Odwiedzin 37807090
Dziś 3414
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zadłużenie konsumenckie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzadłużenie konsumenckie
neo2710
goteborg


Wpisów: 9
Od: 2011-05-08
2011-05-08 15:07
witam jak w temacie interesuje mnie zadłużenie konsumenckie czyli bankructwo osoby prywatnej czyli zwolnili mnie z pracy alfa i akasa nie wchodza w gre mam kredytow na prawie 150tys kronor zone i 2 dzieci i prubowałem juz chyba wszystkiego i niewiem jak ogłosic bankructwo i jakie sa tego konsekwencje.prosze o pomoc i z gory dziekuje
  Profil uzytkownika: neo2710     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-08 16:39
Nigdy nie slyszalem, zeby prywatna osoba oglosila bankructwo w Szwecji. Firmy owszem! Zalezy komu winien jestes pieniadze, jezeli to bank, to bedzie Cie scigal przez komornika a procenty beda rosly, bank nie odpusci. Czy nie masz nic, co daloby sie spieniezyc (dom, auto, akcje) i chociaz w czesci zaczac splacac, zeby wykazac chec do uregulowania dlugu. W innym przypadku czarno to wyglada. Bardzo rzadko dlugi zostaja umorzone, trzeba zyc 5 lat na minimum i splacac wyznaczone raty, zeby miec szanse na umorzenie reszty.
  Profil uzytkownika: myszkin     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-09 00:28
W Szwecji o ile wiem nie ma czegos takiego jak bankructwo prywatnych osob, tak jak to jest w Stanach np.

Ogolnie jak jestes winny to musisz splacac az oddasz.

Mozna poprosic o skuldsanering (uzyj wyszukiwarki tu na forum i poszukaj tego slowa bo chyba troche o tym bylo pisane, albo uzyj google)

  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-09 06:32
masz za maly dlug zeby dostac skuldsanering
pozostaje wszystko sprzedac
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-09 11:50
zeby dostac skuldsanering musisz byc zadluzony przynajmniej 5 lat i miec dlug ktorego nigdy nie bedziesz w stanie splacic inaczej no i musisz miec prace no bo z czego maja sciagac?
wtedy mozesz 5 lat splacac zyjac na minimum socjalnym
reszte ci umoza
inaczej pozostaje sprzedac wszystko splacic ile mozesz a potem beda cie scigali za reszte przez komornika
nawet jak wszystko splacisz to bedziesz w rejestrze przez kilka lat
co oznacza
problemy z pozyczka
problemy z abonamentem
problemy z mieszkaniem
problemy z praca
  Profil uzytkownika: darsim     
viki78


Wpisów: 54
Od: 2006-03-29
2011-05-11 13:34
"Nigdy nie slyszalem, zeby prywatna osoba oglosila bankructwo w Szwecji."
A PERSONLIG KONKURS to weglug ciebie co?Tylko ze to Ktos jakas inna osoba prywatna badz np Skatteverket moze postawic osobe zadluzona w "konkurs" ale to wtedy trzeba naprawde miec duzo dlugow ale to przewarznie chodzi o dlugi do skatteverket.
Sam nie mozesz postawic sie w konkurs.
A z tym skuld sanering to nie jest wcale tak jak darsim pisze.Trzeba miec prace i to nie taka "od wczoraj" zeby mozna bylo ubiegac sie o skuld sanering,takze nie wprowadzajcie chlopaka w blad.
  Profil uzytkownika: viki78     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-11 13:53
Wiki, nie madrzyj sie. Chodzi o to, ze sam dluznik nie moze oglosic sie w "personlig konkurs" o co chodzilo pytajacemu - czytaj ze zrozumieniem, bo masz widac trudnosci. Moze to zrobic sad, fiskuks albo ten, ktoremu jestes winny forse. Dluznik takze nie bedzie nigdy zwolniony ze splaty dlugu. W innych panstwach ogloszeniem konkursu, dluznik pozbywa sie automatycznie wszystkich dlugow, co nie jest regula w Szwecji.
A jezeli chodzi o Darsima, to napisal wszystko poprawnie i nikt tutaj nikogo w blad nie wprowadzil, raczej ty siejesz zamet.
  Profil uzytkownika: myszkin     
viki78


Wpisów: 54
Od: 2006-03-29
2011-05-11 16:06
"Tylko ze to Ktos jakas inna osoba prywatna badz np Skatteverket moze postawic osobe zadluzona w "konkurs" ale to wtedy trzeba naprawde miec duzo dlugow ale to przewarznie chodzi o dlugi do skatteverket.
Sam nie mozesz postawic sie w konkurs."
Myszkin widac ty masz trudnosci z czytanien ,nie przeczytales uwarznie co napisalam.
I wcale sie nie madruje, wiem bo Z TYM pracuje!!!!
  Profil uzytkownika: viki78     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-05-11 16:09
"Z TYM pracuje!!!!"

Odrabiasz zaciagniete i nie splacone dlugi?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-11 16:50
"A z tym skuld sanering to nie jest wcale tak jak darsim pisze.Trzeba miec prace i to nie taka "od wczoraj" zeby mozna bylo ubiegac sie o skuld sanering,takze nie wprowadzajcie chlopaka w blad."

cytuje samego siebie;

"zeby dostac skuldsanering musisz byc zadluzony przynajmniej 5 lat i miec dlug ktorego nigdy nie bedziesz w stanie splacic inaczej no i musisz miec prace no bo z czego maja sciagac?"

gdzie tu jest blad?
  Profil uzytkownika: darsim     
vaneberga84


Wpisów: 66
Od: 2010-12-08
2011-05-17 10:12
witam jak w temacie interesuje mnie zadłużenie konsumenckie czyli bankructwo osoby prywatnej czyli zwolnili mnie z pracy alfa i akasa nie wchodza w gre mam kredytow na prawie 150tys kronor zone i 2 dzieci i prubowałem juz chyba wszystkiego i niewiem jak ogłosic bankructwo i jakie sa tego konsekwencje.prosze o pomoc i z gory dziekuje-------I CO TAKA OSOBA MA ZROBIĆ JESLI NIEMA CO SPRZEDAĆ
  Profil uzytkownika: vaneberga84     
vaneberga84


Wpisów: 66
Od: 2010-12-08
2011-05-18 08:19
i co takiej osobie zostało robić dalej czy jest jescze jakaś pomoc dla niego
  Profil uzytkownika: vaneberga84     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-18 11:35
pozostaje sie modlic
albo nerke sprzedac
na jaka pomoc liczysz ze ktos ci dlugi splaci?
moze socjal
  Profil uzytkownika: darsim     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-05-18 12:53
Vaneberga84 od lutego nie mozesz ty ani twoja zona znalezc zadnej pracy?
Na bazarze PI masz pelno ogloszen o prace,napewno w jakiejs by sie wam udalo zaczepic,tylko nie trzeba wybrzydzac,no i trzeba byc obowiazkowym.
Jak sie naprawde bardzo chce,to sie cos znajdzie,chociaz na poczatek kilka godzin tygodniowo.Najwazniejsze zeby sie zaczepic gdzies.
Pisales,ze nie mozesz wynajac komus pokoju w swoim domu,bo jest za maly.
Jak masz 3 pokoje,to musicie sie zmiescic w 2-ch a ten 3-ci wynajac.
Udac sie do socjalu jeszcze raz i probowac az do skutku.
Jesli beda widziec,ze wy ze swej strony robicie wszystko aby wybrnac z tej sytuacji,to napewno wam pomoga.
  Profil uzytkownika: lidka50     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-18 12:53
A czy nie da sie sprzedac to, na co wziales kredyt???
Bo przeciez nikt nie bierze kredytu na konsumpcje tylko inwestuje w cos, takie duze pieniadze
Wprawdzie mozna przejesc i przepic (albo wydac na dziwki), ale wtedy tez ponosi sie konsekwencje swojej rozrzutnosci.
Ktos tu zadal pytanie; Co ma ten czlowiek robic? Ja nie wiem, kazdy jest kowalem swego wlasnego losu i odpowiada za swoje czyny, niestety
  Profil uzytkownika: myszkin     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-18 14:40
Udac sie do socjalu jeszcze raz i probowac az do skutku.
Jesli beda widziec,ze wy ze swej strony robicie wszystko aby wybrnac z tej sytuacji,to napewno wam pomoga."

kupia bilet do Polski albo dzieci zabiora do rodziny zastepczej zeby wam lzej bylo
  Profil uzytkownika: darsim     
vaneberga84


Wpisów: 66
Od: 2010-12-08
2011-05-18 19:33
do lidka50 ja tu napisałem co ta osoba ma w takiej sytuacji zrobic a nie ja.///...Vaneberga84 od lutego nie mozesz ty ani twoja zona znalezc zadnej pracy?
Na bazarze PI masz pelno ogloszen o prace,napewno w jakiejs by sie wam udalo zaczepic,tylko nie trzeba wybrzydzac,no i trzeba byc obowiazkowym.
Jak sie naprawde bardzo chce,to sie cos znajdzie,chociaz na poczatek kilka godzin tygodniowo.Najwazniejsze zeby sie zaczepic gdzies.
Pisales,ze nie mozesz wynajac komus pokoju w swoim domu,bo jest za maly.
Jak masz 3 pokoje,to musicie sie zmiescic w 2-ch a ten 3-ci wynajac.
Udac sie do socjalu jeszcze raz i probowac az do skutku.
Jesli beda widziec,ze wy ze swej strony robicie wszystko aby wybrnac z tej sytuacji,to napewno wam pomoga.
  Profil uzytkownika: vaneberga84     
vaneberga84


Wpisów: 66
Od: 2010-12-08
2011-05-18 19:34
kupia bilet do Polski albo dzieci zabiora do rodziny zastepczej zeby wam lzej bylo// A TY DARSIM JAK NIE WIESZ CO NAPISAĆ TO SIĘ NIE UDZIELAJ OK
  Profil uzytkownika: vaneberga84     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-05-18 22:46
Vaneberga84 - przepraszam,nie zrozumialam dobrze Twego wpisu.
Jesli udalo Ci sie jakos wybrnac z tej Twojej sytuacji,to sie naprawde ciesze i zycze Ci powodzenia.

Co ma zrobic ten czlowiek?
Ciezko na to odpowiedziec,bo to jest czesto sprawa indywidualna,nie wiadomo tez w jaki sposob sie zadluzyl,czy w banku,czy u osob prywatnych.
Dlug tak czy inaczej bedzie musial splacic.
Ja na jego miejscu staralabym sie zawrzec ugode odnosnie splacania dlugu,szukala pracy(nawet kilku),zona tez do pracy.
Nie wiem,co jeszcze mozna mu doradzic,sam musi rozgryzc te sprawe,bo tego nikt za niego nie zrobi.
  Profil uzytkownika: lidka50     
neo2710
goteborg


Wpisów: 9
Od: 2011-05-08
2011-05-19 21:42
dzieki wszystkim za wypowiedzi problem rozwiazany hehe troszke gry w lotto i czlowiek odrazu do przodu i warto czasami sie modlic
  Profil uzytkownika: neo2710     
Forum -> Życie w Szwecji -> zadłużenie konsumenckie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony