Odwiedzin 37816734
Dziś 2558
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Czy to koniec Nokii ?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzy to koniec Nokii ?
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2011-05-05 21:36
Taki artykulik znalazlem:
http://wyborcza.biz/biznes /1,101558,9545744,Czystka_w_kierownictwie _Nokii_trwa__Szef_rady_nadzorczej.html

Jesli Nokia zwiaze sie z Microsoftem, przestanie byc ta Nokia, ktora znamy.
Jestem najgorszego zdania o wplywie firm amerykanskich na biznes europejski.
Najgorszego.

A alians Nokii z firma Gatesa, to jak bajka o Kopciuszku i Finom nie przypada rola krolewiczow.

Chyba Chinczycy musza Nokie kupic.
  Profil uzytkownika: Borrka     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-05 23:01
Wspolpraca Nokii z Microsoftem jest deska ratunku i dla Nokii i dla Microsoftu.
Chociaz napewno Nokia bardziej by zyskala gdyby wybrala Android, ale oni chca sie czyms roznic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2011-05-05 23:07
Windows i pozostałe oprogramowanie Microsoftu cieszą się dużą popularnością w Finlandii i ludzie, tak jak arykuł wspomina, już czekają na nokie z windowsem. Tak jest przynajmniej w Finlandii. Poza tym oferta Microsoftu była najkorzystniejsza. Jeżeli to, dość odważne przedsięwzięcie się nie powiedzie, to raczej poza Skandynawią, co też może być zgubne, bo jest to firma bardzo zależna od rynków zagranicznych (nie-fińskich).
  Profil uzytkownika: Uwe     
Borrka
Hospicjum na Wilsona


Wpisów: 17561
Od: 2003-04-06
2011-05-05 23:16
Nokia bedzie powoli stawala sie amerykanska firma.
To jeszcze nikomu na dobre nie wyszlo.

Znaczy "wroć!".

Finansowo, trudno przewidziec, ale Nokia straci swoj unikalny charakter, produktu powstalego w fabryce kaloszy.
To nie ironia, to rodzaj podziwu, ze Finom udal sie taki numer.
Teraz bedzie kolejny General Electric.
  Profil uzytkownika: Borrka     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2011-05-05 23:33
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2011-05-05 23:42
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-05 23:46
Mialem, dawno temu, kalosze z Nokii
Znam Polaka, ktory pracowal tam na odpowiedzialnym stanowisku, ale teraz jest juz na emeryturze. wiele mozna by o historii tej firmy powiedziec (jest nawet wydana po finsku) i szkoda, ze tak ich sytuacja teraz wyglada
  Profil uzytkownika: myszkin     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2011-05-05 23:52
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-06 00:09
^ÖÄ, a Ty go znasz???
  Profil uzytkownika: myszkin     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2011-05-06 00:11
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-06 00:19
Cieszy to, ze sa Polacy, ktorzy robia kariere i sa cenieni poza granicami Polski
  Profil uzytkownika: myszkin     
danjarz1


Wpisów: 69
Od: 2011-03-25
2011-05-06 10:56
Nooo i niech Przenosza Nazwa bedzie ta sama telefony jakosciowo te same .-Ale z Androidem (Na taka chwile czekalem i czekalem az sie w koncu doczekalem )
  Profil uzytkownika: danjarz1     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2011-05-06 11:09
Wole wpsierac gospodarke europejska niz amerykanska, w koncu tu mieszkam a nie za oceanem, tak wiec w tym miesiacu kupie sobie europejski telefonik - Apple mam gdzies
  Profil uzytkownika: papaja     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-05-06 11:19
Skoro sojusz z Micro$oft to zmienią raczej nie na Androida
  Profil uzytkownika: mabr     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2011-05-06 11:24
Nokia rowniez od dluzszego czasu romansuje z Motorola. Moga nastac ciekawe czasy
  Profil uzytkownika: adventure     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16547
Od: 2003-03-12
2011-05-06 12:42
To fakt. Jeszcze 10 lat temu moje standartowe marki Nokia i Saab były produkowane w Finlandii, więc można powiedzieć rodzime. Teraz bez zmiany preferowanych marek będę musiał polubić USA i Chiny jako kraje dostawcze.
Rafflande tider...
  Profil uzytkownika: Uwe     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-05-06 12:43
Borrka piszesz:

'Jesli Nokia zwiaze sie z Microsoftem, przestanie byc ta Nokia, ktora znamy.'

a wiec musze cie zmartwic, bo juz sie zwiazala ... ale do meritum ... Nokia juz od dawna nie jest ta Nokia, ktora znamy. z lidera innowacji stala sie skamielina oparta na symbianie, ktora zdawalo by sie, ze osiagnela granice swoich mozliwosci kreatywnych juz dawno temu. Nokia zatrzymala sie kilka lat temu od tamtego czasu bardzo trudno jest jej zrobic kazdy nastepny krok. Ja nie chce pamietac tamtej Nokii, chce zeby zawsze byla swiatowym liderem i zebym siegal z usmiechem a nie zazenowaniem po jej produkty.

zgadzam sie w pelni z kajetanem, bo Nokia nie miala zbytnio wyjscia, a decyzja o wspolpracy z partnerem softwarowym byla jej jedyna deska ratunku. Wiec jesli ktos chcialby, aby Nokia wykrwawiala sie powoli i w meczarniach, systematycznie tracac pozycje na rynku, gieldzie i w mentalnosci milionow uzytkownikow to faktycznie musze sie zgodzic, ze 'sojusz' z Microsoftem nie byl najleprzym wyjsciem z tej sytuacji. Uwazam, ze gdyby nie alians Noki z firma Gatesa to wkrotce Nokia nie mogla by nawet liczyc na katering przy tej bajce, nie wspominajac juz o jakiejkowleiek roli.

co wiecej ... pamietajmy, ze Nokia posiada hardwarowy, a nie softwarowy potencjal (jesi posiada softwarowy, to naprawde dobrze go ukrywa), wiec jesli tylko bedzie chciala i sie przylozy to moze duzo pokazac i na powrot stac sie ikona jesli chodzi o telefony komorkowe/smartfony. Ja sam bylem wielkim fanem tej marki, byl nawet czas, ze nie wyobrazalem sobie telefonu innej firmy, ale spojrzmy prawdzie w oczy: Nokia umiera. Osobiscie mam nadzieje, ze finowie pomimo swoich problemow pokaza na co ich stac i jeszcze nie jednym zadziwia.

ps. co do Chonczykow. Nokii nie sa potrzbne pieniadze, tylko dobre pomysly. A Chiny maja tak wielki potencjal innowacyjnosci, ze dla Nokii rok 2012 bylby naprawde ostatnim na tym ziemskim padole.
  Profil uzytkownika: akil     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2011-05-06 14:23
Nokia bardziej by zyskala gdyby wybrala Android..
Decyzja Nokii wyglada na bardziej emocjonalna niz racjonalna a takie sie zwykle nie oplacaja, szkoda.
  Profil uzytkownika: dzch     
barno78


Wpisów: 20
Od: 2010-07-13
2011-05-06 22:09
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: barno78     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-06 22:42
"Decyzja Nokii wyglada na bardziej emocjonalna niz racjonalna a takie sie zwykle nie oplacaja, szkoda.

Nokia chce pewnie pokazac, ze "jeszcze moze". Poprzednio mieli wlasne interface'y do Symbiana; Series 60, Series 80, itd. ktore byly jedne z lepszych i na pewno przyczynily sie do sukcesu Nokii.

Teraz nowe smartphony Nokii sa daleko za iPhonem i Androidem. Nokia moze cos zrobic z Windows Mobile 7, tylko pytanie czy nie za malo i nie za pozno.
  Profil uzytkownika: kajetan     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-05-06 23:05
@ dzch ... nie wiem jak to dokladnie wygladalo, ale wierze, ze nie grali w papier, norzyce, kamien przy wyborze z kim rozpoczna wspolprace. mysle, ze kierowai sie raczej chlodna kalkulacja i danymi rynkowymi, a nie emocjami ... choc co ja tam moge wiedziec.

@kajetan ... zdecydowanie za poxno, ale cieszmy sie, ze w ogole podejmuja walke. jeszcze zobaczymy co zrobi BlackBerry i uklad na rynku mobilnym powinien stac sie dosc jasny. z nadzieja sledze tez posuniecia HP (Palm) oraz ich webOS, bylo by naprawde fajnie gdyby im sie troche bardziej udalo ...
  Profil uzytkownika: akil     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-07 00:15
Wszystkie te systemy sa w miare dobre technicznie. Problemem jest przekonanie producentow aplikacji, zeby robili je dla tych systemow. Bez aplikacji sie daleko nie zajdzie. Pytanie, czy Nokia bedzie na tyle ciekawa, ze zaczna pojawiac sie programy w Windows Mobile 7.
  Profil uzytkownika: kajetan     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-05-09 21:09
wybacz kajetan, ale nie podazam za twoim tokiem myslenia ... jakie niby dla dewelopera ma znaczenie, czy WP 7 jest na noki (co do kwestii jej ciekawosci) czy na podzespolach wyprodukowanych w innej fabryce. przeciez WP 7 to nie tylko Nokia. nawet gdyby Nokia nie byla tak ciakawa, to przeciez sa jeszcze telefony od HTC, LG i Samasunga, na ktore trzeba pisac aplikacje. producent, to tylko opakowanie, ktore wg. mnie obecnie ma pewne standardy okresone przez rynek. a nawet jesi Nokia wpadla by na pomysl zrobienia jakiegos urzadzenia, ktore nie spelnialo by wymagan deweloperow to MS szybko by to zweryfikowal, bo jak by nie bylo to wlasnie aplikacje (i tu sie z toba zgadzam) sa motorem napedowym kazdego systemu.

oczywiscie innowacyjnosc Nokii pod wzgledem nowych technologii jest istotna, ale nie uwazam, zeby to bylo glowna zacheta dla deweloperow.

co wiecej o ile sie nie myle, to Microsoft placi za przepisywanie programow z innych platform na swoja, a udzial Nokii w tym procesie jest raczej malo istotny ...
  Profil uzytkownika: akil     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-09 22:54
Zauwaz, ze o Windows Mobile nikt dzis na serio nie mysli. Robi sie "iPhone app" a po jakims czasie wersje na Androida. Od niedawna widac powoli trend, ze aplikacje pokazuja sie na Androida i iPhona rownoczesnie, a nawet czasem na Androida najpierw.

Widziales kiedys, zeby jakas firma pomyslala "musimy miec aplikacje na telefon" i zrobila wersje na Windows Mobile? Nie ma znaczenia, ze HTC, LG, Samsung i jeszcze ktos produkuje telefony z Windows Mobile. Nikt tych telefonow nie kupuje i chyba tylko Nokia potrafi to zmienic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-05-10 00:23
No dobrze masz troche racji w tym co piszesz, ale wez pod uwage, ze ludzie nie kupuja tych telefonow, poniewaz ma on slaby system, malo aplikacji (tak jak wspomniales), slaba promocje i ogolnie nie zagoscil jeszcze w swiadomosci urzytkownikow, bo jest jeszcze swierzakiem (tak uwazam). Natomisat fakt, ze Nokia bedzie wydawac telefony z WP7 nie ma znaczenia,bo ludzie nie kupuja smartfonu dla znaczka i obudowy, tylko dla wnetrznosci i tych app'sow wlasnie.

Odpowiadajac na twoje pytanie ... nie widzialem, zeby jakakolwiek firma to zrobila, lecz nie sadze rowniez, zeby pomyslala, ze musza miec aplikacje na telefon i zrobila ja na WP7 dlatego, ze WP7 jest postawiony na telefonie od Noki. Bo nawet gdyby WP7 byl na telefonach od NASA to i tak ma za malo uzytkownikow, zeby takiej firmie opacao sie robic taka aplikacje.

Zauwaz rowniez, ze Android tez mial slabe poczatki, ale w mire uplywu czasu i przekonania uzytkownikow do platformy (a nie do firmy produkujacej telefony) jego udzial w rynku wzrastal i aktualnie jest jednym z liderow. A najleprzym przykladem tego, ze to system ciagnie firme produkujaca hardware za soba jest chocby Samsung czy Motorolla, ktorzy jeszcze niedawno nie nalezeli do elity natomisat obecnie sa jednym z liderow jesli chodzi o sprzedaz smartfonow i ich produkcje. A trzeba stwierdzic, ze pod wzgledem technicznym czesci ich telefonow (jak rowniez konkurencji) jest bardzo podobna i posiada zbizony zestaw funkcji (to odnosnie tych standardow o ktorych wspomnialem).

cala ta sytuacja przypomina mi symbiana ... Widzisz Nokia miala slaby system (symbian) i stracila rynek. Jesli WP7 okaze sie podobnym niewypalem, to Nokia jako marka nie podniesie jego notowan, bo moze i bedzie robic super telefony, ale nadal komfort uzytkowania bedzie drastycznie niski.

troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje, ze widzisz to do czego zmierzam : ) ...
  Profil uzytkownika: akil     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2011-05-10 09:10
Wszystkie te systemy sa w miare dobre technicznie
Nie mam o tym pojecia ale Android i iPhon ma swietna prase i ilosc telefonow a Windows przeciwnie. Aliansy typu Microsoft/Nokia daja ciala w 75% i tak ocenia to rynek przez duzy spadek kursu Nokii. Chyba Samsung robi madrzej majac kilku dostawcow programow. Z drugiej strony jest to alians najwiekszego (jeszcze) producenta telefonow z najwiekszym producentem programow.
  Profil uzytkownika: dzch     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2011-05-10 09:16
bo ludzie nie kupuja smartfonu dla znaczka i obudowy, tylko dla wnetrznosci i tych app'sow wlasnie

Tu akurat moznaby polemizowac. Ludzie kupuja smartfony dla gadzetu, bo to jest jedyne wyjasnienie sytuacji, ze ktos chce miec telefon, w ktorym bateria dziala dzien przy intensywnym uzytkowaniu (a moze nawet nie).
Nie sadze, ze ktokolwiek wykorzystuje chociazby 50 procent ich funkcji. Taka moda i juz. Te maszynki sluza do pokazania innym, ze sie jest na topie, do stworzenia pseudo-pozycji spolecznej, a nie do dzwonienia. Po prostu teraz miec inny telefon niz smartfon to wiocha i juz.
Z technicznych przewag, to Nokia jako jeden z nielicznych telefonow na swiecie wspiera technologie Vamos (SAIC). Oczywiscie przecietny uzytkownik tego nie zauwazy, ale dla operatorow zwiekszenie dwukrotne ilosci rozmow celi jest, jakby tu powiedziec, duzo wazne. I tu juz sie rozgrywa prawdziwy biznes. Na tym polu Nokia jest nieco z przodu. Teraz potrzebuje systemu i dobrego smartfona. I marketingu.
Chociaz w Szwecji ludzie mowia, ze od Nokii to im rece smierdza
  Profil uzytkownika: adventure     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-05-10 09:30
Moda, to jest na iPhona. 99% jego użytkowników podążą za stadem i nie ma pojęcia o niczym. Inaczej by go nie kupili.

Ale nie zgadzam się, że nikt nie wykorzystuje ich możliwości. Ja np. bardzo sobie cenię ściąganie maili z 5 kont co 5 minut- dzięki czemu nie muszę sprawdzać tego manualnie. Mam w mobilu Office i Acrobat Reader, dzięki czemu mogę na nim czytać załączane dokumenty.

Poza tym bardzo sobie cenię i często używam:
- najlepszy w mobilu aparat fotograficzny
- najlepszy w mobilu darmowy GPS

Mam Nokię N8.
I nic mnie nie obchodzi, że Symbian ma najmniej appów.
Ma wystarczająco. Applikacja wydająca dźwięk miecza laserwowego ze Star Wars podczas zamachiwania się telefonem- najbardziej popularny app wsród kolegów mających iPhone- raczej nie jest mi niezbędna do życia.
  Profil uzytkownika: mabr     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2011-05-10 10:04
Ja np. bardzo sobie cenię ściąganie maili z 5 kont co 5 minut- dzięki czemu nie muszę sprawdzać tego manualnie. Mam w mobilu Office i Acrobat Reader, dzięki czemu mogę na nim czytać załączane dokumenty.


Mabr, powiedz, ile jest na swiecie ludzi, ktorzy MUSZA sciagac meile z pieciu kont co piec minut? Nawet z jednego konta co piec minut?

Osobiscie prywatna poczte odbieram raz dziennie - co wieczor. Pracuje w biurze, poczte firmowa wiec odbieram na desktopie - moze byc co piec minut, ale wtedy nie mialbym ani czasu, ani mozliwosci skoncentrowania sie na pracy. To samo dotyczy innych "przeszkadzajek" typu komunikatory itp.
Po 17.00 to jest moj prywatny czas. A nawet nie mam do niej dostepu z domu

Tak wiec wracajac do tematu: smartfony teraz maja *prawie* wszyscy. Wykorzystuje ich mozliwosci znikomy procent ludzi.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-10 12:30
Sciaganie maila co 5 minut? 20 wiek dzwonil i chcial swoj telefon z powrotem?
iPhone (zarowno jak Android) ma push, czyli jak mail przychodzi, to przychodzi od razu. I baterii mniej zuzywa

Wracajac do tematu:
O co chodzi? Nokia ma marke. Nokia ma dobre technicznie telefony. Nokia ma szanse zrobic WM7 popularnym. Co spowoduje, ze te wszystkie Samsungi, LG i HTC, ktore maja teraz w swojej ofercie WM7 beda go bardziej promowaly i karuzela pojdzie w ruch.

WM7 nie jest zly. O wiele latwiej sie go tez programuje niz iPhone czy nawet Androida. Musi tylko zyskac krytyczna mase, zeby stac sie na tyle popularnym, zeby byly do niego programy.

Wszystko zalezy od reklamy. SonyEricssona "uratowala" Xperia x10 mini. A przeciez to jest tragiczny telefon pod kazdym wzgledem. Powolny, niekompatybilny (stara wersja Androida i niestandardowy ekran), ledwo co da sie z niego dzwonic nawet. Ale w reklamie mowili, ze jest maly, to ludzie kupowali.

Nokia stawia wszystko na jedna karte, ale wydaje mi sie, ze jest duze prawdopodobienstwo, ze da rade. W koncu Microsoft jest partnerem, to tez nie malo.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-05-10 12:43
Kajetan, Symbian też ma push. To było obrazowe "5 min".

iPhone programuje się zdecydowanie najgorzej i najdrożej
w porównaniu do wszystkiego innego, a mimo to ma najwięcej appów - więc programowanie to żadne kryterium.

Zgadzam się natomiast że Nokia to partner, mający szansę zrobić z Windows ludzi. Tylko dlaczego nie Android? Pewnie dla pieniędzy Microsoftu..
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-05-10 12:48
Dlaczego nie Android? Mi sie wydaje, ze Nokia chce miec cos "swojego". Dlaczego ciagna tego Symbiana tak dlugo, podczas gdy wszyscy inni sie juz z niego wycofali? Telefony Nokii maja byc najlepsze i niekompatybilne z niczym innym
  Profil uzytkownika: kajetan     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2011-05-10 16:22
Nokia stawia wszystko na jedna karte, ale wydaje mi sie, ze jest duze prawdopodobienstwo, ze da rade.
Zalezy jak z definiujemy "da rade", Nokia w tym aliansie moze stracic pierwszenstwo jako producent telefonow
  Profil uzytkownika: dzch     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-05-10 18:16
Nokia produkuje niezle buty gumowe i opony, telefony pewnie´przestana produkowac
takie kraje jak szwecja i Finlandia powinny tradycyjnie lesnictwo i gumowce bo w tym maja najwieksze tradycje i szanse konkurowac
  Profil uzytkownika: darsim     
troja


Wpisów: 945
Od: 2008-01-28
2011-05-10 18:53
Akalosze potrzebne bo zmij duzo
  Profil uzytkownika: troja     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-05-11 12:33
Dlaczego nie Android ? istnieje kilka powodów wg. mnie.

Pierwszym z nich jest na pewno kasa, która MS zdecydował się zapłacić na poczatek. Pomimo, iż i tak mu sie to zwróci, to były to dodatkowe pieniądze dla Nokii, których aktualnie potrzebowala.
Po drugie, trzeba spojrzec na WM7 i Androida nie jako na systemy, ale na support producenta. I tu widzimy WM7 z MS, ktoremu krytycznie zalezy i ktory dolozy wszelkich staran zeby jego system wyszedl szybko, sprawnie i jak najwieksza iczbe urzadzen. Innymi slowy MS ma cisnienie na Nokie (przynajmniej narazie). Z drugiej stoi otwarty Android z Google, ktore dostarczy kod i ... i w sumie tyle (choc widzac polityke Mountain View w tym kontekscie moze sie to zmienic w czasie, dodatkowo wczorajsza konferencja rzuca troche nowe swaitlo na polityke wobec Androida). I tu poraz kolejny MS wygrywa, albo raczej jest o bardziej atrakcyjny dla Nokii, ktora nie chce/niemoze/ ktorej nie stac (do wyboru) na powolanie nowej sekcji zajmujacej sie praca nad androidem. bo to koszty i niepotrzebny czas zwiazany z calym przedsięwzieciem.
Po trzecie (tak jak kajetan pisze) Nokia potrzebuje powiewu swierzości, w przeciwnym wypadku nic z tego nie wyjdzie. Jesli zlaczyla by sie z Androidem prawdopodobnie zanotowala by zyski, ale nieznaczne (przynajmniej na poczatku) z uwagi na fakt, ze telefonow z Androidem na rynku jest pod dostatkiem, a firmy je produkujace maja ugruntowana pozycje jako dostawcy jak i również w świadomosci klientów. Natomiast WM7, który nie jest jeszcze szeroko dostepny, a liczbe smartfonow z nim na pokladzie mozna policzyc na palcach jednej reki, staje sie Nokii praktycznie na wylacznosc. Poza tym beda mogli uzyc w swoich sloganach reklamowych, tak przykuwajacych wzrok sow jak: nowy, unikalny, pierwszy na rynku, wyjatkowy itp.

Poza tym (znow idac za kajetanem) reklama dzwignia handlu, jesli Nokia ma dobrych specjalistow od reklamy, to sprzeda, i to sprzeda duzo, natomiast jak bedzie sie tego uzywac, to juz jest zupelnie inna sprawa.
  Profil uzytkownika: akil     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-08-22 17:40
Od 98 roku przewinęło się przez moje ręce ze 12 modeli Nokii, to były zawsze świetne telefony:

http://gielda.onet.pl/krol owa-nokia-stracila-korone-i-spada-na-dno, 18727,4827029,1,prasa-detal

Były świetne a teraz to jest przysłowiowy szajs. Mam E71, E52, dwa modele BB i wiecie czego używam najczęściej? Wodoszczelnego samsunga, w którym baterię ładuję raz na 8 dni. W życiu już nie kupię smartfona, a od androida trzymam się z daleka.

Dobrze, że Nokia idzie na dno.
  Profil uzytkownika: true     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-08-22 20:24
Kupujesz szajs to masz szajs. Nokia N8 to telefon na czasie i zupełnie porównywalny z Androidami. Nie pod względem ilości aplikacji, ale pod każdym innym.
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-08-22 20:26
Nie próbowałem nie używać smartfona jako nie-smartfona bo i po co? To tak jakbyś chciał używać auta jako hulajnogi
  Profil uzytkownika: mabr     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-08-23 06:58
Przez wiele lat bylem bardzo konserwatywny w wyborze telefonow, czyli Nokia i koniec...

Ostatenie dwie nokie(N7 i jakis tam music ekspress), juz troche bardziej zaczely mi sie dawac w znak, ale czy sa dzis telefony doskonale ?

Ceny androidow, spadaja w oszolamiajacym tempie i pewnie pod presja srodowiska, trzeba bedzie wejsc w jakiegos Samsunga, czy inne HTC, ale narazie Nokia, nadal wystarcza, komus, kto zdjecia robi lustrzanka, a dzwieku dzwoniacego telfonu i tak nienawidzi...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-08-23 10:37
Wszyscy dookoła mają smartfony i nawet na rozmowie F2F nie potrafią się skupić robiąc od czasu do czasu te dziwne ruchy kciukiem. Nie oszukujmy się, smartfony to zabawki.

Kupiłem sobie samsunga solid B2710, z pozoru cegła ale jeśli ktoś chce mieć po prostu telefon i uwolnić się od bezsensownego wlepiania gał w 3,5" ekranik i niezrozumiałych ruchów kciukiem przy każdej możliwej okazji, to bardzo polecam. Fakt, że kiedy go wyciągam spotykam się z wyrazami zdziwienia.
  Profil uzytkownika: true     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-08-23 13:12
Ja tez "przelecialem" sporo telefonow rozmych marek. Jestem absolutnym fanatykiem *htc*, ktorego kazdy nowy model jest rewelacyjny. I nie jestem osamotniony w tej ocenie. Jakis minus? Bateria... i to, ze czasami dzwonia jacys dziwni ludzie i zawracaja dupe!
  Profil uzytkownika: Oxen     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-09-14 15:09
Widzac nowy Windows 8 coraz bardziej sklaniam sie do mysli, ze jednak Nokia dobrze trafila (zakladajac, ze bliska wspolpraca z Microsoftem dala im plusy). Czas myslec nad kupnem akcji Nokii...?
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> Czy to koniec Nokii ?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony