Odwiedzin 37815551
Dziś 1375
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - mobilny internet

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormobilny internet
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-29 10:17
kupilem comviq surf kontant , i mozna go podladowac na : ¨
Dagssurf 29 kr (max 1 GB) - 1 dzien
Veckosurf 89 kr (max 3 GB) - 1 tydzien
Månadssurf 219 kr (max 5 GB) - 1 miesiac 5gb
Månadssurf Plus 269 kr (max 20 GB -1 miesiac 20GB
podladowalem za 219 kr , i myslalem ze na miesiac mi starczy , ale po 3 dniach limit przekroczylem , i juz nie idzie dalej surfowac. Wkurzylem sie bo pisze ze miesiecznie surfuje , wiec dzwonie donich , a oni mowia ze jak limit sie skonczyl to musisz podladowac ... grrrrr , to czemu to sie nazywa "månadssurf" ???????
i tak pisze w ich ustawie :

Vad händer när jag förbrukat den data som ingår i mitt värdebevis?
När den data som ingår är förbrukad kan du inte längre surfa med ditt Comviq Surf. Du kan däremot alltid komma åt comviq.se så att du snabbt och smidigt kan tanka på ett nytt värdebevis och fortsätta surfa.


pisze ze jesli przekroczyles limit to musisz podladowac by dalej surfowac .. masakra ..

to ja juz wole kupic w trojce karte - www.tre.se
tam maja mniej wiecej taki sam system , ale jak sie przekroczy limit to mozna dalej surfowac , ale mniejszej szybkosci , chociasz maila da sie przeczytac :

tak pisze na stronie tre.se

Surfa 1 dag, 1 vecka eller 1 månad.
I startpaketet ingår 7 dagars fri surf. När tiden har gått ut kan du enkelt och lätt fylla på med mer tid. Du kan välja mellan 1 dags fri surf för 29 kr, 7 dagar för 99 kr eller 30 dagar för 299 kr. Surftiden gäller från den tidpunkt då köpet går igenom (hastigheten begränsas till 200 kbit/s om ditt användande överstiger 20 GB, du kan dock fortsätta surfa utan extra kostnad men med en lägre hastighet).


a w telenor.se podobno maja jeszcze lepiej , bo tam nie ma zadnych ograniczen ....
siedzialem na ich stronie i szukalem jakis ograniczen , ale nic nie pisze , wiec zadzwonilem i mowia ze nie ma zadnych ograniczen.

Bra att veta
Mobilt Bredband Kontant fungerar endast till surf med mobilt bredband inom Sverige och ej till telefonsamtal, sms eller mms.

Kontantkortet kan laddas med:

1 dags fri surf (29 kr)
1 veckas fri surf (89 kr)
1 månads fri surf (289 kr)


to taka informacja dlatych co chca kupic neta taniego zeby podlaczyc do laptopa

rozmawialem z comviq.se , i maja ta informacje przeszlac dalej do swoich przelozonych , bo wychodzi nato ze comviq ma najgorsze mozliwosci do surfowania .
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-29 10:25
to jednym slowem wyglada ze telenor jest najlepszy , tylko jak jest z tym polaczeniem ?? czy wszedzie ma zasieg ??

Ktos moze uzywa internet mobilny telenoru ?? kontant ??
  Profil uzytkownika: szary     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-03-30 00:55
No ja pisałem i zachwalałem. Jeżeli chcesz korzystać z netu po lasach, to Telenor nie bardzo sobie radzi. Nie wiem czyj mają zasięg, ale niestety nie Telii. Poza tym jest tak jak piszą, w najkorzystniejszej dla mnie opcji za 69sek/miesiąc masz net bez ograniczeń, oprócz prędkości max 1 mbps. Testowo ściągnąłem pare GB w 2 dni, nie ma problemu, choć wolę nie nadużywać... W PL niestety operatorzy bardzo często nie wyrabiają i zwalniają strasznie jak jest duży ruch, połączenia bywają zrywane, kupa jest.

Zresztą, popatrz sobie na stronce Telenora na zasięg, jest dość szczegółowa mapka. W miastach i przy główniejszych drogach zasięg jest.
Ja jednak kupiłem już sobie na zbliżające się lato inną ciekawą opcję: Telia årskort mobilsurf. Plusy: zasięg Telii, net ma się przez rok bez dodatkowych opłat, koszt to tylko 500sek. Minus: tylko 500mb na miesiąc, choć myślę że dla wielu będzie to wystarczająco dużo.
  Profil uzytkownika: qwerty633     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-30 10:01
na telie to nawet nie patrze , dlamnie ona zawsze byla droga , a jak dzwonie do kundtjänst to czasem czeka sie z 15 - 20 min., zdazy bateria w komorce pasc


ale wydaje mi sie ze jak jest sie w duzym miescie to wszyscy maja te same zasiegi
  Profil uzytkownika: szary     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-03-30 11:06
Ja korzystam czasami z Tele2. To miesiecznie chyba 89kr. Tez sa jakies ograniczenia, ale nie udalo mi sie jakos wyczyscic miesiacznej "dzialki". Podobnie z komorka. Trzeba jedynie pamietac, ze sciaganie filmow, muzy itp. szalenia duzo "daty" zawiera i wowczas czysci te wspomniana dzialke. To tak jak z taxometrem: dziala i na czas i na ilosc przejechanych km. jednoczesnie...
  Profil uzytkownika: Oxen     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-30 11:15
podobno tylko telenor nie ma ograniczen
ja mam neta w domu , wiec spokojnie .... , ale czasem dobrze miec mobilnego neta , ale jak placi czlowiek nie mala sumke to chociasz moglbyc bez ograniczen
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-03-30 12:26
A co sie stalo z korzystaniem z neta przez mobil? Jezeli potrzebujesz neta tylko czasem, to po co kupowac jakies dodatkowe dziwne karty i abonamenty jak mozesz podlaczyc sie przez komorke?

Szczegolnie jak masz jakis nowszy smartphone i i tak masz abonament na mobil data. Komputer podlaczasz do telefonu przez kabel, przez bluetooth albo nowe smatphony z Androidem i iPhone4 mozesz ustawic jako "mobil accesspunkt" i podlaczyc kilka laptopow przez wifi... i smiga.
  Profil uzytkownika: kajetan     
mando


Wpisów: 33
Od: 2010-01-11
2011-04-02 19:21
hej czy ktoś mi może pomóc kupiłam sobie comviq surf i chodzi mi o modem ,wiecie jak tu jest każdy na lewo ciągnie internet jak się da i chciałam spytać czy można jakoś zabezpieczyć ten modem tzn jak to zrobić bo nie bardzo się orientuje .jak można założyć hasło ,ponieważ jak kupiłam robiłam wszystko po kolei jak w instrukcji i elegancko mi się zainstalowało wszystko ale nie było opcji żadnej do wyboru żeby założyć jakieś hasło i włośnie nie wiem czy ktoś z zewnątrz będzie mógł tez korzystać z tego neta i tak jak ktoś tam pisał to w dwa dni wykorzystam cała kartę i pojemność kb a nie przez miesiąc jak będzie korzystać z neta jeszcze 10 innych osób. proszę o szybka odpowiedz i pomoc dzięki z góry pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mando     
qwerty633


Wpisów: 58
Od: 2008-05-09
2011-04-03 01:03
Tylko w przypadku udostępniania połączenia sieciowego przez wifi ustawia się szyfrowanie, hasło - jeśli nie chcesz się dzielić swoim netem z wszystkimi zainteresowanymi. Tobie prawdopodobnie chodzi tylko o korzystanie z netu po sieci komórkowej, tu nic nie musisz ustawiać, nikt Ci nie wykorzysta Twojego netu. Chyba że "pożyczy" sobie Twoją kartę sim...
  Profil uzytkownika: qwerty633     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-04-03 12:45
czemu akurat comviq surf ??? lepiej trzeba bylo kupic inna siec ,

a co masz na mysli na lewo ???? ja tam wole na prawo

zeby do kogos sie podlaczyc to musialabys miec router bezprzewodowy bez hasla .. , ktory nie jest zabezpieczony .
  Profil uzytkownika: szary     
eszeweria


Wpisów: 114
Od: 2010-10-25
2011-05-27 15:05
ja też mam comviq surf,ale to jest takie dziadojstwo ze szlag trafia.
chcę kupić teraz internet w teli,albo telenor.proszę poradzcie co mam kupić,żeby to nie był taki szajs jak comviq?proszę o radę.
  Profil uzytkownika: eszeweria     
maly_ufo
District 9


Wpisów: 4061
Od: 2007-10-18
2011-05-27 16:11
Szary, ja mam telenor'a (abonament)i jestem zadowolony, mieszkam w takim miejscu gdzie z zasięgiem jest kiepsko, znajomi mają tre, ale mój jednak śmiga szybciej i chyba tylko telenor nie ma limitów. Mam też na wsiaki słuczaj tele2 na doładowania i gdyby nie limity to byłoby ok, śmiga ja szalony.
  Profil uzytkownika: maly_ufo     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2011-05-28 09:07
internet,stacjonarny,mobil w 3 ,jadac na urlop wyciaga sie sim karte z rutera,czy jak on sie tam nazywa,wkladamy w tzw. czopka do laptopa i mamy swoj domowy internet w calej Szwecji ,bez dodatkowych oplat
  Profil uzytkownika: petitka18     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-05-28 10:28
Szary! 20GB w 3 dni? Przecież to prawie pięć płyt DVD. Co ty ściągałeś?
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2011-05-28 10:28
A sorki, ściągnąłeś 5 GB. To i tak dużo.
  Profil uzytkownika: true     
yahu


Wpisów: 3
Od: 2011-06-21
2011-06-21 23:42
Witam serdecznie,

Jadę do Szwecji na dwa tygodnie i mam pytanie o najtańszą opcję interentu prepaid do komputera (modem mam). Którą sieć wybrać ?
Nie muszę mieć jakoś dużo danych ani dużej prędkości.
Wystarczy mi 500 MB. Albo nawet mniej.

A przy okazji żeby można było zadzwonić do kogoś na miejscu nie za drogo.

Z góry dziekuje.
Pozdrawiam
Jasiek
  Profil uzytkownika: yahu     
Endy85


Wpisów: 78
Od: 2010-07-15
2011-06-22 00:47
Najtaniej przez komórkę. Kupujesz kartę Comviq i albo tankujesz za mniejsza sumę i płacisz 3kr/dzień za używanie internetu bez limitu danych (niby jest, ale mimo ściągania sporej ilości danych żadnych ograniczeń nie doświadczyłem).
Lub ładujesz przykładowo Amigos za 200kr, internet masz darmowy, i 200kr do wydzwonienia (tanie połączenia ze stacjonarnymi do Polski)
  Profil uzytkownika: Endy85     
yahu


Wpisów: 3
Od: 2011-06-21
2011-06-22 09:41
Ale to jest internet w komórce w tej cenie ? Czy normalnie w laptopie przez modem będzie działało za te 3 korony ?

Pytam, bo odpowiedź na kilka maili w komórce... to katorga, tym bardziej, że muszę często załączniki wysyłać i klientom opisywać różne dziwne rzeczy

Pozdrawiam
Jasiek
  Profil uzytkownika: yahu     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-06-22 09:46
Karta sim jak karta sim, pasuje do telefonu i modemu.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Macro


Wpisów: 11
Od: 2011-06-17
2011-06-22 09:54
A jak podłączysz komórkę do laptopa, to będziesz miał na kompie bez przekładania kart.
  Profil uzytkownika: Macro     
yahu


Wpisów: 3
Od: 2011-06-21
2011-06-22 09:59
Witam,

Jasne, ale w niektórych krajach/sieciach jest tak, że np. internet w telefonie jest tak jak piszecie za 1GB np. 30 kr, ale jak korzystasz w modemie/komputerze/przez telefon w komputerze, to naliczają zupełnie inaczej .

Pozdrawiam
Jasiek
  Profil uzytkownika: yahu     
Endy85


Wpisów: 78
Od: 2010-07-15
2011-06-22 12:05
Podlaczasz komorke do komputera. Maksymalna oplata wynosi 3kr/dzien. Wedlug regulaminu jest jakis limit 700MB na tydzien, ale sciagajac nawet po pare GB nie uswiadczylem zadnych ograniczen predkosci.

Lub tak jak pisalem ladujesz karte przykladowo za 200kr Amigosa i wtedy internet masz za darmo a 200kr do wydzwonienia (wazne 30 dni)

  Profil uzytkownika: Endy85     
Forum -> Komputer i człowiek -> mobilny internet
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony