Odwiedzin 37794133
Dziś 1168
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Okradanie za pozwoleniem banku(?)

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorOkradanie za pozwoleniem banku(?)
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2011-04-19 23:54
Witam

**Dla tych co nie chcą czytać to w streszczeniu okradają mnie bank ma to w dupie próbuje się odciąć od tego a ja chce by było okej i kasę mieć s powrotem tym bardziej ze to miało miejsce 2 razy (2x256 to jest 512 koron) a moje jedyne dochody jakie mam to tylko studiestöd w wysokości 1050 koron
I co mam w takiej sytuacji zrobić?


Dwa tygodnie temu zauważyłem ze regularnie znika mi kasa z konta w Nordei... z podpisem Kortköp zauważyłem to po tygodniu nie ruszania karty z portfela gdzie 1 robiłem opląty a gdy sprawdzając stan konta po tygodniu zauważyłem ze brakuje mi 256 koron. od razu jak to zauważyłem poszedłem do banku zgłosić ze z konta znika mi kasa... złożyłem reklamacje musiałem się prosić by mi kartę zniszczyli i dali mi nowa ale poszło to w miarę okej... po nie całym tygodniu dostaje list z banku ze muszę sam porozumieć się z firma która mi ta kasę pobiera.. po takim czasie dochodzę do wniosku ze nawet nie sprawdzili tego ponieważ z doświadczenia wiem ze takie sprawy dłużej trwają (tym bardziej ze zgłosiłem to w piątek 9 a odpowiedz już była wysłana 11 w poniedziałek) 2 sprawa ze takie "kortköp" nie powinna mieć miejsca ponieważ mam ten cały kalkulatorek z kodami i tymi podobnymi przy płatnościach wiec płatności nie zabezpieczone bez użycia takiego kalkulatorka powinny być nie możliwe do zrealizowania... gdy poszedłem zgłosić nie zadowolenie z tej reklamacji (możliwe przez moja słaba znajomość szwedzkiego) pani słabo doświadczona próbowała mi wmówić ze to nie ich sprawa ze takie coś ma miejsce ( z takiej racji po jaki ch*j dają te kalkulatorki) kazała mi samemu się z ta firma skontaktować (ja po trzecim jej takim tłumaczeniu z deczko zdenerwowałem się zebrałem swoje szwedzkie słówka te ładnie i mniej w całość głośniejszym tonem bo normalnym gdyż jestem spokojnym człowiekiem nie skutkowało) i skierowała mnie do starszej koleżanki która podzwoniła gdzie nie gdzie co jej zajęło może z pól godziny i powiedziała bym napisał do tej od której dostałem list o to ze się nie zgadzam z ta decyzja i żeby to sprawdzili ja poczułem się przegrany w tej sprawie i odpuściłem sobie ale musza być jakieś środki prawne na to by coś z tym zrobić bo kradzieży nie toleruje a jak bank na to się jeszcze zgadza to mnie już całkiem szlag trafia. jedno jest pewne nie chce mieć nic dłużej wspólnego z tym bankiem bo to jak oni traktują finanse klienta ( te mniejsze i większe) jest nie do zrozumienia

**Wiec dla tych co nie chcą czytać to w streszczeniu okradają mnie bank ma to w dupie próbuje się odciąć od tego a ja chce by było okej i kasę mieć s powrotem tym bardziej ze to miało miejsce 2 razy (2x256 to jest 512 koron) a moje jedyne dochody jakie mam to tylko studiestöd w wysokości 1050 koron
I co mam w takiej sytuacji zrobić?
  Profil uzytkownika: ossto     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2011-04-20 01:08
A to tylko rece rozlozyc i powiedziec "Szwecja w calej swojej krasie" a czego sie spodziewales? Ze beda cos w twojej sprawie robili? A to nie ich robota, kazdy sobie rzepke skrobie tutaj.
  Profil uzytkownika: flatron     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 01:17
flatron: nie pierdziel andronów.

ossto: masz 100% racji w tym jak Nordea traktuje klienta.
Zmień natychmiast bank, bo nie ma w Szwecji gorszego.

Ale wydaje mi się, że mylisz pojęcia, bo do "kortköp" ten kalkulatorek do kodów nie jest potrzebny.

W normalnym banku zgłaszasz oszustwo i transakcja jest natychmiast kwestionowana (sprawdzone w SEB i Skandia)

Miałeś wcześniej cokolwiek wspólnego z firmą, która Ci ściąga pieniądzie?
  Profil uzytkownika: mabr     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2011-04-20 01:19
A dlaczego nie zrobisz jak ci pani powiedziala?

Kortköp to znaczy zakup karta, czyli, ze gdzies placiles karta. Do tego zadne kalkulatory nie sa potrzebne.
Skontaktuj sie z firma, ktora sciagnela te pieniadze, oni maja obowiezek pokazania pokazania podpisanego przez ciebie pokwitowania.
  Profil uzytkownika: maggie     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-20 01:40
Tak jak mowi maggie (i bank). Dlaczego nie skontaktowales sie z ta firma jeszcze? Co to za firma w ogole?

Dodatkowo, zaplata karta nie musiala wcale byc tego dnia ktory jest podany na wyciagu z konta. Wiele firm/restauracji/taksowek, pobiera zaplate kilka dni pozniej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
tittut


Wpisów: 373
Od: 2010-04-08
2011-04-20 09:05
Do mnie przychodzi mnostwo mailiz bardzo kuszacymi ofertami. Kiedys przyszedl mial, ze za 12 koron moge kupic wielkie pudlo klockow lego. Polakomilam sie, nie przeczytalam oferty do konca a tam bylo napisane, ze jesli to zrobie to przez rok staje sie czlonkiem klubu sympatykow lego i beda mi sciagac co miesiac 350 koron - w ramach ktorych z upustem bede mogla kupowac klocki. Szczesliwie jak sie zorientowalam nie minal okres kiedy moglam sie z tego "biznesu" wycofac. Ale zastanow sie czy gdzies nie klikales i gdzies sie nie rejestrowales podobnie. Co to za firma, ktora "zgarnia" Ci te pieniazki?
  Profil uzytkownika: tittut     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-20 09:33
dokladnie, to jest ta sama suma dwa razy - to moze oznaczac, ze po prostu w zwiazku ze swoja nieznajomoscia jezyka dales sie na cos naciagnac. i teraz za to placisz.
proponuje PYTAC U ZRODLA -kuzwa, ile razy trzeba to jeszcze napisac? A zrodlem jest firma, ktora ta kwoote pobiera. Wez no pomysl...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-04-20 11:29
To wyglada na to, ze dales sie w cos wciagnac niedokladnie czytajac jakas oferte. Niestety zaden bank Ci na to nie pomoze. Jak my przez oszusta stracilismy 6 tysiecy koron to Handelsbanken umyl rece i nie chcial cofnac tranzakcji (a podobno niby tak moga do 2 tyg.) a policja powiedziala, ze sami mamy sobie ta sprawe zalatwic (tylko jakbym gnoja dorwala i go poturbowala to siedziec bym poszla jak za czlowieka) a oszust juz dawno sie zmyl z kraju.
Witamy w Szwecji w calej jej praworzadnosci
  Profil uzytkownika: Siobhan     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-04-20 11:39
byc moze jakis czas temu logowales sie na jakims portalu np z ogloszeniami o prace gdzie samo zalozenie konta jest darmowe ale otrzymywanie maili czy ich pisanie jest juz platne i zaznaczyles ze chcesz moc otrzymywac/wysylac maile przez miesciac a po tym okresie zyczysz sobie automatyczne przedluzenie tej funkcji co wiaze sie z automatycznym sciaganiem kasy z twojego konta(karty) .
  Profil uzytkownika: PaweleM     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 12:07
"W normalnym banku zgłaszasz oszustwo i transakcja jest natychmiast kwestionowana (sprawdzone w SEB i Skandia)" i nawet kiedys w Swedbank.

kortköp to jest zakup karta. najpierw ta karte trzeba zablokowac. bank powinien uniewaznic transakcje (ale najpierw dokladnie sprawdz co to za zakup i od kogo. czasem sami zapominamy, ze placilismy za kawe w samolocie czy cos... a oni moga sciagac pare miesiecy po zakupie).

  Profil uzytkownika: iza     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2011-04-20 13:30
Z firma ktora kase mi pobiera nie mam nic wspolnego kortköp jest przy kupywaniu w sklepie jak i przez internet a wszedzie gdzie placilem przez internet zawsze to robilem czyli przy zakupie mam kod ktory musze wpisac w kalkulatorek pozniej pin i dostaje kod zwrotny ktory musze wpisac na stronie... Bez tego nie powinna mi kasa znikac...
  Profil uzytkownika: ossto     
ossto


Wpisów: 316
Od: 2008-06-11
2011-04-20 13:34
Druga sprawa ze nie przypominam sobie bym cos kupywal z nie pewnego zrodla raz kupywalem myszke do komputera w el giganten pozniej gre komputerowa w polsce ale zawsze z tego zrodla takie rzeczy robie wiec nie powinno takie cos mic miejsca
  Profil uzytkownika: ossto     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-20 13:45
A moze nie doczytales czegos? Kupujac cos przez net moze miales zaznaczone cos, czego nie zauwazyles?
Ode mnie tak kiedys chcieli 50 kr na SOS Barnbyar, i gdyby nie to, ze podpieprzono te pieniadze podstepem ( doliczyli do jakiejs kolejnej faktury) to byloby ok, ale zrobilam awanture, i jeszcze przeprosili... Musisz sie dowiedziec kto te pieniadze pobral, kortköp ok, ale bank ma informacje CO to za kortköp!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 13:53
"wszedzie gdzie placilem przez internet zawsze to robilem czyli przy zakupie mam kod ktory musze wpisac w kalkulatorek pozniej pin i dostaje kod zwrotny ktory musze wpisac na stronie..."

naprawde wspolczuje banku! tyle zachodu! az sie w glowie nie miesci!

ale tym bardziej Twoj bank powinien anulowac transakcje. przeciez to dla nich grosze sa..
  Profil uzytkownika: iza     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 14:56
Witam Was wszystkich....
Mam podobny problem ktory juz trwa sporo czasu...
Niestety ja i moj facet mamy konta bankowe w Skandii.
non stop zabieraja nam pieniadze.. Przykladowo dzis dostalam 1000kr i te 1000kr albo wyjelam z bankomatu albo zrobilam zakup karta ze zostalo 0kr ... na nastepny dzien lub pare dni loguje sie na Skandie i na moim koncie znajduje sie -1000kr a nawet wiecej... ..
Mamy pare rachunkowi na kazdym sa cyrki.. kwoty sa rozne raz jest -300 raz jest -500 rozne kwoty na minusie sie pojawiaja.. to sie wogole nie kalkuluje.. najwieksze przegiecie bylo na koncie mojego faceta wystapila kwota - 6tys z kawalkiem... Wydzwanialismy na banku kilkakrotnie oni twierdza ze maja taki system a kasa wroci chociaz nigdy nie wrocila a minus my musielismy splacac bo zaraz by wszedl na to komornik... Konta w Skandii mamy okolo 2 lat z czym ten bank juz nas naciagnal na pare ladnych tysiecy... Nie wiem co z tym robic.. gdzie mam z tym isc... w banku nic z tym nie robia olewka totalna...gdzie mam z tym isc.. czekam na Wasze rady... w tej chwili mam na dwoch rachunkach razem -1000kr.. a jeszcze czlowiek pojdzie na zakupy przed wyjsciem sprawdzi konto i idzie pewny... a jak dochodzi do placenia okazuje sie ze to nie mozliwe bo na koncie nagle jest -700kr.. taka sytuacje mialam z dwa tygodnie temu.. to jest szok!!
Doradzcie cos..
  Profil uzytkownika: Wiki007     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 15:02
"ten bank juz nas naciagnal na pare ladnych tysiecy"
bank wam ukradl pare tysiecy?? ale jak?

polecam udac sie do banku i zazadac wyjasnienia (jestem zwolennikiem maili i telefonow, ale czasem trzeba zrobic awanture a najlepiej prosto w twarz)

a macie regionspärr i inne dostepne w banku zabezpieczenia? moze trzeba karty zablokowac i zamowic nowe?

ja mam tam konto juz 11 lat i nie mam zadnych problemow.
  Profil uzytkownika: iza     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 15:09
hmmm karty nowe?? jak jest minus na koncie wiecej niz 10dni karta staje sie nie wazna trzeba nowa zamawiac.. moge z nich juz kolekcje zrobic...bylo juz dzwonione odrazu reagowalismy ... i nicccc.... tak kazdemu latwo pisac.. jak masz troszke czasu to chetnie by mi sie przydalo wsparcie... mi nie jest do smiechu z tym bo mamy dziecko...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 15:14
"jak jest minus na koncie wiecej niz 10 dni karta staje sie niewazna trzeba nowa zamawiac.."

co ty piszesz? jak karta moze byc niewazna po 10 dniach ??? tak ci w banku powiedzieli?

wez sobie na razie debet na to konto (np 2 tys.
zalatwia sie online) dopoki nie wyjasnisz sprawy.

"mi nie jest do smiechu z tym bo mamy dziecko.." a co ma dziecko do tego? bez dziecka tez nie jest do smiechu
  Profil uzytkownika: iza     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-04-20 15:18
Z moich doswiadczen wiem, ze wszystko zalezy z jakiego bankomatu sie korzysta czy jaki automat platniczy uzywa sklep.
W jednym kwote odciagaja od razu z konta, a w innym przypadku rezerwuja na koncie. Pieniadze widnieja na koncie, dopoki transakcja nie zostanie zrealizowana miedzy bankami.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 15:25
Iza...
Wlasnie nie moge debetow robic... widze co sie dzieje na moich kontach .. pisze jak jest ... widze ktore karty sa aktywne a ktore moge wywalic.. i jeszcze jedno jak nie zlikwiduje minusow nie przysla mi nowej karty.... uwierz mi gryziemy sie z tym juz troche czasu... widzialy to trzecie osoby i powiedzialy ze to jest chore...
i jestem bezsilna...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2011-04-20 15:27
dokladnie jak mowisz ale ta kwota zarezerwowana widnieje jak sie wejdzie na strone banku przynajmniej w naszym tak jest nie wiem jak w skandia.
  Profil uzytkownika: electra     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 15:28
....a co ma dziecko do tego? bez dziecka tez nie jest do smiechu .... Iza ale te pieniadze co mi bank zasunal bym wolala dla dziecka przeznaczyc... a jak jest dziecko to jest o stopien ciezej z tym ...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 15:43
o debet musisz sie zwrocic by ci nalozyli na karcie.
nie mozna od tak sobie przekroczyc konta.

aha i ciagle piszesz, ze bank ukradl ci pare tysiecy koron. naprawde ci je ukradl?

jesli tak to musisz sprawe wyjasnic osobiscie.
(tylko prosze cie w rozmowach z bankiem nie uzywaj argumentow ze ci trudno z tym bo masz dziecko, ok? tu branie na litosc nie dziala)

a jesli nie chce ci sie z numi uzerac to odzyskaj te pieniadze i zamknij tam konto i do widzenia (ja nie raz zmienialam bank).

bankow jest wiele do wyboru:
http://www.e24.se/pengar24 /prisjamforelser/sparrantor/
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-20 15:46
polecam ten bank:
http://www.icabanken.se/

pomoga ci zmienic (zalatwia za ciebie)
przeniosa autogiro itp.
  Profil uzytkownika: iza     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2011-04-20 15:50
icabanken tez moge polecic nie bylo nigdy problemow i wszystko zawsze sie zgadza na koncie
  Profil uzytkownika: electra     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 15:53
Wiki007: a o kedycie debetowym słyszałaś?

W Skandii to tylko jedno kliknięcie i gotowe.
Nic nie kosztuje jeśli z niego nie korzystasz, a widać przydałoby Ci się skoro balansujesz wokół zera.
  Profil uzytkownika: mabr     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 15:53
Wlasnie Iza chcemy tak zrobic.. chcemy odzyskac kase i zamknac konto, ja wiem o tym zeby nie gadac o dziecku itp... tylko naprawde juz mnie serce boli... mowisz ica banken.. moze w ta strone sprobujemy... zobacze o co tam chodzi dokladnie... bo wydaje mi sie ze nawet jak z morda do nich pojsc to zalezy na kogo trafisz albo zadziala albo pogorszy sprawe...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 15:57
Jedno pytanie: czy te minusy to przypadkiem nie wyjmowanie pieniędzy w Polsce? Tam niejednokrotnie bankomat rezerwuje pieniądze nawet jeśli ci ich nie wyda- zdarzyło mi się parę razy.

Transakcja jest anulowana po kilku dniach, ale raz trwało to bodaj 2 tygodnie. Tylko że wtedy to nie Skandia "kradnie", a bank który zażądał zabezpieczenia kwoty.
  Profil uzytkownika: mabr     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-20 15:58
ale jaja.... wierzyc mi sie nie chce! i co to ma znaczyc, ze bank olewa??
jestem w stanie uwierzyc,ze bank olewa, skoro ma na bilingu,ze najpierw zaplacona karta za kebab na fittji,a pol godziny pozniej za dwadziescia piw na alby,to wtedy sie moga zasmiac w twarz, ale co to sa ''takie sobie, kuzwa, znikajace pieniadze''????? jak to tak?! i nikt nic nie wie?!?!
i wy jeszcze to splacacie, zamiast sie dowiedziec, co to za cyry???
no luuudziiieeee!!!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:03
Nie nie... w Polsce jestesmy raz na rok... i nigdy nie uzywalismy tam karty... tutaj juz walute sie wymienialo...
oni sobie podwojne naliczaja np . dzis kupilam cos za 300kr noi widze ze odrazu jest to odciagniete a za pare dni znowu ten sam zakup i drugi raz odciagnieta kasa za to samo... ja juz boje sie logowac na ten bank normalnie ..... bo nie mile niespodzianki sa...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 16:05
a data przy drugiej transakcji jaka jest?

To co piszesz jest nierealne, kompletnie niemożliwe.
I jeszcze do tego że niby bank olewa. Nie wierzę.
  Profil uzytkownika: mabr     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:07
a co mam robic?? mam nie splacac?? i czekac na komornika??? kolko sie zamyka... uwierz jak nie wierzysz.. a my nie jestesmy tu od wczoraj i tez juz probowalismy walczyc.. ale ich wytlumaczenia to tylko .. bo maja taki system albo kasa wroci.....
  Profil uzytkownika: Wiki007     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:10
Niestety.... nierealne staje sie realne ... jak nie wierzysz to trudno. ja sie tylko spytalam co moge z tym dalej robic, nastraszyc ich czyms.. watpie maja napewno dobrych prawnikow...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-04-20 16:11
Skoro bank mowi ze kasa wroci to niech sobie na nia poczekaja, dlaczego wy macie to splacac?

No, chyba ze ja nie rozumiemm tematu, bo wydaje mi sie to wszystko jakos nieprawdopodobne.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 16:13
Ale DLACZEGO myślisz, że miałabyś spłacać jeśli to nie są Twoje transakcje??? Nie rozumiem

Reklamacja w banku i KONIEC. Żądasz formularza do reklamacji i kwestionujesz KAŻDĄ podwójną transakcję!

No, chyba że czegoś nie rozumiesz i z tego powodu opis sytuacji jest niepełny. Trzebaby usłyszeć co mówi bank.
  Profil uzytkownika: mabr     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:19
hmmm ojej dobrze wszystko rozumiemy... . Czyli co?? reklamacja ?? czytalam nie raz ze ludzie maja problemy z tym bankiem.... myslalam ze moze ktos zalatwil sprawe do konca i wyszlo po jego mysli.... sluchaj jak by Ci przyszlo inkasso 1800kr ty dzwonisz do banku mowisz ze tego nie zaplacisz bo nie wiem skad ten minus a oni Ci mowia ze musisz zaplacic bo za pare dni trafi to do komornika i jeszcze powiedza Ci ze pieniadze napewno wroca to co zrobisz?? zaplacisz nie?? logiczne nie chcesz miec kreski u komornika...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-04-20 16:21
To bank to inkasso na was nasyla?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:26
pokoleji wszystko przypomnienie i cala droga potem do komornika..
  Profil uzytkownika: Wiki007     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 16:29
Skoro dopuściłaś żeby to zaszło tak daleko... Trzeba było reklamować od razu! Ale lepiej późno (teraz) niż wcale. Tylko że teraz musisz to zakwestionować w Inkasso, a to nie jest równie proste.

Prawdę mówiąc jestem przekonany, że czegoś nie rozumiesz i że nie wszystko jest tak jak piszesz.
  Profil uzytkownika: mabr     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-20 16:30
no nie wierze, zebym sie miala ukisic na slodko!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-04-20 16:35
Cos jest nie tak w tej calej sytuacji.
Niemozliwe, zeby bank (jezeli sam popelnil blad) wysylal ärende do inkasso.

Od inkasso mozna sie odwolac, ale nastepna instancja to sad.
Natomiast jezeli zlozy sie oficjalna reklamacje, to sprawa jest w toku do wyjasnienia.

  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:35
Mowie wszystko rozumiemy... mamy tutaj starszych troszke ludzi co sa w Szwecji po 30 pare lat.. mamy swiadkow pytalismy czy moze cos ominelismy .... nie wazne... pytanko teraz.. jak mam zadzialac z inkasso?? co dalej
  Profil uzytkownika: Wiki007     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-04-20 16:37
"Mowie wszystko rozumiemy... mamy tutaj starszych troszke ludzi co sa w Szwecji po 30 pare lat.. mamy swiadkow pytalismy czy moze cos ominelismy .... nie wazne..."

o to wlasnie chodzi, ze wazne.
Bo od tego zaleza nastepne kroki.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 16:46
Nie mamy problemu zeby sie dogadac, a inna sprawa tam nie ma nic takiego zeby tego nie zrozumiec...jakie dalsze kroki... ?? moze jakas poradnia prawnicza...?
  Profil uzytkownika: Wiki007     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-04-20 18:02
Zmien bank!
Jak to czytam to mi sie cos robi!
Jak nigdy nie klne tu na forum to dzisiaj napisze ze wyszarpal bym tym KUR..M moja kase z gardla!
Idz do banku i zamknij konto!
  Profil uzytkownika: pratsam     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-20 18:19
Nie bluźnij pratsam, bo na pewno nie wiesz wszystkiego.

NIEMOŻLIWE żeby bank ściągał omyłkowe transakcje przez Inkasso. Wiki007: co konkretnie jest w inkasso, skoro sciągali z konta? Debet na koncie?
Mówili, żeby czekać aż transakcje będą zwrócone,
a jak nie zostały zwrócone to co z tym zrobiłaś?

Że już nie wspomnę, że musiało to trwać miesiącami,
zanim sprawa trafiła do inkasso.

Tak czy inaczej: za swoje zaniedbania trzeba płacić.
Jeśli chcesz, napisz do mnie na priva, adres znajdziesz w moim profilu. Jeśli podasz mi więcej szczegółów to postaram się Ci pomóc.
  Profil uzytkownika: mabr     
Wiki007


Wpisów: 13
Od: 2011-04-20
2011-04-20 18:23
Ich inaczej nie mozna nazwac... ja juz wszystkie nerwy pozjadalam... Oczywiscie odezwe sie do Ciebie.. Nie jestem osoba ktora zaniedbuje cos... nie znasz to nie oceniaj ... przedstawie Ci cala sytuacje...
  Profil uzytkownika: Wiki007     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-04-20 19:05
Wyjasnij, to na spokojnie mabrowi, bo tu na forum, zaraz sie posypie masa madrych komentarzy.

Musisz dojsc, w czym tkwil blad, bo ja tez za namowa Izy, zalozylem tam konto 1.5 roku temu i problemow nie mam ze Skandia, a zaoszczedzilem troche kasy i nerwow, korzystajacych z ich uslug.

Czesto pod koniec tygodnia sprawdzam stan konta i rzeczywiscie niektore sklepy, nie odrazu otrzymuja kase, orzy zaplacie karta. W takim wypadku, gdy oscyluje sie "na oparach", dosc latwo kupic cos(myslac, ze wciaz masz srodki) i wyjsc w minus.
Nadal tez prowadze rachunek, dla firmy w Nordea, i tez o takich zbytach nie slyszalem nigdy....
pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-20 22:15
Ja kiedys tez podejrzewalem, ze mnie ktos okrada bo tak mi szybko pieniadze nikly i ledwo starczalo do konca miesiaca. Raz usiadlem z kartka i olowkiem i podliczylem i sprawdzilem caly wyciag z konta z 3 miesiecy i doszedlem do wniosku ze.... to ja tyle wydaje. Ale zanim policzylem, to pewien bylem niemal, ze cos jest nie tak.

Wiec moze to jest pomysl dla okradanych w tym watku. Sprawdzcie sobie wszystkie wydatki na koncie w ciagu ostatniego miesiaca lub dwoch i zobaczcie dokladnie ktore zaplaty (jezeli jakies) sa podejrzane.
  Profil uzytkownika: kajetan     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-04-20 22:27
Po 10 dniach blokuja karte? Niemozliwe.

Dwa razy w ciagu calych moich 3 lat ze Skandiabanken mialam minus na karcie Visa.Po okolo tygodniu przysylaja osobna fakture,ktora trzeba natychmiast zaplacic (ja placilam zawsze za pozno - duzo za pozno). Nigdy mi nie zablokowano zadnej z kart.

Moze zalezy jak duzy ten minus? Albo moze maja jakies ograniczone zaufanie do Ciebie z niewiadomo jakich powodow,ze tak Ci blokuja za jednym zamachem? Cos musi tu byc nie tak.

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-20 22:27
Ja kiedys tez podejrzewalem, ze mnie ktos okrada bo tak mi szybko pieniadze nikly i ledwo starczalo do konca miesiaca."

znam ten bol
regularnie wchodze na konto i kotroluje wszystkie wydatki czy sie zgadza przy najmniej raz w tygodniu poki pamietam bo tez ináczej mam wrazenie ze to niemozliwe zeby tak szybko pieniadze znikaly
  Profil uzytkownika: darsim     
Adashi79
Stockholm


Wpisów: 117
Od: 2011-03-19
2011-04-21 00:01
zmien bank czlowieku...Nordea to najwieksza k.... ta w Szwecji i w Polsce jeszcze gorsza...SEB trzyma fason...jestem ich klientem od 2003....zadnych problemow...polecam!!!
  Profil uzytkownika: Adashi79     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-21 00:10
widze ze mabr nie wytrzymal i zaoferowal swoja pomoc.
sczerze mowiac tez mnie to ciekawi bo historia jakoby bank blokowal karty, wysylal inkasso i okradal klienta jest dla mnie jak z kosmosu (i to jeszcze TEN bank, co pol forum na nim smiga!)
  Profil uzytkownika: iza     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-21 06:17
bank blokowal karty, wysylal inkasso i okradal klienta jest dla mnie jak z kosmosu"

moze nie okradal, ale balagan moga miec
dziwne jakby nie mieli
to w koncu szwecja
  Profil uzytkownika: darsim     
słavek


Wpisów: 127
Od: 2007-11-14
2011-04-21 07:21
Najlepiej będzie zapłacić to inkasso,bo oni akurat z całą sprawą mają najmniej do czynienia.
Wszystkie rachunki zebrać i iść do banku,zrobić wyciągi i pokazać im oraz złożyć reklamacje.
To o czym piszecie jest poprostu jak program NIE DO WIARY.
Z tym wyrabianiem kart co 10 dni to już wogóle niemożliwe a po drugie nie wiem jakie ale ponosicie koszty przez to wyrabianie.
Czasami jest tak,że karte zablokują ale to ze względu na duże opóźnienie w spłacie ale po uregulowaniu rachunku wszystko wraca do normy.I nie wierzcie na słowo przez telefon,że jakiekolwiek pieniądze dostaniecie spowrotem,tylko jeśli zostanie taka decyzja przedstawiona na piśmie.
Czasami też w związakach jeden z partnerów poprostu wydaje kase ,gra itp..,. a potem mota i zgania na bank.
Co do ściągania z konta,to mogą też scągać jakieś opłaty,faktury, pożyczkę lub trangelskatt gdzie została wyrażona zgoda na autogiro,czyli automatyczne ściąganie kwot.
Ja zawsze widze po zalogowaniu ile mam do dyspozycji,ile i na co jest zarezerwowane na zapłacone rachunki kartą,które jeszcze nie zostały ściągniete i jakie w danym miesiącu rachunki będą ściągnięte,np:opłata roczna za konto internetowe.
  Profil uzytkownika: słavek     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-21 09:14
"Co do ściągania z konta,to mogą też scągać jakieś opłaty,faktury, pożyczkę lub trangelskatt gdzie została wyrażona zgoda na autogiro,czyli automatyczne ściąganie kwot."
zgody na autogiro mozna sobie sprawdzic na koncie.

"jakie w danym miesiącu rachunki będą ściągnięte,np:opłata roczna za konto internetowe"
akurat Skandia na za darmo konto internetowe
  Profil uzytkownika: iza     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2011-04-21 13:40
cytat:
''Czasami też w związkach jeden z partnerów poprostu wydaje kase ,gra itp..,. a potem mota i zgania na bank.''

no wlasnie...kurcze...moze tak?

to niemozliwe zeby ot,tak bank sobie blokowal konta,wysylal wszystko do inkasso i pobieral sam pieniadze z konta - nawet tutaj w Szwecji (czyt:kraju chaosu) to brzmi troche nie tego....

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-21 16:31
Komicznie to brzmi, gdy ludzie z kraju totalnego bałaganu i tumiwisizmu twierdzą, że Szwecja to kraj chaosu
  Profil uzytkownika: mabr     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-21 17:41
szwedzi sa bardzo zdolni w stwarzaniu wszelkich pozorow mabr
niestety poza pozorami jest balagan jak moze i wszedzie
wez poprawke ze w wzwecji mieszka tylko 9 mil ludzi i od 100 lat nie bylo wojny
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-21 21:41
"Komicznie to brzmi, gdy ludzie z kraju totalnego bałaganu i tumiwisizmu twierdzą, że Szwecja to kraj chaosu"

Bardzo sluszna uwaga
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-21 22:59
Zobaczymy czy Wiki007 odezwie sie do mabra.

Ja tylko powiem, ze on jest dobry w te klocki z bankami i ubezpieczalniami
  Profil uzytkownika: iza     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-04-21 23:02
Mabr jak juz rozpracujesz sprawe to pochwal sie czy to zaniedbanie wlascicieli konta czy tez bank robi sobie co chce z klientem.
  Profil uzytkownika: pratsam     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-04-22 00:10
Wlasnie w tym rzecz Pratsam, ze byle bolek, czy wacek se odpusci, a Mabr nie !
Do tylka sie dobral olewaczom, typu Wizzair i wyszedl na swoje !
Jak sie okaze, ze bank cos pokpil, to napewno i tu sprawa sie wyjasni !

Niewielu ma taka konsekwencje w dzilalniu, a to sie szanuje...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-04-22 09:12
Mabr jak juz rozpracujesz sprawe to pochwal sie czy to zaniedbanie wlascicieli konta czy tez bank robi sobie co chce z klientem.

dokladnie. Licze na to samo!

Generlanie odnosze wrazenie ,ze to nie bank ponosi wine w tej sytuacji ale to sie okaze.
  Profil uzytkownika: PaweleM     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-04-22 11:21
Bank nie tylko okrada, ale kontroluje i gra starszego brata. Wczoraj wplacilem niewielka sume na swoje konto i urzednik zapytal, skad mam te pieniadze. Wlosy mi deba stanely i powiedzialem, ze ukradlem. Zaczal sie biedaczek tlumaczyc, ze musza pytac, zeby uniknac "prania pieniedzy". Co ich to do cholery obchodzi??? Powiedzialem, zeby sie zabrali za tych rekinow, co robia machlojki, a nie czepiali sie normalnych ludzi, co zaoszczedzili sobie pare groszy.
Nie tylko oszukuja, robia naszymi pieniedzmi interesy i jeszcze tego malego czlowieczka kontroluja - to juz zakrawa na bankowa dyktature w najgorszym gatunku.
  Profil uzytkownika: myszkin     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-22 11:42
Takie jest PRAWO, myszkin. Bank ma obowiązek sprawdzać pochodzenie pieniędzy i nie widzę w tym nic złego, jeśli pieniądze są z legalnego źródła.

Ale fakt, że w Szwecji to już dawno przekroczyło granice kpiny. Od maja nie będzie można kupić nawet biletu SL za 18 koron SMS-em z niezarejestrowanej karty prepaid.
Też w imię prawa przeciwko "praniu pieniędzy"
18 koron!!!!
  Profil uzytkownika: mabr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-22 13:31
"Od maja nie będzie można kupić nawet biletu SL za 18 koron SMS-em z niezarejestrowanej karty prepaid."

Na "bazarze" tez chyba nie bedzie mozna placic SMS-em z niezarejestrowanej karty prepaid.

A poza tym... 18kr? Dawno nie kupowales biletu?
  Profil uzytkownika: kajetan     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-04-22 14:49
To PRAWO, to bank sobie sam wymyslil. Od kontroli dochodow jest Skatteverket i przed fiskusem trzeba sie tlumaczyc. A ci co zajmuja sie "praniem pieniedzy" to i tak fiskusa i banki wykiwaja. Jasne jest, ze nikt nie lubi oszustow i kryminalnych kontraktacji z pieniedzmi, ale na Boga, przyczepiac sie do ludzi o pare tysiecy zlotych, to juz zakrawa na system, ktory jest w stanie calkowitego rozkladu i bierze sie za gnebienie swoich obywateli, ktorzy ciulaja te swoje grosze, zeby troche zaoszczedzic. Myslisz, ze stary emeryt zacznie na stare lata "prac pieniadze"? Trzeba postradac chyba rozum, zeby podejrzewac kazdego starucha, bo on chetniej wyda pieniazki na ladne panienki, niz zacznie, te pieniazki "prac"
  Profil uzytkownika: myszkin     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-22 16:08
"To PRAWO, to bank sobie sam wymyslil."

Nie, to prawo unijne.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-23 10:42
Kajetan: 18 kr to za bilet dla młodzieży,
która często ma właście kraty prepaid.
I ciekawe jak często pierze nielegalne pieniądze?
  Profil uzytkownika: mabr     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-04-23 12:07
No wlasnie, no wlasnie, bank unijny bo poza unia takich praw nie ma
Do diabla wiec z ta cala Unia, ole!!
  Profil uzytkownika: myszkin     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-27 22:47
Minął ponad tydzień i nie doczekałem się maila. Więc raczej się nie dowiemy jak to banki okradają klinetów..
  Profil uzytkownika: mabr     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-04-27 22:51
  Profil uzytkownika: PaweleM     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-27 23:04
"Więc raczej się nie dowiemy jak to banki okradają klinetów"

ok
mam konto w handelsbanken
tam karte kredytowa
wplacam na nia co miesiac pare tysiecy koron
pytalem w banku pare lat temu powiedzieli mi ze niewielki procent odsetek dostane
ok mysle kazda korona sie przyda,

no i patrze ostatnio jakos zadnych odsetek nie dostaje
czytam o co chodzi.
Mam tam zalozóne jakies konto i za moje pieniadze z odsetek bank kupuje jakies fondy

ok
mysle zobaczymy co z tych fondow wyniknie.
Wchodze w temat glebiej mam z tych fondow zysk 513 koron
fajnie na benzyne pedzie.
Czytam dalej obsuga tych funduszy kosztuje mnie 500 koron
wiec moj zysk wynosi 13 koron bank zarabia 500
fajnie 13 koron na cukierki bedzie, ale mnie uderzylo k...a
a jak nie bedzie zysku z tych fondow a bank bedzie sciagal ze mnie 500 koron za obsuge?
to zlodziejstwo
probuje to konto zamknac na internecie nie da sie bo jakies transakcje sa nie zakonczone

1 nigdy takiego konta nie zakladalem
2 zadnej zgody na nie nie wyrazilem
3 niczego nie podpisalem

Bank dowolnie manipuluje moimi pieniedzmi bez mojej zgody
krwew mnie zalala
cisnienie skoczylo
ide tam za 2 tygodnie i niech mi wytlumacza co oni k...a robia?

Mam nadzieje ze mnie nerwy nie poniosa i nie powiem co o nich mysle.

Wiec skoro to co opisalem jest mozliwe i ma miejsce to znaczy ze
kazdy numer jest mozliwy
  Profil uzytkownika: darsim     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-04-27 23:16
Mam nadzieje ze mnie nerwy nie poniosa i nie powiem co o nich mysle.


raczej strach ci na to nie pozwoli
  Profil uzytkownika: PaweleM     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-27 23:17
ty mnie Pawelku nie znasz
ja sie tylko samego siebie boje
  Profil uzytkownika: darsim     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-04-27 23:20
znam znam darsimku
  Profil uzytkownika: PaweleM     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-27 23:21
Pawelku
jak dorosniesz bedziesz taki jak ja bo ja sie w tobie poznaje stad moja sympatia do ciebie
  Profil uzytkownika: darsim     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-27 23:29
"raczej się nie dowiemy jak to banki okradają klinetów.."
ja nie mialam najmniejszych watpliwosci co do tego, ze to nieprawda bo jesli mialoby to miejsce to by media o tym donosily a prokuratura wszczela sledztwo.
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-04-28 06:11
"ja nie mialam najmniejszych watpliwosci co do tego, ze to nieprawda bo jesli mialoby to miejsce to by media o tym donosily"

zycie musi byc wspaniale i proste jesli ktos nie ma zadnych watpliwosci.

tylko chyba dalekie od rzeczywistosci
  Profil uzytkownika: darsim     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-28 07:58
Ale jaja!
Ja juz zglupialam kompletnie Otoz.... mam konto w Skandii na ktore przychodzi li i jedynie mojego dziecka kasa, czyli m.in. barnbidrag. Wiec jest tam ok. 3 tys. miesiecznie - wydalam z tego ostatnio sporo, zostalo 65 kr. Weszlam sobie w konto internetowe, zeby sprawdzic, jak tam a tu z 65 kr zrobilo sie 365. Ok, mysle sobie, zle policzylam, to nie sa duze sumy...

Dwa dni pozniej kupowalam dziecku buty, jakies 250 kr, mysle sobie, mam jakies ostatnie grosze w Skandii - zapalce ze Skandii. I co? Brak srodkow! Na koncie z powrotem 65 kr!

W historii przelewow nie ma sladu (i nie bylo), ze jakies 300 kr weszlo i wyszlo... Po prostu w saldzie byla ta suma i nigdzie indziej.
Ja wiem, ze ja tych trezch stow nie mialam wczesniej i nie wiem, skad one sie tam wziely, nie wiem tez, jak sobie poszly z powrotem....
Czyli - trzeba olac to konto albo liczyc sobie gdzies kurna na karteczce, bo jesli nagle komus tak ''wskoczy'' 5 tys i potem zdazy je szybciutko rozparcelowac to sie robi minus. I bank ma racje, ze zada zwrotu, bo to nie sa nasze pieniadze. Ale, oczywiscie, co to za saldo sie robi i skad te sumy??? Cuda, panie!

Nie dzwonilam jeszcze, ale zamykam konto i mam ich w d. jakies glupie argumenty mnie nie obchodza, bank ma byc instytucja godna zaufania. Ten nie jest.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-28 10:21
"zycie musi byc wspaniale i proste jesli ktos nie ma zadnych watpliwosci."
Grunt to sie nie przejmowac i wygodne buty nosic.

Zycze slonecznego dnia
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-28 11:13
"Nie dzwonilam jeszcze, ale zamykam konto i mam ich w d. jakies glupie argumenty mnie nie obchodza, bank ma byc instytucja godna zaufania. Ten nie jest."

I otworzysz temat pt. Jak zamknac konto w Banku Skandia?
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-28 11:32
A tak apropos, to kliknalem sobie w jakis dowolny watek o zakladaniu konta w banku skandia i widze, ze tam ludzie takie problemy maja od lat. Ze saldo sie nie zgadza, pieniadze sa sciagane podwojnie a potem wracaja, itd.

Moze to jest sposob na prowadzenie banku? Karta za darmo, to za darmo tamto za darmo a bank zyje z tego, ze ludzie nagminnie przekraczaja limit z powodu zle podanego saldo i musza placic odsetki.

Moze dlatego nie ma tu watkow pt. jak zalozyc konto w banku Nordea, bo tam wszystko dziala jak powinno?
  Profil uzytkownika: kajetan     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-28 11:43
ciekawe czy ja i moi znajomi jestesmy jakos specjalnie traktowani, ze nam nic takiego sie nie dzieje na naszych kontach?
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-28 11:46
No, z powodow ideologicznych watku **jak zalozyc konto w banku Skandia** nie odwiedzam Nigdy mi sie takie cos nie zdarzylo, ale to moze dlatego, ze ja z niego w zasadzie nie korzystam i jak cos sobie wchodzi,a potem wychodzi to nawet o tym nie wiem? Debetu nie mialam nigdy, wiec sie oburzylam, jak ktos tu opisywal, ale okazuje sie, ze takie cuda, jakie sie tu wyrabiaja to norma. Wiec czuje sie ukiszona!

Nie bede otwierac watku o zamykaniu, zamkne se zupelnie bez rozglosu
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-28 11:48
Iza, a masz taki naprawde, på riktigt, koll na to, co tam sie dzieje? Mnie pewnie znowu by umknelo, gdyby nie przypadek...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-04-28 11:53
mam koll

ale ja sprawdzam tylko raz na miesiac (czy wyplata mi sie zgadza) i przy okazji patrze na konto (mam wszystkie kwity, po sprawdzeniu wyrzucam).

poza tym mam tam debet 5 tys wiec nigdy nie jestem na zero
  Profil uzytkownika: iza     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-28 17:33
Poczekaj, jak ci kiedys zaplate za wczasy sciagna podwojnie


A tak ogolnie, to jak ktos ma telefon z systemem Android, to polecam ten program https://market.android.com /details?id=com.liato.bankdroid

Mozna go ustawic, ze alarmuje za kazdym razem jak sie zmienia saldo na koncie. Dziala chyba ze wszystkimi szwedzkimi bankami.
  Profil uzytkownika: kajetan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-04-28 19:05
Kajetan super sprawa z tym alarmem.
Teraz pewnie sie posypia tematy jak aktywowac ten program w telefonie
  Profil uzytkownika: pratsam     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-28 19:10
No patrz, kurde, a teraz doczytalem, ze ten program nie dziala ze Skandiabanken.
  Profil uzytkownika: kajetan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-04-28 19:11
A szkoda,przydaloby sie niektorym
  Profil uzytkownika: pratsam     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-28 19:29
Ja uzywam ten program i sobie chwale.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-28 20:00
"ciekawe czy ja i moi znajomi jestesmy jakos specjalnie traktowani"

Nie, po prostu tych "problemów" się nie zauważa, gdy się nie balansuje wokół zera na koncie.

Transakcje albo są ściągane np. 2 dni później i ludzie myślą że mają $$$ ale tak naprawdę już je wydali tylko bank jeszcze nie ściągnął im z konta.

Albo zdarzają się transakcje które zostają wycofane, np. zablokowana kwota z powodu przerwanego zakupu. Może być zablokowana i 2 dni, ale potem wraca. I o nią maleje saldo.

itp, itd.
A ludzie nie rozumieją jak to działa i dlatego krzyczą.
darsim: musiałeś coś kiedyś zamówić lub podpisać, tylko nie doczytałeś małym druczkiem o tych funduszach. Swoją drogą, jeśli bank bierze 500 kr za prowadzenie potfela funduszy, to zmień bank na... Skandię
  Profil uzytkownika: mabr     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-04-28 20:37
ja kontroluje swoje wydatki i w zadnym banku (w skandii) tez nie zauwazylem jakis nieprawidlowosci - czasami jest tak jak pisze mabr - anulowana transakcja i prze jakis czas kwota zablokowana - wystarczy miec w glowie wydatki i po problemie
  Profil uzytkownika: kamień     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-04-28 20:41
ja jestem klientka Skandiabanken od 12 lat i oni mnie nigdy nie okradli a moje oszczednosci caly czas rosna.

  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-04-28 21:24
Mabr, ale ja wiem, ze nie przeprowadzalam ta karta zadnych transakcji na 300 kr - na sto procent! Poza tym na wszystkie banki i konta mam app w telefonie i sledze na biezaco. Skandii nie, bo to nie jest moje glowne konto. Dziwnym jest, tak czy owak, ze pieniadze wplywaja, znikaja BEZ dokonywania zadnych transakcji! Skoro w ciagu ok 10 dni nie dokonywalam transakcji, a w miedzyczasie cos mimo wszystko sie dzieje ( i nie sa to odsetki czy jakiestam oplaty za prowadzenie konta) to to normalne nie jest!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-04-28 21:48
Przesadzacie !

Konto nie jest po to, by oscylowac, na oparach !

W tym wypadku, wyciagaj calosc w gotowce(jesli, nie masz zadnych oplat stalych itd) i problem z glowy !

Wtedy mozna uznac, ze samemu zarzadzamy calym majatkiem...

Na kacie bierzacy, kazdy rozsadny czlowiek, ma jakas zelazna sume, ktroej nigdy nie rusza, lub jak Iza, debet, aby miec spokojny sen, pod koniec miesiaca...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
stefik


Wpisów: 46
Od: 2009-12-11
2011-04-29 00:45
A ja opisze swoj przypadek.Mialem(mam?)konto firmowe w SEB.Firme zamknalem w lutym,a konta nie.Jakis miesiac temu przyslali mi powiadomienie,ze 16.04 zostanie mi pobrana oplata za prowadzenie rachunku-600kr/rok.Mysle wiec-zamkne konto-po co mam im jeszcze placic za cos,co mi nie jest potrzebne.No i zrobilem to 14.04 przez internet.Postepowalem wg instrukcji,przeniosem pozostale srodki(5,06kr)na konto prywatne,i na koniec wyswietlilo sie,ze wszystko zostalo zakonczone pomyslnie.No a 21.04 przyslali mi wyciag z konta i list.Na wyciagu jest saldo:-594,94,bo 15.04 zaj...li mi szesc stowek za banktjänst,czyli dzien po zamknieciu konta.A w liscie napisali,ze konto nie moze byc zamkniete,bo mam ujemne saldo!I co Wy na to?Jutro mam jeszcze wolne,to pojde to wyjasnic.Czuje,ze bedzie zadyma
  Profil uzytkownika: stefik     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-04-29 08:32
To zalezy jakie sa reguly tej zaplaty. Jezeli juz ci napisali, ze tego a tego dnia ci sciagna oplate, to jest to juz raczej postanowione i cie tylko informuja, zebys mial srodki. Same warunek sciagniecia tej oplaty zostal pewnie spelniony.

Bledem jest, ze strona internetowa powiedziala ci, ze konto jest zamkniete, bo prawdopodobnie to jest robione w tych systemach w nocy lub nastepnego dnia rano i konta ktore maja minus lub plus nie moga byc zamkniete.
  Profil uzytkownika: kajetan     
stefik


Wpisów: 46
Od: 2009-12-11
2011-04-29 09:24
Im chodzi napewno o zwrot kosztow za poprzedni rok,bo byl on gratisowy.Zobaczymy,bank otwieraja o 10.00,to wkrotce sie wyjasni.Jak wroce,to skrobne,co i jak
  Profil uzytkownika: stefik     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-04-29 09:31
Bardzo możliwe, że opłata się należy za cały rok jeśli tylko rozpocząłeś kolejny.
600 kr to i tak bardzo mało za konto firmowe.
  Profil uzytkownika: mabr     
stas


Wpisów: 458
Od: 2006-01-05
2011-04-29 11:28
To prawda - Swedbank za eget företag pobiera 900 sek/rok
  Profil uzytkownika: stas     
stefik


Wpisów: 46
Od: 2009-12-11
2011-04-29 13:09
No i jestem.Tak w skrocie,to stanelo na tym,ze oni w tym liscie do mnie napisali,ze mam czas na zmiany do 5.04.Prawda jest taka,ze tam jest napisane,ze do 5.04 mam ich powiadomic,w razie gdybym chcial zaplacic to z innego konta.Dla nich jest to rownoznaczne.Czyli przegralem,nie bede sobie juz psul nerw na weekend.Aha!Nie musze placic odsetek karnych za debet na koncie(4,45kr)hurra!!!
  Profil uzytkownika: stefik     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 10:19
MUSZE, no po prostu MUSZE sie tym podzielic w tymze watku. Odgrazalam sie, ze zlikwiduje to konto, nie zrobilam tego, bo mi emocje opadly i zapomnialam. Teraz to juz nie ma sorry gregory.
Tak mi dzis ''stoi'' w kontoöversikt:


Datum Beskrivning Belopp
2011-05-21 VIVO BREDÄNG -178,96
2011-05-20 HÄLSA FÖR ALLA -197,00
2011-05-21 Kortköp VIVO BREDENG SKERHOLMEN -178,96

Dodam, ze w Bredäng (Bredeng ) jest tylko jedno VIVO i ja 21ego kupowalam tam cos JEDEN raz, za JEDNA sume. Ta pierwsza mi odciagneli zaraz po zakupach, drugi raz dzisiaj. Szal dupy, panowie i panie! Zostaje tylko w Swedbanku.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-05-25 10:34
Ściągnęli ci 2 razy za to samo, a Ty się obrazisz i zrobisz Skandii na złość, przechodząc do najgorszego banku w Szwecji?

Oczywista oczywistość, że to jest do wyjaśnienia.
Trzeba tylko chcieć. Każda transakcja ma transaktionsnr.
Prawdopodobnie Vivo Bredäng sobie w kulki leci.
  Profil uzytkownika: mabr     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 10:56
najgorszy, nie najgorszy. mam w nim konto ''glowne'', ktore funkcjonuje jak w ... banku toto wieczne problemy sprawia, ciekawa jestem co sie dzialo, jak olewalam to konto, od momentu, kiedy czytam tu te historie to sprawdzam czesciej co sie dzieje na tym koncie i coraz bardziej mnie to zaskakuje. cale szczescie, ze to konto, na ktorym niemal nigdy nie mam kasy to i pole do popisu niewielkie
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-25 11:05
No wlasnie, dlaczego od razu obwiniac bank? Rownie dobrze moze to byc przeciez sklep!
Zdecydowanie trzeba zadzwonic i wyjasnic.
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 11:07
No dobra. Zrozumialam Podobno jesli jest tak, ze w jednym przypadku jest zaznczony kortköp to jest to tylko preliminär bokning. Nastepnie ta kasa jest pobierana, co rowniez zaznacza sie w kontoöversikt. Po ok. pieciu dniach jeden z tych wpisow znika, a pieniadze wracaja na konto.


Cale zycie sie czlowiek uczy.
(tylko dlaczego w innym banku tego nie zauwazylam???)
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-05-25 11:09
najpierw jest kasa zablokowana, a pozniej pobrana - co nie oznacza ze z konta znika ta sama kwota dwukrotnie...
  Profil uzytkownika: kamień     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 11:16
znika dwukrotnie,lecz potem wraca.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-05-25 11:18
u mnie czegos takiego nigdy nie było,
najpierw pojawia sie " kortköp" - a za np 3 dni kontkretna nazwa sklepu gdzie dokonywana byla platnosc... nigdy podwojnie -

u ciebie to raczej jakis blad w firmie obslugujacej terminal w sklepie
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-25 11:24
u mnie jak u kamienia.
najpierw kortköp a potem dokladna transakcja.

no chyba ze w ciagu 30 sek widnieja te 2 rzeczy i akurat lulu trafila na to
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 11:25
Moze, choc to nie pierwszy raz i nie jeden sklep. Ale dopoki nikt mnie komornikiem nie straszy i nie mam minusow to jeszcze nie jest to powod do zawalu serca. Po prostu na to konto trzeba ''miec oko''.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-25 11:26
ja tam sie nie loguje codziennie to nie zauwazam
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 11:30
ja wlasnie tez nie sprawdzalam tego konta, teraz sie troche przygladam, po tych odkryciach tutejszych. i rzeczywiscie jest cos na rzeczy.... ale, jak mowie, cale szczescie, ze nie mam tu zadnych transakcji ''tysiacowych'' to nie jest jakos szczegolnie nieprzyjemnie...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-05-25 11:32
moze cos z Twoją karta jest nie tak skoro to nie pierwszy raz.... moze ja wymień?
  Profil uzytkownika: kamień     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2011-05-25 12:26
Karta tu nie ma nic do tego, tak to w Skandii dziala. Jak sie rzadko wchodzi, to sie nie zauwaza.

Najpierw kwota zarezerwowana, po jakims czasie transakcja zostaje zaksiegowana, w koncu ta pierwsza kwota odpuszczona. Moze to zajac nawet i kilka dni, te ksiegowania systemowo-administracyjne, wiec podwojnie sie pojawiajace sumy nie sa w tym banku niczym dziwnym.

To nie sklep, to automatyczna ksiegowosc
  Profil uzytkownika: ulaczka     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2011-05-25 12:40
Czego ja nie mogę pjojąć, to że w niektórych miejscach płaci sie kartą bez wbicia PIN kodu, przeciągasz kartę przez czytnik i to wszystko mi się tak zdarzyło przy kupowaniu biletu w autobusie i przy płaceniu za parking... jak można na coś takiego pozwalać?
  Profil uzytkownika: Snupi     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-25 12:51
przy czipie kodu nie trzeba.

a poza tym w PL nigdy kodu nie podawalam...
przy zamawianiu pizzy w SWE mowisz nr karty i date waznosci przez tel. i tez pinu nie trzeba...
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 12:54
to akurat nic nienormalniego, ani nowgo. w polsce sa juz karty zblizeniowe gdzieniegdzie, nawet z portfela jej wyciagac nie musisz, to mnie troche niepokoi. bo jak cie tak zlapie bandzior i zblizy do zblizeniowego bankomatu to wtedy co?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 12:55
''Na razie nie ma bankomatów z czytnikiem zblizeniowym i raczej nie będzie. Technologia zblizeniowa jest zaprojektowana do transakcji na niskie kwoty (w Polsce do 50 zł, za Zachodzie do 10 EUR lub 10 GBP). Takie ograniczenie wynika z braku obowiązku podawania pinu (po zobaczeniu kwoty na czytniku zblizeniowym jedynie zblizamy kartę do czytnika). Co do bankomatów to dla mnie przyszłością są bankomaty z identyfikacją biometryczną zamiast wpisywania pinu. Takie rozwiązania na swiecie już są.''
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-05-25 15:15
Lulu, serduszko czy ta identyfikacja biometryczna, to jest pobierana na zrenicy albo teczowce oka? a co bedzie jak "puszcze oczko" do bankomatu , moj skarbeczku
Czy bankomat lubi flirtowac i wyplaci mi wtedy podwojnie
  Profil uzytkownika: myszkin     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 16:20
To nie ja, to jakis proffs z banku wzwbk czy tam wzk
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-25 16:21
Ponadto skoro, moj drogi, nie bedzie mozliwe zblizyc sie z bankomatem, zawsze mozesz liczyc na zblizenie z czytnikiem - np. w empiku
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Życie w Szwecji -> Okradanie za pozwoleniem banku(?)
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Praca dla ogólno budowlańca (Västerås)
Röjare - praca na wykaszarce (Timrå)
kuchnia (Stockholm)
Monter rusztowania (Östergötland)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 1 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony