Odwiedzin 37816257
Dziś 2081
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Bill Gates

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorBill Gates
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2005-02-10 12:52
Postac z pewnoscia kontrowersyjna.
Znienawidzony przez wielu ludzi z branzy IT, oskarzany wielokrotnie o monopolizowanie rynku itd. itd., a jednak ostatnio coraz czesciej przedstawiany jako wspolczesny Robin Hood.
Czy slyszeliscie juz, ze wydal ponad 1/3 swego majatku na cele dobroczynne? Sponsoruje np. zwalczanie gruzlicy wsrod afrykanskich dzieci i zamierza w przyslosci wydawac jeszcze wiecej za posrednictwem wlasnych fundacji. Swoim wlasnym dzieciom chce zostawic w spadku tylko niewielka czesc majatku.
Moze jednak ma racje sprzedajac w bogatym swiecie swe drogie i czesto miernej jakosci produkty, a zarobione w ten sposob nadwyzki lokujac w krajach biednych.
Nie wiem jak to jest z innymi miliarderami, czy np. taki Kamprad albo Kulczyk tez zajmuja sie dobroczynnoscia i jakie ew. srodki na to przeznaczaja, ale musze przyznac, ze postawa Billa budzi moj podziw.
  Profil uzytkownika: j23     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-11 17:09
Duzo zlych rzeczy mozna powiedziec o Gatesie i metodach Microsoftu, ale Gates nie zarabia pieniedzy po to zeby odkladac na kupke. Rodzina Gates wydala na cele charytatywne wiecej pieniedzy niz niejedno male panstwo. Jego dzieci maja podobno dostac w spadku "drobna sume" wysokosci 10.000.000 dolarow. Reszta majatku Gatesa (bylo tego kiedys 100 mijlardow dolarow) ma podobno byc przeznaczona na cele charytatywne.
  Profil uzytkownika: kajetan     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2005-02-11 18:11
Kolega właśnie zaczął nową pracę w MS (tutaj w Kista).
Jak narazie bardzo sobie chwali. Przede wszystkim stwierdził, że ci, którzy tam pracują ok 15 lat są w Szwecji miljonerami. Idzie im dobrze i pamiętają przy tym o pracownikach.
Mają bardzo dobry program opcyjny, co jakis czas ich zatrudnieni dostają je w prezencie, poza tym co kwartał mogą je kupić za część swojej wypłaty za (chyba) 80% ceny. Firma dba o pracowników, pracują skąd chcą, fizycznie nie muszą być na miejscu (no ale to zależy co się robi oczywiście).

Jedno jest pewne: do tej pory narzekał na Billa za każdym razem jak włączał komputer, teraz nagle uważa go za "miłego wójka z Ameryki".
  Profil uzytkownika: maggie     
Forum -> Komputer i człowiek -> Bill Gates
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony