Odwiedzin 37799207
Dziś 2984
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - WALKA O ODSZKODOWANIE

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorWALKA O ODSZKODOWANIE
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 11:53
Witam!! Mam problem ponieważ mój mąż dokładnie rok temu miał wypadek w pracy.uszkodził sobie kregosłup i ma tz.DYSPATIĘ.Przez ten rok cały czas przebywa na chorobowym.Ma problemy z chodzeniem bo kuleje . ma spuchnięte biodro ,kolano itd w ogóle na gołe oko widac że jest po prostu krzywy.chodzi na rehabilitacie ,ale ona nie daje żadnych efektów .Lekarz ortopeda zaproponował operacje ,ale mąz sie boi, poniewaz miał tu w Szwecji operacje na tarczyce i coś poszło nie tak za mocno go uspali i ma teraz problem z okoiem jest czerwone napuchnięte i mniejsze od drugiego - ciagle jezdzi po okulistach.ale to inna historia. po prostu nie ufo lekarzom ,a to przeciez operacja na kregosłup gdzie skutki powikłań moga być rózne. Najgorsze jest to że żadna z ubespieczalni nie chce wypłacic odszkodowania.Mąż jest prywatnie ubespieczony w TRYGG HANSA-z którą walczymy juz jakis czas .Ciągle maja jakies wymówki-twierdza że jest za młody na DYSPATIE .Ostatnio stwierdzili że jakby z dachu spadł to może by mu sie cos nalezało, ale tak to moga ewentualnie zwrócic koszty leczenia.kpina!teraz także AFA FÖRSÄKRINGSKASSAN rozpatrzya nasz wniosek i po ostatniej rozmowie telefonicznej dowiedzielimy sie że nic od nich nie dostaniemy .Czekamy własnie na papiery od nich bo sa tłumaczone na Polski ciekawe jakie oni maja wymówki.. Prosze pomóżcie co mamy robic Mąż jest załamany-BO CAŁY CZAS PRACOWAŁ W SZWECJI NA BIAŁO PŁACIŁ PODATKI , OPŁACAŁ UPESPIECZENIA I WSZYSTKO NA DARMO.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2011-03-23 11:57
a o co my mamy zrobic?
  Profil uzytkownika: PaweleM     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2011-03-23 12:02
To nie US. Za takie wypadki ubezpieczalnia firmy powinna wam pokryc wszelkie extra koszta (dojazd do szpitala, itp).
Na pocieszenie czasem wyplacaja jakas mala sume, wedlug stalego cennika i tyle.
Czasem pokrywaja roznice w zarobkach, tzn doplacaja do chorobowego, tak zeby w sumie bylo tyle ile wynosi pensja.

A, no i zalezy jakie mieliscie ubezpieczenie prywatne, tzn co w nie wchodzilo (powinno byc na umowie).
  Profil uzytkownika: maggie     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-23 12:12
Jedyne wyjscie to adwokat.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 12:25
No własnie AFA - miała wyrównacć różnicę jaka jest pomiędzy wynagrodzeniem w pracy ,a chorobowym ,ale widocznie nic z tego poniewaz czekamy na papiery odmowne.Chyba jedyne wyjście to wynajecie adwokata -może jest ktoś na forum kto miał podobna sytuacje i chciałby sie podzielic swoimi doswiadczeniami? dziekuje za porady.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 12:33
Umowa z TRYGG Hansem obejmuje Dyspatie.Wiec nie mam pojecia o co im chodzi?Widocznie nie ma róznicy czy sie jest ubespieczonym czy nie ,bo i tak nikt nie zapłaci nam odszkodowania i nie chodzi mi tu o złamanie ręki czy nogi tylko o powazny uszczerbek na zdrowiu. Mąż do tej pory pracował na budowach ,a lekarz wyraznie powiedział ,,niech pan zapomni o powrocie do zawodu z pana dolegliwoscia jest to niemożliwe!,,Widocznie męża czeka przekwalifikowanie sie i tu pojawia sie kolejny problem!
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-03-23 12:34
Jesli pracodawca nie mial podpisanego "kolektivavtal"i nie placil na dodatkowe ubezpieczenie,to z AFA nic sie nie nalezy.Ja tez tak mam i nie dostalam ani grosza.
  Profil uzytkownika: lidka50     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-23 12:44
Wszystkiego rodzaju ubezpieczalnie, jezeli nie "niesie czlowiek glowy pod pacha" odpowiadaja na - nie. Idz do adwokata z wszystkimi papierami i zasiegnij porady.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 12:57
nie wiem czy sie dobrze rozumiemy
o jakie odszkodowanie doköadmie wam chodzi?
z tego co wiem to macie prawo do odszkodowania za stopien utraty zdrowia inwalidztwo i o ile pamietam z försäkringskassa
oceniaja to dopiero po zakonczeniu calkowitym leczenia zwykle po kilku latach
powinniscie dostac jakies pieniadze zaleznie od procentu utraty zdrowia wedlug tabelki
zwroccie sie bezposrednio do fk z zapytaniem
  Profil uzytkownika: darsim     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 13:20
Pracodawca nie był zbyt miły gdy dostał papiery do wypełnienia zw zwiazku o wypadku w pracy.Rubryke z podaniem swojej upespieczalni zostawił pusta.Gdy próbowaliśmy sie dowiedziec telefonicznie o jego ubespieczalni zimno rozmawiał i twierdził że nie ma czasu rozmawiać po czym odkładał suchawke.do dzis nie wiemy czy ma ubespieczenie na firme czy nie.Tu w Szwecji naprawde cięzko czegoś sie dowiedziec i coś załatwić ,a zanim coś sie uda to wiele nerwów i stresu to kosztuje ,a najgorsze jest to że zawsze słyszymy,, niestety -przykro nam,, .DARSIM DZIĘKUJE ZA WSKAZÓWKĘ NA PEWNO ZAPYTAMY.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 14:21
http://www.forsakradviajob bet.se/Faktabanken/Arbetsskada/Invalidite tstid/Ekonomiskmedicinsk-invaliditet/

jak pracodawca nie oplacal AFA to ciezko bedzie
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 14:27
jak maz nalezal do zwiazkow slontaktujcie sie z nimi powinni sie tym zajac
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 14:46
przypomnialo mi niestety to przez AFA jest inwalidztwo medyczne wyplacane nie przez fk

kolega zarejestrowal firme kiedys
wspolnik mial ubezpieczenia podpisac
nie zrobil tego zeby zaoszczedzic
kolega mial wypadek po kilku miesiacach malo mogi nie stracil
nie dostal ani grosza
adwokat radzil mu zasadzic wspolnika z powodztwa cywilnego noe zrobil tego
pracuje utyka nie pelno sprawny i nic nie dostal
bo nie mial ubezpieczenia
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 14:48
gdyby mial ubezpieczenie dostalby jakies 300 000 koron
  Profil uzytkownika: darsim     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 15:40
Pracodawca mojego męża to SZWED.Ta firma to KNISTA GOLV&BYGGNADS AB.I wiemy na sto procent że ma wszystkie potrzebne ubespieczenia.tylko problem że on nie chce współpracować.dziwię sie tylko czy np.AFA sama mogła by dowiedziec sie jakie ta firma ma ubespieczenie .bo wnioskuje z tego że jak sam pracodawca nie poda swojej firmy ubespieczeniowej to wszystko przepada i nic sie nie dostaje ,a tym bardziej że wypadek miał miejsce w pracy
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2011-03-23 16:13
AFA moze tylko sprawdzic,czy pracodawca placil na ubezpieczenie dodatkowe AGS,jesli nie to nici z pieniazkow od AFA.
  Profil uzytkownika: lidka50     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 17:06
OK.Rozumiem nie wiem czy pracodawca płacił czy nie,ale mąż jest także ubespieczony prywatnie w TRYGG HANSA.Oni także wymyślaja przeróżne wymówki,a zasada jest prosta jeżeli ubespieczamy sie prywatnie i płacimy regularnie składki to normalne jest że w razie jakiegos wypadku liczymy że z tej prywatnej ubespieczalni dostaniemy jakies odszkodowanie.Czyli ludzie płaca na swoje ubespieczenie tylko i wyłącznie po to żeby owe firmy ubespieczeniowe sie wzbogaciły .bo w razie wypadku my nic nie dostajemy.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-03-23 17:12
"...liczymy że z tej prywatnej ubespieczalni dostaniemy jakies odszkodowanie."

Nie liczymy na nic.
Czytamy, ze zrozumieniem, warunki ubezpieczenia (zazwyczaj te kilkanascie stron, gdzie jest napisane czego ubezpieczenie NIE obejmuje)
  Profil uzytkownika: Ronj@     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 18:18
Te ,,liczymy,, było napisane ogólnie o wszystkich którzy po to sie ubezpieczają ,aby w razie takiego wypadku w pracy jaki miał mój mąz dostac odszkodowanie,I ty Ronj@ NIE MÓW MI ŻE UBEZPIECZASZ SIE PO TO ABY W RAZIE KONTUZJI NIC NIE DOSTAĆ OD UBEZPIECZYCIELA. A nawiasem mówąc to DYSPATIA zalicza sie do wypłacenia odszkodowania,tylko że TRYGG HANSA TWIERDZI ŻE TO NIE MOŻLIWE ŻE MĄŻ W TAK MŁODYM WIEKU MA DYSPATIE.iTO MNIE W TYM WSZYSTKIM WKURZA!
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-23 18:24
Natalka idzcie do dobrego adwokata, ktory specjalizuje sie w ubezpieczeniach. Wiem, ze to troche kosztuje, ale w takich przypadkach jest to bardzo wazne. Nie podejrzewam, zeby tu ktos na forum Ci pomogl. Do tego sa prawnicy, bo czesto z ubezpieczalniami trzeba walczyc. Niestety. Jak dostana pismo od adwokata, to beda wiedziec, ze nie jestescie sami, a macie prawnego przedstawiciela. Rozmowa bedzie inna.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-23 18:54
"ze nie jestescie sami,a macie prawnego przedstawiciela"

Kiedys o tym pisalem,ale napisze raz jeszcze.
Moja polska znajoma miala prawnego przedstawiciela na sprawie o podzial majatku ze szwedzkim bylym mezem.
Jej prawny przedstawiciel tak ja prawnie reprezentowal,ze zamiast dostac czesc zgromadzonego majatku,sad zasadzil jej zaplate 50000SEK zadoscuczynienia na rzecz bylego meza za wprowadzenie w blad w sprawie splaty i przejecia przez nia domu.Jej byly szwedzki maz bez prawnego przedstawiciela udowodnil sadowi,ze jego byla polska zona slownie wyrazila zgode na przejecie domu i splacenie pozyczki.W tym czasie on mial dwoch wiarygodnych kupcow.

Jesli w umowie ubezpieczenia jest zapis o ubezpieczeniu na wypadek takiego schorzenia,to ubezpieczyciel nie bedzie narazal na szwank swojej reputacji,tylko ubezpieczenie wyplaci.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-23 19:03
Rozwody i podzial majatku to osobna para kaloszy. Sa zawsze "dwie strony medalu". Ja nie wiem po co sa adwokaci i jak moga sie utrzymac, jezeli zawalaja sprawy? Nie mam takich doswiadczen, kazda sprawa byla wygrana wlacznie z podzialem szwedzkiego majatku. Jak sie zada rzeczy niemozliwych, to sie przegrywa.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-23 19:53
Mylisz sie,firmy ubezpieczeniowe zatrudniaja jednych z najlepszych prawnikow.Gdy okaze sie,ze w warunkach ubezpieczenia ta choroba objeta jest ubezpieczeniem,to prawnicy firmy ubezpieczeniowej doradzaja wyplacenie odszkodowania.Trzeba bardzo uwaznie przeczytac warunki ubezpieczenia,co ono obejmuje.Trwaly uszczerbek na zdrowiu nie jest rownoznaczny z dlugotrwalym.Co w tym przypadku orzekla komisja lekarska?.Czy zostalo rozpoczete rozpatrzenie szkody?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 20:20
W Ostatnim liscie z TRYGG-HANSA napisali nam tak-,,vi har fått anmälan om ditt diskbråck.Detta brev är en bekräftelse på att sjukdomen omfattas av försäkringen.om andra symtom /diagnoser än diskbråck skulle visa sig, eller om andra uppgifter framkommer som inte varit kända för TRYGG-HANSA tidigare, förbehåller vi oss att göra en ny bedömning av rätten till ersättning.,, Z tego co zrozumiałam to TRYGG-HANSA zakwalifikowała diskbråck do ubezpieczenia.ale od tamtej pory nic do nas nie wysłali może znow wysłac im żurnale od lekarzy i przypomniec im sie znowu_ ?
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 20:20
AFA moze tylko sprawdzic,czy pracodawca placil na ubezpieczenie dodatkowe AGS,jesli nie to nici z pieniazkow od AFA."

nie zupelnie tak jest
AGS to ubezpieczenie z ktore doplaca do ustawowych 80% z FK przy chorobie a nie zajmuje sie wyplacaniem odszkodowan
te sa z TFA
http://www.afaforsakring.s e/Forsakringarna/Arbetsskada-TFA/TFA/
ktore wchodzi generalnie w AFA
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 20:24
ale od tamtej pory nic do nas nie wysłali może znow wysłac im żurnale od lekarzy i przypomniec im sie znowu_ ?"

sprawy ubezpieczen ciagna sie w szwecji po kilka lat
wiec nie oczekuj pieniedzy na koncie jutro

minimum dwa lata chyba trwa bo musza ustalic stopien trwalego inwalidztwa wiec nie sa w stanie zrobic tego w trakcie leczenia
a nuz dolegliwosci mina i co wtedy?
takie jest ich myslenie mniej wiecej
  Profil uzytkownika: darsim     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-23 20:28
Joland, firmy ubezpieczeniowe zatrudniaja prawnikow, ktorzy szukaja "furtek", co zrobic, zeby nie wyplacic odszkodowan. Firmy ubezpieczeniowe, jak kazda normalnie dzialajaca firma musi przynosic zyski. Jakby tak za wszystko wyplacali, to by nie bylo firm ubezpieczeniowych. Dlatego trzeba miec u swojego boku prawnika, ktory doradzi jakie sa szanse na odszkodowanie.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-23 20:30
Diskbråck,to nie dyspatia tylko dyskopatia.Z pisma wynika,ze rozpatrzenie szkody zostalo rozpoczete,gdyby zaistnialy nowe okolicznosci prosza o doslanie papierow,ktore beda brali pod uwage.Ty jestes jednak niecierpliwa i chcialabys miec pieniadze juz na koncie.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-23 20:40
Wandoelzbieto,gdyby tak bylo jak piszesz,to ludzie by sie nie ubezpieczali.Firma ubezpieczeniowa moze krecic na procentach uszczerbku na zdrowiu,nigdy natomiast na przedmiocie ubezpieczenia.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 20:58
,,Diskbråck,to nie dyspatia tylko dyskopatia.,,Przepraszam zjadłam literki .Nie o to chodzi że ja bym chciała juz jutro miec kase na koncie.Chodzi o to żeby ktoś powiedział nam w prost że na to wszystko potrzeba czasu itd. szczerze mówiąc od Was na Forum dowiedzieliśmy sie wiecej niz od firm ubezpieczeniowych którzy za kazdym razem mówią że niestety mąz sie nie kwalifikuje ,albo nic od nas nie dostaniecie.Nikt nigdy nawet nie był miły gdy tylko dzwoniliśmy w sprawie odszkodowania.I to właśnie człowieka dobija.jesteśmy w obcym kraju dobrze nie znamy języka ,a na dodatek ciągły stres,mąz na chorobowym nie ma zbyt wielkiego dochodu, a i teraz po roku czasu FK WYSŁAŁA PISMO ŻE CHOROBOWE PO ROKU ULEGA ZMNIEJSZENIU NA 75 PROCENT. I najgorsze jest to że człowiek nie wie na czym stoi.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-23 21:07
Natalko widzialas kiedys grabie co grabia od siebie?.
Dla kogo bedziesz milsza,gdy zadzwoni i powie,ze chce pieniadze od Ciebie,czy,ze ma pieniadze dla Ciebie?.
W tym przypadku trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-23 21:16
Dziekuje za słowa otuchy.Teraz gdy dowiedzieliśmy sie czegoś konkretnego to na pewno musimy sie uzbroic w cierpliwosc bo przed nami długa droga. Ale pojawiło sie swiatełko w tunelu i przynajmniej będziemy spokojniejsi .
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-23 21:39
trzebaby od poczatku wszystkie papiuery przejzec
co zostalo zgloszone gdzie i jak.
czasem drobny szczegol ma duze znaczenie i np moga nie uznac tego jako wypadku w pracy bo cos tam.
zawsze mozesz uzupelnic i skompletowac lub zlozyc ponownie z dolaczeniem nowych okolicznosci
Dobrze miec swiadkow
jesli pracodawca nie mial umowy kolektywnej ani umowy z AFA jak wyzej napisano bedzie ciezko cos uzyskac, praktycznie niemozliwe.
Jesli mial powinno sie udac.
Prywatne ubezpieczenie to co innego.
Tak czy inaczej
Nie licz ze szybko sie to wyjasni
W szwecji takie sprawy ciagna sie latami.
W ciagu roku niewiele zalatwisz.

Mialem kiedys sytuacje, ze zlamal mi sie zab, zglosilem to jako wypadek w pracy po roku do niczego nie doszli
Znam dentyste ktory jest bieglym w takich sprawach po jego interwencji dostalem zwrot kosztow 6000 koron w ciagu paru tygodni.
Normalnie powiedzial ze czeka sie minimum dwa lata.
Zadnego odszkodowania oczywiscie nie dostalem, tylko zwrot kosztow
Gdyby to byla mniejsza suma machnal bym pewnie reka,
Tyle czasu, telefonow listow i blankietow, ze
niech ich szlag trafi z ich pieniedzmi
No ale na 6000 trudno machnac reka
  Profil uzytkownika: darsim     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-03-24 08:02
Znajdzcie kogos kto zna dobrze jezyk,przeczytajcie wszystkie umowy z firmami ubezpieczeniowymi,historie choroby,ect.Najwazniejsze NIE DOPUSCCIE DO WYGASNIECIA WASZEGO PRAWA POBYTU,tak chcieli zalatwic Faceta.
Moga napisac pewnego pieknego dnia,ze wasze prawo pobytu dobieglo konca i FK nie bedzie wiecej placic chorobowego.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2011-03-24 12:35
Podstawowa zasada przy takich sprawach:

1.NIC NA TELEFON, WSZYSTKO PISEMNIE Z ZACHOWANIEM KOPI

2.NA OTRZYMANYCH PISMACH NOTOWAC DATE OTRZYMANIA PISMA I DATE ODPOWIEDZI NA DANE PISMO.
  Profil uzytkownika: columbus08     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-24 14:07
sluszne uwagi
jesli juz na telefon zawsze zapisac z kim sie rozmawialo imie nazwisko data z godzina
inaczej nic nie warte
  Profil uzytkownika: darsim     
NATALKA@


Wpisów: 11
Od: 2011-03-23
2011-03-24 14:18
Dziękuje za dobre rady.Teraz na pewno wszystko będziemy notować.
  Profil uzytkownika: NATALKA@     
Forum -> Życie w Szwecji -> WALKA O ODSZKODOWANIE
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 1 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony