz w złotówkach to płacisz za przewalutowanie.
Możliwe, że nie płaci się za przewalutowanie jeśli wysyła się w SEK.
Co do tych 4 godzin to hmm tak optymistyczny bym nie był. Z przewalutowaniem u mnie trwało to 3/4 dni.
  Profil uzytkownika: asq_rex     
seeyou


Wpisów: 82
Od: 2007-06-18
2011-05-11 13:37
Co miesiac robie te przelewy i nigdy nie czekałam dłużej niż 4 godziny.Z tym,że z konto walutowe mam w Sek i nie ma przewalutowania.
  Profil uzytkownika: seeyou     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przelew pieniedzy z Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony