Odwiedzin 37804605
Dziś 929
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Jak sprawdzić podatek

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorJak sprawdzić podatek
concordia00


Wpisów: 36
Od: 2011-02-07
2011-04-28 19:47
Hej,

Proszę o informację w jaki sposób mogę zweryfikować czy pracodawca faktycznie odprowadza podatek z mojej wypłaty do skatteverketu
  Profil uzytkownika: concordia00     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-04-28 19:57
zapytac w skatteverket
  Profil uzytkownika: kamień     
concordia00


Wpisów: 36
Od: 2011-02-07
2011-04-28 20:01
tak, a orientuje się ktoś czy są w skatteverket w Stockholmie polsko języczni pracownicy?
  Profil uzytkownika: concordia00     
paula_
Stockholm


Wpisów: 1121
Od: 2002-09-20
2011-04-28 20:03
jak dzwoni sie do skatteverket nie wiadomo na kogo sie mozna natknac... moze byc to ktos z Umeå... albo Malmö.
jest na deklaracji numer telefonu na ktory mozna zadzwonic i dowiedziec sie o stan konta podatkowego, moze to zrobic ktos za ciebie znajacy szwedzki.
  Profil uzytkownika: paula_     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-28 22:09
czy są w skatteverket w Stockholmie polsko języczni pracownicy?"

pewnie sa
sprzataja tam
  Profil uzytkownika: darsim     
eda
Sztokholm


Wpisów: 310
Od: 2008-03-05
2011-04-28 22:13
sprzatac w skacie to juz wyzsza szkola ....

Popros kogos zeby zadzwonil w twoim imieniu,
albo popros o tlumacza,
ewentualnie zawsze mozna napisac list z zapytaniem albo emaila.
  Profil uzytkownika: eda     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-28 23:10
W Urzedzie Podatkowym w Sztokholmie pracuje co najmniej jedna polsko jezyczna urzedniczka.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2011-04-28 23:24
Proszę o informację w jaki sposób mogę zweryfikować czy pracodawca faktycznie odprowadza podatek z mojej wypłaty do skatteverketu ....
**************************************

To o co pytasz podwaza Twoje zaufanie do pracodawcy. Jesli dostajesz specyfikacje wyplacanej pensji z zaznaczonym odciagnietym podatkiem jest dowodem na to ze twoj podatek jest odciagniety.Twoim obowiazkiem jest przypilnowac aby dowod wyplaty zawieral inf. ile podatku zostalo odciagnietego, ponadto
obowiazkiem Twoim jest trzymac kazdy dowod wyplaty do porownania kiedy przyjda kazdego roku w styczniu tzw. kontroluppgifter za poprzedni rok. Skatteverket nie posiada inf. o twoim skacie do momentu kiedy nie otrzymaja kontroluppgifter od pracodawcy
  Profil uzytkownika: columbus08     
eda
Sztokholm


Wpisów: 310
Od: 2008-03-05
2011-04-29 00:14
ja nie dostawalam specyfikacji, ale mialam stala wyplate i zawsze ta sama kwota byla odprowadzana do skatu.

Zdaje mi sie ze kiedy sprawdza sie w urzedzie informacje czy pracodawca odprowadza podatek, zostaje on o tym poinformowany.Moze ktos bedzie wiedzial czy faktycznie taka informacja jest wysylana do pracodawcy.
  Profil uzytkownika: eda     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-29 06:19
W Urzedzie Podatkowym w Sztokholmie pracuje co najmniej jedna polsko jezyczna urzedniczka"

i jedna murzymka
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-29 09:34
"W Urzedzie Podatkowym w Sztokholmie pracuje co najmniej jedna polsko jezyczna urzedniczka"

i jedna murzymka"



Ja odpowiedzialam na pytanie:
"a orientuje się ktoś czy są w skatteverket w Stockholmie polsko języczni pracownicy"
i ty o tym dobrze wiesz bo tez na to pytanie opowiadales tylko, ze twoja odpowiedz byla szydercza:
"pewnie sa sprzataja tam "
a teraz jak przytoczyles to co ja odpowiedzialam i dopisales do tego:" i jedna murzynka"
(mimo, ze nikt o to nie pytal) to jeszcze raz pokazujesz jaka z ciebie wyjatkowo zlosliwa osoba

  Profil uzytkownika: simply_Ola     
concordia00


Wpisów: 36
Od: 2011-02-07
2011-04-29 22:47
Dziękuję za informację

"To o co pytasz podwaza Twoje zaufanie do pracodawcy"
Może i masz rację ale zaufanie będzie zdecydowanie większe jeżeli będę miał pewność iż podatek faktycznie jest odprowadzany, owszem dostaje przy wypłacie rachunek o odprowadzanym podatku ale to tylko jest papier każdy może tak napisać a pracodawca może również wykorzystać osobę która dopiero co przybyła do Szwecji i nie płacić podatku. A sprawdzenie nie podważa zaufania jak da się zauważyć to w Szwecji każdy może każdego sprawdzić i nawet jeśli chcesz kupić jakiś przedmiot w sklepie internetowym i wybierając formę zapłaty fakturę to również zostaniesz sprawdzony i tu o zaufaniu też nie ma mowy.

INFORMACJA DO darsim

Użytkowniku to min. przez takie osoby jak TY forum na poloniinfo jest zaśmiecane użytkownicy piszący post oczekują odpowiedzi sensownej a nie takiej jak Twoje szczeniackie i szydercza. Jeśli masz zamieszczać Takie posty to zrób coś bardziej pożytecznego np. pomóc "murzymka" w Skatteverket
  Profil uzytkownika: concordia00     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-29 23:06
"przez takie osoby jak TY forum na poloniinfo jest zaśmiecane użytkownicy piszący post oczekują odpowiedzi sensownej a nie takiej jak Twoje szczeniackie i szydercza."
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Forum -> Życie w Szwecji -> Jak sprawdzić podatek
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony