Odwiedzin 37778365
Dziś 2413
Czwartek 18 kwietnia 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Wyjazd do Polski na szwedzkich blachach

 
 

Pokaż wpisy
AutorWyjazd do Polski na szwedzkich blachach
rysiaczek71


Wpisów: 1
Od: 2011-03-27
2011-03-27 18:09
Witam!Wybieram się autkiem do Polski.Mam auto na szwedzkich tablicach.Obiło mi się gdzieś,że muszę posiadac jakiś dokument,potwierdzający,że auto posiada ubezpieczenie.Coś jak zielona karta...Dzwoniłem do mojego ubezpieczyciela,ale ten o niczym takim nawet nie słyszał.Wie ktoś jak to jest?Bo nie chciałbym naszym kubusiom zostawiac koronek)
Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam Wszystkich!
  Profil uzytkownika: rysiaczek71     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-27 18:54
nic nie potrzebujesz .. wes ze soba tylko niebieski dowod ..
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-10 11:21
przy wyjezdzie za granice nalezy miec tylko dowod rejestracyjny (registreringsbevis) czesc 1.

i to jest tak naprawde WSZYSTKO co jest wymagane w EU.

Ale w PL wiadomo jaka mamy gorliwa policje, wiec
dla spokoju duszy mozna wziac i czesc 2

http://www.transportstyrel sen.se/Vag/Fordon/Registreringsskylt-och- bevis/Om-registreringsbevis/

polecam tez dla wlasnego spokoju kopie polisy ubezpieczeniowej (bo wiadomo jaka jest Policja w PL).

Zielona karta nie jest potrzebna na terenie EU od 2004 roku.

Autem nie musi jechac jego wlasciciel i nie potrzeba zadnego dokumentu zezwalajacego innej osobie niz wlasciciel na kierowanie pojazdem.

Naklejki na tabl. rej. (kontrollmärket)sa zniesione od 1/1 2010 http://www.transportstyrel sen.se/sv/Vag/Fordon/Kontrollmarke/
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-05-10 19:28
w polsce te krawezniki i tak sie na niczym nie znaja ... , nawet jak mu pokaze kopie ubezpieczenia to i tak nie bedzie wiedzial oco chodzi ..

nie raz ogladam program " DROGOWKA" i tam widze jak lapia obcokrajowcow za szybkosc , i jakos ich nie pytaja nigdy o ubezpieczenie ... , a podruge raz widzialem jak jednego zlapali bez prawka , tylko mandat zaplacil ..
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-05-10 22:19
przy wyjezdzie za granice nalezy miec tylko dowod rejestracyjny (registreringsbevis) czesc 1 i to tyle, ale czy polskiej policji wystarczy???

p.s.tez ogladam "drogowke"
tam wystarcza tylko cash na mandat
  Profil uzytkownika: iza     
mamkaczuszke


Wpisów: 1037
Od: 2006-09-07
2011-07-26 21:42
co prawda teraz lato ale zima proponuje zmienic oponki jesli ma sie kolce, moga byc problemy
  Profil uzytkownika: mamkaczuszke     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-07-26 21:46
dokladnie:
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=29933
  Profil uzytkownika: iza     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2011-12-01 22:35
czy jest opcja uzyskania tablic tymczasowych celem sprowadzenia auta z zagranicy? Auto jest po naprawie powypadkowej jest na gwarancji i posiada ważny przegląd belgijski
  Profil uzytkownika: Rober     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2011-12-02 00:12
No, to zapytaj w Belgii.

Skoro auto nie jest zarejestrowane w Szwecji, to nie ma mowy żebyś dostał szwedzkie tablice eksportowe.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-12-02 17:56
coraz to ciekawsze pytania
  Profil uzytkownika: szary     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-03-24 12:02
Sprowadzenie auta z Unii do Szwecji wygląda następująco :
Popierwsze należy się zarejestrować w TS. Przy rejestracji otrzymujemy numer. Będzie on potrzebny przy dalszych czynnościach - zawsze będziemy o niego pytani.
Kolejno, ależy przesłać do transportstyrelsen dokumenty - Fahrzeugbrief i umowę zakupu - COC ich nie interesuje. W momencie wypełniania zgłoszenia na stronie TS mamy możliwość zdeklarowania czy potrzebujemy tablic tymczasowych - koszt 450 SEK. Przedtem najlepiej wykupić już polisę tymczasową, na 30 dni, bo tak długo można jeździć na tych blachach. Ceny nie znam, ale jest to napewno nie więcej niż 500SEK uwzgledniając, że w wypadku polisy rocznej koszt dla BMW316d został określony na poziomie ok 6000 SEK. Według TS na tych blachach nie można jeździć także za granicą - więc zakładamy na auto szwedzkie numery powiedzmy w Belgii czy w Niemczech i spokojnie jedziemy do Szwecji aby zdążyć oczywiście na przegląd, jeśli już mamy zabukowany termin.
cytat :
[..]The rules for how a vehicle with temporary registration may be used differ from country to country. For this reason, check which rules apply in the country or countries where you are going to be using the vehicle.[...]

Przegląd pierwszy to szczegółowe badania -verification of origin - nie mające wiele wspólnego z badaniem technicznym. Po tym fakcie zostaje podjęta decyzja czy pojazd jest dopuszczony do zarejestrowania w Szwecji czy też nie. Dopiero wtedy następuje przegląd techniczny standardowy i pojazd zostaje zarejestrowany.

Uwaga!
We wniosku który składamy elektronicznie na stronie pierwszej należy odhaczyć, że pojazd znajduje sie w Szwecji. Faktycznie go nie musi być. Procedura sprawdzeń w Orebro trwa bardzo długo - ok 3 tyg. W tym czasie dostaniemy tablice tymczasowe i przywieziemy auto do Szwecji.

Całość postępowania dotyczy pojazdów sprowadzanych z Unii. A nie spoza jej obszaru.

  Profil uzytkownika: Rober     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-03-24 12:25
http://www.transportstyrel sen.se/Global/Blanketter/Vag/Fordon/impor t_tillfallig_registrering.pdf

W tym linku mamy formularz dla wniosku o wydanie tablic tymczasowych. W obu przypadkach (ten przypadek wyżej opisuje syt, gdzie nieco mijamy sie z prawdą wpisując w formularzu VofOrig ze pojazd jest w Szwecji) musimy wypełnić ten wniosek. Auto musi byc uznanne za sprawne - w tym celu dołączamy dokument ostatniego przeglądu technicznego. Auto nie musi być na terenie Szwecji w momencie składania tego wniosku. Po otrzymaniu tablic tymczasowych przywozimy auto na kołach do Szwecji i wtedy składamy wniosek o Verification of Origin jw.

Po prostu procedura weryfikacyjna trwa tak długo, że lepiej najpierw zrobić oba wnioski (VoOrig i TempReg) i wpłacić pieniądze przesyłając jednocześnie wszystkie dokumenty łącznie z przeglądem i ubezp 30stodniowym - niech już biegnie czas oczekiwania na VoOrig - wcześniej otrzymamy tymczasowe tablice - mając czas na sprowadzenie auta.
  Profil uzytkownika: Rober     
Rober


Wpisów: 92
Od: 2011-01-04
2012-03-24 12:31
[...]Według TS na tych blachach nie można jeździć także za granicą[...]

...przepraszam, to oczywiscie błąd - jeździc można jak to wynika z dalszej treści


  Profil uzytkownika: Rober     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-24 12:38
Sprowadzajac do Szwecji samochod z innego kraju UE,juz w przedbiegach dostajesz po dupie.Jak bedziesz chcial go sprzedac,to dostaniesz o 30-40% mniej od samochodu,ktory jest od nowki w Szwecji.Tylko idioci robia takie interesy zycia.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2012-03-24 12:44
Jak sprawdzasz samochod na stronie Transportstyrelsen, to kazde auto ma te dwie rubryki na ktore potencjalny kupiec patrzy w pierwszej kolejnosci.

Privatimport:Nej





Yrkesmässig trafik:Nej
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-24 16:55

Tutaj jest lista, w ktorych krajach jest wymagana
zielona karta:
http://www.lansforsakringa r.se/SiteCollectionDocuments/Sak/Resa/Rad -vid-resa/00579-Bila-utomlandas-Bilaga.pd f

Warto wiedziec, ze na Ukraine jest ona wymagana (EURO 2012).

  Profil uzytkownika: Lunab     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2012-03-24 17:04
Tutaj sa informacje, co trzeba miec ze soba (to z Länsförsäkringar):

http://www.lansforsakringa r.se/SiteCollectionDocuments/Sak/Resa/Rad -vid-resa/00395-bila-utomlands-broschyr.p df

Registreringsbevis jest potrzebny np. w przypadku, gdybys potrzebowal transportowac bil z powrotem do Szwecji (tfu, tfu, tfu).

  Profil uzytkownika: Lunab     
mariza1
Täby


Wpisów: 2
Od: 2008-09-19
2012-03-28 11:37
Witam i mam pytanie otóż przyjechałam do Polski samochodem na szwedzkich blachach,który się popsuł jest bez przeglądu,i odesłałam tablice do transportstyrelsen co mam dalej zrobić żeby się go pozbyć?mogę go zezłomować w Polsce czy muszę go przerejestrować?
  Profil uzytkownika: mariza1     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2012-03-28 13:14
A na jakiej podstawie odesłałaś tablice do Szwecji?
I po rejestrować w Polsce? Nadaje się na złom czy nie?

Jeśli zgłosiłaś eksport to musiałabyś mieć duplikat dowodu rejestracyjnego, aby móc zarejestrować w Polsce. Tylko po co? Lubisz płacić akcyzę?

Ale jeśli w Szwecji zgłosiłaś wyrejestrowanie, to raczej nie ma szans zarejestrować go w Polsce.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Wyjazd do Polski na szwedzkich blachach
Pokaż wpisy









Brukarz (Stockholm)
Firma sprzatajaca-Sztokholm (Sztokholm i okolice)
Firma budowlana szuka pracownika (Vendelsö, Stockholms Län, Sweden)
Sprzatanie 50%-100% grafiki (Täby)
Mycie okien i prace ogrodowe (Stockholm)
Sprzątanie domów i mieszkań Stockholm (Stockholm)
Sprzątanie (Göteborg )
Praca w lesie (Fröslida )
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 32 gości
oraz 0 użytkowników.


Zbiórka na zabawę
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony